Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK erősítők javítások
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Lapozás: OK   28 / 42
(#) hallenbec hozzászólása Jan 4, 2016 /
 
Szép estét mindenkinek.
Van egy Schneider 6200 PA erősítőm.(pár napja vettem).
Ha fél hangnál tovább húzom a hangerőt,el némul sercegve.Kis idő után be kapcsolom,szól újra.
Tanácsot szeretnék kérni,mi lehet a diagnózis?
Nálunk itt a környéken nincs hozzá értő ember.
(#) Lala58 válasza hallenbec hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Üdv mindenkinek. Érdeklődve várom a schneiderhibájának okára mert nekem is ua; az stk 4231 íc cseréje után is. köszi
(#) reloop válasza Lala58 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Szia! Meg tudnád mérni, hogy az STK4231 bemenetére megérkezik-e a jel? Például belehallgathatnál egy másik erősítővel.
(#) Lala58 válasza reloop hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Sajnos már nem mert a gyermek türelmetlen volt és vitte bulizni, hogy mikor kerül vissza az is egy jó kérdés. Az ötletet köszönöm és ha előkerül a cucc belehalgatok. Köszönöm
(#) T46KO2 hozzászólása Feb 13, 2016 /
 
Ilyennel találkoztatok? Elméletileg mind a kettő STK4050 és a tegnap kiment még egy, és amikor szétszedtem ..... hát eléggé más volt mint az előző ). Valami kínai másolat lehet vagy nem is 4050-es?
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Üdv!
Igaz már nem mai történt ez, de azóta volt ic csere is, de változatlan maradt a helyzet, maradt a keresztezési torzítás. (stk465) A kimeneti ellenállás itt nincs, hanem a nyákon van összekötve. A nyugalmit így a pozitív tápágon mértem mindkét esetben rövidre zárt bemenettel, hangszóró nélkül 26mA, hangszóróval 85mA az áramfelvét. A régi ic-t szétpattintottam, ha kell teszek fel képet. Tudnál segíteni abban, melyik ellenállások értékét kell megváltoztatni? A válaszod előre is köszönöm.
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Üdv! A 26mA nyugalmi áram elfogadható. A szóban-forgó torzítás nincs már ott a végfok bemenetén? Egy külső erősítővel érdemes volna belehallgatnod.
Mivel manapság, csak utángyártott STK-k szerezhetők be, az sem kizárt, hogy együtt kell élned a hibával.
A 4 és a 13 lábak felől 2-2 soros ellenállás megy a negatív táp felé, ezek értéke és a tápfeszültség lenne a kérdés, hogy mekkora áram folyik rajtuk?
(#) zotya1983 hozzászólása Feb 28, 2016 /
 
Üdv! Hozzám került egy Jvc AU-10 XL típusú erősítő amiben egy STK 465 Hibrid Ic csücsül.
A tápfeszültségek a negatív és pozitív oldalon is megérkeznek az ic re.Hibajelenség hogy hangszórót kötve a kimenetre teljes hangerőre tekerve is csak nagyon halkan szól mindkét csatorna.Próbáltam megkerülni a szabályozást és az stk t körül ölelő panelre direktbe adni jelet Gnd L-R ekkor is csak halkan szólt tovább.Ötlet merre indulhatok el? A bajom az hogy kapcsolási rajzot nem találtam így esélytelen sötétben tapogatóznom...
(#) mitibi hozzászólása Márc 23, 2016 /
 
Sziasztok!
STK490 140-es IC-nek keresek adatlapot? Dolgozott már valaki vele? Hány W-os?
Segítségeteket előre is köszönöm!
mitibi
(#) uniman válasza mitibi hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Hello!
Csak "súgok", hogy az AIWA XR-DV525-be ilyen hibrid iC (is) van...
(#) atiber hozzászólása Márc 24, 2016 /
 
Érdeklődnék, hogy van-e esetleg tapasztalata valakinek HQ_Elektronikából vett STK hibridekkel? Most ruháztam be egy STK4141 II IC-be (SHARP SM2323 erősítőbe) és egy STK4162 II IC-be (UNIVERSUM VTCF4367 erősítőbe), amibe eredetileg STK4161 II volt, de a HQ is ajánlotta 4162-t helyettesítőnek, illetve a SANYO katalógusában is úgy látom, hogy felépítés/lábkiosztás kompatibilisek egymással. Esetleg valakinek nincs a két erősítőhöz használható SM, vagy kapcsolási rajz?
(#) Csillagnyee hozzászólása Márc 29, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy Technics sa400 egyik oldala torzít, olykor elmegy a hangja.
Eredetileg STK0040val volt szerelve a Service Manual szerint, de most TIP147 és TIP142 van helyükre bekötve.
Érdemes stkra visszacserélni?

2.jpg
    
(#) atiber hozzászólása Márc 30, 2016 /
 
Mielőtt 'kitermeltem' volna a hibásnak mondott STK4141 II IC-t a 'SHARP SM2323 erősítőből' csak rámértem a lábaira, itt az eredmény, ha valakinek esetleg mondana valamit...Zárlat nincs, a kimeneten 'nagy csend honol'...
1:-0,18V; 2:-0,18V; 3: test; 4:-25,6V; 5:13V (6:+1V; 7:'lebeg' 0-0,053V; 8:'lebeg' 0-0,053V és a 6,7,8 nincs is bekötve!) 9:-28,4V (-táp); 10: test; 11:+28,4V (+táp); 12:+27,7V; 13: test; 14:-28,4V; 15:-1,34V; 16: test; 17:-0,15V; 18:-0,15V.
(#) atiber válasza atiber hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Javítás: 10 és 13 láb kimenet a hangszórók felé, nem test...
(#) Sogron hozzászólása Máj 15, 2016 /
 
Üdv! Kis segítségre lenne szükségem,hogy vajon jó-e az stk086 az eredeti yamaha darlington packok helyett. Amit találtam külföldi fórumokon infót, ott mindenhol az stk0040-II-t ajánlották, de nekem valahogy nem stimmel. Mellékletben az áramköri rajza az erősítőnek.
(#) Sogron válasza Sogron hozzászólására (») Máj 25, 2016 /
 
Üdv! Ha esetleg rossz helyen tettem fel a kérdésem, valaki útba igazítana, hogy hol kaphatnék választ?
(#) kadarist válasza Sogron hozzászólására (») Máj 25, 2016 /
 
Szia!
Mi az, ami nem stimmel?
(#) Sogron válasza kadarist hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Szia!
Külföldi fórumokon mindenhol az STK 0040 II -et ajánlják az eredeti helyett, de szerintem nem stimmel a lábkiosztás, inkább az STK086 a befutó a kapcsolási rajz alapján. Gondoltam hátha már valaki javított hasonló erősítőt, és van esetleg tapasztalata. Eredeti ic IG 02990, de nem sok mindent találtam róla. A probléma csak annyi az erősítőmmel, hogy a bal oldala torzít, ha felcserélem az ic-ket, akkor pedig a jobb.
(#) tibu30 hozzászólása Jún 4, 2016 /
 
hello(!) lenne egy hatalmas kérdésem(.) van egy sharp system 7700 as végfokom
aminek összeért a hangszórókábele véletlen és elszált(.) rendeltünk hozzá stk4241 ic-t 2db ot(.) bekapcsoltam és azonnal elszált !!!!!!!!
h
onnan rendeljek ahol nem vernek ár hamisítvánnyal???????
s
egítsetek légyszi nem szeretném kidobni!!!!!!


Amúgy kimérettem minden jó benne de amit vettem bele nem birta a tápot(.)
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2016
(#) doktor válasza tibu30 hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
(#) Gimo27 hozzászólása Júl 4, 2016 /
 
Sziasztok fórumozók! Szeretnék , egy kis segítséget kérni. Az lenne a problémám, hogy kaptam egy gyári Siemens erősítőt, amiben STK 2230-as végfok IC található. és az lenne a kérdésem, hogy a tápegységnél mértem (+) ( -) 34 voltot, és a kimeneten is +-34 volt egyen áram mérhető. Vajon akkor az Stk el van szállva, és azért ereszt át? ( Bevallom, hogy stk icékket nem ismerem ) Válaszotokat előre is köszönöm. Üdv.
(#) CHZ válasza Gimo27 hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Szia!
Sajnos nagy valószínűséggel az IC hibás.
Nézd meg körülötte a kis értékű ellenállásokat.
(#) fecameca válasza Gimo27 hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Idézet:
„+-34 volt egyen áram mérhető”
??? Mihez képest? Plusz és mínusz is egyszerre? Mert ha a +34-hez képest mérsz -34 Voltot a kimeneten, vagy a - 34-hez képest is ott van +34, az jó, mert a 2x 34 Volt közepe a testhez képest nulla. De ha a két tápfesz közepéhez képest mérsz ott bármit, az nem jó, az zárlat.
(#) Gimo27 válasza fecameca hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Köszönöm a választ. Tehát a jelenség az lenne , hogy a multi méteremmel mértem a hangszóró kimeneteket. a jobb és a bal oldalon is 34-34 voltot. ha a két hangszóró kimenetnek a + csatlakozóját mérem egyszerre, akkor +68 voltot mérek. Ergó min két oldali hangszóró kimenet +34 voltot küld ki hangfalra!! Az szerintem haza vágja a
hang falat.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2016
(#) reloop válasza Gimo27 hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Üdv! Ha leírod sorban az IC mind a 16 lábának a testhez képest mért feszültségét (előjelesen), akkor egyértelműen megállapítható, hogy jó vagy rossz. Valószínűleg rossz, de meg van az elvi lehetősége annak is, hogy az IC-től független alkatrész okozza a rendellenes kimeneti feszültséget.
(#) lukacsp hozzászólása Júl 14, 2016 /
 
Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata az Utsource nevű céggel, aki nagy mennyiségben és gyanúsan olcsón árul STK IC-ket. Tapasztalat megosztásokat előre is köszönöm!
(#) Near hozzászólása Júl 25, 2016 /
 
Üdv!
STK 4122 II hez tud valaki egy lábkiosztást?
Dupla STK-s erősítő mind két IC je ugyan azzal a hibával küzd, jobb oldalt egyenáramot ad le baloldalt semmi életjel. (Mind két IC külön ágon van külön kimenettel.)
Amit néztem eddig, hogy a táp rendben van viszont szükségem lenne egy kiosztásra.
Amit a google kiadott datasheetben elég hiányos. (Legalább is nálam hiányosan jelent meg.)

Előre is köszönöm!
(#) didyman válasza Near hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
https://www.qrz.ru/reference/micro/analog/stk4122ii.pdf
Mi hiányzik? Minden láb benne van.
(#) Near válasza didyman hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Megtaláltam a probléma okát köszönöm. Túl nagy a felbontásom és a böngészőm PDF olvasója nem jelenítette meg. Most érdekes módon nagyobb hozta be alapból. :/
Mindenesetre nagyon remélem, hogy nem az IC-k halottak.
(#) Near válasza didyman hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Még egy kérdésem volna.
jvc dx mx77tn
Nincs ehhez véletlen egy elérhető service manual?
Kerestem google be de csak fizetős oldalakat adott ki.
Néztem elektrotanyán de ott meg semmit se adott ki rá.
Következő: »»   28 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem