Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG APT-100
 
Témaindító: kovi91, idő: Márc 25, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 23
(#) cruisher válasza steelbird hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
A kimenő 24V/100V. Ha az ez alapján számolt 4,16 -os áttétellel számolsz nem az jön ki.
(#) steelbird válasza cruisher hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Igen, úgy 6 Ohm jön ki. Én a tápfeszültségből számoltam. Viszont én 8 Ohm alá semmiképpen nem mennék a terheléssel.
(#) steelbird válasza valikor hozzászólására (») Okt 26, 2015 / 1
 
Annak a két alkatrésznek a cseréjével szerintem nemigen fogod megúszni a javítást. A bemeneti differenciál fokozat kivételével, amiben ritkán találkoztam hibás tranzisztorral, az összes többit ajánlott kivenni és kimérni.
Javítás után pedig ajánlott kimenőtrafó nélkül indítani és mérni a nyugalmi áramot. A kimenő trafóra a sárga vezeték megy, azt le kell forrasztani, a táp ágakba 100 Ohm 10W menjen sorba kötve... Ha minden jó, akkor 35..37mA az áramfelvétel a pozitív ágban. Ettől eltérő érték esetén minden esetben hibás a végfok, még akkor is, ha egyébként a kimeneti feszültség jó és szól is "rendesen". Éles indításkor pedig régen mindig egy 100W -os izzót kötöttünk sorba a 220V -tal és úgy indítottuk.
(#) djcaveman válasza steelbird hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Teljes mértékben igazat adok steelbird-nek. Szinte biztosan mondható, hogy van ott más alkatrész is ami zárlatos, szakadt, vagy átvezetéses... Nagyon körültekintően kell a javítást elvégezni, és az izzós védelem minden esetben megment a tetemes anyagköltségtől.
(#) Töröcsik Tibor hozzászólása Nov 14, 2015 /
 
Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni mi célt szolgál a végfok bemenete fölött lévő csatlakozó és a kapcsoló?
Képet tudok feltenni ha még szükséges,előre is köszönöm!
(#) djcaveman válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Nov 14, 2015 / 1
 
Üdv. Az a kapcsoló és a hozzá tartozó két db csatlakozó aljzat arra szolgál, hogy egy kisimpedanciás hangszórót is rá tudj kötni, illetve használható maradjon a 100V-os rendszer is ha ép az kellene. Egyébként ez nem gyári kialakítás, utólag lett belerakva.
(#) Töröcsik Tibor válasza djcaveman hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Sejtettem,hogy utólag lett berakva,akkor a csavaros csatlakozóra menne rá a hangszóró.Ész ha átkapcsolom akkor meg a gyári kimeneten szólna a végfok?
(#) djcaveman válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Igen, ez le(tt)nne a célja az átalakításnak.
(#) Töröcsik Tibor válasza djcaveman hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Most már értem,hogy lenne érdemes használni?
Nem bulizni akarok vele,csak a retro miatt.Van hozzá egy akt408-as keverő is.
Szeretném ha működnének.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2015
(#) djcaveman válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Nov 14, 2015 / 1
 
A
Idézet:
„hogy lenne érdemes használni”
erre magadnak kell a válszt megadnod.. Milyen impedanciájú hangsugárzóid vannak? Ez dönti el leginkább annak a kapcsolónak az állását. Ha 100V 100Ohm -os kis iskolai, vagy utcai esőálló Beag hangsugárzóid vannak, akkor értelemszerűen a nagy impedanciás kimenet kell. Ha 8, vagy 4Ohm-os hangsugárzót kötsz rá akkor mindenképp a kis ellenállású kimenetet kell használni.
(#) Töröcsik Tibor válasza djcaveman hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
8Ohmos van itthon.Lesz időm ki is próbálom.
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!!
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2015
(#) djcaveman válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Igazán nincs mit. Ezért is vagyunk, hogy segítsünk.
(#) Töröcsik Tibor hozzászólása Jún 14, 2016 /
 
Sziasztok!Az egyenirányító és a végfok panel betáp közé tegyek bbiztosítékot?Vagy hova javasolnátok?
(#) zotya1983 válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Elég ha a priméren a 230v nál teszel be egy lomha 3.15 a t.A szekundéren nem sok értelmét látom de ha akarsz akkor a toroid után közvetlen a negatív és pozitív oldalra is betehetsz egy egy F 5 a környéki biztit.
(#) Töröcsik Tibor hozzászólása Jún 19, 2016 /
 
Sziasztok!Olyan problémám van az apt-vel,hogy a

hangerő szabályozó poti csak negyedéig erősit ha összekötöm minimixel.Anélkül tökéletesen működik.De csak így együtt csinálja,ha másik végfokra kötöm semmi gond nincs.
(#) proli007 válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Hello! Nagy a Minimix kimenti jele az erősítőnek. De a végfokon lévő potit inkább a kettő közötti szintillesztésre célszerű használni, mint hangerő szabályozásra.
Esetleg megoldás lehet az előerősítő panelen az R207 minimumra tekerése.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2016
(#) Zsola_1 hozzászólása Aug 13, 2016 /
 
Üdv adott egy APT-100 végfok /AKT-408 keverö .Az lenne a kérdés hogy a végfok elbírna -e 8db HTP-30 hangoszlopot ha azok alját átkötném 12,5VA állásba? Akár hogy nézem az illesztö trafójukat a szekunder oldaluk van megcsapolva 25VA - 12.5 VA állásba. Ezért merült fel a kérdés bennem hogy a prímer oldal a 100v os az fix az impedanciát hogy befolyásolja igy ha fele teljesitménnyel több hangoszlopot kötök rá.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2016
(#) proli007 válasza Zsola_1 hozzászólására (») Aug 13, 2016 /
 
Hello! Miért lenne gond? Ha a beállított teljesítmények összege nem haladja meg a végfok teljesítményét, akkor az illesztés is megfelelő. Az hogy a szekunder van megcsapolva természetes. A trafóra mindig 100V jut és így a kimenti (szekunder) feszültséget kell csökkenteni-növelni a változó teljesítményhez. Hiszen a hangszóró ellenállása marad a régi.
Egy trafó az áttétel négyzetével illeszti az impedanciát. Ha egy kisebb szekunder feszültségre kötjük a hangszórót, akkor az áttétel is nő, így a primer impedanciája is nő. ÉS ezek lesznek majd párhuzamosan.
(#) Zsola_1 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 13, 2016 /
 
Értem Proli007 csak azért lepödtem meg mert pl. a caston ,monacor,toa mennyezeti hangszóróknál meg pont forditva van ott a 100v primer oldal van megcsapolva különbözö teljesitményre s ellenálásra a szekunder megy fixen a hangszóróra.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2016
(#) proli007 válasza Zsola_1 hozzászólására (») Aug 13, 2016 /
 
Mivel az áttétel a primer és a szekunder menetszámának hányadosa, így teljesen mindegy.
(#) Zsola_1 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
Akkor 81 ohm ra nem célszerü levvinni ? vagy annyit még megbírna az APT 100?
(#) proli007 válasza Zsola_1 hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
Én nem tudom mit bír és mit nem az APT, csak az elveket írtam le a tisztánlátás érdekében. Minden esetre az 123W lenne. Azért az 1/4-eddel nagyobb, mint amit megadtak.
(#) Zsola_1 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 20, 2016 /
 
Kiprószáltam 8db oszloppal s 25w állásba voltak a htp 30 ak az APT-100 vitte rendesen nagyot szollt! bár elég meleg volt a hütöborda , utánna kihoztam a wattos jelet s ráakasztottam egy Mc Cauley mélyet meg is hajtotta azt is! ( 40 centiset 10 centi a lengö tekercse s 22 cm a mágnese) hálistennek ezekbe az erölködökbe van anyag.Bár én annó javitottam s a 2n 3055 kicseréltem 2n 3773 asokra.
(#) proli007 válasza Zsola_1 hozzászólására (») Aug 20, 2016 /
 
Akkor boldogság van. De ha nem haragszol, kissé kijavítom a hozzászólásodat, mert meglehetősen "műszakiatlanra" sikerült. Nem a "wattos" jelet, hanem a kis impedanciás jelet, vagy is közvetlen az erősítő kimenetét illesztő trafó nélkül. (Ha jól értem.) És nem a hangszóró mérete a lényeg, hanem az impedanciája az illesztés és a maximális kimenti teljesítmény kivétele miatt. A mérete és teljesítménye a hangszórónak csak annyiban érdekes, hogy el is tudja viselni a kimenti teljesítményt..
(#) Zsola_1 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Köszönöm a szak javitást , ez csak egy kis rendszer amit lovas bemutatókon illetve oktatáson használok háttér zenének ill. mikrofonozásra .Így van illesztö nélkül hoztam ki a kisimpedanciás jelet a "fehér vezetéken" ami elvileg a távvezérlés rajta azt forrasztottam át a sárga mellé s a DS csatin már ki is lehetett venni .Minden esetre köszönöm a segitséget , 500méter vezeték van az APT -n s arra felfüzve az oszlopok elég jól betöltik a nézöteret a hangjukkal igaz a polaritásra nagyon ügyelni kell mert elég ha 1 db ot forditva kötök s elviszi az összes hangját ! Ezt meg már megoldottam IEC csatlakozókkal igy nem lehet a volnalra forditva rádugni.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2016
(#) steelbird válasza Zsola_1 hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Csak egy tanács: könnyen elszáll a végfok, ha nagyobb hangerőn kapcsolják ki, ezért mindig lehúzott hangerővel áramtalanítsd. Akkor remélhetőleg hosszú élettartamú lesz.
Ellenőrizd még azt, hogy a végfok panelen a kimeneten (sárga vezeték megy rá, úgy emlékszem) ott van-e a két védődióda a tápfeszültségekre kötve? Nem minden szériában volt még benne ez a két dióda.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2016
(#) Zsola_1 válasza steelbird hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Annó tettek nekem bele Nyíregyen koppanásgátlót az univox nál .Diódára nem elmlékszem minden a gyári rajz szerint van benne csak a 4 vég tranyót cseréltem 3773 ra. Igy bekapcsolás után kb 1 mp után kapcsolja rá a trafót a koppanás gátló .Elég kis egyszerü áramkör de ök gyártották hozzá azt is. De azt a diódát rajzba elküldhetnéd,hogy pontosan hol van meg a tipusát is ha nem nagy kérés.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2016
(#) steelbird válasza Zsola_1 hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Itt egy példa, a kapcsolási rajzon lévő két dióda (D4 és D5) bekötése alapján tegyél be az APT -be a kimenet (sárga) és a két tápfeszültség (piros a pozitív, kék a negatív tápfesz) közé egy-egy 1N4007 -et.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2016
(#) Zsola_1 válasza steelbird hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Értem tehát akkor a + és - ágban befelé engedjenek a diódák a sárga kimeneten meg kifelé, a testet meg hadjam a feketét. Így amugy milyen szerepe lenne a 2 diódának? ha felborul a táp szimetria azellen véd?
(#) steelbird válasza Zsola_1 hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Elég érdekesen fogalmaztad meg az irányokat...
A diódák feladata a trafóról érkező, tápfeszültségnél nagyobb induktív impulzusok elleni védelem. Ez főleg nagy hangerőnél fordulhat elő. (kikapcsolás, brumm, pattanás...kattanás (pl, megütött mikrofon), stb jelek miatt)
Csatoltam.
Következő: »»   17 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem