Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   1 / 137
(#) Brian88 hozzászólása Nov 30, 2015 /
 
Sziasztok

Gondoltam érdemes nyitni egy témát ennek a modulnak.
Mostanában kezdtem el ismerkedni a ESP8266 wifi modullal. Jelenlegi ára nincs 1000Ft ami nagyon barátinak mondható. 8Mbit(1Mbájt) rom árulják, amire azért már szép nagy programokat lehet írni.
Vagy akár cserélhető nagyobbra is.
Adatlap

-Támogatja az Arduino IDE így részben futtathatóak rajta az arduino programok. (nincs szükség külső MCU-ra)
- Vezérelhető más mikrovezérlővel AT parancsok segítségével (gyárilag ez a FW-van rajta)
- Telepíthető rá LINUX operációs rendszer, így már rendelkezik multitasking és így szinte bármit futtathatunk rajta.
-Vagy írható rá bármi a saját fejlesztő környezetében, bár ezzel nincs még tapasztalatom.

Kinek mi a tapasztalata vele?
(#) nyitraitomi hozzászólása Nov 30, 2015 /
 
Kedves Brian!

Mintha gondolatolvasó lennél!
Éppen tegnap néztem az oldalon ezt a wifi modult, mert az ebay-en szinte az ember után dobálják, és igencsak mwgindult a fantáziám mi mindent lehetne belőle kihozni! A youtube-on is van sok videó róla, és akkor csodálkoztam itt meg semmi?????? Miért??????
Szerintem igencsak be kéne indulnia ennek a témának.
Wifit mindenbe! HAJRÁ!!!
(#) Lucifer válasza Brian88 hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
ESP07-ből építettem webes hő/pára/légnyomásmérőt. spritesmods http szerverét reszeltem át

A megvásárolt modulokból egy darab nem működött amíg le nem vertem a shieldet és meg nem forgattam a kvartzot. Ebből egy dolog biztos: nem tesztelt a modul.

A hatótávolság változó ugyanolyan körülmények közt.

SDK valami rettenet, dokumentáció kritikán aluli. Jobbára az ember githubon keres sample kódot, ha valami kevésbé kommersz dolgot szeretne.

Sok periféria hiányzik (ADC, HW-s PWM, HW-s I2C) bár ezekből az Espressif-esek sokat izomból megoldottak szoftveresen.

Erre a Linux telepíthető rá történetre kíváncsi vagyok, adj linket kérlek, mert szerintem nem igaz.

Hogy valami jót is írjak, olcsó. Ennyi pénzért főleg jó. Terméket építeni nem lehet köré, de játszani jó.
(#) icserny hozzászólása Dec 1, 2015 /
 
Linuxot nyilvánvalóan nem lehet rá tölteni. De van sok lehetőség:

Programozás/programfejlesztés a "gyári" SDK alatt.
Vezérlés más mikrovezérlővel a gyári firmware AT parancsaival
Programozás Arduino/Wiring nyelven (Arduino 1.6.x alatt)
Programozás Lua nyelven (NodeMCU Lua firmware feltöltése után)
Programozás MicroPython nyelven
És még sokan mások....

Hasznos linkek:
ESP8266 Wiki
ESP8266 Fórum
NodeMCU weboldal
NodeMCU firmware forráskód
NodeMCU firmware bináris kiadások
ESP8266 támogatás/kiegészítés az Arduino 1.6.5-höz

Az ESP8266 Fórumon is lehet találni egyszerű mintapéldákat.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2015
(#) fenyvesi hozzászólása Dec 4, 2015 /
 
Én úgy emlékszem, hogy van ADC.
A http://www.esp8266.com/viewtopic.php?f=9&t=820 Ecilpse környezetet használtam, jól működik.

Kiváló eszköz fillérekért.
(#) Lucifer válasza fenyvesi hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Van ADC, de amíg a wifi TX nincs lekapcsolva addig nem működik rendesen.
(#) csabeszq hozzászólása Dec 11, 2015 /
 
Talán a topik címét meg kellene változtatni "ESP8266 és NodeMCU-ra".

Az ESP8266 része ugyan a Wifi, de egyre inkább a mikrovezérlő irányába megy el.
(#) phr3ak hozzászólása Dec 15, 2015 /
 
Csak pár megjegyzés ami nekem órákat takarított volna meg és némi bosszúságot, ha valaki most kezdené...

Ilyet vettem és a leírással ellentétesen 3.3V-on nem megy, 5V-on igen.
http://www.dx.com/p/esp-12-esp8266-serial-wi-fi-wireless-module-w-b...403072

A jelenség igen érdekes, az mcu elindul viszont az AT firmware már nem, valószínüleg a feszültség kevés, esetleg az arduino due kevés áramot tud leadni a 3.3V -os pinen.

A kezdeti baud rate 74880 majd átkapcsol -firmware és beállítás függő- jellemzően 115200-ra.

Bootolás:

  1. ets Jan  8 2013,rst cause:2, boot mode:(3,6)
  2.  
  3. load 0x40100000, len 1396, room 16
  4. tail 4
  5. chksum 0x89
  6. load 0x3ffe8000, len 776, room 4
  7. tail 4
  8. chksum 0xe8
  9. load 0x3ffe8308, len 540, room 4
  10. tail 8
  11. chksum 0xc0
  12. csum 0xc0
  13.  
  14. 2nd boot version : 1.4(b1)
  15.   SPI Speed      : 40MHz
  16.   SPI Mode       : QIO
  17.   SPI Flash Size & Map: 32Mbit(1024KB+1024KB)
  18. jump to run user2 @ 101000
  19. don't use rtc mem data
  20. rl��
  21. ready
  22. WIFI CONNECTED
  23. WIFI GOT IP
  24.  
  25. AT+GMR
  26. AT version:0.51.0.0(Nov 27 2015 13:37:21)
  27. SDK version:1.5.0
  28. compile time:Nov 27 2015 13:58:24
  29. OK


Sorvégnek nem minden esetben elegendő a 0x0D vagy 0x0A, van, hogy 0x0D 0x0A kell, firmware függő.

Nálam putty-tyal linuxon keresztül enter és ctrl+j leütésével érem most ezt el.

Alap bekonfigurálás:

  1. AT+CWMODE=1
  2. AT+CWLAP
  3. AT+CWJAP="ssid","password"
  4. AT+CIFSR


cwmode után érdemes resetelni ha nem menne a CWLAP ami kiirja az elérhető AP-kat.

Program feltöltéshez letöltéshez amit ajánlok: pythonos esptool és a gyári windowsos flash tool pl FLASH_DOWNLOAD_TOOLS_v2.4_150924 néven szerepel. Ez utóbbival lehet betölteni az espressif féle firmware-t, esp_iot_sdk_v1.5.0_15_11_27. pilótavizsgás!

Az esptoolal lekérdezhető a flash id, mivel eltérő méretű modulokat árulnak, ez hasznos lesz a későbbiekben.

  1. ./esptool.py --baud 76800 --port /dev/ttyACM0 flash_id
  2. Connecting...
  3. Manufacturer: e0
  4. Device: 4016


Jelen esetben ez egy 32Mb (4MB) -os flash.

A konfigurációs rész 0x3fc000 és 0x400000 között van a flashbe, valószínüleg mindenhol a flash vége -0x4000. Játék előtt érdemes backupolni mivel itt vannak rf kalibrációs adatok. Nekem sikerült ezt kitörölni, elvileg van egy a firmwareben, kérdés hogy ez más-e mint ahogy a modult kapjuk.

A modul tud önkalibrációt is, ha az rf-es részről és ezekkel kapcsolatban tudtok valamit az érdekel.
Illetve egy backup is érdekelne kiváncsi vagyok mik vannak gyárilag beállítva, főleg, ha olyan modulod van mint nekem. Bluetoothot tud ez? Van ilyen opció a konfigurációs beállítások között.

A +IPR paranccsal ne próbáljatok meg baudrate-et átállítani, mert a modul ismeretlen baudrate-re vagy hibás működésre vált és csak a konfigurációs rész kitörlésével lehet újra működésre bírni.

Ehelyett az UART_CUR és UART_DEF parancsok vannak az újabb firmwareekben.
(#) Johnycorp válasza phr3ak hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Üdv.

Az eszköz azért nem megy 3,3V-ról, mivel a panelen lévő regulátor legalább 1,15V-al többet kér ahhoz hogy 3,3V-ot adjon ki. Mivel A117-3.3 "terpeszt" a panelen. Így az 5V már valóban megfelelő tápfeszültségnek. A leírás kicsit megtévesztő. De legalább a kommunikációban tényleg van szintillesztő két tranzisztorral.

Én is most ismerkedem az ESP8266-al. Az árához képest ügyes kis eszköz. Van pár ötletem hozzá. Amint időm engedi (vizsgaidőszaknak vége) elkezdem tesztelgetni jobban.
(#) kinzo hozzászólása Dec 16, 2015 /
 
Üdv Mindenkinek!

Látom másoknak is megmozgatták az ilyen és ehhez hasonló ketyerék a fantáziájukat.
Tervezek egy kütyüt beszerezni. Sajnos szakmai " alulműveltségem " miatt, felmerül elég sok kérdés. Amire szeretném használni, egyirányú adat vagy adatok továbbítása soros (rs232) irányba.
A vezérelni kívánt eszközök száma, pedig 4-8db között mozogna.
Az elképzelés úgy nézne ki, hogy wifi-n kapcsolódna pc-mobil mindegy, ahonnan lehetne "birizgálni" egy pic- megfelelő lábait, ami küldene 1-1 információhalmazt (egy max232-es illesztőn keresztül) a megadott eszköz számára.
Akár a fentebb említett ESP8266 -tal vagy más hasonló eszközzel, működhet ez az elmélet?
Előre is köszönöm a választ!
Üdv!
(#) phr3ak válasza kinzo hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Miért ne működhetne? Azt vedd figyelembe hogy a PIC-nek ezzel a modullal AT parancsokkal kell kommunikálnia.
(#) kinzo válasza phr3ak hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Elég új ez a világ számomra, de nincs olyan amit nem tudna az ember megtanulni.
Szóval, lehetséges az, hogy ezen a Wifi-s eszközön keresztül egy PIC bemenetét valamilyen irányba elhúzom, aminek hatására ahhoz a 'lábhoz' tartozó program lefut és a kimeneten megjelenik a programhoz tartozó üzenet?
Amit számomra elég nagy sötétség fed, hogy ezen Wifi modulok közül milyet kellene választani aminek van legalább 4 olyan portja, amin keresztül lehet 'pöcögtetni' a Pic-et.
esp8266
Ezen az adatlapon nem értem,hogyan van 17port rajta?
(#) phr3ak válasza kinzo hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
A PIC soros vonalon keresztül AT parancsokkal kommunikálhat a wifi modullal. Így lehet adatokat küldeni és fogadni. 17 GPIO pinje van a chipnek. A gyári firmwarejével nem hiszem hogy ezek elérhetőek lennének, mivel nem az általad leírt működési mód van benne megvalósítva. Nézz körbe esetleg, hogy más firmware-rel van-e ilyen felhasználása. Én a nodemcu + gpio szavakkal próbálnám a keresést kezdeni.
(#) kinzo válasza phr3ak hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Köszönöm, az ünnepek alatt/között remélesz némi időm átlátni a dolgot
(#) Pepebá hozzászólása Dec 26, 2015 /
 
Hali!
Van lehetőség Raspi-val is a kommunikációra. Telepíteni kell a Mosquitto servert és terminálból, de akár Python progival is kezelhetők az érkező adatok.
(#) kinzo válasza phr3ak hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Szétnéztem a nodemcu-k között, csábító a dolog, a választék iszonyatosan gazdag...
Kicsit kutakodtam az AT parancsok között és azt nem értem, hogy az eszköz (nodemcu) valamelyik portjával, hogyan tudom egy pic lábait birizgálni...
Számomra az a megoldás elég lenne, ha a PIC-ben már létezik a program, és a megfelelő lábak alacsony vagy magas szintjére kiköpné magából. Lehet elég hülyén közelítem meg ezt a témát, elnézést ha sületlenséget beszélek/írok.
(#) icserny válasza kinzo hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Az ESP8266 tud soros porton (UART) kommunikálni. Többnyire a PIC mikrovezérlők is. Ez nem elég jó?
(#) Lamprologus válasza icserny hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Nekem is felkeltette a téma az érdeklődésemet ...
PIC-ről szeretnék wifin keresztül adatokat küldeni számítógép felé...
Addig nagyjából értem is, hogy a PIC soros vonalon keresztül tud kommunikálni a modullal (gondolom RX TX lábakon keresztül), de mi kell, hogy a számítógépen lássam azt az adatot amit szeretnék. (mondjuk ahhoz, ha percenként át akarok küldeni egy hőmérséklet értéket)
Létezik valami egyszerű megoldás, vagy létre kell hozni a PIC-ben egy weblapot és azt tudom a PC-n nézegetni.
(#) Fract hozzászólása Jan 5, 2016 /
 
Sziasztok, én is most gondolkozok azon, hogy veszek egy ilyen eszközt. Lenne pár kérdésem, ha valaki meg tudná válaszolni őket, megköszönném:

- hány decibeles az eszköz antennája?
- hogyan lehet USB porton keresztül csatlakoztatni PC-hez legkönnyebben?
- képes listener módban (vagy bárhogy) a másodpercnél rövidebb időközönként mérni egy adott hotspot jelerősségét?

Köszönöm!
(#) Balázs válasza Fract hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
- Rengetegféle modul épül erre a chipre, mindegyiken más-más antenna van...
- Bármilyen USB-UART átalakítóval.
- Az alap firmware tudtommal csak az access pointok listázásakor adja vissza az RSSI-t, de ez 2+ másodpercig tart. Viszont közvetve megoldható a dolog, épp tegnap láttam EZT az érdekes projektet.
(#) Balázs válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Hát nyilván implementálnod kell PC oldalon is valamilyen hálózati kommunikációt, sok lehetőség közül választhatsz. Működik az is, hogy a PIC egy HTTP kérést vár, és egy weblapot küld válaszként. Vagy ha memóriaszűkében vagy, akkor használhatsz adatbázist is, és akkor a webes felület csak PC oldalon van. Illetve vannak online szolgáltatások direkt erre (pl. thingspeak.com).
(#) Lamprologus válasza Balázs hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Idézet:
„Működik az is, hogy a PIC egy HTTP kérést vár, és egy weblapot küld válaszként.”

Erről tudnál írni kicsit részletesebben? Még nem foglalkoztam a témával és azt sem igazán tudom merre induljak el.
Hogy is néz ki az a HTTP kérés?
Mit is kell a PIC-nek visszaküldenie? pl. HTML kódot küld a soros vonalára csatlakoztatott wifi modul felé?
Esetleg, ha tudsz (tudtok) magyar nyelvű oldalt ahol utána lehet olvasni...
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2016
(#) Balázs válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 6, 2016 / 1
 
Például ITT láthatsz a lap alján példát HTTP kérésre. Egy ilyen szöveget küld el a böngésző annak a szervernek, ahonnan le akar hívni egy weblapot. De kipróbálhatod magad is: ha az ESP8266 modulon elindítasz egy szervert a 80-as porton, és beírod a böngészőbe az IP címét, akkor soros porton egy ilyen kérés fog visszajönni.
Magyar oldalt nem tudok, de pl. YouTube-on találni jó videókat a modul használatáról.
(#) Droot hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Üdv!

E-bayről megjött az ESP-12-E modulom, ami "Ai Thinker" féle.

Több sebből is vérzik:
1. A GPIO0 alacsony szintre helyezésével nem lép be flash módba. Csak akkor lép be, ha a GPIO15-öt és a GPIO0-t is testre kötöm.
2. A flash-elés 2 vagy 6%-nál mindig megakad a printscreen-en látható hibával. Néha 6%-ig is eljut. Mi lehet a gond?
(#) Johnycorp válasza Droot hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Szia!

Mely módon kötötted a GPIO lábakat le?
GPIO0 testen, reset és nekem így ment. Persze ez egy ESP8266 alap modul volt.
Próbáld meg esetleg az alábbival, nekem ez működött:
Bővebben: Link
(#) Droot válasza Johnycorp hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Alapmodullal nekem is ugyan így ment. Természetesen a nodemcu-t is próbáltam.
(#) Johnycorp válasza Droot hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Akkor az is lehet, hogy simán a flash hibás a panelen.
Némi gondom nekem is akadt más modellel, de ha a flash-elés elindult, akkor végig is ment.
(#) icserny válasza Droot hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
Lehet adatátviteli hiba UART vonalon, vagy a tápellátás elégtelen. Miről adod a 3,3 V-ot?
(#) Droot válasza icserny hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
A tápot egy 2A-es 5V-os kapcsitápról kapja, erről szoktam szinte mindent tesztelni és fejleszteni, az biztos jó, ezután egy 7833 van, dettó erről is fejlesztek, plusz 100nF-os kondik és a modul lábainál közveltlenül is van egy puffer.
Már úgy voltam vele, hogy menthetetlen, ezért lekaptam a tetejéről az árnyékoló lemezt, és biztos hogy HW hibás, ahogy Jhonycorp írja.
A flash 8 lábából kb. 6-7 fel volt válva, csoda hogy nem esett le, beforrasztás után viszont továbbra is ugyan ez volt a hiba.
Kezdem unni ezt az e-bayes rendelgetést, mostanában amiket megrendelek a 70%-a rossz, legutóbb egy 9eFt-os LCD-t rendeltem, az eladónak videót is csináltam és nem adja vissza a pénzt csak ha visszaküldöm. Meg se néztem, hogy mennyibe kerül a visszaposta, de legalább a kijelző árának a fele, ha nem több... megmerik csinálni, mert másik földrész, ha magyarországon csinálta volna meg valaki, biztos visszaküldeném, vagy ha kekeckedik meglátogatnám.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2016
(#) Fract válasza Balázs hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Érdekesnek tűnik, köszi a linket! Lehet, hogy ezt a projektet fogom én is követni! Már csak az nem világos számomra, hogy a ledet pontosan hova szerelték és hogy hogyan?
Ennyit találtam:
Idézet:
„Program the ESP8266 with a copy of WS2812ESP8266, and attach a WS2812 LED to it, with the input pin on the WS2812 hooked to GPIO0 on the ESP8266


De ez nem sok. Nincs valahol részletes leírás? Kapcsoláűsi/szerelési rajz?

USB csatlakozó:
Meg tudnád (-tudnátok) nevezni ezt az USB eszközt és hogy honnan lehet ilyet rendelni?
(...esetleg együtt az ESP8266 eszközzel?)

ESP8266 USB plug
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2016
Következő: »»   1 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem