Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   431 / 580
(#) atika 0475 válasza botesz hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Üdv botesz. szerintem csak elnéztem a múltkori centrifuga nem felpörgést..
(#) eszessz válasza botesz hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Szia.

Sajnos nem azonos, már ránézésre sem.
Ha egy láb hiányzik az egyikről (Hoover), az csak jelent valami. A Hoover motor régebbi.
(#) Dino71 válasza eszessz hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Na , de miért nem azt nézed meg amit írtam, írtunk??? Ne összehasonlítsad egy teljesen más motorral. Abból semmi jó nem fog kisülni.
Megnézted már a szénkefét, tachogenerátort??
(#) Pzsolt1974 hozzászólása Aug 25, 2016 /
 
Sziasztok!
Tudnátok nekem segíte? Van egy Indesit Moon SIXL mosógépünk és a következő hibajelenséget produkálja: Mosás közben megállt a második folyamtjelző led folyamatossan világít, a funngció gombok pulzálnak mindha megállitottuk volna,de innetől kezdve nem megy tovább. A konektorbol kihuzva majd visszadugva ugyanezt produkálja Segítségeteket előre is köszönöm
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2016
(#) Benimii hozzászólása Aug 26, 2016 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Az Ardo FL 147 D típusú mosógépünk motor indításánál leveri a biztosítékot.
Ha a csatlakozót lehúzom a motorról, akkor szépen csinálja a programot.
A szénkefék hosszúak épek.
Mi okozhat ilyen hibát?
(#) zolika60 válasza Benimii hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Testzárlat?
(#) Benimii válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Azt kimértem, nincs. A motor néhányat fordul is, a panelről erőlködő, zizegő hang után leveri.
(#) zolika60 válasza Benimii hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Mi kapcsolja relé vagy tirisztor? Arrafelé vizsgálódj.
(#) stevepapa válasza Benimii hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
A motorvezérlő triakot cseréld ki.
(#) Benimii válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Ez az egység van bent.
(#) Benimii válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Melyik lesz a motorvezérlő?
(#) zolika60 válasza Benimii hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Mérd ki, hová csatlakozik a motor. Nem ismerem sajnos a masinát, csak ötletelek, hogy én mit csinálnék a helyedben.
(#) stevepapa válasza Benimii hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Az alumínium bordára van felfogatva 1 fekete 3 lábú kütyü. Ő a triak, de a panelt látva a gond a " Graetz " híd zárlata, illetve visszáramának megnövekedése. Őt az alumínium hőtő előtt találod, "a tekercs " mellett. Vastag alu tönkre van szerelve 4 kivezetése van. Azt, és a trikot cseréld és működni fog.
(#) Benimii hozzászólása Aug 26, 2016 /
 
Ezer köszönet az eddigiekért. Nekilátok, és jelentkezem az eredménnyel.
(#) stevepapa válasza Benimii hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Az egyenirányító hidat ne méregesd. Visszáramot egyszerű módszerekkel nem lehet mérni. Pár amperrel nagyobb is belefér, tovább él vele mint a kalgonnal
(#) Benimii hozzászólása Aug 26, 2016 /
 
Ok Kösz.
(#) Benimii hozzászólása Aug 26, 2016 /
 
Kicseréltem a két alkatrészt. Egy sima centrifugás programot végigment. Öröm és boldogság.
Akkor jöjjön az éles üzem. E:2 hibakóddal nem enged programot választani sem.
Esetleg erre valami ötlet?
(#) péter71 hozzászólása Aug 28, 2016 /
 
Sziasztok. Electrolux EWF-8040 W mosógép, mosásnál 3 szor pirosan villog a start gomb, utána zöld. Ezt csinálja kb, 20 percig, utána megáll, és nem csinál semmit. A start gomb zölden világít. Tudna valaki segíteni? Sehol nem találok hibakód ill. villogási táblázatot. Péter.
(#) botesz válasza péter71 hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
A zöld hányat villog?Ha egyet akkor elvileg e31 ami szintszabályzó hiba.Legalábbis elvileg.A piros adja a tizeseket a zöld az egyesek számát.Abból jön a hibakód.
(#) gszabo1 hozzászólása Aug 29, 2016 /
 
Adott egy idős Indesit WT100 mosógép, 5-ös program indításánál eljut 7-esig és utána a programkapcsoló gomb továbblépeget egyenként és újra el kell indítani a mosást. Mi lehet a hiba? köszönöm Gábor
(#) botesz válasza gszabo1 hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Piros lámpa hányat villog?
(#) gszabo1 válasza botesz hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
azt hogyan tudják megnézni, ha nem állnak végig mellette a mosásnál? igaz mondták villog a lámpa a bekapcsológombnál...
(#) botesz válasza gszabo1 hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Amikor elkezd forogni a kapcsoló akkor villogja a hibát.
(#) péter71 válasza botesz hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Hello. A zöld nem villog,csak a indító gomb pirosan. Azt már megtudtam,hogy a program vége lednek kéne az első számot kivillogni.
(#) botesz válasza péter71 hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Tudtommal a start villogja mindkét értéket egyszer zölden utána pirosan.DE egyszerűbb ha végignézel mindet és meglesz hogy mi a baja.
(#) mineral hozzászólása Szept 1, 2016 /
 
Sziasztok!
Mosógép "szerelő" kolléga látva az elégett fóliát megörült, hogy itt a hiba. Csak meg kell patkolni és mehet vissza. 8000.- lesz...
Azt, hogy miért is égett el a fólia nem kereste a hibát.
Patkolás után ment ugyan a mosógép egy fél ciklust és utána máshol durrant el a fólia.
Ezután került hozzám. (Elin A140E-ből származó Minisel 1400-as vezérlőpanel.) Rajz A Greaz hídban van egy zárlatos dióda. Ezt mindenképp cserélem a triaccal együtt. Cserélem még C2-t is. Mielőtt indítanám van-e még Ezeken kívül valami cserélendő alkatrész? Ebben kérném tapasztaltabb fórumtársak, kollégák segítségét.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2016
(#) botesz válasza mineral hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
A garetz et cseréld ki szinte mindig elszáll.A vezetékeket pedig forraszd rá a panelra vagy saruzd újra mert újra el fog égni.Egyébként az is hogy elég az is típushiba.
(#) mineral válasza botesz hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Értem köszönöm a válaszod. Most nézem, hogy a KBU807 ami benne volt az 1000V 8A-es.
Amit kaptam helyettesítőként. Az KBU6J Ami csak 800V 6A. Ez gondolom, hogy kevés. Hiába hűtöm ez is hamar kifekszik. Szerinted?
(#) botesz válasza mineral hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Volt ebből ilyen nagyobb töltetű gép ilyen 7-8 kg os.Na ha azt telepakoltad akkor gyakorlatilag tojást lehetett volna sütni a garetz en
Szerintem kevés. Inkább nagyobbat mint kisebbet rakj bele.
(#) Tityi válasza mineral hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Szia! A motort mindenképp fújasd ki levegővel,hogy a rárakódott szénpor ne okozzon problémát.Nézd meg a kefe hosszúságát is!
Következő: »»   431 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem