Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG APT-100
 
Témaindító: kovi91, idő: Márc 25, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 23
(#) praxis válasza lele hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Rakd be a csöveket, mert csak akkor állnak be a feszültségek.
(#) lele válasza praxis hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Üdv praxis!
Köszönöm szépen a segítséget. A csövek berakása után a tápon mérve, 1/A pont 304 V, 8/D pont 279 V, 9/C pont 280 V, 10/B pont 284 V. Bár nagyon szép hangja van, 8 ohm/25 W-os ládán több mint egy órát hallgatva. De tartok attól hogy talán nem lesz hosszú életű, mert egy kicsit magasabbak lettek a feszültségek. Érdekes, hogy a fűtőfeszültség 5,8 V-ra csökkent.
Még egyszer köszi a segítséget.
Lele
(#) steelbird válasza lele hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Szia!
Ez a készülék még a 220V -os primer hálózathoz készült, akkoriban még az volt a szabvány.
Ma már a hálózat 240V, minden régi készülékben magasabbak a szekunder oldali feszültségek emiatt.
Az viszont érdekes, hogy a fűtőfeszültség alacsonyabb... Lehet, hogy valamelyik cső (vagy csövek) nagyobb fűtőáramú(ak), mint kellene és talán emiatt jobban terhelt a fűtőkör.
(#) djneo hozzászólása Márc 24, 2015 /
 
Hali!
Érdeklődnék hogy az APT100-es erősítőben valahol fellelhető +12v?
Egy hangszóró védő áramkörhöz kellene.
Köszi.
Üdv.
(#) zotya1983 válasza djneo hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
Szia! R 304 nél megleled.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2015
(#) djneo válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
köszi
(#) steelbird válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 24, 2015 / 1
 
Az nem elég egy védelemnek, főleg, ha relé is megy rá. Az R304 10kOhm, azon keresztül kap a D303 (ZPD12) és a kivezérlésjelző áramot az 55V -ról. De az nem terhelhető meg plusz még egy védelemmel.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2015
(#) zotya1983 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
Mod: jól benéztem...
(#) djneo hozzászólása Márc 25, 2015 /
 
hmm ettől tartottam.
akkor marad a külön tápegység
(#) steelbird válasza djneo hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
Lehetne a 60V -ból is ejteni egy tranzisztoros stabilizátorral, nem kell túl sok áram egy relének, sőt, lehet kifejezetten kisebb áramú relét is keresni.
Kb. 2-3 W disszipációval megoldható. Akár a doboz aljára is felcsavarozható az áteresztő tranzisztor.
Az elé pedig lehet soros feszültségejtő teljesítmény ellenállás(oka)t tenni, mint ahogy a 7V -os IC tápoknál van megoldva.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2015
(#) Donatus hozzászólása Júl 22, 2015 /
 
Sziasztok!

A következő a helyzet: van egy 100 voltos hangrendszer BEAG APT-100 erősítővel, MAVOX KAB 31 kezelőpulttal. Utóbbi működését, bekötését nem ismerem. Annyi biztos, hogy az erősítő mindkét bemenetére csatlakoztatva van valami. Ahogy láttam, valahogy úgy működik a dolog, hogy csak akkor kapcsolja rá a külső téri elemeket az erősítőre, amikor a beszéd-gombot nyomva tartják, vagy más hangforrás zár egy kontaktust.

A következő lenne a kérdésem azoktól, akik netán ismerik a MAVOX rendszereket: hogyan tudnék külső hangforrást csatlakoztatni a meglévő MAVOX rendszerhez, vagy magához az erősítőhöz?

Utóbbit nyilván egyszerűbben lehetne kivitelezni, úgyhogy inkább ezt kérném kifejteni
Az addig oké, hogy a két bemenet valamelyikére kötöm a cuccot. És akkor nálam itt jelennek meg a kérdőjelek. Ha jól láttam, 5 pin-es, talán DIN szabványú csatlakozóról van szó, aminek a szélén körben, helyezkednek el a tüskék. Ide szeretnék egy számítógép-hangkimenetet csatlakoztatni. Kell közéjük valami (előerősítő, stb.), továbbá hogy kell bekötni ezt az "egzotikus" csatlakozót - és mi neki a polgári neve?

Köszönöm előre is a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2015
(#) elektroncso válasza Donatus hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Ha másban nem is ennyiben tudok segíteni: Bővebben: Link. Ha így néz ki akkor az TUCHEL csatlakozó és igen DIN szabványú.
(#) Donatus válasza Donatus hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Korrekció:
"külső téri elemek" => a 100 voltos rendszer hangszórói, amik jelen esetben a szabadtéren vannak
A két bemenet pedig az erősítőn van természetesen, ez lemaradt.
(#) steelbird válasza Donatus hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Hello!
Itt a téma képei között megtalálod az erősítő rajzát, azon ott van az aljzatok bekötése is.
Előerősítő nélkül lehet, hogy halk lesz, ki kell próbálni. Ez az erősíő nem 775mV -os, hanem 1,5V -os jelhez van tervezve, az AKT408 a kimenetén annyit ad neki.
Itt van pl. egy rajz, azon látszik az aljzat bekötése.
A két bemenet egyenértékű és mono, mivel a végfok is az.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2015
(#) nzozz hozzászólása Okt 20, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy hibás APT 100 - as erősítőm, tápfesz. rendben (2 x 59V), az IC +- 12V - ot kap, a kimeneten 0V mérhető (GND - hez képest), zárlatot nem találtam, végtranzisztorok szintén rendben.
Mi lehet a hiba?

Köszönöm
(#) Beringer 600 válasza nzozz hozzászólására (») Okt 20, 2015 /
 
Szia
De mi a hiba? Azt el felejtetted közölni
(#) nzozz válasza Beringer 600 hozzászólására (») Okt 20, 2015 /
 
Tény. Semmilyen hangot "nem ad ki". Se a bemenetre kapcsolt zenét, de zúgást se.
(#) djcaveman válasza nzozz hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
A jel eljut a végerősítőig? Ezt mindenképp ellenőrizni kellene. Ha adsz rá jelet, akkor a kivezérlésjelző mutat valamit? 100V-os kimenetet használsz, vagy már csak a kisimpedanciást? A végtranzisztorok kalapján (kollektor) milyen feszültséget mérsz? (balról jobbra a következő fesznek kell lenni: +Ut, +Ut/2, 0V, -Ut/2.
(#) steelbird válasza djcaveman hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
Szia.
Idézet:
„...kivezérlésjelző mutat valamit?”
A műszer a végfok kimenetéről kap jelet, nem a bemenetről.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2015
(#) steelbird válasza nzozz hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
Szia.
A sárga vezeték a végfok kimenete, az megy a végfok panelról a kimenő trafóra. Azt forraszd le a panelról és úgy mérj feszültségeket a végfok tranzisztorokon. A feszültségeknek azoknak kell lenni a tranzisztorok tokjain, amiket djcaveman kolléga leírt.
Ha ezek jók, akkor más gond lesz. Pl. a bemeneti csatlakozóra dugott kábelnél nem jól van bekötve a jel (nem a szokásos bekötése van, mert a hozzá való keverővel kompatibilis), vagy nem jó helyre kötötted a hangszórót, vagy pl. hibás a védelem és némítja a végfokot. (A hűtőbordán lévő PTK -val figyeli a hőfokot, ha pl. az szakadt, vagy annak a vezetéke van megtörve, elszakadva, akkor némít a védelem.)
(#) papi válasza nzozz hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
Szia! Nézd meg a süketítés nem aktív-e? T101 és környéke.
(#) Beringer 600 válasza papi hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
Vagy esetleg az emitter ellenállások nem e szakadtak
(#) djcaveman válasza steelbird hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
Szia. Azt tudom, csak a sorrend lett megcserélve. . Úgy szerettem volna, hogy: A műszer kitér, ha jelet adsz a bemenetre? Ha kileng, akkor a hangszóró nem jó helyre van bekötve.
(#) nzozz hozzászólása Okt 24, 2015 /
 
Köszönöm a válaszokat! Átkötöttem egy vezetékkel a PTC -t, most szól rendesen az erősítő, bár kikapcsoláskor koppan egy szépet. Viszont azt szeretném még megtudni, hogy mekkora a minimális hangszóróimpedancia amit használni lehet? A 100V -os trafót kikötöttem és szeretnék 2db párhuzamosan kapcsolt 8 Ohm -os hangfalat meghajtani ezzel az erősítővel, csak nem tudom hogy viselné a szerkezet...

Köszönöm
(#) steelbird válasza nzozz hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
A 4 Ohm eredő már kevés neki, a 100W névleges teljesítményt kb. 15 Ohm terhelésnél adja le a végfok. Sorba kötve lesz jó.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2015
(#) cruisher válasza steelbird hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Ezt a 15 ohmot honnan vetted? 6 ohm körüli az optimális, nyugodtan köthet rá 4 ohmos terhelést, csak figyelni kell a melegedésre.
(#) steelbird válasza cruisher hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Számold vissza a tápfeszültségből, meg a névleges (100W) teljesítményből.
(#) valikor hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
Tisztelt Fórumozók!
BEAG APT 100 -al kapcsolatos kérdésem van, ha esetleg tudnátok segíteni. Az R135 jelű ellenállás elfüstölt az erősítőmbe, sajnos nem tudom az értékét. Ugyan ebben a körben elment a T114 jelű BC 300 típusú tranzisztor is. Mivel helyettesíthető?
Köszönöm segítségeteket. V.L.
(#) steelbird válasza valikor hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Szia!
Ha visszanézed a topic képeit, megtalálod a rajzot.
Egyébként 56 Ohm, a BC300 pedig még kapható, pl. itt
(#) valikor hozzászólása Okt 26, 2015 /
 
Kedves "steelbird"!
Köszönöm gyors és korrekt válaszodat, segítségedet. Bízom a javítás sikerében.
Köszönettel: valikor
Következő: »»   16 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem