Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CD lejátszó javítás
 
Témaindító: 021, idő: Júl 27, 2008
Lapozás: OK   18 / 25
(#) Pidler hozzászólása Nov 3, 2015 /
 
Sziasztok !
Segítségeteket kérném , valószínű találkoztatok ilyen hibával.
Egy Philips Ak701-es forgótálcás CD lejátszóm van, mely bekapcsolást követően - akár lemezzel, akár nélküle- a 99-es számot írja ki a kijelzőre.
Javítási kézikönyvében nem ír a jelenségről.
Lemezeket nem olvassa. Felpörgeti, majd kp 10s után megáll.
Viszont a beépített test programot lefuttatva az optikát és a fókuszt jónak találja.
A Light barrier-nél mintha hibát találna. Ez befolyásolhatja.

Köszönettel : Zsolt
(#) dioda.dioda válasza vrbst hozzászólására (») Nov 11, 2015 /
 
(#) steelbird válasza dioda.dioda hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Hibás a link
(#) bihari laci hozzászólása Nov 22, 2015 /
 
Sziasztok
egy Technics SL-P202A tipusu audio CD lejatszom, szokik a CD, vissza visszza ugrik, vagy elore, kihagy apro reszeket, amikor ezeket produkalja kattogo hangot ad ki, megtakaritottam 2x is a fejet, alkoholba martott fultisztitoval, frissen irt CDvel probaltam, de megis ezek a tunetek jelentkeznek. Mi lehet a baj? Hogyan tudnam orvosolni?

Koszi elore is
(#) steelbird válasza bihari laci hozzászólására (») Nov 22, 2015 / 1
 
Szia.
Ellenőrizni kell a mechanikát, nem koszos-e a fogasléc, vagy a a fejszán mozgató motor fogaskereke. Sokszor egy kis piszokdarab a fogaskeréken, vagy a fogaslécen meg tudja akasztani a szánt. Ha ez rendben van, akkor ellenőrizni kell a szán motort, nem hibás-e? Az ellenállása szokott megnőni bizonyos állásoknál az elkoszolódott, kopott, szennyeződött kommutátorok miatt.
Ha ez is jó, akkor valószínűleg fej hiba.
Próbáld ki rendes gyári, préselt CD lemezzel is. Ha azzal jó, akkor ne keresgélj tovább, mert fej hiba.
(A gyári lemezt könnyebb olvasni, mint az írottat, a gyárit még lehet, hogy viszi rendesen..)
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2015
(#) bihari laci hozzászólása Nov 23, 2015 /
 
Koszonom az otleteket, jelenleg most nem vagyok otthon de hetvegen kiprobalom es remelem a kisebbik baja van. Nemreg vettem ezt a regi tipusu lejatszot es mar reg vagytam ra. Legtobbet eredeti lemezzel hasznaltam de ugy is figurazott. Van ugy h ugral nagyon gyakran, van h eleg ritkan, cdtol fuggetlenul. Hetvegen mindenkepp irok mire jutottam. Addigis koszi megegyszer
(#) Hollowdrums hozzászólása Dec 25, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy Sony hcd-cp1 cd lejátszóját szerettem volna kitakarítani, újrakenni.
Szétkaptam, megtörtént a takarítás, ám az összerakás kifogott rajtam.
Gyorsan kerestem is hozzá manual-t, de nagyon nem akar összejönni.
Amikor az ábra szerint rakom össze, a tálcát visszarakva totál nem jó.
Esetleg tudja valaki, hogyan kell ezt összerakni?
A válaszokat előre is nagyon köszönöm és Boldog karácsonyt kívánok itt is mindenkinek!
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2015
(#) steelbird válasza Hollowdrums hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Szia.
Annak pedig elvileg úgy jónak kell lennie.
A tálcát tedd be a helyére, a tálca kiálló emelő karja is legyen benne a Control Cam nevű fogaskerékben, ami emeli. Azt kézzel forgatva föl-le kell járnia a tálcának.
Ha eddig OK, utána állítsd a manuálban jelzett pozícióba és tedd be meghajtó fogaskereket (Drive Gear) szintén a jelölt pozícióban.
Egy fog eltérés már hibás működést okoz, úgyhogy oda kell figyelni.
A Control Cam -on van pozícionáló jelölés is, szerintem a másik fogaskeréken is van jelölt igazító pozíció.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2015
(#) steelbird válasza Hollowdrums hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Ott a probléma.
(#) Hollowdrums válasza steelbird hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Szia!

Ha a képen megjelölt pozícióban teszem be a Drive Gear-t akkor a lemeztartó tálca teljes betolásakor már azt a területet éri el a lemeztartó tálca fogas része, ahol a meghajtókeréken már nincsen fog.
A tálca sem emelkedik fel.
Ez pőedig szerintem nem csak 1-2 fogon múlik. (Amennyire én látom.)
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2015
(#) Hollowdrums válasza steelbird hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Ment egy pm, nézz rá légy szíves!
(#) steelbird válasza Hollowdrums hozzászólására (») Dec 25, 2015 / 1
 
Nem is kell, hogy összeérjenek. Fél loading állapotban rakod össze, akkor, mikor a tálca pont beért, már nem hajtja a Drive Gear, és még épp nem kezdte el megemelni a CD mechanikát. Ez az az állapot, amiben a manual szerint össze kell rakni, de ez normális működés közben csak egy átmeneti (félig betöltött) állapot, mint ahogy írtam. Azért ebben az állásban kell összerakni, mert ekkor áll úgy a Drive Gear, hogy nem tartja a tálcát, vagyis az szabadon ki-be húzható, kivehető.
Innen továbbfordulva a Drive Gear zárolja a tálcát, visszafelé fordulva pedig fogat "fog", vagyis elkezdi kifelé tolni.
(#) Hollowdrums válasza steelbird hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, valóban úgy volt, ahogyan mondtad!
(#) steelbird válasza Hollowdrums hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Nincs mit.
(#) vikgfk hozzászólása Jan 23, 2016 /
 
Sziasztok!
lenne nekem egy Technics SL-PG490 cd lejátszóm ami úgy gondolta hogy hol megy hol nem, de inkább nem indul.
Egyenlőre csak lekaptam a tetejét de azt rögtön látni hogy a lemezt egyáltalán nem forgatja meg, ha kicsit rásegítek akkor pedig felpörög és beolvass a lemezt.
Miután megmozgattam akkor már időnként magától is elindul.
Kérdésem az hogy a service manualban látok benne egy ékszíjat hogy annak lehet-e szerepe a problémának.
Esetleg ötlet, motor koszos és takarít?
(#) steelbird válasza vikgfk hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Az szíj a betöltéshez kell, nincs köze a lemez forgatásához. Ha rásegítve elindul, akkor hibás a spindle (lemezforgató) motor.
Ilyenkor általában egy tipikus, halk kerregő hangot is ad, főleg induláskor.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2016
(#) vikgfk válasza steelbird hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Nem ad ki hangot a motor hanem látszik hogy próbálná indítani de olyan mind ha szorulna. Ami hangot ad ki az a fej mert próbálná beolvasni.
(#) steelbird válasza vikgfk hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Motor hiba, írtam. A kísérő hang nem mindig jelentkezik és motor, valamint elektronika-függő.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2016
(#) Pityu9 válasza vikgfk hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Üdv!
Ha nem szeretnél új motort venni, így még talán megmenthető bővebben: Link
(#) steelbird válasza Pityu9 hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Szép műtét. A tárcsa lehúzása elég problémás, nincs mindenkinek ilyen célszerszáma. Az ugyanis sokszor ragasztva is van. Két csavarhúzóval meg főleg rizikós, mert teljesen azonosan kell mindkét oldalról feszíteni.. Hajlamos elhajolni, ha féloldalas a lehúzó erő és utána ütni fog a lemez.
Sokszor az is elég, ha kontakt spray -t fújunk (jó sokat) a motorba és oda-vissza megjáratjuk 6-8V körüli feszültséggel egy rövidke ideig. Én elsőnek inkább ezt a bontás nélküli módszert próbálnám meg.
Van sajnos olyan mechanika is, amiről nem vehető le így a motor, mert a lemez mechanikán csak egy furat van, amin alulról átdugták összeszereléskor a tengelyt, majd rápréselték felülről a tárcsát. Arról kicsit nehezebb levenni.
A harmadik dolog, amit pedig mindenképpen ellenőrizni kell a motor kivétele előtt, az annak megállapítása, hogy nem-e a motor dőlésével van beállítva a "tilt" (a lézersugár dőlése a lemezhez képest). Ha ugyanis azzal, és kiszedik a csavarokat, azt utána szemre nem lehet visszaállítani.
(#) kzozo válasza vikgfk hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Nekem egy Sony-n volt ugyanilyen hibám. Ott a lemezforgató motor egy kis DC motor volt. Kiforrasztottam, és labortápról megjárattam. Azóta eltelt kb 4 év, ma is hibátlanul működik.
(#) Pityu9 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Nekem bevált ez a módszer, én két csavarhúzót használok, ezzel semmi probléma nem volt. Amelyik motort idáig bármilyen kontakt spricnivel (WD40, kontakt 60, kontakt WL) befújtam annak jó vége nem lett (menetzárlat, beégő kommutátor, tűzijáték, stb). És igen hagytam, hogy megszáradjon.Ezzel a szétszedős-csiszolós módszerrel több lemezjátszó és magnó motort is sikerült megmenteni.
(#) vikgfk hozzászólása Jan 24, 2016 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget és végül szétszedtem a mechanikát (nem teljesen) és próbaként egy kis kontak kenővel megkentem a tengelyt és így tökéletesen megyen.
valószínűnek tartom hogy a sok állás és a nagyon ritka használat nem tett neki jót és a kosz megfogta a motort annyira hogy nem minden esetben indult el.
Pityu9 ha megkérhetném egy egyszerű méretezést nem -e tudnál feltenni erről a célszerszáról?
A menetes lehúzó részében van egy mélyítés hogy a tengely szára beleférjen?
(#) steelbird válasza vikgfk hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Írta, hogy ő csavarhúzót használ.
(#) vikgfk válasza steelbird hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Köszi
Olyan kérdésem van hogy igazán annyira nem vészes de előfordul hogy a régi lemezeim közül nem olvas be de olyan lemezzel is találkoztam hogy bizonyos egy számnál ugyan ott megugrik de vannak lemezek amiket meg szépen végig lejátszik.
Hogy most ez betudható annak hogy a lézer gyengül vagy hogy úgymond tönkre ment lemez.

Esetleg az optikán lehet állítani vagy működik amíg működik aztán úgymond kuka.
(#) steelbird válasza vikgfk hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Az optikát (ill. azon a fókuszáló lencsét) lehet tisztítani minden olyan folyadékkal, ami pl. szemüveg tisztítására megfelel. A többi részét (prizma, fotodióda, lézer) nem tudod így tisztítani, mert nem lehet hozzáférni. Sűrített levegővel ki lehet kifújni belőle a port, van olyan spray kivitelben is.
Az állításhoz elvileg mérőlemez szükséges, de teljesen megfelel a célra egy jó állapotú gyári, préselt CD lemez. Az írott lemez nem jó, mert azokról nem jön vissza annyi fény, így a fejerősítő kimenetén kisebb a jel és az az első, amit be kell állítani. A beállításhoz lézerteljesítmény-mérő és egy min. 10MHz -es oszcilloszkóp szükséges. A lézerteljesítmény-mérő majdnem olyan drága, mint egy olcsóbb szkóp, de szerintem sok értelme nincs egy cd készülék beállításánál. A lézer teljesítménye úgysem az előírt érték lesz, főleg egy használt fejnél, amin utána kell állítani. Jóval fontosabb a megfelelő jelszint és jelalak a fejerősítő kimenetén, de ahhoz mindenképpen kell a szkóp.
Az írott lemezek idővel tönkremennek, jóval rövidebb az élettartamuk, mint egy préselt gyárinak. Okozhat ez is kiolvasási problémát, meg a lemez felületének a szennyezettsége (ujjlenyomatok), illetve annak karcossága.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2016
(#) xandus hozzászólása Feb 16, 2016 /
 
Üdvözlök mindenkit. Egy kis segítség kellene. Adott egy Rotel RCD-02-es lejátszó. A hiba, hogy szerintem torz hang jön ki belőle. Olyan mintha túl lenne vezérelve és azért torzít. Persze ez csak tipp. Lehet ezt javítani? Előre is köszönöm a választ.
(#) probert69 hozzászólása Jún 20, 2016 /
 
Sziasztok, egy Technics Sl-Pg580A Cd játszóm van, ha beteszem a lemezt, nem pörgeti fel. A lézerdióda fel-le próbálkozik, fényt is ad. Szétkaptam a mechanikát és ellenőriztem a végállásérintkezők kontaktját. A tálca ki-be stimmel, fej belső végállás stimmel. Igaz, csak a kapcsolókat vizsgáltam, funkció alatt nem.
Vizsgálgassam tovább szerintetek, vagy máshol keressem a hibát?
(#) kzozo válasza probert69 hozzászólására (») Jún 20, 2016 / 1
 
Az, hogy a fej fényt is ad, még nem jelenti azt hogy jó is. Műszer nélkül annyit tudsz tenni, hogy a fejen lévő kis potit valamelyik irányba egy nagyon-nagyon picit eltekered. Ismétlem nagyon picit! Ha nem javul, akkor vissza ahol volt, és ellenkező irányba ugyanígy. Ha nem javul meg, akkor szerviz. Ha sokat tekersz, lehet teljesen meghal a lézer dióda.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2016
(#) steelbird válasza probert69 hozzászólására (») Jún 20, 2016 / 2
 
Szia.
A poti tekergetést inkább hagyd a végére. Először az optikát tisztítsd meg, fújd ki belőle a port és mérd meg a lemezforgató motor ellenállását, nem-e túl kevés, vagy túl sok? 10 Ohm körül lesz, ha jó. Utána ellenőrizd le az optikára menő kábelt, nincs-e megtörve, megszakadva?
Még egy dolog: gyári, eredeti préselt lemezzel próbáld ki, ne írott lemezzel. Az írott lemezről kevesebb fény verődik vissza, mint a gyári lemezekről, lehet, hogy a gyárit még beolvassa.
Következő: »»   18 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem