Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   31 / 53
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Ha már ezt megvettem SI 4800 DY a kérdés hogy jó e ide ebbe a kapcsolásba. Ha igen akkor a Gate láb az egyértelmű mert abból csak egy van,a Drain-ból (5-6-7-8 láb) bármelyiket használhatom? és a Source (1-2-3 láb) ból úgyszintén valamelyiket?
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Az a mókás, hogy már sokadszor írod, ez vagy az jó-e. De hogy a terhelőáramot meghatároztad volna, attól igen óvakodsz. Egyébként meg nem azért van ennyi Drain és Source lába a toknak, hogy fel ne boruljon, hanem hogy ezen keresztül lehessen hűteni a Fet-et.. Valamint a kis bekapcsolt ellenállásnak is csak akkor van értelme, ha az ki is van vezetve megfelelő keresztmetszeten.
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Nem óvakodok,csak még nem vettem meg a szalagot. Ilyet Bővebben: Link
Az összes Drain láb összeérhet,meg az összes Source? már persze a hűtés miatt ahogy írtad.
(gondolom úgy tervezzem a rajzot )
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Ha tudod milyen szalagot szeretnél venni, és ismert a fogyasztása, akkor nem nagy ördöngösség kiszámolni, hogy 120cm szalagnak 560mA a fogyasztása..
Még szép hogy összeérhet. Különben hogy lesznek azonos potenciálú ponton? És hogy fog minden lábon áram folyni?
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Köszönöm!!!
(#) wbt válasza Bakman hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Köszi, majd akkor kiderül...Üzemszerűen kapná és sok LED-nél olvasom, hogy 5-8V a letörési fesz, ezért bátorkodtam nálam okosabbat kérdezni.
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Ha üzemszerűen kapná a fordított polaritást is, tegyél rá egy egyenirányító hidat és meg van oldva a kérdés.
(#) wbt válasza Bakman hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Azt nem lehet, pont a vezérlés miatt. Hídvezérlés lenne 2 színhez 2 vezetéken. Így egyik mindig kap fordított tápot.
(#) proli007 válasza wbt hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Hello! De egy vacak diódát csak lehet sorba tenni a Led-ekkel. Egyébként tapasztalatom szerint a fehérek sokkal érzékenyebbek a fordított polaritásra.
(#) wbt válasza proli007 hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Lehetne, csak nincs kiképezve a szalagon a helye, ilyen NYÁK-ot meg nem tudok szoborni sajnos. Úgy gondoltam, hogy minden második LED fordítva és kész. Hát nem...akkor... De most ahogy agyaltam útközben a vezérlésen, az sem egyértelmű. De majd az lesz. Max lemegyek 5V-ra (összes előtét ellenállás csere).
(#) proli007 válasza wbt hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Nem egészen látom át miről beszélsz, de pld. így nem lehet gond, mivel mindegyik csak a párja nyitófeszültségét kapja.
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Szia! Megcsináltam a kapcsolást ezzel a SI 4800 DY vel. Ment ugy kb 2- 3 órát, aztán most nem reagál a potméter a lehúzásra (vagyis a szabályozásra). Az smd fet mehetett ki?,szét kel szednem a dobozt, ez csak egy kérdés volt hogy mi mehetett ki? Udv.
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Hello! A távolbalátás, a gyenge oldalam. De meg kellet volna fogni a Fet-et, hogy mennyire melegszik. Hűtőfelület készült a nyákon hozzá?
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Szia! Sejtettem hogy távgyogyítás így nem lehetséges, csak gondoltam meg kérdem mégis mit sejtesz. Holnap belinkelem a rajzát,hogy mekkora a hűtőfelület. Mikor bedugtam és letekertem a potit,a fény nem ment le annyira hogy kialudjon.,ilyen a kapcsolás? ,vagy ez is egy hiba.? Teljesen letekerve, olyan 10% -ra világított.
UI: már be volt dobozolva így nem tudtam megfogni hogy melegszik e a fet.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2015
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Hello! Ebben a kapcsolásban a kitöltési tényezőt nem lehet 2% alá vinni. A Fet kikapcsolási ideje, ezt még meg is hosszabbíthatja cseppet. A Led szemmel látott "fényereje", meg nem arányos a kitöltéssel.
(#) wbt válasza proli007 hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Igen, ez itt igaz, de nekem párhuzamos kapcsolású szalag a kiinduló. Minden második fordítva, van soros ellenállásuk a szalagon, így emiatt kaphatnak fordított 12V-ot. Az egész dolog innen indult, más alkatrészt nem nagyon tudok rábarkácsolni a szalagra. De lehet, az lesz a vége, hogy rendelek hideg/melegfehér LEDet egybe tartalmazó szalagot, a fene a húsukat, most találtam, de mocsok drága. Köszönöm az ötleteket!!!
(#) campers hozzászólása Nov 28, 2015 /
 
Sziasztok!
Nagyapám tanyájára szeretnék világítást eszközölni. 12V-os autóakkumulátorral lenne megtáplálva egy kb. 2 méteres (vízálló kivitelű) ledszalag. Hogy a bekapcsolás automatikusan történjen, egy alkonykapcsolós elektronikus megoldásra gondoltam. Tudnátok segíteni egy kapcsolási rajzzal megfelelően paraméterezve a szükséges alkatrészeket? Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza campers hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Biztos vagy az alkonykapcsolóban? Azzal egész éjszaka világítani fog, pár nap alatt lemeríti az akkut.
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Szia! Bocsi csak most értem gépközelbe.

kép.jpg
    
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Hello! Ehhez sok hozzáfűzni valóm nincs, mindössze, hogy a tápfesz és egyeben nagyáramú hozzávezetések ésszerűtlenül vékonyak. De hogy ennek mennyi jelentősége van, nem tudom..
Kövesd le, hogy merre folynak a nagy áramok, valamint a Gate töltő és kisütő áramok útját és azt milyen útvonalon közlekednek, mit emelnek meg.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2015
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Szia! Rendben köszönöm!
(#) campers válasza Bakman hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Biztos, igen. Egy napelemes töltő tölti folyamatosan az akkut, így az nem merül le. Fontos lenne az egész éjszakai fény.
(#) Bakman válasza campers hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Parancsolj: Bővebben: Link

A relé helyére kell kötni a LED szalagot, D1 akár el is hagyható (relé használata esetén érdekes).
(#) proli007 válasza campers hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Hello! Vagy így, mert közvetlen Led-ek meghajtásakor célszerű, hogy határozottan kapcsoljon.
(#) campers válasza proli007 hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Köszönöm szépen a segítségeteket!
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Szia! Ezt a kapcsolást egy Akvárium világítás szabályozására akartam. (gondoltam este mindig lejjebb húzom a minimumra),most egy kicsit le is mondtam erről,este inkább kikapcsolom mert gondolom a halaknak sem árt ha van sötétség. ,igaz még nincsenek benne halak csak növény.

Most inkább egy RGB led szalagra koncentrálnék ha kapnék egy kis segítséget.
Kaptam egy 5M RGB led szalagot, meg is van a végén a kiállása,viszont nincs hozzá semmi szabályzóm. Arra gondoltam jobb lenne ezt rakni a fára mint azt az 500 ft-os 230 V ról működő fényfűzért. Milyen kapcsolás kéne hozzá hogy olyan hatást csináljon mint a másik? Laptop Adapterem van ami 12V-os és 5-6 A os. Nekem jöhet PIC rajz is. csak nem tudom milyen néven keresgéljek.
Választ(válaszokat) előre is köszönöm!

Üdv!
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Hello! Szerintem tárgytalan már a kérdésem ,mert közben találtam távirányítós infrás vezérlőt 1.250 ft-ért. ennyiből úgy sem lehetne kihozni.

Üdv!
(#) bviktor hozzászólása Dec 7, 2015 /
 
Sziasztok

5m-es 5050 tipusú rgb ledszalaghoz szeretnék vezérlőt/távirányítót venni.

Csatoltam 2 képet,én a kisebbikre gondoltam mivel azt könnyen elrejthetném a díszléc mögé.
A kérdésem az hogy használható az a mini vezérlő is vagy felejtős és inkább a dobozosat vegyem?Miben különböznek a méretükön kívül?
(#) Johnycorp válasza bviktor hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Szia!

Mint a vezérlők feliratain is látható, elvileg mindkettő 3x2A kimenetet tud.
Én a dobozosat használtam eddig többször, gond nem volt egyikkel sem.
Ne felejtsd, hogy az 5050 RGB szalaghoz illik a megfelelő tápegység is.
A tápegység 12V /6A legyen!
(#) bviktor válasza Johnycorp hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
A tápegység egy nagyon fontos dolog minden téren,ezt megtanultam.Azon nem szabad spórolni.

Ha a mini verzió is megfelelően működik akkor azt venném az elrejthetőség miatt.Egyébként mindkét cucc párszáz forint ha kínából rendelem,tehát az ára nem mérvadó.
Következő: »»   31 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem