Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   30 / 53
(#) szeg76 válasza bajuszrichard hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Tápellátásra nincs konkrét ötletem. Kész DC/DC konverter? Valamilyen alacsony feszültségesésű stabilizátor? Esetleg egyszerűen 2-3 soros diódával ejteni kicsit a tápon?

Színek:
- 3 egyszerű kapcsolóval, tehát alapszínenként eggyel megvalósítható az RGB szalag 7 színkombinációja és a kikapcsolt állapot, ez a legegyszerűbb
- Jaxley kapcsolóval és egy kis marék diódával csinálhatsz egy oktális-bináris kódolót, ennek a 3 kimenetére köthető a LED szalag
- több árnyalathoz már valamilyen PWM vezérlés célszerű
(#) Bakman válasza bajuszrichard hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Ha a LED szalag hossza állíndó (miért ne lenne az), egyszerű előtétellenállásokkal korlátozható az áram, elfűthető a felesleges feszültség. Ehhez mindössze a méretre vágott LED szalag áramait kell megmérni.
(#) Sinike válasza bajuszrichard hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Üdv.
Olvastam, hogy az "esetleges"! túlfeszt. Tehát e fenti megoldások szerintem csak állandó feszültség esetén hatásosak.
Ha a stabkocka nem elegendő, BD tranzisztorral csináltunk sokszor egy kapcsolást, nagyon egyszerű, és itt találtam a fórumon a rajzot:
12V fesz. stab.
Amúgy a fórum címe: 12V fesz. stab. ák.
(#) Bakman válasza Sinike hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Céges autókban évek óta vannak LED szalagok, mindenféle korlátozás nélkül, működnek tökéletesen. Ugyanakkor egyszer vettem olcsó szalagot, atombiztosan 12 V-os tápról járatva egy hónap után dobtam ki, mert sorban aludtak ki a csoportok...
(#) ue37 hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
3m 5050 ledszalag hideg fehér. (12v-os)
Hogyan lehetne jó hatásfokkal üzemeltetni a tápfeszültség 24v akku.
Dc-Dc konvertert nem szeretnék venni hozzá.
Valakinek van esetleg tapasztalata a szalagok sorba kötését illetően.
Pl: 2db 2m-es sorbakötésével (működhet 24v-on?
Segítségeteket köszönöm.
(#) Bakman válasza ue37 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Igen, sorba lehet kötni két darabot. Arra figyelj, hogy mindkét darab Egyenlő hosszú legyen!
(#) bbalazs_ válasza ue37 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Amennyiben ez hagyomanyos led szalag, akkor NEM kotheto 24V-ra.
Ugyanis itt van ket vezetek hosszaban, 12V-on, azok koze van kotve 3db led sorba es egy kis ellenallas. Ezek az elemek huzodnak parhuzamosan vegig a ket drot kozott.
(#) ue37 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Szia!
Igen valószínűleg így van mert 3db-onként vágható.
Akkor hogyan üzemeltethető valami egyszerű megoldással 24v-al?
Milyen egyszerű megoldás van rá?
7812 feszültségstabilizátor nem igazán üzembiztos talán sok neki a 24v.
Vagy van rá valami megoldás?
Segítségedet köszönöm
(#) Bakman válasza ue37 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
A mellékelt ábra szerint lehet 24 V-ra kötni két db. 12 V-os LED szalagot (sorba kötés). Fontos, hogy mindkét szalag darab ugyanakkora és ugyanolyan típusú legyen! Célszerű egy darabot kettévágni. Tehát ha az egyik szalagdarabban 30 db. LED van, akkor a másikban is annyi legyen!
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) philips100 hozzászólása Szept 29, 2015 /
 
Sziasztok,

Vásároltam 5m 5050RGB 60LED/m-es szalagot hozzá tartozó 2A/csatorna 44 gombos infra vezérlővel.Megtápláltam egy 12V 4,5A-es táppal.Negyed óra múlva semmi sem melegedett, ez furcsa lett.
Nekiálltam vizsgálódni,a következőket tapasztaltam:
Labortápról(max 6A-t bír) meghajtva a vezérlő+ a szalag ~2,5A-t vett fel max fényerőn.
Labortápról a színek egyenként direktbe meghajtva ~0,7-0,8A vettek fel.
Ezek az értékek messze elmaradnak az 5A/5m-es leírástól.
Megnéztem az előtét ellenállásokat. 150 és 330 Ohm volt.Ezek megfelelnek a ~20mA-es 5050 LED ajánlott meghajtásának/LED.
Ha van 300 LED/szín 20mA-rel hajtva , akkor 300*20*3=18000mA lenne.
Ha visszafelé gondolkozok a 0,8A/szín(300LED) az ~2,6mA/szinnek(1LED) felel meg.
Segítenétek megérteni?
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2015
(#) Bakman válasza philips100 hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Nézd meg jól a szalagot! Egy ellenálláshoz egy LED tartozik? 12 V mellé kevésnek tűnik a 150 és 300 Ohm előtétnek.
(#) philips100 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Szia,

Az 5050RGB ledben 3 szín van. 3 led van sorba kötve egy ellenállással áramkorlátozva.
(#) Bakman válasza philips100 hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Ezért kérdeztem, mert így 1 x 20 mA terheléshez három LED tartozik, nem egy, mint ahogyan számoltad.

0,8 A / szín (300 db. LED, 100 csoportban) --> 8 mA / csoport (átlag).

Kijöhet ilyen kis érték több ok miatt is. Egyrész ha csak egy oldalról eteted a szalagot, akkor a szalag végére kissebb feszültség jut, ott kissebb is lesz az áramfelvétel, másrész lehet, hogy a "katalógusadat" hibás.
(#) philips100 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Igen 1x20mA-hez van 3 led.
5cm-ben van 3 db 5050 led ami 3 zöld,3 kék,3 pirosat jelent és 3 db ellenállás(azt hiszem 2 db 330 és 1 db 150 Ohm)
Ha 5 cm-ben van 3 led akkor az 500 cm-ben 300 led, minden led-ben 3 szín.
(#) Bakman válasza philips100 hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Értem én, csak neked 2,6 mA / LED jött ki, nekem 8 mA / LED.
(#) philips100 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Kezd derengeni a dolog.....
Nézzük a piros színt:
Vf=1,8V*3, R=330 Ohm, Ut=12Volt ez pont 20mA

Zöld:
Vf=2,2V*3, R=330 Ohm, Ut=12V ez 16,35mA

Kék:
Vf=2,8V*3, R=150 Ohm, Ut=12V ez 24mA

Ha ezeket az értékeket megszorozzuk 100-zal,akkor kezdünk eljutni az elméleti értékekhez.
(#) mocorgo hozzászólása Okt 14, 2015 /
 
Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni. Személyautóba szeretnék bekötni led szalagot, (kültéri és beltéri, háztartási, nem autóhoz való) és led diódákat. Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet stabil 12 voltot csinálni az autóban, mert ugye a generátor az 14,4 volt-al tölt, és úgy szeretném megcsinálni, hogy töltés mellett, és tötlés nélkül is világítson minden. A lényeg az az hogy 3 különböző helyről vennék le az autóban áramot (akkumulátor, műszerfal világítás, belső világítás vezérelt szál), tehát 3 stabilizátorra lenne szükség, sajnos amit a neten találtam, de már nem rendelhető, ezért szeretnék csinálni. Van villanyszerelő ismerősöm, úgy hogy kapcsolási rajz alapján össze tudjuk majd rakni, csak sajnos ebben a ledes dologban ő nincs otthon.
Illetve még az lenne a kérdésem, hogy 1 db led dióda elé milyen ellenállás szükséges?

Ezeket a termékeket szeretném berakni:
http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/7332
http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/9958
http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/6475

Leírom még azt is hogy hogy néznének ki az áramkörök:

Akkumlátorról: (minden sor külön áramkör: kapcsolóval és biztosítékkal, áramkörön belül párhuzamosan kötve)
- 45 cm kültéri led szalag
- 3 db led dióda
- 2*145 cm és 2*180 cm kültéri led szalag
- 4*40 cm, 2*30 cm, 2*20 cm beltéri led szalag és 3 db led dióda

Műszerfal világításról:
-5 db led dióda

Belső világítás vezérelt szál:
-4 db led dióda
12 db led dióda

Remélem érthető az elképzelésem, és a válaszokat mindenkinek előre is Köszönöm!!!
(#) Barni87 válasza mocorgo hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
Szia!

Legegyszerűbben szerintem az alábbi DC-DC konverterekkel lehetne megoldani a dolgot:DC-DC konverter
Beállítod a potin a szükséges feszültséget (12V) és járó motor mellett sem fog változni a kimeneti feszültség.
Az IC-k hűtéséről persze gondoskodni kell, ha 1A közeli a kivett áram.
(#) Bakman válasza mocorgo hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
LED szalag elé nem nagyon kell stabilizátor, céges autókban régóta van LED szalag mindenféle trükk nélkül, azóta is mennek. LED diódák előtétszámításához pedig itt egy kis program: Bővebben: Link.
(#) vladcepes hozzászólása Nov 11, 2015 /
 
Sziasztok! Végig olvastam ezt a topikot. Egy kb 120cm-es Led szalagot szeretnék Dimmelni.
Az első oldalakon találtam ezt a rajzot. ( első kép). proli007 írta(d) hogy a tranzisztort ki kéne cserélni Fet-re. A kérdésem hogy a második rajzon a Fet- így helyes berajzolva? (a lábkiosztásra gondolok). A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

0.jpg

1.jpg
   
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 11, 2015 /
 
Igen helyes. Az 1kohm-ot célszerű 47ohm-ra cserélni.
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Nov 11, 2015 /
 
Rendben! Köszönöm! Igen azt olvastam csak már elfelejtettem azt is ide beírni. (köszi a figyelmeztetést)
A Fet-nek kell hűtőborda?
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2015
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 11, 2015 /
 
Várhatóan 1-2A-ig nem kell. Bár nem a szalag hossza, hanem a fogyasztása a fontos. És a Fet típusát sem írtad meg. De jóslás helyett kipróbálod, és megtudod.
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Nov 11, 2015 /
 
Ott valaki írta az IRF540-et és írtad hogy az jó. Ha van más ami olcsóbb és jó akkor szívesen várom.
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 11, 2015 / 1
 
Ha 100db-ot kell készíteni valamiből, akkor van jelentősége az árnak. De 1db.-nál az 50Ft nem sokat tesz.
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Hello! Szeretném megcsinálni a lehető legkissebb kiszerelésbe,tehát smd-be. A kérdésem hogy itt az IRF540 van e smd-be? ha nincs milyennel lehet helyettesíteni ami smd?
Üdv!
(#) wbt hozzászólása Nov 12, 2015 /
 
Sziasztok!
Tapasztalatotok szerint a hétköznapi fehér pultvilágító LED-szalagok kibírják a fordított 12V tápot?
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Az IRLR024N felület szerelt és tapasztalatom szerint elég béketűrő darab. Még olcsóbb is..
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Köszönöm a választ! Kérdésem felrakása után elindultam a avárosba,aztán kikötöttem közben egy boltba is ahol felraktam a kérdést de kielégítő választ nem kaptam,adtak egy ilyet SI 4800 DY azt mondták próbáljam meg ezzel Most láttam hogy közben írtál.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2015
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Igen. Velem megesett már, hogy fordítva kötöttem be, minden gond nélkül kibírta.
Következő: »»   30 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem