Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   416 / 580
(#) Tityi válasza golyos2 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Szia!Rákapcsoltad az izzót?Világított?Ha nem,akkor lehet relé hiba is.
(#) Tityi válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Szia Palkó!Mindent visszakötöttem a helyére.Leírásod szerint összezártam a relé érintkezőit.Ekkor csippant egyet a csipogól.A bekapcsolóval bekapcsoltam és feléledt a panel.Minden állítható.Holnap rendelek egy új relét és bízom benne,hogy jó lesz!
Kiszedtem a relét.Típusa: PCF-112D1M-2B
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
(#) Dino71 válasza Tityi hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Szia! Azt is nézd meg, hogy a relé megkapja e a Dc 12v kapcs. feszt. Lehet azért nem húz be.És nem ad át.
(#) Tityi válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Szia!Mielőtt áthidalom,akkor nem kap feszültséget,mivel a trafó sem kap.Az X145-ös reléről direktbe kapja a trafó a feszültséget.A 230V-os táp másik fele az X144-es relére megy,de csak akkor ad tápot a trafónak,ha már meghúzott,vagy éppen áthidaltam.Tehát ezért nem is mérhetek feszültséget rajta.Erről írja Palkó: "A relé alapból nyitott. Ez úgy van megoldva tapasztalataim szerint, hogy a relé érintkezőin van egy NTC, ami "indítja" a trafót. Az NTC-n keresztül működik a trafó, addig, amíg meghúz a relé. A relé rövidre zárja az NTC-t és azon keresztül megy minden." Már pedig áthidalás nélkül nem jut feszültség a trafóra,a már említett ok miatt.
(#) Dino71 válasza Tityi hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Rendben értem És az NTC a relében van?
(#) Tityi válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Úgy írja Palkó...Legalábbis én úgy értelmezem...Mert ha megnézed a panelt,azon látható,hogy a TRANS felirat a trafót takarja.Bal oldalán a 230V betáp.Az alsó fele az X145-ről közvetlenül kapja a feszültséget .A másik fele,a felsőcsatlakozó pedig csak akkor,ha meghúz az X144-es.Ehhez viszont ugye mennie kellene a trafónak.És itt jöhet a képbe az X114 relé,amiben Palkó szerint NTC van,az adja a feszültséget a trafónak...
(#) palko0125 válasza Tityi hozzászólására (») Máj 4, 2016 / 1
 
Nem a relében van. Ez nem 100%, hogy itt is így van megoldva, de volt már dolgom ilyen kapcsolással, hogy a táp trafót egy relé kapcsolja (main relé) viszont az indulást egy ntc biztosítja a main relé érintkezőivel párhuzamosan kapcsolva.
Vissza kell követni, hogy mi a kapcsolás, de relé csere megoldja a dolgot szerintem. Egyébként adj arelének külső tápról fesz.-et, hogy működik e, de valószínű, hogy nem.
(#) Tityi válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
A relé működni működik,hallani,ujjal érzékelni is tudom.Amint írtam,a feszültség egyik fele csak a relé nyitott oldaláig megy.Csak mikor összezártam,akkor kapott a trafó feszültséget és így tudtam a bekapcs nyomógombbal bekapcsolni.Innentől önfenntartó volt,az összecsatlakozást elengedhettem.
(#) golyos2 válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Szia!
A vizszintszabályzó is jó, sajnos a vezérlőpanelen van egy kiégett kondi talán meg kormos körülötte még egy két dolog.
Javítható ez még vagy mit lehet vele tenni?
(#) palko0125 válasza golyos2 hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Egy képet lőj róla. Meg lehet oldani.
(#) Tityi válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Szia Palkó!
Meg van a hiba. Elég banális dolog,de legalább ennyivel többet tudok. Az a helyzet,hogy mikor hozzám került a gép,láttam,hogy már mókerolta valaki.Ablakot nyitott az X144-es (main relé) mögé és átforrasztgatta a forrasztásokat.Vállalkozása nem volt sikeres,mert nem lehetett bekapcsolni továbbra sem.Hosszas gondolkodás után derült ki az oka.Az illető felcserélte a képen látható betáp csatlakozó kettő vezetékét,így nem is kaphatott feszültséget a táp.(milyen okból cserélte fel,azt nem tudom...) Én pedig ezt nem tudtam és sajnos azt sem,hogy hogyan kapcsolják ezeket a gépeket standbay-ban.Hibakereséskor ablakot nyitottam a többi részre is.Mikor külső táppal próbáltam a panelt,akkor vettem észre,hogy nem jó a kontakt a trafó csatlakozásainál.Feltehetőleg ez lehetett az alap hiba.Ezeket átforrasztottam.Így működött és csak hosszas vizsgálódással és a te segítségeddel jutottam el odáig,hogy a két vezetéket megcserélték! Hát persze,hogy nem működött a panel!
Köszönöm a türelmedet és a segítségedet!
Üdv: Tityi
(#) palko0125 hozzászólása Máj 5, 2016 / 1
 
Szia!
Örülök neki, hogy sikerült. Ez a legnagyobb hiba, amit nehéz megtalálni, ha valaki mókerol előtte.
(#) Tityi válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Szia Palkó!
Rájöttem,értett a fickó hozzá.Az lehetett,hogy nem kapcsolt be a gép és arra gondolhatott,hogy a main relé nem kapcsol.Így megfordította a sarukat a relén,így direktbe kötve.Mivel így sem kapcsolt,ablakot nyitott rá,átforrasztotta.Csakhogy,a kontakthiba a trafó lábain volt.Odáig már nem jutott el....és a sarukat sem cserélte vissza....
(#) golyos2 válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Szia!
Mennek a képek a hibás panelról.
(#) krajczi hozzászólása Máj 6, 2016 /
 
Sziasztok,

Siemens Siwamat XL 1140 mosógépnél lenne problémám.
Látszólat normálisan működik, minden programot végigcsinál, de a centrifugálás gyenge. Ha a legmagasabb fokozatra (1100) teszem, akkor is teljesene vizes marad a ruha. A szivattyúzás rendben van.
Mi lehet a problémája?
(#) zolika60 válasza krajczi hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Nem pörög fel rendesen a dob. Talán az ékszíj laza.
(#) botesz válasza golyos2 hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Ezek a kondik nincsenek kiégve a fekete kormot simán le tudod törölni az a szénkefékből jén és rárakódik a panelra.Ha nem megy ki a fesz a panelról akkor lehet hogy rossz a relé esetleg hibás lehet a vizszintszabályzó de lehet testzárlatos a betét is.
(#) golyos2 válasza botesz hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Hát nem tudom , de az L003 ki van durranva, meg sztem a szénkefék elég messze vannak hozzá! De ha azis volna a panel egy müanyagházban van ami steril koromtól mentes.
De köszi a segítséget!
(#) waterbear válasza golyos2 hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Akkor cseréld az LNK304-et is meg a L003-at is (induktivitás), és működni fog.
Azért mérj rá az R020-ra is (330 ohm), az is meg szokott szakadni.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2016
(#) waterbear válasza krajczi hozzászólására (») Máj 7, 2016 / 1
 
Ugyanilyen hibám volt Fagor felültöltős gépnél... a szivattyúzás látszólag rendben volt, de minden fordulaton vizes maradt a ruha.
A hiba a vezérlő panelen volt, a tápellátásért felelő 1,5 (2,2) /400V-os kondi haldoklott, és túl rövid ideig szivattyúzott, illetve a centrifugálás alatt egyáltalán nem működött szakaszosan, ahogyan kellene.
A kondi csere után megjavult.
Próbált meg, hátha segít ez Nálad is!
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2016
(#) golyos2 válasza waterbear hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Köszi szépen! Ez már sokkal nagyobb segítség.
(#) krajczi válasza golyos2 hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Sziasztok,

Köszi a tippet, leszedtem a vezérlőpanelt és rá is bukkantam a hibára.
Mellékelek egy képet.
Holnap csere és reméljük a legjobbakat.

_DSA0541.jpg
    
(#) waterbear válasza krajczi hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Hol a hiba? Nekem elsőre nem látszik, csak a fekete por...
(#) waterbear válasza krajczi hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Látom már, a TNY ugyanolyan pwm vezérlő, mint az LNK.... mindenképpen cseréld az IC-t, az induktivitást, és az ellenállást is, meglátod jó lesz
(#) qwertzu30 hozzászólása Máj 9, 2016 /
 
Sziasztok van egy whirlpool felültöltős mosógép és az a bajom vele hogy nem fűti a vizet a mosás végigmegy a fűtőszál az jó vann benne 3 klixon kicseréltem a 40 fokost de most meg amikor elkezdene fűteni leveri a firelét tettem bele egy új fűtőszált de azzal is leveri tudja valaki hogy mi lehet a baj
(#) waterbear válasza qwertzu30 hozzászólására (») Máj 9, 2016 /
 
Én azt gyanítom, hogy a klixonoknál a csatlakozók mintha fel lennének cserélve a képen.
Nekem olyan, mintha a különálló klixon fázist is meg nullát is kapna, a fűtőszál csatlakozói alapján.
(#) palko0125 válasza qwertzu30 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Szia!
Húzd le a betét cstlakozóit és úgy próbáld meg, hogy leveri e úgy is!?
(#) qwertzu30 válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Úgy nem veri le a fi relét azt nem tudom hogy ezek a klixonok ind a hármat megnéztem egy multiméterrel de mind a háromnál sípol és értéket is mérek vele valami biztos zárlatos
(#) palko0125 válasza qwertzu30 hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Az úgy rendben is van. Ezek bontó éridntkezők. Ha eléri a megfelelő hőfokot, akkor megzsakítja a fűtéskört.
Waterbear szerint fel vannak cserélve a csatlakozók a klixonon. Ez igaz lehet!? Amikor cserélted a klixont, ugyanúgy kötötted vissza!? Ugyanolyan klixont raktál bele?
Az "új" betét tényleg új, mérted e?
(#) qwertzu30 válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
csak két kábelt kellet lehúzni hogy a klixont kicseréljem ugyan úgy tettem vissza ahogy volt ugyan olyan klixont tettem bele amilyet kivettem és újat de ki is mértem és jó a fűtőszál is jó lehet hogy a füstőszáll félléti klixon a nem jó ??? bár azt is kimértem jónak tűnik
Következő: »»   416 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem