Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   386 / 580
(#) gyuszo válasza tibec hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
A súlyelektronika érzékelője lehet a hibás.
(#) tibec válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Azt hol találom?
(#) tibec válasza hellboy0102 hozzászólására (») Nov 21, 2015 /
 
Szia!
Lehet, nem is elektromos hiba van. Ellenőrizd le, hogy amikor az ajtót becsukod, a kapcsoló be tud-e zárni rendesen. Én már találkoztam ilyen problémával, hogy meg kellett nyomni az ajtót és csak akkor zárt rendesen a kapcsoló és utána indult el a program.
(#) banya012 hozzászólása Nov 22, 2015 /
 
Szepsegeset mindenkinek...
Egy ilyen szerkezet utan erdeklodnek, mi a pacifutyi ez es milyen erteket kellene produkalnia?
Jelenleg tök zarlat.
Semmit nem talalok rola.. Google nem a baratom
Ez egy Daewoo mosogepben van, "direkt drive"
A motor nem akar megindulni.
Evvel a hibaval kerult hozzam. Probalgattam, kb 8 mosas hibatlan. Azert atforrasztgattam amit kell, este leteszteltem hibatlan. Ma bbeiizitom es mar semmi..
b3 hibat ir es a motor nem indul.
Ez az egy cucc benne, ami gynusnak tunik.
Nagyon koszi elore is..

IMG_5104.JPG
    
(#) banya012 válasza hellboy0102 hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
Probald meg csavarhuzoval eltolni a reteszt, es vard meg amig bekattan.
Mar jartam igy, ra kellett fekudni az ajtora, mert csak feltig reteszelt es meghibbant
(#) botesz válasza tibec hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
Súlyelektronika érzékelő......ezt valahova felírom...mekkora baromság már.
Nincs benne semmi ilyesmi .Lehet prk. is vagy az elektronika esetleg motor.
(#) maszek0005 válasza hellboy0102 hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
Én ha az ajtóra rátehénkedtem, eddig mindig elindult.
(#) maszek0005 válasza banya012 hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
Szia banya012. Szerény meglátásom szerint, ez egy ellenállat.... : D 0,025Ohmos, 5W-os. Ez nem valami biztosíték akar lenni? Nincs rajta szakadás, vagy csak zárlatot mérsz?
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2015
(#) banya012 válasza maszek0005 hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
Szia maszek
Csak zarlatot merek, szakadas nincs,
Ezt elvileg, akkor helyettesithetem egy "normalis" ellenaállattal?
BIztositek is van benne, nem hiszem, hogy ez az lenne
(#) banya012 válasza maszek0005 hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
Megneztem nelkule..
Pontosan azt csinalja.. Semmit
(#) stevepapa válasza banya012 hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
A kapcsoló "jóléte" a dolgot nem befolyásolja. Amennyiben valamelyik vezeték kontakthibás pl a vez. panelon. Az ajtókapcsoló tulajdonképen, a vez. panelnek ad tápot.
(#) tibec válasza botesz hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
Én sem értettem, azért kérdeztem, hogy hol találom, hátha valami másra gondolt. A motor jó. A prk-t még nem néztem, a panelon pedig nem látható semmi elváltozás, persze, attól még lehet a hunyó. Köszi a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2015
(#) kispedro hozzászólása Nov 22, 2015 /
 
Üdv!
5 éves Indesit IWC7125 mosógép egyre többször csinálja a videón látható jelenséget: https://youtu.be/uYebj5DuUPw
Mintha a centrifugálási ciklusnál csinálna, de ebben nem vagyok biztos. Nem szoktam végig ott ülni előtte. Csatlakozókat megpucoltam, kondikat kimértem (mindnek megvan a kapacitása), tápot kimértem, megvan kimenő 12V.
Hol keressem a hibát?

Üdv: kispedro
(#) yulo5310 válasza kispedro hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
szénkefe!
(#) kispedro hozzászólása Nov 23, 2015 /
 
Ez volt a másik tippem. Köszönöm!
(#) qwertzu30 hozzászólása Nov 28, 2015 /
 
Sziasztok van egy Candy Evo 4963 D 04 hibakód mosó szárító tud valaki valami tippet adni hogy ez mit jelent
(#) Wind-Storm hozzászólása Dec 4, 2015 /
 
Helló!

Ez a kérdés inkább mechanikai jellegű (habár rövid ideig így hibásan is lett használva a gép, így a fene tudja még mi bajai adódhattak emiatt).
A gép egy whirlpool AWT 2274/3 - 700
Konkrétan lötyög a dob benne, valószínűleg szétment a csapágyazása. Érdemes foglalkozni még vele, javítható komplikációk nélkül ez a típus, vagy kuka?
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2015
(#) zolika60 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 4, 2015 / 1
 
Ha jó képet találtam akkor ez probléma mentesen javítható.
(#) belaradio hozzászólása Dec 5, 2015 /
 
Sziasztok ! Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy DAEWOO DWD-M1030 mosógép vezérlő paneljében eldurrant egy IC. LNK364PN . A panelen IC01 a jelölése. Az IC kapható . Elképzelhető, hogy más alkatrész is meghibásodott benne ? Esetleg pont egy másik hibás alkatrész miatt durrant el az IC ?
Előre is köszönöm a segítő válaszokat.
(#) Wind-Storm válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Köszi a robbantott ábrát.
Az oldallapok leszedése után már eljutottam odáig, hogy látom hogy az ékszíjtárcsa és a dob mozgása függetlenedett, viszont a forgása az ékszíjtárcsának rendben van, szóval úgy tűnik nem csapágy gond, hanem a dob összeköttetése az ékszíjtárácsával valamilyen okból megszakadt.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2015
(#) maszek0005 válasza belaradio hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
A képek alapján, ez a táprész. Ha a 42.es végű képet megnézed, akkor ott van az ic alatt két kondenzátor(400 V-os), egy tekercs (IND), R1-es ellenállás, valamint az r1 alatti diódák, a sárga ferritmagos trafó. Ezek mind beleszólhatnak az ic eldurranásába. Leggyakrabban a két kondi, és a tekercs. Ezeket mindenképp ajánlott cserélni. A trafót csak extrém esetben.
(#) belaradio válasza maszek0005 hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Köszönöm a választ ! Jövőhéten megveszem az IC-t és a 2 db kondit. Kimérem az ellenállást és a diódákat is. Remélem a tekercsel nincs baj, mert olyat nem tudom honnan lehet venni.
(#) botesz válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 5, 2015 / 1
 
Igen ennek típushibája hogy a "jó" minőségű tengelyt megeszi a mosólúg.Kapható hozzá javítókészlet aprópénzből javítható.
(#) maszek0005 válasza belaradio hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Szerintem itt a HEStore.hu webáruházban találsz mindent hozzá...
(#) Wind-Storm válasza botesz hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Pontosan, ma eljutottam idáig.
Ez az izé maradt a dobtengelyből meg ami a dobon van. (gagyi telós kép)
Nem tudod véletlenül hogy hányas fúróval lehet ennél a típusnál kifúrni a dobba tett szegecseket?

DSC01490.jpg
    
(#) tibec válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 6, 2015 / 1
 
Szia! Bocs, hogy beleszólok. 5-ös szegecsek vannak benne, tehát 4-es, 5-ös fúróval ki tudod fúrni. Csak javaslat: az új tengelyhez adott csavarok 5 mm átmérőjűek és olyan hosszúk, hogy beleérnek az üstfalba, ezért le kell köszörülni még az anyából is egy kicsit. Inkább fúrd át a dobon a lyukakat 6mm-re, majd egy 6-os menetfúró második fokozatával vágj menetet a dobtengelyen lévő lyukakba. Sima fejű saválló hatos csavart rövidre vágva (éppen átérjen, vagy picivel hosszabb) csavarrögzítővel hajtsd be. többet tart, mintha az anyát köszörülöd le, hogy ne érjen bele az oldalfalba!
(#) EWT hozzászólása Dec 6, 2015 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy van egy Elektrolux EWT 1010 mosógépünk és a mosás után nem hajlandó kicentrifugázni, illetve csak akkor, ha kiveszünk egy bizonyos mennyiségű ruhát és két részletben centrizzük kit. Segítségeteket előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2015
(#) botesz válasza EWT hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Valószínűleg motorgond vagy vezérlésprobléma.(az elektronika nem kapcsolja a második motortekercset)
(#) Wind-Storm válasza tibec hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Köszönöm a fúrószártippedet.
Igen, a túl hosszú/kiálló csavar problémájáról már informálódtam.
Nem akarok gányolni, gondolkodom hogy szegecseljek megfelelő típusú és minőségűvel, holott még sosem szegecseltem semmit. Szóval ha pár ezer forint a szerszám hozzá, azon ne múljon..
Szerk.: Ja, nincsen menetfúróm.
Szerk2: Látom valahol így is árulják, rozsdamentes popszegecsekkel mellékelve.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2015
(#) Wind-Storm hozzászólása Dec 6, 2015 /
 
Adódott még egy kérdés.
Bővebben: Link
Be kéne írni a linkelt oldal keresőjébe hogy javítókészlet, mert a találatokat nem tudtam linkelni.
Rögtön a kapott pár találat között ott lesz 3 dobtengely is. Feltételezem mind kompatibilis az adott típussal. Az "eredeti" a legdrágább, de mily riasztó is ez, ha az eredeti rohadóssal megegyező volna, inkább jobb kihagyni..
Ki mit tud erről, az utángyártottak olcsóbbak, de közülük valamelyik vajon jobb is az eredetinél?
Következő: »»   386 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem