Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiós adó-vevő modulok
Lapozás: OK   39 / 52
(#) gerenk válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Ápr 16, 2016 / 1
 
Szia !
Ilyen megoldásra gondoltál ? Utcai csengő nyomógomb, lakásban csengő, fölötte a 433 MHz
adó, lakás másik helyiségében a vevő.
(#) mikoszabolcs hozzászólása Ápr 16, 2016 /
 
Igen, köszönöm erről van szó, azzal a kitétellel, hogy nekem a másik csengő is vezetékes. Egy +8V-tal megtáplált jel indítja be benne a zenélést, magát a dallamcsengőt egyébként 3 db ceruza elem hajtja meg ténylegesen.
(#) mikoszabolcs hozzászólása Ápr 16, 2016 /
 
Opcionálisan az beköthető az újonnan felszerelendő csengőben, hogy ne +8V legyen a dallam indítója hanem mindössze egy rövidre záródó sorkapocs egy pillanatra. Tehát egy kis RF relével pillanatra rövidre záratott sorkapocs is bekapcsolja, hogy zenéljen.
(#) gerenk válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Ez egy hagyományos vezetékes csengő és egy vezeték nélküli 433 MHz-es csengő kombinációja. A hagyományos csengő ott szól ahol fel van szerelve, a vezeték nélküli vevő
pedig ott zenél ahova viszed 100 m-en belül. 3 ceruza akku van benne. A csengő nyomógombot rövid ideig megnyomva a zenélős addig szól amig a programja tart.
(#) mikoszabolcs hozzászólása Ápr 16, 2016 /
 
Rendben, köszönöm szépen! Értem az elvet, de az enyém nem ilyen. Két hagyományos VEZETÉKES csengőm van, csak az egyik dallamcsengő. A dallamcsengőt elem működteti, és a másik, hagyományos csengőről való leágazás azért kellene, hogy összezárja a megfelelő sorkapcsot a dallamcsengőben egy pillanatra. Opcionálisan egy vagy egy nyomógomb a dallamcsengőbe kötve VAGY egy +8V feszültség megjelenése egy pillanatra egy másik sorkapcson. (Tehát nem a +8V táplálja a vezetékes dallamcsengőmet.)

Ezrét szeretnék olyan RF modult, ami ha a hagyományos csendő megszólal RF jelet bocsát ki, amit a vevő vesz, és meghúz egy kis relét ami zárja egy pillanatra a dallamcsengőben a megfelelő sorkapcsot egy pillanatra és elindítja a zenélést. Tehát távirányítója, távoli nyomógombja ennek nincs, se elemes sem semmilyen. A hagyományos vezetékes meglévő nyomógombos rendszerre támaszkodna.
(#) gerenk válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Most már én is értem mit szeretnél. Van két vezetékes rendszered, és közzé szeretnél egy
433 vagy 315 MHz rendszerű rádiócsatornát kódolóval és dekódolóval, és vevő oldalon egy kapcsoló relével.
(#) mikoszabolcs hozzászólása Ápr 16, 2016 /
 
Igen igen! De valójában, hogy hogyan oldódik meg az átvitel, meg milyen frekvencián az ebből a szempontból majdnem mindegy is csak működtesse távolról a relét valami.
(#) gerenk válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Legcélszerűbb egy vezeték nélküli csengő átalakítása. Az adó vagyis a csengő nyomógomb
csak annyi átalakítása egyszerű, a mechanikus csengő 8 V körüli AC feszültségét egyenirányítani és szürni kell. Ezzel a 12 v DC körüli feszültséggel működik az adó.
A vevőben meg kell keresni a dekódoló ic.-ből a zenélő modulra menő azt aktiváló vezérlő
jel vezetéket. Készíteni kell egy kis panelon egy tranzisztorból és reléből álló kapcsoló áramkört, a tranzisztort bázisán keresztűl a fenti vezérlőjel fogja kapcsolni , kollektor körében
levő relé bekapcsol, megszólal a másik csengő.
(#) Kera_Will válasza gerenk hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Elég lehet erre egy optocsatoló is !
Nem kell relézni se , fogyasztása közel 0 .
Az optó tranzisztorát oda kötni ahol a dallam indító jel van kötve.(második csengőben)
Az optó ledjét pedig a rf vevő kimenetére kötni ... ha más nem hangszórójának a helyére csúcs egyenirányítóval és előtét ellenállással.Némi pufferrel , hogy ne kövesse gyorsan a pulzákat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2016
(#) 444Tibi hozzászólása Ápr 24, 2016 /
 
Talan jo helyen jarok,
Nice smxi vevomodul bekotest, labkiosztasat tudja valaki?
A nyak alapjan jo esellyel az antenna, es a gnd megvan, de a +5V es a kimenetek nem biztos.
Nem akarnam tonkretenni, google es a tudomanyom megallt.

nice.png
    
(#) 444Tibi válasza 444Tibi hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Megoldodott,
ne faradjatok, koszi.
(#) nedudgi válasza 444Tibi hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Hogyan oldódott meg?
(#) uniman válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Hello!
Hát..így !
Több helyen lett feltéve a kérdés...ezt bizonyára nem olvasta el soha.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2016
(#) nedudgi válasza uniman hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Én kérek elnézést. Eszembe nem jutott volna.
(#) 444Tibi válasza uniman hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Vegyetek a fejemet,
evente kb. 10 kerdes van reszemrol,
es gyakran a kerdes feltevese utan latom, hogy az erintett topic egy eve kihalt.
Valamint, itt a he. berkein belul egyugyanaz, total hasonlo, sot azonos temanak kb.
10-15 topik van nyitva, akkor az atlag egyszeru user mit csinal, remenykedve hogy valaszt is kap?
Az csak hiu abrand, hogy aki tudna valaszolni egy kerdesre pl. kapunyito ugyben, az mind a2-5-10 topikot
vegigbongeszi eppen.
Bocs ha ot. volt.
(#) nedudgi válasza 444Tibi hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Ezért lefejezni? Ugyan, elég lesz egy körmös is.
A falra tudnék mászni ettől a "kihalt topik"-ozástól. Attól, hogy nem írunk bele, azért még lehet figyelni egy topikot.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2016
(#) proba válasza 444Tibi hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Van az értesítésre jelölöm opció, miért kellene folyamatosan figyelni.
(#) 444Tibi válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
[/off]
Ezennel torlom a szotarambol a 'kihalt topic' kifejezest,
helyette a 'Gyéren latogatott forumtéma' , avagy a
Kevéssé pörgős eszmecsere szoba'' kifejezest fogom hasznalni.
Csak ezt bepotyogni tableten...
Amugy szamtalan forumba irva, ereztem hogy hiabavalo, mert dacara az emlitett topicfigyelesnek,
pl. az utolso kerdes 2015 majusi volt, en batorkodtam novmberbe kerdezni, es azota is az en
hsz.-om az utolso. Csakcsak haldoklik...
Megvan, deadtopic!! [off]
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) pucuka válasza 444Tibi hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Még mindíg nem érted a lényeget. A fórumnak témái vannak. Akiket érdekel egy téma, azok bejelölik értesítésre. Akkor a jobb oldali sávban értesítés jelenik meg, ha hozzászólás érkezik, akkor is ha előtte akár egy évig nem volt új hozzászólás.
Esetedben is ez történt, a helyére (is) beírtad a kérdésed, jött is rá a válasz.
Abban is tévedésben voltál, mert ez a topik az önálló rádiós modulokról szól, nem egy komplett berendezés (kapunyitó) elektronikájának rádiós résszel is ellátott részéről. A képeden látható elektronika jobb alsó sarkában volt az a két körömnyi rész, ami ebbe a topikba tartozik, de nem erre kérdeztél rá, hanem az egész modul csatlakozójának kiosztására. Aki nem foglalkozik történetesen ezzel a (kapunyitós) témával, honnan a csodából tudná eldönteni a homályos képed alapján, hogy mi hova megy. A kapunyitós topikban rögtön tudták a hozzáértők, akik talán napi szinten szerelnek ilyet, vagy hasonlót.
Ismétlés gyanánt neked sem ártana újra elolvasni a fórum szabályzatot, a problémádat pontosan megfogalmazva a fórum keresőjét használva a megfelelő helyen feltenned a kérdést.
A piacon is hiába kérdezed a zöldségest, hogy mennyibe kerül a kolbász. Lehet hogy épp tudja, de nem biztos. Kérdezd a hentest.
(#) 444Tibi válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 26, 2016 1 /
 
Az elso reszen ne vitazzunk,
valoszinu elbeszelnenk jo sokaig egymas mellett,
es tisztaba vagyok az ertesites fogalmaval.

A masodikban teljesen igazad van,
nem neztem meg pontosan a topik temajat.
Koszonom a korrekt felvilagositast.
(#) pucuka válasza 444Tibi hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Akkor használd, de ne hivatkozz halott tpokra.
Láttam már olyan topikot, amibe az utolsó bejegyzés 2005 -ös volt, valaki írt bele, és máris füstölt a gép.
(#) MKarak hozzászólása Jún 7, 2016 /
 
Üdv !
A feladat egy Dallas 2401 kódjának (16kbs sebesség) RF átvitele lenne kb 10-20m. Lehetőleg minél egyszerűbb, olcsóbb eszköz kellene. Néztem a Chipcad rf moduljait, de elég bonyolultnak tűntek a beállításaik... Ha valakinek kész megoldása van vagy segít kifejleszteni azt megfizetném.
(#) MKarak hozzászólása Jún 7, 2016 /
 
Ezzel szerintetek ez megoldható ? HM-T433
Miniature RF Transmitter 6dBm 433MHz FSK (hestore)
(#) Dani89 hozzászólása Jún 15, 2016 /
 
Sziasztok!
Szeretnék tőletek segítséget kérni!
vettem két "rf wireless" rgb ledszalag vezérlő modult távirányítóval, a gondom az hogy egy helyiségben használnám őket külön világításként de mindkettő modul veszi ugyanazon távirányító jelét hogyan tudnám őket egymástól függetlenné tenni?
(#) Kera_Will válasza Dani89 hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Jobb esetben van rajtuk (adón és vevőn is ) egy kód váltó kapcsoló.
Ezzel szét lehetne választani őket.
Rosszabb esetben a gyártó nem gondolt erre és az összes gyártmánya egyféle "nyelven" beszél.
Részben megoldás az ha a kikapcsoláskor megjegyzi az aktuális állapotot.
Ekkor külön - külön bekapcsolva beállítva az állapotuk beállítható.
Igaz ha váltani akarsz akkor mindkettő egyformára fog változni.
(#) Gj hozzászólása Júl 29, 2016 /
 
Üdv!
Nem tudom, jó topikba írok-e most, ezt találtam a legjobbnak.

Az érdekelne, hogy digitális jelátvitelnél is van-e jelentősége, hogy AM, vagy FM modulációt használunk-e.
Ha van, akkor ez miben nyilvánul meg?
(#) kistee válasza Gj hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
A jelátvitel szempontjából szerintem mindegy. Zavarvédettség miatt az FM jobb.
(#) pucuka válasza Gj hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Adatátvitelnél nem AM, és FM van, hanem ASK, és FSK, mivel nem analóg átvitelről van szó.
(#) Gj hozzászólása Júl 30, 2016 /
 
Üdv!

Most kicsit mással kapcsolatos kérdésem van.

Topi cikkje alapján megépítettem a ledes kapcsolást egy RFM85W-433D adóval és egy RFM83CL-433D vevővel, ami működik is.
Most adatokat próbálok átvinni két AVR között, de a vevő kimenetén egy periodikus (60MHz-s szkóppal nézve) négyszögjelet látok, 3V Pk-Pk értékkel és kb 1,5V-os átlaggal. (A tápfesz 3V)

Amikor adok az adóval, akkor ez a jel megváltozik. Nem sokat látni belőle a szkópon, de megritkulnak a le és felfutó élek, többnyire 3V lesz a kimenet.
Amikor ráraktam a vevő kimenetére egy 1K-s lehúzó ellenállást, az nem csak a periodikus négyszögjelet tüntette el, de az adáskor lévő jelet is.

Így néz ki a kód a vevő oldalán (A modul az INT1 lábra van kötve):

  1. uint8_t receive_error = 0;
  2. uint8_t man_decode(uint16_t enc)
  3. {
  4.         uint8_t ki = 0;
  5.         receive_error = 0;
  6.         int i;
  7.         for (i=7; i >= 0;--i)
  8.         {
  9.                 if((enc & (1<<((2*i)+1))) && !(enc & (1<<((2*i)))))
  10.                 {
  11.                         ki |= (1<<i);
  12.                 }
  13.                 else if(!((enc & (1<<((2*i)))) && !(enc & (1<<((2*i)+1)))) )
  14.                 {
  15.                         receive_error = 1;
  16.                 }
  17.         }
  18.  
  19.         return ki;
  20. }
  21.  
  22. volatile uint8_t Fogadott1 = 0, Fogadott2 = 0, FogadottINDEX = 0, buffer = 0, UjByteErkezett = 0, FogadottByte = 0;
  23.  
  24. void ByteFogad()
  25. {
  26.         buffer = 0;
  27.         _delay_us(500);
  28.  
  29.         int i;
  30.         for (i=7;i>=0;--i)
  31.         {
  32.                 _delay_us(1030);
  33.                 if(PIND & (1<<PIND3))
  34.                         buffer |= (1<< i);
  35.         }
  36.  
  37.         if(FogadottINDEX == 0)
  38.         {
  39.                 FogadottINDEX = 1;
  40.                 Fogadott1 = buffer;
  41.         }
  42.         else if(FogadottINDEX == 1)
  43.         {
  44.                 FogadottINDEX = 0;
  45.                 Fogadott2 = buffer;
  46.  
  47.                 UARTAdatKuld(Fogadott1);
  48.                 UARTAdatKuld(Fogadott2);
  49.  
  50.                 FogadottByte = man_decode(Fogadott2 | Fogadott1<<8);
  51.                 UjByteErkezett = 1;
  52.         }
  53. }
  54.  
  55. ISR(INT1_vect)
  56. {
  57.         if(PIND & (1<<PD3))
  58.         {
  59.                 ByteFogad();
  60.         }
  61.  
  62.  
  63. }


Kipróbáltam, hogy az adó AVR azon kimenetét, amivel az RF adóba tolná az adatot, modulok nélkül direktben összekötöttem a vevő AVR INT1 lábával, ahova a vevő RF modul jele érkezne, és működött a kommunikáció. A kód tehát működik.

Szóval valahogy azt a jelet kéne eltüntetni, amit akkor küld ki a vevő, amikor nincs adás.
Hogyan oldható ez meg?

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2016
(#) Kokany82 hozzászólása Aug 2, 2016 /
 
Sziasztok.
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Szeretnék venni egy távirányítót és egy vevőt. Láttam, hogy van 315 Mzh és 433 Mhz frekvenciával működő.
Mi a különbség a kettő közt?
Következő: »»   39 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem