Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   421 / 580
(#) botesz válasza atika 0475 hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Mi a baja a zárnak?
(#) botesz válasza atika 0475 hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Lehet hogy rossz a gomb.csere.
(#) atika 0475 válasza botesz hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Üdv Botesz. nincs ajtózáram az a bajom sajnos...
(#) atika 0475 válasza botesz hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Üdv Botesz Az alsó fő vezérlő panel próbára ki lett cserélve egy ugyanilyen gépből akkor megjavult...A panel is volt szerelőnél, nem látott semmi rendellenességet. De ettől lehet a gomb is hibás??? Azt nehéz javítani? És köszönöm szépen válaszaid...
(#) uniman válasza atika 0475 hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Hello!
Később mutaotok fotót, hogy milyenem volna...
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2016
(#) atika 0475 válasza uniman hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
ok várom... köszönöm...
(#) pont hozzászólása Jún 8, 2016 /
 
Sziasztok!

Olvasva ezt a rengeteg ajtózáras problémát..... Szinte napra pontosan egy éve Bővebben: Link ment tönkre a mienk, és most ismét. A kapcsoló rátűzősarui 1-1,5 mm-re vannak egymástól és ha valami összejön neki akkor ott áthúz és elfüstöli a kapcsoló ic-t. Úgy oldottam meg, hogy a bizonyos sarut kiflexeltem, és vezetéket forrasztottam a kapcsolón belül, ott többet nem fog áthúzni...
(#) botesz válasza pont hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Vagy ha nem impulzusos akkor fogod és kikötöd.Az többet nem lesz zárlatos.
(#) dani vince hozzászólása Jún 10, 2016 /
 
sziasztok!
Az alábbi ewm panellel vannak gondjaim. A fűtőszál lett testzárlatos ami a problémát okozta,
a 100 ohmos ellenállást kellett cserélnem.A gond hogy a probléma nem oldodott meg,amint feszültséget kap a panel az ellenállás máris füstöl.Nem tudom esetleg a trafó okozhatja a bajt?
A segitséget előre is köszönöm.
(#) Picipityu hozzászólása Jún 13, 2016 /
 
Sziasztok!
Ezen a Gorenje WA50080 típusú mosógép-panelen elfüstölt valami. Nem tudom megállapítani, hogy melyik alkatrész ment el, ezért szeretném a segítségeteket kérni, hátha van valakinek tapasztalata, vagy tippje.
(A vizet nem melegítette, ezért néztem meg mi lehet a baj és ezt találtam.)
Köszönöm!
(#) zolika60 válasza Picipityu hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Miből gondolod, hogy elfüstölt? Ha csak a panelen lévő fekete mocsokból, akkor koránt sem biztos. Az ugyanis szénkefepor.
(#) pont válasza botesz hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Csak úgy egyszerűen nem lehetne kikötni, mert a három érintkező közül az egyik a kapcsolt fázis, a másik a nulla, ha a vezérlés rákapcsolja a fázist, akkor melegít egy bimetálos szerkezetet ami erre bekattan, és kapcsolja a harmadik érintkezőre a nullát ami ha megjelenik a vezérlő panelen akkor engedi tovább a programot. Még ha direktbe is kötném valószínű, ha olyankor is lenne jel amikor nem kellene hibával leállna. Talán egy külső kézi kapcsolóval ki lehetne játszani, de nem túl komfortos megoldás. Szerencsére úgy tűnik kihúztam a méregfogát.
(#) Picipityu válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Szénkefepor? Honnan?
Ha az is lenne, nem az egész panelre rakódott volna egyenletesen?
Ezzel nem azt mondom, hogy nem lehet az, csak ahhoz eléggé messze van a motor, nem?
(#) zolika60 válasza Picipityu hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Nem. Ez szokásos szennyeződés. A statikustöltés határozza meg milyen foltokban tapad a panelre. A fűtőbetétet vizsgáld inkább meg. A panelt meg takarítsd le.
(#) Picipityu válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Okés! Megtisztítom. A fűtőbetétet meg szakadásvizsgálóval nézzem?
(Igazából azért a panelra fókuszáltam, mert a szerelő azt mondta, hogy panelhibás a gép.)
(#) zolika60 válasza Picipityu hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
A szakadás vizsgáló nem jó. inkább kapcsolj rá direktben áramot egy kis időre. Egyből látod megy-e.
(#) botesz válasza Picipityu hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Szakadásvizsgálóval is mérheted de ha kiveszed és direktbe nézed meg az is jó.Ha abetét jó akkor nézd meg hogy kap e feszt ha nem akkor a relét nézd meg.
(#) Picipityu válasza botesz hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
A relét hogy tudom megnézni?
(#) Dino71 válasza Picipityu hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Ha kipróbáltad a fűtőszálat. Adtál rá kívülről feszültséget és melegedett akkor jó. Utána egy 220V os izzót kötsz a fűtőszál vezetékeire és bekapcsolod a gépet. Elindítod és ha elkezd világítani akkor jó a relé is.
(#) born hozzászólása Jún 14, 2016 /
 
Sziasztok,

Fagor 1FET-109 mosógép egyszer csak elkezdett minden programállásban
3 perc alatt végezni a "mosással". Ezek történtek:

- csendes zúgás (20 másodperc)
- vízbeeresztés (1 perc)
- centrifugálás, közben a főmosás LED-je villog (2 másodperc)
- szünet, közben a főmosás LED-je villog, majd folyamatosan ég (1 perc)
- centrifugálás (2 másodperc)
- vízleeresztés, közben LED nem világít (45 másodperc)
- ettől kezdve "Mosás vége" LED világít

Szétszedtem, az áramköri lapon egy vezeték megégett, kép csatolva (1. kép).

1_Fagor_elegett_vezetek.jpg

Az elégett szálhoz és a szomszédjához két sárga vezeték kapcsolódik a nyák végén,
ami később egy sorkapocs(nak látszó dolog) után átvált két pirosba (szürke nylonszövet borítással), és valahova a motorba vezet (2. kép).

2_motor_vezetek_sarga_es_szurke.jpg


A két pont között 68 Ohm ellenállást mértem, jól sejtem, hogy ez normális?

Valaki úgy tippelte, hogy a tacho generátor(?) van a szürke szigetelt vezetékpár végén.


Mellékelem még a mosógép adattábláját (3. kép).

3_Fagor_adattabla.jpg


Van-e tippetek ennyi infóból, hogy mire lehet gyanakodni?
Mit kellene megvizsgálnom és hogyan?

Előre is köszönök minden segítséget, üdv,
born
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2016
(#) palko0125 válasza born hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Szia!
Az nem centrifugálás, hanem nem szabályozza a motort az elektronika.
Az ahogy mások is mondták, a tacho generátorhoz csatlakozik. Szokványos betegsége ezeknek a gépeknek a tacho probléma. Vagy nedvességtől, vagy gyér kontakt miatt össze szokott olvadni a motor csatlakozó és kinyírja a tacho-t meg az áramkörét.
Mérd meg, hogy a tacho áramkör (elégett vezetősáv és a hozzá tartozó áramkör, 2db 13Ohmos ellenállás, 1N4148 dióda, tranzisztor) életben maradt e, de valószínű, hogy a 2db 13k ellenállás megszakadt valamint az 1n4148 zárlatos. Ezeket javítsd ki, valamint a motor csatlakozót ellenőrizd, mert onnan jött a zárlat.
Üdv, Palkó.
(#) born válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Szia Palkó, nagyon köszönöm a választ.

Bocs, néhány lamer kérdés még. Ezeket az alkatrészeket (13Ohm, 1n4148) akkor lent keressem a motornál, vagy fent, a nyákon?

Az áramköri lap így néz ki:
- 4_Fagor_jobb.jpg
- 5_Fagor_kozep.jpg
- 6_Fagor_bal.jpg

Az 1N4148-as diódát multiméterrel hogyan tudom kimérni? Egyenáramra kapcsolom a mérőt, és két irányban nézek ellenállást, egyik iránynál végtelent kell kapnom, másiknál nullát?

A motorhoz (ill. ezek szerint a tacho-hoz) menő két piros vezeték között mértem a 68 Ohm-ot, ez normális, vagy zárlatra utal?

Az esetleg összeolvadt motor csatlakozó alatt a fenti 2-es kép (2_motor_vezetek_sarga_es_szurke.jpg) jobb szélén lévő csokit érted, vagy valahol beljebb keressek még egy csatlakozót?

Köszönöm mégegyszer, üdv,
Imre
(#) stevepapa válasza born hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
A cserélendő alkatrészek smd kivitelűek. Az elégett panelrészekhez tartoznak. A stekkert megtaláltad, beljebb már nincs. A 4148 dióda egyik irányban szakadt, ha dióda vizsgálóval méred, másik irányban mutat valamit. Műszerfüggő milyen értéket mutat, és nem is lényeges. Jelen esetben. A tacho tekercsellenállása kb megfelel.
(#) palko0125 válasza born hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Szia!
stevepap mindent elmondott. Többet nem tudok én sem mondani. Annak megfelelően járj el.
(#) born válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek, Palkó és StevePapa.
Végigmérek mindent. Jól jönne egy rajz az elektronikáról. Van tippetek, hol keressem? (Fagor 1FET-109) Rosszul emlékszem, hogy valahol itt, a HE honlapon mintha lennének áramköri tervek?
Ha elakadok, még jövök panaszkodni. Üdv, born
(#) stevepapa válasza born hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Az E.tanyán találsz róla leírást, fotókat. Amin látszanak a cserélendő alkatrészek, a javításhoz kellően elég infó van a képeken. Több Fagornak is hasonló, mondhatni azonos ez a része.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2016
(#) gabel hozzászólása Jún 16, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy Candy CTG105 mosógéppel lenne problémám. Általában mos rendesen, de néha előfordul, hogy nem centriz. Ha ilyenkor direkt a centri programra teszem, akkor sem csinál semmit. Vár pár percet, közben hallom, hogy katingolnak a relék (vagy a program kapcsoló, ezt nem figyeltem meg), de a motor nem moccanik semerre. Pár perc katingolás után elkezd villogni a "start" és az "intenzív mosás" LED együtt. Villannak 10-et, majd szünet, megint 10-et, megint szünet... Próbáltam minden centri fordulaton, de ilyenkor egyiken sem megy. Feleségem szerint bármelyik programnál képes kihagyni a centrit. Néha olyant hallottam, hogy amikor centrizni kellene a program végén, akkor mintha csak löködné a dobot, és már le is kapcsolja a motort. A motor csatit, panel csatikat átnéztem, a gyanús forrasztásokat átforrasztottam. Hirtelen más nem jut eszembe, amit kezdhetnék vele. A keféket nem néztem, de mosás közben jól megy a motor, így gondolom azok biztos jók... Ha tudnátok segíteni, azt megköszönném! ☺

Gabel
(#) stevepapa válasza gabel hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Azért kezd a kefékkel, mert attól, hogy mos a kefék még gondot okozhatnak.
(#) zolika60 válasza gabel hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Szerintem nézd meg a keféket. A centrifugához jóval nagyobb áram kell mint a mosáshoz, nem biztos, hogy átmegy mindig. 1-1,5 cm már rövidnek számít.
(#) botesz válasza gabel hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Ahogy elöttem írták szénkeféket nézd meg.Ha rövid csere ha jó és ugyse megy akkor a panelon a tápkondikat nézd meg.Most futottam bele hasonlóba kimosni kimosott de szerencsétlennek már a centrihez már kevés volt a tápfesz.
Következő: »»   421 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem