Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lakásriasztó
 
Témaindító: Gabi, idő: Máj 30, 2005
Lapozás: OK   42 / 50
(#) alac710 hozzászólása Okt 12, 2016 /
 
Sziasztok!

Úgy néz ki Paradox SP7000 riasztó központot szereltetek fel, a leírása szerint 16 zónás és 2 partíciós, ez azt jelenti, hogy mind két partíción 16-16 zónát tud?
(#) levaitamas válasza alac710 hozzászólására (») Okt 13, 2016 / 1
 
Szia!
Nem. Alaplapi 16 zónát tud, amit ATZ vagy bővítő panelek használatával lehet 32-re növelni.
A partíciókat pedig úgy képzeld el, mint két virtuális riasztót egy fizikai panelen. Ezekhez tudod rendelni a zónákat tetszőlegesen, ugyanazt a zónát akár mindkettőhöz is.
(#) szaot hozzászólása Jan 10, 2017 /
 
Üdvözletem! A távfelügyeletre kötött riasztórendszerünkben tönkrement az akkumulátor és az egyik mozgásérzékelő is rendszeresen bejelez, szóval cserélni kellene őket. Tulajdonosként megtehetem ezt én, vagy érdemesebb szakemberre bízni? Szükséges ezekhez a cserékhez olyan információ (pl. mesterjelszó, vagy más), amivel én, mint tulajdonos, nem rendelkezem? Előre is köszönöm!
(#) levaitamas válasza szaot hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Szia!
Ha nem vagy totál ismeretlen az elektronikában, akkor akár te is megoldhatod. Ha központot nyitsz elméletben biztosítva kell legyen egy 24 órásra programozott tamperkapcsolóval. Vagy kiiktatod azt a zónát vagy nyitás után (megszólal a sziréna) kóddal kikapcsolod.
Akkut a megfelelő kapacitásúra kell cserélni, ügyelve a polaritásra.
A központ dobozában HÁLÓZATI FESZÜLTSÉG is jelen van, figyelj nehogy baleset érjen.
A mozgásérzékelőre nem tudok addig mit mondani, amíg nem tudjuk a központ és az érzékelő gyártóját, esetleg típusát (kinézetét).
(#) szaot válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Hali! Köszönöm a gyors választ! A mozgásérzékelő típusa (legalábbis a telepítéskori papírok szerint) Pyronix KX15DQ. A cseréhez nem kell a mesterjelszó (vagy mi a neve) birtokában lenni? Esetleg a hibajelzés eltüntetéséhez? Vagy az eltűnik automatikusan, ha cserélve van a lemerült akku?
(#) levaitamas válasza szaot hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Az akku hiba el fog tűnni, a tapasztalatok szerint 20-30 percen belül. Ha tudsz venni egy ugyanolyan érzékelőt, akkor ugyan úgy is kell majd visszakötnöd. Valószínűleg az érzékelő nyitás is riasztást fog kiváltani, de kóddal le tudod állítani.
Ha ugyan olyan a panel akkor csak simán kicseréled, a burkolatot nem szükséges (feltételezem nem az vált ki riasztás). A vezetékekre vigyázz, ne érjenek össze!
Elképzelhető, nincs az érzékelőben külön ellenállás, mert jumperekkel lehet állítani az értéküket. Ezt ugyan úgy beállítod mint a régi panelen áll.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2017
(#) kurunczig hozzászólása Jan 10, 2017 /
 
Sziasztok
Paradox Spectra SPC-1728 központ 1686V kezelővel.Sajnos a kezelő már nem vesz el minden gombot.Nem találok sehol ilyen tipust. Mivel lehet kiváltani? Tud valaki segíteni!
Előre is köszönöm!!!
(#) levaitamas válasza kurunczig hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Szia!
Próbáltad meg megtisztítani a nyákot és a gombok alját, esetleg más kódot választani. Ilyen típust már régen nem gyártanak, újat szinte lehetetlen kapni. Esetleg használtan találhatsz.
Ha egyik megoldás sem működik, akkor központcsere.
(#) kurunczig válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Szia!
Ezeket mindet kipróbáltam de a sajna nem javult a dolog.A kód módosítás nem lehetséges,mert több számot sem fogad el...tehát cserélni kéne. Az új Spectra központok kezelőjével nem egyezik meg? pl.:K10;K636
(#) levaitamas válasza kurunczig hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Sajnos nem. A K636 is kizárólag az E55-E65-ös központokhoz jó. A pdf 4. oldalán vannak a kompatibilis kezelők.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2017
(#) Syn7h37ic válasza kurunczig hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Trióda.hu-n próbálj érdeklődni. Hátha van náluk még raktáron.
(#) szaot válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Kösz! Úgy tervezem, hogy lekapcsolom a hálózati feszültséget, kiveszem az akkut, kicserélem a mozgásérzékelőt, beteszem az új akkut, majd vissza a fesz. Szerinted jó lenne így? Nem felejti el a rendszer a beállításokat? Nem kér ezek után mesterjelszót?
(#) kurunczig hozzászólása Jan 11, 2017 / 1
 
Köszönöm a segítséget!!
(#) levaitamas válasza szaot hozzászólására (») Jan 11, 2017 / 1
 
Pyronixban csak általánosan vagyok otthon. Szerintem nem felejt el semmit, de azzal számolj, hogy tápelvételnek érzékelheti a kültéri szirénád és meg fog szólalni. Akku miatt nem szükséges táptalanítani, az érzékelő cserét pedig óvatosan el lehet végezni.
(#) designer hozzászólása Jan 14, 2017 / 1
 
Szevasztok!
Mi a véleményetek a Satel Micra GSM kisközpontról?
Van valakinek tapasztalata?
(#) zsolt58 hozzászólása Jan 14, 2017 /
 
Sziasztok lenne egy pár kérdésem.
Vettem egy riasztót ilyet nem ezt és nem ebayröl rendeltem de a központ pont ugyanugy néz ki.
Ezen a képen látható hogy a felső sor harmadik ikonja az egy online szöveg és egy LAN kábel szerű ikonocska.
Na most az lenne a kérdésem, hogy az micsoda?
Hogy lehet azt használni vagy mit lehet azzal csinálni?
És még az lenne a kérdésem, hogy nem tudja-e valaki annak az androidos appnak a nevét mert ebayen írnak róla, de mivel én nem ott vettem ezért ha lenne valaki olyan jó és megmondja a nevét azt nagyon megköszönném.
Előre is köszönök mindent.
Üdv.
(#) roymen hozzászólása Jan 15, 2017 / 1
 
Sziasztok! Megakadtam egy régi Bentel Omnia 4 programozásával. Reseteltem gyári állapotra,viszont a 0024 telepítői kódot nem akarja elfogadni. A neten sehol nem találom a pc-s programját. Ehhez valami dos-os programot írnak,mert a bentel suite nem kommunikál vele.
Ha valakinek meglenne a gyári programja,és megosztaná velem,az nagy segítség lenne.
Köszönöm előre is.
Üdv.: Roymen
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) sámli válasza roymen hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
(#) Alonso69 hozzászólása Jan 19, 2017 /
 
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni.
Paradox SP 4000,K10H kezelő,Signal PS-128 A,kettő Paradox light pro 476 és egy Paradox nv5 mozgásérzékelő van amit már felszereltem és a bekötésben vagyok még bajban,a mozgásérzékelőket a melékelt fénykép alapján be lehet kötni.
Előre is köszönöm.
(#) levaitamas válasza Alonso69 hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Szia!
Be lehet, csak folyamatosan nyitott zónáid lesznek.
Ha DEOL-ba szeretnéd kötni, akkor az NC és C pontok közé tedd az ellenállást. A központ 1-es kapcsa mehet az érzékelő NC kapcsára. Így nyugalmi állapotban csak 1kOhm-ot lát a központ, mozgáskor pedig 2k-t.
(#) Sipiur hozzászólása Jan 19, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!

FDR 26 füstérzékelőt (4 vezetékes) beköthetem egy zónába kötve egy PIR el,úgy hogy NC-re állítom alapból és sorba kötöm a PIR tamperével?
(#) Alonso69 válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Nagyon szépen köszönöm.
(#) levaitamas válasza Alonso69 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Bocsánat, javítanám magamat. Nyugalmi állapotban lennének csak nyitott zónáid, mozgás érzékelésekor vezeték hibára (szakadás) jelezne.
(#) levaitamas válasza Sipiur hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Szia!
Nem ismerem a konkrét típust, de az írásod szerint tud NC érzékelőként működni. Bekötheted, de nem fogod tudni megkülönböztetni az esetleges tamper hibát a tűztől. Ha ez nem lényeges, mert nincs távfelügyelet úgy elfogadhatóbb. Ez esetben szükségét látom a tamper felismerésnél "hangos hibára" állítani, akkor is ha hatástalan a rendszer.
Füstérzékelőt célszerű 24 órás tűzre definiálni.
Milyen a központod?
(#) Sipiur válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Esprit E55.Nincs távfelügyelet.Le lett bontva,most vissza kell szereljem.
6 mozgásérzékelőm van és ez a füstjelző.Az ellenállások alapján kisakkoztam,hogy a 4 zónából amit alapból tud,4 PIR DEOL ra volt kötve,a maradék 2 zónára szerintem egy PIR késleltetve volt csatlakoztatva, egy PIR a füstjelzővel együtt(konyha).Másképp nem lehetett,de gondoltam megkérdezem.
(#) Alonso69 válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Köszi szépen még egyszer.
Nemrég lettem kész vele,így már működik. Már particióztam is és a teszt is eredményes. Van több féle rajz és leirás a neten ,pont ezért nem értettem, hogy melyik és miért nem jó.
A sziréna is megszívatott az SP 4000 pozitív indulása miatt.
Jó,hogy van ez a fórum, a kezdők is labdába rughatnak.
(#) zsolt58 válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Sziasztok.
Arra az online nevű ikonra rá jöttem hogy az mi.
De ha valaki tudja androidra az applikácio nevét azt nagyon meg köszönném.
Üdv.
(#) levaitamas válasza Alonso69 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Örülök, hogy sikerült.
(#) Papi66 hozzászólása Jan 21, 2017 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Egy régi Gemini 1632 központot kellene programoznom, amihez van egy PCI-MINI Napcos soros portos átalakítóm. Sajnos az új laptopomon már nincs soros port, ezért vettem egy Aten UC-232A USB-soros átalakítót. Rendesen telepítő lemezről feltelepítettem, de sehogy sem akar kommunikálni a központ a laptoppal. Van valami ötletetek, hogy miért?
Köszönettel: Papi
(#) GPeti1977 hozzászólása Jan 31, 2017 /
 
Amiket lehet kapni úgynevezett "GSM átjelzés" könnyen telepíthető riasztóba ugye kell SIM kártya, csak mert nem írják egyértelműen.
Következő: »»   42 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem