Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB bekötése
 
Témaindító: (Felhasználó 1131), idő: Feb 16, 2006
Lapozás: OK   6 / 9
(#) Inhouse válasza John911 hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Légyszíves olvasd el figyelmesen amit írtam! Olyat nem írtam, hogy próbáld ki mindkét verziót! Hogyan lehet analóg egy gomb? Milyen gomb ez? Egyébként nem hiszem, hogy ez okozna bajt, hacsak nem sérült a fólia...minek kellett kivenni?
Mi a helyzet a kondival amiről beszéltem? Hogyan van bekötve, melyik a negatív lába?
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2013
(#) bbalazs_ válasza John911 hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Azt sem irja ki, hogy az USB-t nem lehet felismerni?
A jatekvezerloknel mit latsz? Ott fel van sorolva?
(#) John911 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Nem reagál semmit a számítógép. Vezérlőpultban sincs változás, a tálcán sem jelez semmit.
(#) John911 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
A Hama Black Force-ot szedtem szét, ha ez tudna segíteni. Az úgynevezett "shoulder button"-nal együtt azért vettem ki a 2 joystickot, és a 2 vibrációs motort, mert nem akartam sokat forrasztani, mert elszakadt 1-2 helyen a vezeték, továbbá amúgy sem igazán kellenek, ugyanis 1 button box-ot akarok csinálni, de inkább csak próbálok.

P1190128.JPG
    
(#) Inhouse válasza John911 hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Ha ez annak a panelnak a másik oldala, akkor úgy néz ki, hogy fordítva van a piros és a fekete. Ezen az utóbbi képen jól van, a régin a NYÁK felőlit mutatón fordítva. A kondi is azt mutatja, hogy a test (fekete) van a kondi felől. A fordított tápfesz simán kinyírhatta a chip-et, akkor kuka...előbb kérdez, értelmez és aztán próbál...próbálkozás után siránkozni és kérdezni felesleges és bosszantó, mármint nekünk...
(#) John911 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget és elnézést. Úgy tűnik, akkor kuka.
(#) babszi98 hozzászólása Júl 21, 2015 /
 
Üdv! lenne egy olyan kérdésem hogy mi az a data+/-?
(#) Inhouse válasza babszi98 hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Az USB szabvány adatlábai. Egyfajta soros kommunikáció megy rajta.
(#) babszi98 hozzászólása Júl 21, 2015 /
 
és melyik lehet a kimenet?
(#) kadarist válasza babszi98 hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Nincs ki-bemenet, a vezérlés határozza meg az adatcsomagok irányát.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2015
(#) potyo válasza babszi98 hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Mindkettő, és egyik sem. Időben változik, hogy épp merre megy az adat a lábakon.
(#) Adama69 hozzászólása Aug 9, 2016 /
 
Sziasztok!

Még elég kezdő vagyok a barkácsolásban és lehet, hogy nem ide illő téma, de én úgy találtam, hogy itt lesz a legjobb helye. Szóval lényeg a lényeg szükségem lenne a segítségetekre!
A problémám a következő: van egy micro USB-s töltőm, aminek az USB-s végét valaki sikeresen elferdítette, így most nem működik. Gondoltam, hogy egy felesleges USB kábelről levágom a fejet és bekötöm a rossz micro USB helyére. A blankolásig jutottam, mivel ezután azzal szembesültem, hogy a jó fejen van 4 szál (fekete, piros, zöld, fehér), a töltő levágott végén meg kettő réz szál. A kérdésem tehát az lenne, hogy hogyan kössem össze a két részt, hogy működjön a töltő.
(#) elektrorudi válasza Adama69 hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
A pirosat a pirossal, a feketét a feketével. A zöldre és fehérre nincs szükség, mert az adatátvitelre való.
Google-ban: "USB bekötése" képtalálatok.
(#) Inhouse válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 9, 2016 / 1
 
Ez nem teljesen így van, töltőknél az adatszálakon ellenállások adnak infót a töltőáramról (a maximumról).
(#) granpa hozzászólása Aug 25, 2016 /
 
Szervusztok!
Ez nem bekötés, de nem találtam olyan témát, amibe illik. USB-mini USB kábelen a mini dugónál eltört szigetelés nyakban, működik, de ez nem egészséges lógás. Mivel lehetne megragasztani, hogy tartson is, mert amikkel próbáltam, mind lecsúsztak 1-2 nap után. Zsugorcső megállna rajta, merthogy kónuszos. Valamint kibírná a hőt?
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Szervusz!
Olyan zsugorcsövet válassz, ami belülről ragasztós, az megmarad rajta. Egy-két melegítést a vezeték is kibír.
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Köszönöm! Próba. Majd óvatosan melegítem.
(#) Mócsing hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
Szervusztok !
Az USB 1-4 lábán levő 5 V , mennyire van elektromosan leválasztva a két adatlábtól ?
(#) kadarist válasza Mócsing hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Szia!
Leginkább semennyire sincs galvanikusan leválasztva.
(#) Mócsing hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
Akkor a két adat egyike GND ?
(#) Bakman válasza Mócsing hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Nem. A GND-hez képest D+ és D-.

USB.jpg
    
(#) Mócsing hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
Köszönöm ,már világosodik .
Viszont a CD lejátszót hogyan tudnám USB-síteni , az még relytély .
(#) Bakman válasza Mócsing hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Pontosan mit szeretnél csinálni? Maga az USB (szabvány) egy adatkapcsolat, különböző szintekkel. Az USB-s zenelejátszók is adatot kapnak (pl. MP3) és az adatot alakítják hanggá.
(#) Mócsing válasza Bakman hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Rendeltem egy fekete Dragonfly -t , ez egy jó minőségű USB DAC+fejhallgatóerősítő .
Az lenne jó ha nem csak PC-ről tudnám használni , hanem a CD lejátszó digitális kimenetét is tudná fogadni . Ahhoz drága hogy valami balul sikerült kísérlet folytán magához szólítsa az Úr.
(#) Bakman válasza Mócsing hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
A CD lejátszó digitális kimenete köszönő viszonyban sincs az USB-vel. Maximum annyi, hogy digitális jel mindkettő.
(#) uniman válasza Mócsing hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Az egy USB "hangkártya", amely számítógéphez csatlakoztatva működik! Leírása
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2016
(#) Mócsing hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
Eddig úgy tudtam DAC és erősítő van benne . A link nem működik .

A CD digitális jelével miért nem boldogul ?
(#) kadarist válasza Mócsing hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Mert az egyik benzin, a másik meg dízel. Nem kompatibilis rendszerekről van szó.
(#) Mócsing válasza kadarist hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Mintavételi frekvencia az oka ?
(#) Mócsing válasza kadarist hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Azért kérdezem mert négy frekvencián működik .
41,1 ,48 , 82,2 , 96 kHz és az első pont a cd frekvenciája
Következő: »»   6 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem