Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   433 / 580
(#) Tengericsiko hozzászólása Szept 10, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy AWE 6519-es whirlpool mosógépem. Ebben egy menthetetlen L2158-as alaplap. Mivel tudnám kiváltani, vagy hogyan keressek hozzá megfelelő alaplapot
Most lesz egy másik AWE 6519-es vezérlőpanelem, de az még egy L1799-es. Rendelkezésemre áll minden nyavajás szám, de nem tudom, hogy melyik service n. a mérvadó, vagy az SW kód kis eltérése galibát okoz e?
Miből tudom, hogy u.a. a programozása?
Szívesen veszek bármilyen táblázatot, adatokat és bogarászok. Nem létezik, hogy csak a gyár fifikás mérnökei vannak képben ezekkel.
(#) botesz válasza Tengericsiko hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Ha a típus azonos gépé akkor stimmelnie kell.Egyébként mi a baj a régivel?
(#) waterbear válasza Tengericsiko hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Idézet:
„menthetetlen L2158-as alaplap”


Ha nem villámcsapott, vagy nem égett szét, én azért tennék vele egy próbát
Mitől gondolod menthetetlennek?
(#) Tengericsiko válasza waterbear hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Valahol SMD szinten van hibája, sósav gőzben sérült. Eddig 2-en nézték meg, mások nem vállalták. A betáp ki van javítva, de el sem indul, egyetlen led nem világít.. ha netalán tán mégis, akkor 2 kósza led világít, de csak pár programállásban és az is csak a másod nyákon.
(#) apafej68 válasza olahl hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Szia.Nekem is van,egy awe 7519.3 hónapja,volt se kép,se hang is.A szaki elvitte a vezérlő panelt 14ezer ft.Na most 3hónap után megint újra!!Gari nuku!!Na most vettem újjat,remélem hogy 5 évig kihúzom a mosógépet.
(#) htgabi hozzászólása Szept 22, 2016 /
 
Avtf 129

Üdvözlök mindenkit ! Segítségeteket szeretném kérni címben emelintet mosógépél kapcsolatban.
Hibajelenség a következő. Bekapcsoláskor a kijelzőn számolja vissza az időt de semmilyen alkatrészt nem kapcsol csak az ajtót zárja. A fő áramköri relét sem húzza be, de hibát sem ír ki. Minden alkatrészt jónak mérek és nem testel semmi. Valakinek van ezzel a hibával kapcsolatban tapasztalata? Esetleg megosztaná? Előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza htgabi hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
A "címben" írt mosógép típusát légy szíves.
(#) htgabi válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Ariston AVTF 129
(#) zolika60 válasza htgabi hozzászólására (») Szept 22, 2016 / 1
 
A főáramköri relé jó? sajnos a masinát nem ismerem, de majd botesz kolléga mindjárt erre jár, hátha ő igen.
(#) botesz válasza htgabi hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Szia!Az ajtó zárása után elvileg oldania kéne a dob retesznek(ha jól látom felültöltős) és utána indul minden.Addig amíg nem old ki meg sem fog nyikkanni.A szíjtárcsánál van egy bimetál az oldja a reteszt ezt nézd meg.
(#) Nanok hozzászólása Szept 25, 2016 /
 
Sziasztok!
Lehetséges az, hogy a mosógép motorokhoz több fajta keménységű szénkefét gyártanak?
Nagyjából egy éve vásároltam új szénkeféket a mosógépbe és úgy néz ki, hogy el is kopott.
Pedig a kommutátor jó, nem kopott, nem áll ki egyik érintkező sem. Ráadásul nem centrifugázott, csak nagyon ritkán.
Elég komoly áttétel van benne, úgy saccolom, hogy a motor 25000-et fordulhat percenként, 1000-es centrifugánál.
Lehetséges, hogy az üzletben nem megfelelő szénkefét kaptam. Milyet tudnátok javasolni? 12,5mm*5mm-es való bele, az lenne a jó, ha rugóval együtt kapnék.
(#) Dino71 válasza Nanok hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Szia! Természetesen vannak különböző keménységű szénkefék. Nem véletlenül kerül a gyári szénkeféje 4-5000Ft-ba. Gondolom nem azt raktad bele.Hanem az olcsóbbat 1500Ft-ért.
Na de pontosan miféle fajta gépről beszélünk? Természetesen ilyen esetben a gyári sz. kefét tudom javasolni.
(#) zolika60 válasza Nanok hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Egyrészt milyen mosógép? Másrészt nem szikrázik amikor forog?
(#) botesz válasza Nanok hozzászólására (») Szept 25, 2016 / 1
 
Nekem sose volt gondom a nem gyári kefékkel.Ha egy év alatt elkopott akkor vagy a motor rossz(menetzárlatos->szikrázik) vagy rengeteget mostok vele.
(#) htgabi hozzászólása Szept 26, 2016 /
 
Sziasztok.Nekem van egy trükköm szénkefe cserénél. Kíváncsi vagyok ki ismeri mert igazából szakállas trükk. háztartási boltban kapható habkővel húzom fel a kommutátort azzal a fajtával amelyik fehér kemény hasonlít az ytong téglára de attól puhább. Magas fordulaton egy porréteg keletkezik a kefék alatt és mindjárt tökéletesen profilra csiszolja a keféket plusz teljesen fel polírozza a kommutátort. gyakran csendesebb a motor a gyárinál és mivel tökéletes a felületképzés a kefék jóval tovább bírják.
(#) Nanok válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Ez egy Beko típusú 1000 fordulatos centrifugával. Az egy elég komoly problémám nekem is, hogy nem tudom megnézni menet közben, hogy mit csinál. Mert ha talpra van állítva, sehogy nem látni bele.
Szikrahangok eddig nem voltak. De most már, hogy elkopott a kefe, kezdenek pattogó hangok lenni.
A gyárit nézegettem annak idején 20000Ft környékén volt. Akkor már inkább egy új mosógép.
A gyári kefén ez a felirat van L94MF7.
Milyet javasoltok helyette? Honnét lehetne beszerezni, lehetőleg rugóval együtt?
Arra is gondoltam, hogy a flexek is elég nagy fordulatúak, talán egy ahhoz való kefe jobban megfelelne.
(#) zolika60 válasza Nanok hozzászólására (») Szept 26, 2016 / 1
 
Ahogy botesz barátunk is írta, nincs baj az utángyártott szénkefékkel. Ott valami más gond van.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2016
(#) Nanok válasza botesz hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Ki tudom mérni, valahogy az állórészt és a forgórészt? Kb. milyen értékű, Ohmos ellenállásokat kellene mérnem?
(#) zolika60 válasza Nanok hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Néhány menet zárlatát nem tudod mérni. Túl kicsi az ellenállás különbség.
(#) szasza0608 hozzászólása Szept 26, 2016 /
 
Sziasztok!
A problémám a következő:
Zanussi Jetsystem 1000 a gép és olyat csinált, hogy megállt program közben a gép. A hiba jelenség az, hogy miután elindítom a programot, egy pár mp múlva kialszanak a ledek (kivéve a tápot jelző sárgát) és megáll a gép. Ha újra próbálom, akkor van, hogy be sem lehet állítani a programot, mert hiába nyomkodom, nem reagál semmit és nem is világít. Néha meg engedi kiválasztani a programot, de utána leáll. Viszont egyszer végig ment rajta egy teljes program ruha nélkül. Úgy gondolom, hogy vmi elektronikai hibája lehet. Én panelra gondoltam esetleg. Esetleg vki meg tudna erősíteni ebben? Ha panel, akkor itt Debrecenben ki tudná megnézni?
(#) Nanok válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Valahogy próbapadra tudom tenni? Szkóppal, valahogy meg tudnám vizsgálni? Valami rajz vagy videó van esetleg arról, hogy egy ilyen mérést, hogy lehet összehozni?
(#) stevepapa válasza Nanok hozzászólására (») Szept 26, 2016 / 2
 
A forgórészre kapcsolsz 1-3 volt közötti stabil feszültséget, amit sorba kötsz egy 10 ohm körüli kb 20w-s ellenállással, ampermérővel. Szép lassan forgatod a forgórészt. Ha stabil a feszültség, és elég nagy teljesítményű az ellenállás, körbe hajtva azonos áramot kell mérned. A zárlatos tekercs kiugró áramfelvételt produkál. Igazából Wheatston híd lenne az igazi.
(#) palko0125 válasza szasza0608 hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Szia!
Nem tudom milyen vezérlő van benne, de ha elektronikus, akkor ez tápegység hibára utal. Jó lenne a vezérlőről egy kép.
Azt, hogy Debrecen környékén ki javít ilyet, azt sajnos nem tudom, majd megmondja valaki más esetleg.
Üdv, Palkó.
(#) lukovicsek hozzászólása Szept 27, 2016 /
 
Sziasztok

Elektrabregenz WAF2200 bekapcsoláskor csak villog a centri 1000 ledje ás semmi több, viszont a testprogramon minden müködik.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2016
(#) botesz válasza Nanok hozzászólására (») Szept 27, 2016 /
 
Le lehet venni a gép elejét és akkor látod hogy centrinél mit produkál.De ha kiveszed a motor és megnézed hogy a kommutátor milyen állapotban van.Én speciel vízpapírral szoktam felcsiszolni eddig nem is volt gond velük.20000Ft?Egy pár szénkefe?(adnak mellé egy kiló aranyat is?)Max 5 ezer tokkal együtt.
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Szept 27, 2016 /
 
Ebben az a tenyérnyi nagy Procond panel van.Talán EWM 1000 PLUS.
(#) Amina hozzászólása Szept 28, 2016 /
 
Sziasztok!Régebbi fajta Siemens SIWAMAT xs 1040 típusú mosógépem van!Problémám pedig az lenne vele,hogy amikor ugye a ruha gépben,mosópor öblítő a helyén,program beállítva,utána start START és ennyi!!!A mosópor levitele után nem történik semmi csak halk kattanások kb 6-7 másodpercenként ami ugye a program menetelére utal gondolom,viszont a dob meg sem mozdul.Kérlek aki tud adjonn tippet mi lehet a gáz?Kondi esetleg?Egyébként 2napja van ez így és előtte kifogástalanul működött.Előre is köszi
(#) palko0125 válasza Amina hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Szia!
Első nekifutásra a szénkeféket kellene ellenőrizni a motorban. 1-1,5cm már rövid.
Üdv, Palkó.
(#) joci.kun hozzászólása Szept 30, 2016 /
 
Üdv Urak !
Bocsánat, hogy ide is felírom, de talán több az esély a válaszra.

Azt szeretném kérdezni, hogy az "" AWT 5109 - 1000 "" és az "" AWT 2288/3 - 800 ""alkatrészei mennyire cserszabatosak egymással ?
Mindkét gép lepukkant egy kicsit, de az "ezresnek" állítólag csak súly gondja van. Ezt kicserélem a másikból, de érdemes -e a 800 -as további cuccait pótalkatrész gyanánt elrakni, vagy dobós a cucc ?
Thx !
(#) palko0125 válasza joci.kun hozzászólására (») Szept 30, 2016 /
 
Szia!
Szinte mindent át lehet rakni egyikből a másikba. Szóval jó ha megtartod az egyiket a másik mellé. Bármikor jól jöhet.
Üdv, Palkó
Következő: »»   433 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem