Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   212 / 269
(#) rexi77 válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Köszi! Ezt csak ki kell nyomtatni és kész? Nem lesznek rajta a nyomtatáson az ic-k és a kondenzátorok, stb ?
(#) mateatek válasza rexi77 hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Nem csináltam még nyákot Eagle-lel. Nem tudok ebben segíteni sajnos. Ezek a fájlok csak úgy vannak.
(#) mateatek hozzászólása Máj 15, 2016 /
 
Míg ül a topik, addig beszereztem egy Arduino klónt, és nekiestem programozni.
Egy órajel generátort sikerült eddig leprogramozni, és hozzá két fázistolót. A talaj, és a diszk fázistolóját. Az órajel generátorhoz van szinkronizálva a talaj fázistolója, és a talajéhoz a diszké. A beállított értékeket LCD-n megjeleníti. A beállításhoz potmétereket használok, amiket A/D konverterrel olvasok le. Még hiányzik a hőmérséklet kompenzálás, és az akkufesz mérése.
Mire megérkezik a talaj túl-feléről az Arduino Nano klón, arra meglesz a program.
A készülék analóg lesz, csak az órajel, és a fázistoló része, és az akkufigyelés lesz programos. A nanót beledugom egy foglalatba, ami a gépen lesz, és megy vele. Szoftver frissítéskor meg csak kiveszem, és föltöltöm rá az új programot.

IMG_0537.JPG
    
(#) mateatek válasza mateatek hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Még egy VDI-nek is lenne hely a kijelzőn.
(#) mateatek válasza mateatek hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Talán lesz vídíjáj is. Elméletben már tudom. Csak le kellene programozni, ahhoz meg tudni kellene programozni is.
Első nekifutásra már mértem "valamit".
(#) vandorbot válasza mateatek hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
A hőmérsékletet hogyan tervezed kompenzálni. Minek a változását és mivel ?
(#) nagym6 válasza mateatek hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Szia. Az lcd kijelző tápcsatlakozóihoz minél közelebb -itt közvetlenül rá- nagyon kellene (úgy látom nincs) 47nF-100nF kondi, a kontrassz trimmer mellé.
(#) Bu13 hozzászólása Máj 18, 2016 /
 
Ha én hőkompenzálást terveznék, első lépés az lenne, hogy ilyen szén alapú potikat még a fiókomban sem tartanék. Miért kell ekkora 5% ellenállással, akár csak a kísérletet is elkezdeni.
A potik legyenek speckók! Cermet anyagúak, az ellenállások pedig 1% és 2 raszterosak.
Az 1% a hőmérséklet változás miatt fontos (és a felület!) nem az érték miatt. A kondikról nem írok,
mert én ott csak egy csengettyűs ministráns lehetek.
(#) mateatek válasza vandorbot hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Az adótekercs meghajtó fokozatában kondik vannak, amik a hőmérséklet hatására változnak, emiatt fázist tol. A vevőerősítő fokozatban szintúgy.
Ez azt eredményezi, hogy hidegben, és melegben más-más a helyes talajkiegyenlítés beállítás. Ezt akarom kompenzálni úgy, hogy ahogy változik a hőmérséklet, úgy állít a fázistolóknak járulékos fázistolást.
(#) mateatek válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Szoktam tenni mellé, de itt a deszka modellnél nem foglalkoztam vele. Kapkodás van.
(#) mateatek válasza Bu13 hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Sajnos, nekem a fiókomban van ilyen trimmerből pár száz, és szerintem LCD kontraszt állítására megfelel.
Azért használok ekkora ellenállásokat, mert sajnos szemüveg nélkül egy teszkós zacskót sem tudok leolvasni. Talán 10 centiről.
Megpróbáltam a kényes részeket sokféle jó alkatrészből elkészíteni, a hőmérséklet változás akkor is hat rá.
(#) Bu13 válasza mateatek hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Bocs. Azt nem tudhattam ilyen problémád van. Én nem is a kontraszt potira gondoltam, hanem
pl. az A/D beállítására. Nagyon vigyázni kell a 4148 diódákkal is, mert rendkívül érzékenyek a hőre, de még a fényre is. Lehet kapni fekete műa. tokozású SMD diódát is. Ezekhez a keresők- höz nem a 10-15KHZ miatt kellenek jó alkatrészek, hanem a kis jelek zajtalan erősítése miatt.
Az biztos, hogy a stabilitást a táp IC-t vezérelve oldanám meg, ahol csak néhány mV változás is elég lenne, de oda 50ppm IC kellene ( LP2951 ) nem 317 stb.
(#) mateatek válasza mateatek hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Kicsit próbálkoztam. A program jó sok mintát vesz a csatornák jeléből, majd oszt-szoroz, kivon, és összead. Az eredmény azt mondja meg, hogy ásható, vagy nem ásható a jel.
Még kísérleti stádiumban vagyok, de már biztató.
A TargetIDentification, azaz a TDI készül.
(#) BODHEAD hozzászólása Máj 23, 2016 /
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem valaki tudna segíteni van nálam egy kereső a típusa :meclean mce 969 . Na már most az a problémám hogy nincs hozzá fej. Valaki megtudja mondani milyen fejet kéne hozzá csinálni?
(#) BI-AMP hozzászólása Máj 24, 2016 /
 
Sziasztok!
Felkeltette az érdeklődésemet ez a téma Kezdésnek tudnátok ajánlani valami egyszerű, de megbízható kapcsolást mellyel kisebb nagyobb fémdarabokat ki tudok bányászni a földből?
(#) ruckslagventil hozzászólása Máj 30, 2016 /
 
Sziasztok.

Keresek valakit lehetőleg a Bp.-vagy nyugati o.részről akinek van szabad kapacitása.
Egy végletekig egyszerű vízálló gépet kellene csinálni.pl egy MD ből.
Azaz egy meglévő elektronika az akkuval vízálló dobozba rakva,és a nyélbe egy pici vibra motort adom ezt is .A motor egy óra elemről üzemel foglalatában van.
Nem kell fülhallgató,nem kell vízálló poti nem kell led semmi kijelző csak egy vízálló ki-be gombot rá a dobozra.
Ennyi.

Ha van valaki telefonon hívnám is és újra elmondom ha nem érthető.

Köszi!
(#) adri986 hozzászólása Jún 2, 2016 /
 
Üdv.
Az adót érdemes-e külön stab kockáról járatni? próbálta-e már valaki, hátha hoz némi javulást
(#) mateatek válasza adri986 hozzászólására (») Jún 3, 2016 /
 
Ezt még nem próbáltam. De L-C szűrővel a stabil tápról leválasztom az adó részt. Így kevésbé szőrösödik a táp.
(#) huligoon hozzászólása Jún 23, 2016 /
 
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni, hogy mi volna az a két alkatrész, amit bejelöltem? Bobin, és besleme. (delta pulse 2)
Köszönöm szépen előre is
(#) mateatek válasza huligoon hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Csatlakozók. Az egyikre, a tekercs, a másikra a tápfesz csatlakozik. Ugyanolyanok.
(#) BODHEAD hozzászólása Jún 23, 2016 /
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem valaki tudna segíteni van nálam egy kereső a típusa :meclean mce 969 . Na már most az a problémám hogy nincs hozzá fej. Valaki megtudja mondani milyen fejet kéne hozzá csinálni?
(#) huligoon válasza mateatek hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Tudnál segíteni, hogy akkor most oda milyen féleségű tekercset tegyek? És a tápfeszhez tehetek simán egy 12voltos akksit ?
(#) mateatek válasza huligoon hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
A tápfeszhez tehetsz 12 voltos akkut. Ahhoz készült. A tekercs a rajz alapján is 16 menet. Ez 1x1 méteres keretre vonatkozik, és azt hiszem, hogy UTP kábelből.
(#) mateatek válasza BODHEAD hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Ez a gép 18 ropi ingyen postával.
Ha csinálsz egy fejet, akkor egy jófajta fejkábel 1000/méter, plusz a csati. Frankó műgyanta 8000/másfél liter. Ezekhez néhány futár költség, miegymás.
Tehát nem éri meg. Persze, ha van otthon mindened, akkor érdemes lehet pepecselni vele.
Találkoztam olyan géppel, ami nagyon hasonlított ehhez. Talán ugyanez volt. Alacsony frekis, full analóg masina. Menetszámokat koncentrikushoz még hasra sem tudok mondani. DD fejhez 60-80 menetes adóval próbálkoznék, és 140-200-as vevővel, ha 30 fejet akarnék.
(#) Ge Lee válasza mateatek hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Mintha a silver koncentrikus fejében is 80 menet lenne az adó, de mérget nem vennék rá. Kér egyet kölcsön és rápróbálja, bár akkor még mindig olcsóbb a komplett gépet megvenni.
(#) mateatek válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Silverhez csináltam 30-as DD-t. Az adó valahol 50 körül volt, ha jól emlékszem. De a vevőt 240-re tekerve lett csak elfogadható.
(#) huligoon válasza mateatek hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Köszönöm szépen a választ
(#) huligoon válasza mateatek hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Milyen áramok szaladoznak ebben a szerkezetben egyébként? A kondik hány voltig legyenek tűrőképesek?
(#) mateatek válasza huligoon hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
16 voltnál nagyobb feszültség nem nagyon mehet a készülékre, tehát az a felső határ.
(#) vandorbot válasza mateatek hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Nekem 80/120 menetes volt a 20cm-es DD. 25 mA-el egészen meglepően jó volt.
Következő: »»   212 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem