Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   49 / 125
(#) Koncsar válasza baboss hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Sziasztok! miért kell ennyire túl bonyolítani a termosztátos dolgot? Egy fillért sem lehet megspórolni a Computherm Q3, Q7 RF rádió frekis termosztáthoz képest.
Megint előjött egy parasztvakítós téma.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2015
(#) Gafly válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Meg a tartóselem
(#) uniman válasza baboss hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Ez az Ecobee3 több, mint egy termosztát. Észak-Amerikában a fűtést, a légkondicionálást (hűtés) és a szellőzést együttesen tudja vezérelni....
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2015

ecobee3.pdf
    
(#) zoszka válasza uniman hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Szerimtem meg pont annyi, amennyire használják. Itthon 99.999%-ban csak fűtésvezérlésre.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2015
(#) six hozzászólása Nov 17, 2015 /
 
Kedves Fórumozók, egy kis segítséget kérek. Van egy Siemens RDE10.1 termosztátom és egy régi FÉG kazánom, ami két vezetékes bekötéssel csatlakozik. A termosztát elemről megy, tehát nem jön fel a 220V a kazántól. Nincs is semmi baj vele, ezért keresem a bajt. A termosztátot cserélném olyanra, ahol nem csak két hőmérséklet-értéket, illetve ezek közti váltást programozhatok. Mondjuk tök jó lenne olyan, ahol naponta függetlenül megadhatnék 3-4-féle hőmérséklet-értéket, amik közt óránként válthatnék. Csak a szokásos kéne, felkeléshez kicsit fűtsünk fel, aztán ha nem vagyunk otthon, lehet tartani 18 fokot, hazaérkezés előtt kicsit fűtsünk, aztán jobban, majd alváshoz ismét lejjebb tekerjük (de nem annyira, mint mikor nem voltunk otthon). Mi lenne a költséghatékony megoldás? Én ezt választanám, mi a véleményetek?

http://www.computherm.hu/index.php?inc=product&ref=5

Ha nem a költség-hatékonyságot keresem, és ha a célom az lenne, hogy a hőmérséklet-előrejelzés függvényében mondjuk PC-ről fel tudjam programozni wifin a termosztátot másnapra (ne röhögjetek ), akkor is tudtok ajánlani valamit?

Köszönöm szépen,
six
(#) ivimail hozzászólása Nov 17, 2015 /
 
Sziasztok!

Tudnátok segíteni?
Egy BVF SYME wifi termosztátot szeretnék beüzemelni egy Saunier Duval FAS25 kazánhoz.
(jelenlegi Computherm Q7 RF-et váltanám ki vele)

A probléma az, hogy a kazán útmutatója szerint kizárólag nullpotenciálos 24V-os termosztáthoz
lehet csatlakoztatni.
Azt az infót kaptam, hogy a BVF SYME termosztát és a kazán közé egy kontaktor relét kellene beépíteni.

Mennyire körülményes ez a relé beépítés?
Pontosan milyen típusú relére lenne szükség?
Melyik "oldalra" szükséges ezt beépíteni?
(azért kérdezem, mert jelenleg a kazán és a termosztát közti vezetékelés már kiépített, viszont elég vékony vezetékkel, nem feltétlen lesz jó ha esetleg azon 230V kell, hogy keresztül menjen a kazánig)
Tehát szerencsésebb lenne a termosztát "oldalon" beépíteni a relét.
Megoldható ez így szerintetek?
Mennyire helyigényes a relé?
Elférhet a termosztát 65-ös szerelődobozában?

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!

üdv.
(#) tukko hozzászólása Nov 24, 2015 /
 
Le szeretnék cserélni egy termosztátot egy Q7Rf-re!
Mit, hova csatlakoztassak?
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2015
(#) teglascs válasza tukko hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Szia,
én most cseréltem ki a múlt héten, a dobozban lévő papír nekem teljesen egyértelmű volt: a vevőegységnek hálózati "220"-at kell adni, valamint be kell kötni azt az érpárat, ami a kazán felé megy, azaz ami a záró kontaktust adja, hogy induljon a fűtés.
A "régi" képen lévő termosztátodat nem ismerem, de ott figyel benne a "220", ha jól látom: az N és az L csatlakozók a Q7RF csatlakozópaneljén ugyanúgy megtalálhatók.
A 2. sz. csatlakozón lévő fekete kábel nyilván a cirkóhoz megy(?), a piros átkötésről viszont, ami fázist visz a 9-esre nem tudok nyilatkozni....
(#) tukko válasza teglascs hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Igen, a leírás nekem is egyértelmű, csak itt más ahelyzet. Én sem tudom mi az az átkötés. Egy piros, egy kék és egy feket kábel van bekötve ebbe a termosztátba. Igaz van még egy fekete kábel ami a falból jön, de az nincs bekötve sehova. Kiprobáltam azt is hogy a 2 feketét rövidre zárom, de nem indul el a kazán.
(#) teglascs válasza tukko hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Milyen kazánod van?
Mi a régi termosztátod típusa?
(#) zoszka válasza tukko hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
N-N (kék)
L-L (barna)
L,9-L,1 (piros átkötés)
2-2 (fekete)
a barna fekete zárásakor indul a kazán
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2015
(#) tukko válasza teglascs hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Vaillant kondenzácios kombikazán vcw at 196/5-5 a termosztát meg egy Eberle Easy 3FT.
(#) teglascs válasza tukko hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Itt van a doksi több nyelven, ill. bekötési vázlatot külön kiollóztam.
Bevallom, első ránézésre nem teljesen tiszta, hogy mi, hova és miért...

Eberle.jpg
    
(#) teglascs válasza zoszka hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Szia,
a Computhermnél azt a piros átkötést, ami az Eberle termosztátnál az L és a 9 között van, az L és az 1-es közé kell betenni? Ez mit csinál pontosan?
Köszi.
(#) proli007 válasza teglascs hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Átvezeti a hálózati feszültség fázisát a relé érintkezőjére. Hiszen azt fogjuk kapcsolni a termosztáttal a relé segítségével. (Előzőleg is ez volt a szerepe, csak az mechanikus kapcsoló volt..)
(#) teglascs válasza proli007 hozzászólására (») Nov 25, 2015 /
 
Értem, ezek szerint a vezérlő jel a kazán számára egy egyetlen szálon érkező hálózati fázis. Köszi.
(#) proli007 válasza teglascs hozzászólására (») Nov 25, 2015 /
 
Nyilván a 230V is a kazántól érkezik, így a kazánhoz szükséges nulla eleve ott van.
(#) outsidernpc hozzászólása Nov 27, 2015 /
 
Sziasztok! Egy újabb MMG termosztátos kérdés következik. Adott egy Termomax kazán, a típusát nem tudom sajnos, és egy MMG AM 5013-0-0005-1 tipusu termoszát. Ezt cserélném egy Siemens RDj10-re. Visszaolvastam itt a fórumban, okosabb is lettem, de megerősítés kellene, hogy jó úton járok. Tehát az MMG kapcsolási rajza alapján 1-es kapocs nullát lekötöm, 2-es kapcsolt fázist, és 3-as bejövő fázist az RDj10-be. A válaszokat előre is köszönöm!

MMG rajz
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2015
(#) Inhouse válasza outsidernpc hozzászólására (») Nov 27, 2015 /
 
Nagyon úgy néz ki, hogy jól gondolod.
(#) Diko0606 hozzászólása Nov 30, 2015 /
 
Sziasztok !
Vettem egy öreg házat, öreg gázkazánnal: JUNKERS BOSCH ZWE 24-1 KD23 S5000
A teljes felújításban a termosztát eltünt, most egy SIMENS termosztátot tett egy villanyszerelő. De valószínű rosszul kötötte be mert ha ki kapcsolom a termosztátot nincs melegvíz sem téli, sem nyári üzem módban. 3 eres vezetékkel van bekötve. A gázkazánnál a jelölés számokkal 1/2/4/, a termosztátnál L/Y1/Y2. tudtok küldeni egy bekötési rajzot, vagy le tudjátok írni, mit hova kell bekötni ??
(#) uniman válasza Diko0606 hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Talán a gázkazán 230V-os betápját szakítja meg a termosztát ? ...vagy nem?
(#) zoszka válasza Diko0606 hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Azt onnan nagyon gyorsan kösd ki, ha nem akarsz 100 ezerért vezérlést cserélni.
Az 1,2,4 es pontok kizárólag 24V modulációs termosztáthoz való...
Rövidzár miatt áll meg a kazán.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2015
(#) agro hozzászólása Dec 7, 2015 /
 
Sziasztok. Teljesen új vagyok itt, és szeretném kérni a segítségeteket.
Van egy Vaillant kazánom, és ehhez van egy VRT40 es termosztát. 3 vezeték van bekötve. a 7-8-9 számú lukba. Viszont vettem egy Computherm Q7 termosztátot és erre szeretném lecserélni. A három vezetéket hova kössem? 1-2-3 számú lukak vannak.
Előre is köszönöm a választ. A sárga zöld nincs bekötve.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2015
(#) uniman válasza agro hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Talán jobb lenne, ha oda meg sem próbálnád bekötni ! Bővebben: Link
(#) Rollsroycephantom hozzászólása Dec 11, 2015 /
 
Üdvözletem mindenkinek ,termosztát bekötésével kapcsolatban szeretnék némi infót .Nekünk egy termotéka 25-es gázkazán üzemel egy vegyes tüzelésű kazán keringetőszivattyúval + a régi fajta MMG Tekerős szobai termosztát ami szerintem haldoklik mivel nem kapcsolja be időben a kazánt sem mindig ....... .Ezt a régi fajta termosztátot kiszeretném cserélni egy Q7 re amit meg is vettem .Tudom hogy 1000x le lett irva ,át is olvastam a fórumnak egy részét de még nem volt dolgom ilyennel .Bízzam szakemberre vagy én is betudom ezt kötni ? Ha jól olvasom a 3 vezetékből 2 öt kell bekötni a Q7 be ,még nem szettem szét a régi termosztátot de holnap megnézem milyen színű vezetékkel van ellátva .



Igazság szerint nem a legjobb helyre van beépítve a termosztát sem mivel a legmelegebb szoba ott van ahol a termosztát üzemel .1 fal választja el a kazánháztól .... Nos mivel a vezeték ha jól láttam a padról jön a falon kivül ((persze szakszerűen műanyag csatornában )) arra gondoltam felhúznám a padra vissza és ha kell vezeték toldással átvinném ugyanigy egy másik szobába ,mivel akárhogy fűtünk az utcafront felőli szobában nem nagyon tudjuk elérni a kívánt hőmérsékletet .Igy gondolom a termosztátnak ahoz kellene igazodnia .Még arra gondoltam hogy ha nem is a szobába de a nappaliba szerelném fel mivel ott a lapradiátorok elég szépen dolgoznak .Erre is ha tudna valaki tanácsot adni szívesen venném : )
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2015
(#) elektroton válasza Rollsroycephantom hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Idézet:
„Ha jól olvasom a 3 vezetékből 2 öt kell bekötni a Q7 be ,még nem szettem szét a régi termosztátot de holnap megnézem milyen színű vezetékkel van ellátva .”

A vezeték színei nem garancia semmire sem!
Lényeg, hogy a nulla vezetőt kell kihagyni a Q7 bekötéséből. Ez ideális esetben kék színű de lehet, hogy itt más színt használt aki bekötötte.
Azért a régi termosztát bekötéséről közölt fotód alapján pontosabb segítség adható.
(#) agro hozzászólása Dec 12, 2015 /
 
Sziasztok.

Tudtok valamit írni a VRT35. tipúsu termosztátról?
(#) Rollsroycephantom válasza elektroton hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Rendben ,holnap fotózok
(#) uniman válasza agro hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Igen! Rá van írva, hogy Vaillant...meg egy hópehely!
(#) Gafly válasza Rollsroycephantom hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Termotéka öntöttvas vas kazán nem úgy működik. Miből gondolod (sokakhoz hasonlóan) hogy "digitális/okos) termosztátra váltva minden tökéletes lészen?
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2015
Következő: »»   49 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem