Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   48 / 125
(#) zoszka válasza Tibcsi77 hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Mi az a gömbtermosztát?
(#) Tibcsi77 válasza zoszka hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
amivel a radiátort tudom szabályozni!
(#) zoszka válasza Tibcsi77 hozzászólására (») Okt 28, 2015 / 1
 
Szóval, zsargonosan termofej..
(#) lacimbi hozzászólása Okt 30, 2015 /
 
sziasztok. segítsetek légyszives egy q7rf termosztát bekötésében. A fűtésem bejövő meleg vizét egy 2 járatú motoros szeleppel szeretném nyitni és zárni. Ugye a szelepen levő motornak van egy nulla és kettő fázis vezetéke. Ha csak fűteni szeretnék akkor (kapcsol a termosztát) a szelepnek adnom kell egy fázist, hogy a szelep nyisson és amikor a (termosztát lekapcsol) fűtést el akarom zárni akkor is adnom kell egy fázist a motor másik vezetékére, hogy a szelepet lezárja. Nos! ezt hogy kötöm be a vezérlőbe?
Így kellene? vagy máshogy? nem akarom elcseszni a szelepet.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2015

q7rf.JPG
    
(#) proli007 válasza lacimbi hozzászólására (») Okt 30, 2015 /
 
Hello! Igen így kell. De meg kell nézni, hogy a szelep kaphat-e állandóan feszültséget.
(#) lacimbi válasza proli007 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Szia. Egy ilyet vettem és gondolatom szerint ez végálláskapcsolós, vagyis mindkét irányba kaphat állandó feszkót.

http://www.komiksz.hu/atereszto-motoros-gombcsap/futesi-szerelvenye...szelep
(#) proli007 válasza lacimbi hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Hello! Igen így lehet, mert a szelepet nem ismerem, de találtam a vakerán képet róla, ahol látszik, hogy van benne végállás kapcsoló. (Motor szimbóluma elég vicces..) Még a termosztát bekötése is rajta van az oldalán..

M-szelep.png
    
(#) lacimbi válasza proli007 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Igen-igen pontosan. Köszönöm a megerősítést.
(#) figyus hozzászólása Nov 9, 2015 /
 
Szia "zoszka"! Azért még egy kérdés a SAUNIER DUVAL- COMBITEK termosztát ráköthetetlenséggel kapcsolatban.
A konfigurálást a rádiófrekvenciás termosztátokhoz is el kell végezni?
Illetve ezt kiszálláskor a szervizes megtudja oldani, avagy be kell vinni egy szakszervízbe, mert csak ott van műszerezettsége hozzá...csak a gyártó agyament logikáját követve!!!

Milyen idióták, hogy alapból nem lehet termosztátot rákötni!
(#) zoszka válasza figyus hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Szia! Milyen rádiós termosztátról beszélünk?
(#) figyus hozzászólása Nov 9, 2015 /
 
Azt hiszem exacontrol E7R-t írtak valahol..., de javíts ki ha nem jól emlékszem.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2015
(#) zoszka válasza figyus hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Azt a bus—hoz kell csatlakoztatni. A szervizes elvileg mindent fel tud konfigolni nem kell külön műszerezettség ezekhez a bekötésekhez. A beüzemeléshez kell csak füstgázelemző, de az minden készülékhez kell, így az nem extra.
(#) figyus hozzászólása Nov 9, 2015 /
 
Elképzelhető, hogy van beépített termosztát, s így a kazánhelyiséghez igazítja a fűtésszabályzást?
...már mint alapból...
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2015
(#) zoszka válasza figyus hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Nem értem a kérdést...
(#) figyus válasza zoszka hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Na ja, marad ebben az esetben amit "toobe" írt, az-az, ha hidegebb van, gyorsabban hűl a víz a radiátorokban, sűrübben kapcsol be a kazán, avagy termofejek a radiátorokra.
Gondolom szegényem megpróbálja a szervízes 40 ezres kiszállását megspórolni...
Persze így szinte állandóan megy a kazán, úgy-hogy eléglesz a legminimálisabb hőfokra állítani.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2015
(#) figyus válasza figyus hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Avagy ki-be kapcsolgatja a kazánt, mintha sokszor lenne áramszünet.
Vajon ez mennyire árt a kazánnak...?
(#) zoszka válasza figyus hozzászólására (») Nov 9, 2015 / 1
 
Csak úgy megjegyezném. Nem tudom milyen 40 ezrekről beszéltek...
Kondenzációs készülékbeüzemelés ajánlott díja 25 ezer nettó, amibe benne van a müszeres beszabályozás (CO2, O2, műszer hozzá kb 400 ezer!), a termosztát bekötése, beállítása 1 körös homogén fűtési rendszerhez, és az időjárás követő (ha van) beállítása és a kiszállási díj körzeten belül. Uszkve 1, 1.5 órás munka, a benzin nem ingyen van, a szerződés, hogy beüzemelhesd szintén nem ingyen van, az hogy egyáltalán kössenek szerződést az sem ingyen van (igazolvány 450 ezer) és az idő, amit vele töltesz sem ingyen van. Nem értem miért várja el sok ember, hogy ingyen dolgozzon a szerelő, mert csak egy szerelő? Más sem dolgozik ingyen. Ez egy drága szakma, mármint ha művelni kell. Uszkve 1.5-2 millióba kerül, hogy egyáltalán elkezdhess ilyeneket csinálni... Senkit nem akartam megsérteni, mert persze a többség elfogadja. Csak azokhoz szólt akiknek csak a saját munkájuk érték és azért jár is a fizetés. Szerintük a szervizes szerelő nem ember. Na az ilyeneket szoktam nagyon gyorsan megfagyásra ítélni.
(#) zoszka válasza figyus hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Az tönkreteszi a készüléket előbb-utóbb, de inkább előbb.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2015
(#) zoszka válasza figyus hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Ha a ház vesztesége alá állítod a fűtőviz hőfokát 3x annyiba is kerülhet a fűtés, mármint hónap végén a számla.
(#) figyus válasza zoszka hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Ez az egész fórum-oldal arról szól, hogy mindenki maga állítja be vagy éppen köti rá a kazánjára a termosztátot!
Ezek szerint sokaknak ez a nettó 25000.- is sok.
Ha nem lenne így, ez az oldal halott lenne.
...csak épp a combitek tulaj megszopta egy okoskodó gyártó miatt.
A villanykörte csere is veszélyes lehet, ha valaki buta hozzá, ezt mégis rámerik bízni az emberekre.
Valljuk be, a mai modern termosztát bekötése, az-az két drót becsavarozása legalább ilyen egyszerű.
A kazán burkolat leemelése sokkal "ördöngősebb".
Ne érts fé!re, a válaszaidért hálásak vagyunk, köszönjük.
A gyártó furfangos körmönfontsága a bosszantó!
(#) figyus válasza zoszka hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
...egyébbként egy szervizes egyszer azt mondta, hogy a legoptimálisabb az, ha minnél kevesebbszer kapcsol ki-be a kazán.
Vajon arra gondolt, hogy jól bedurrant, aztán pihi, avagy alacsonyabb fűtővízhőmérséletet biztosít hosszabb bekapcssal?
(#) zoszka válasza figyus hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Ebben van is igazság, meg nincs is.. mint leírtam, a beüzemelés és ezáltal a készülék gazdaságos, jó működésének a sarokköve a beszabályozás. A beszabályozatlan készülékek fogyasztása nagyobb, elhasználódása gyorsabb, meghibásodása sűrűbb. Az úgyfél a legtöbb esetben pár éven belül kifizeti a beüzemelési díj többszörösét. Ez a statisztika. Megéri?
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2015
(#) zoszka válasza figyus hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Nyilván a másodikra gondolt, de az nem sacc/kb alapon működik.
(#) figyus válasza zoszka hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Arra gondoltam, hogy (utána olvastam gyorsan) 38 fok a minimális fűtővízhőfok, s erre állítva folyamatossan mehet a kazán, de való igaz, hiába van lángmoduláció, sok veszteséget termelne valószínüleg.
(#) zoszka válasza figyus hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Ez csak bizonyos esetekre érvényes és egyre kevésbé.
(#) figyus válasza zoszka hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Igazat kell adjak, de a magyar mégiscsak ilyen.
(#) zoszka válasza figyus hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Úgy látom, kezdjük érteni egymást
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Na az ilyeneket szoktam nagyon gyorsan megfagyásra ítélni.
Gonosz Zoszka!
amibe benne van a müszeres beszabályozás (CO2, O2, műszer hozzá kb 400 ezer!), a termosztát bekötése, beállítása 1 körös homogén fűtési rendszerhez, és az időjárás követő (ha van) beállítása
Meg még esetleg visszamész kétszer, hogy finomabbá tedd a beállításokat, és azért már nem is kérünk egy forintot sem. Ugye, ugye.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2015
(#) baboss hozzászólása Nov 11, 2015 /
 
Sziasztok! Olvastam itt a fórumon, hogy volt mar téma az Ecobee 3 intelligens termosztát bekotese. En igazából egy szakembert szeretnek keresni, aki elvállalja ennek a termosztátnak a beüzemelését. Egy működő termosztátot kene vele kiváltani, amennyiben nincs aki ezzel foglalkozna, kérlek ajánljatok lehetőségeket vagy megoldásokat. Köszönöm szépen
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2015
(#) baboss válasza fmateka10 hozzászólására (») Nov 11, 2015 /
 
Szia. érdeklődnek, hogy végül megvetted e az Ecobee 3.-at, es sikerült e beüzemelni ? Amennyiben igen, meg tudnád annak a számat adni, aki beuzemelte, mert en is kaptam egyet, szeretnem felszereltetni. köszönettel Babos Laszlo
Következő: »»   48 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem