Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   418 / 580
(#) Tityi válasza botesz hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Akkor elsőre cseréljem az összes elkót ami a tápkörben van?
(#) VIM válasza botesz hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
EZT a hsz.-t olvasva gondoltam a "régi" mechanikus programkapcsolós gépre és azoknál mintha ez így volna kapcsolva ..... mondjuk AWG652. A mostaniaknál triakos a vezérlése ezeknek a motoroknak (timereknek) amik a programban megírt kapcsolási sorrendben kapják a gyújtást.
(#) waterbear válasza Tityi hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Emlékeim szerint kb 2-3 db van csak benne, úgyhogy mindet cseréld De nézd át a relék lábait is!
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2016
(#) waterbear válasza qwertzu30 hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Nem tudom mennyire vagy otthon a vezérlésekben, de ha a képen látható, hasonló "tokozású" a vezérlés (még mindig nem tudjuk milyen gép és a típusszámot!?), akkor a programkapcsoló valóban mechanikus, de mellette van elektronika, mivel a félvezetőknek, reléknek is kell tápfesz, amit többnyire kondival állítanak elő.
Sokkal kézzelfoghatóbb lehetne számodra a segítség a típus ismeretében, és nem kellene felesleges köröket futni senkinek sem az általánosságban vett hibalehetőségek miatt.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2016
(#) apisound válasza stenglt hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
szia ha aktuális még akkor tudok segíteni
(#) botesz válasza VIM hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Én arra gondoltam amit a vízszinttel kapcsolatban írtál.A régi gépeken tudtommal 1 féle vízszint volt a mosásnál meg külön egy öblítésnél és megint egy a fél adagnál.
(#) botesz válasza Tityi hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Persze.Nem nagy összeg.Illetve mindent nézz át,motor fűtés...stb.
(#) alex77 hozzászólása Máj 15, 2016 /
 
Sziasztok! Egy Gorenje WA11101 mosógép hibánál kérnék segítséget, ötletet. A gép minden programban működik, tehát vizet ereszt, szivattyúz és mos is, de a centrifugálás előtt megáll, illetve csak centrifugálásnál nem indul. A ledek kis szünettel négyet, négyes hibakódot villognak. Ha valaki tudna segíteni, megköszönném!
(#) Tityi válasza botesz hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Szia Botesz!
Még egy kérdés. Lehet-e összefüggés azzal,hogy most cseréltem szénkeféket,amiket nem csiszoltam be,csak kicseréltem? (Sajnos a gép előéletét nem ismerem,csak használni szeretném....)
(#) qwertzu30 válasza waterbear hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
ilyen programkapcsoló van benne De lehet feladom már rajtam kívül 2 szerelő is nézte de nem tudják mi a hiba még van egy ismerősöm neki is megmutatom ha hő sem boldogul vele bontatni fog alkatrésznek jó lesz azért köszönöm mindenkinek a segítséget
(#) VIM válasza qwertzu30 hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Szia! Csak nem egy 652 korabeli típus? Írd már meg, hogy mi a pontos típus, mert szerintem a vízszint kapcsolóval lesz valami probléma. Ha kitisztítottad a csövet ami ehhez a szintérzékelőhöz megy és a kis "légcsapdát" amiből veszi az információt a csövön át akkor kellene ismét kipróbálni, hogy a teljes töltetnél átlép-e a fűtést követően a további mosásra. Mert mint itt írtam ez valahogy így működne. Pontosabbat akkor lehet mondani ha tudjuk a típus számát.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2016
(#) alex77 hozzászólása Máj 16, 2016 /
 
Bocsánat, elírtam a típust, WA61101-ről lenne szó!

"Sziasztok! Egy Gorenje WA11101 mosógép hibánál kérnék segítséget, ötletet. A gép minden programban működik, tehát vizet ereszt, szivattyúz és mos is, de a centrifugálás előtt megáll, illetve csak centrifugálásnál nem indul. A ledek kis szünettel négyet, négyes hibakódot villognak. Ha valaki tudna segíteni, megköszönném!"
(#) VIM válasza alex77 hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Szia! Ez tachogenerátor hiba lesz. Ha három esetben nincs kapcsolat a fordulatérzékelővel akkor a negyedik alkalommal leáll a program (legalább is erre hivatkozik a hibaelhárítási útmutató). Az érdekes az, hogy:
Idézet:
„csak centrifugálásnál nem indul.”
Talán maradék víz lehet az üstben amit nem tudott kiszivattyúzni a szivattyú a rendelkezésére álló időn belül. Nézz bele a szűrőbe nem-e van benne valami idegen tárgy (zippzár fül vagy flitter esetleg strassz, fonál, cérna a tengelyen).
(#) alex77 hozzászólása Máj 16, 2016 /
 
Köszi! A tachonak az ellenállása szerintem jó kb 70ohm, hogyan szűrhető ki másképp, hogyha mégis rossz? A szivattyú szivattyúzás módban kiviszi az összes vizet azután megáll./ legalábbis szerintem mindet/ Idegen tárgyat nem találtam.
(#) VIM válasza alex77 hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Talán kontakt hibás a tachó vezetéke a vezérlőig vagy a kötési pontig és időnként nem továbbítódik az általa előállított jelalak a vezérlőhöz és ezért kiáll hibára. Pedig ha meg tudod mérni az értékét akkor azon a szakaszon nem lehet probléma. Stabilan áll a helyén a mágnes a tengelyen?
(#) alex77 válasza VIM hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Igen, fixen áll. Ma még egyszer átnézem a kontaktokat, aztán majd szétborítom teljesen. Ha lesz még valami tipp előre is köszi!
(#) palko0125 válasza alex77 hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Szia!
Ebben a panelban elég gyenge minőségű relék vannak. Lehet azokat kellene megvizsgálni.
Üdv, Palkó.
(#) zsuzsanna34 hozzászólása Máj 17, 2016 /
 
Sziasztok segitségt szeretnék kérni. Nekem van egy Candy cty 1246 .mosogépem. és amikor elinditom a 32perces mosást kb ugy a felénél leáll és villog a percjelző. miután várok vele ugyan ugy csinálja és ilyenkor már átkapcsolom csak a centriere. de ittis elmegy és villog.
Tud valaki segiemi.
Várom válaszokat.
(#) stevepapa válasza alex77 hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Emlékeim szerint eprom hiba okozza.
(#) Dino71 válasza zsuzsanna34 hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Üdv! A motor végén van egy tachgenerátor vagy szakadt, vagy megforog a mágnese a tengelyen.
(#) kinga95 hozzászólása Máj 17, 2016 /
 
Sziasztok Eudora supernova 1200 mosógép f9 hibakódját milyen kombinációval lehet kitörölni?
(#) zolika60 válasza kinga95 hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
A hiba javításával.
(#) botesz válasza kinga95 hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Fejből mem tudom de használatijában benne van azt pedig a gyártó honlapján megtalálod.
(#) botesz válasza alex77 hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Én a helyedben kipucolnám a légsűrítőt is.Sose lehet tudni.
(#) Tityi válasza botesz hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Szia! Nem tudom,hogy erre a típusra is érvényes-e?
Ezuton szeretném közzé tenni az Eudora(digitális) mosógép hibakódjait.Hátha valakinek tudok segíteni!
F1 AJTÓZÁR,
F2 SZÍVATTYU HIBA,
F3 ALACSONY VÍZSZINT,
F4 MAGAS VÍZSZINT,
F5 HŐÉRZÉKELŐ SZAKADÁS,
F6 (RAJTA VAGYOK),
F7 FŐ MOTOR,
F8 FŐ MOTOR,
F9 FŐ MOTOR,
FC SZÍVATTYU VAGY SÚLYÉRZÉKELŐ,
AZ (F7,F8,F9)HIBÁKNÁL MEG KELL VIZSGÁLNI A SZÉNKEFÉKET ÉS A TACHOGENERÁTORT IS.
(#) uniman válasza Tityi hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Hello! Azért a "forrást" illő lett volna megnevezni...
(#) Tityi válasza uniman hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
(#) botesz válasza Tityi hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Lehet de ennek tényleg van gombkombinációja különben nem törli a hibát.
(#) Atus75 hozzászólása Máj 18, 2016 /
 
Sziasztok! A mosógépem az elmúlt időben úgy fejez be minden mosást hogy leálláskor az edigi 5x1 csipogás helyett 2 csipog amíg ki nem kapcsolom és az öblítő led villog. Daewoo DWD-MH8011 a típusa.
(#) kinga95 hozzászólása Máj 18, 2016 /
 
Köszönöm az ötleteket
Következő: »»   418 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem