Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   217 / 269
(#) vandorbot válasza mateatek hozzászólására (») Szept 30, 2016 /
 
Egy apró javaslat. Ha az adóvégfokra nem négyszeget küldesz, hanem háromszeget jóval kevesebb lesz a felharmonikus. Így a vevőtekercsen is kevesebb felharmonikusokból eredő felesleges jel lesz. Négyszögból háromszöget egyszerűen egy jól méretezett R-C taggal meg lehet csinálni.
(#) mateatek válasza vandorbot hozzászólására (») Szept 30, 2016 /
 
Ez így van, de sajnos minél háromszögűbb a jel, annál kisebb az amplitúdó.
(#) vandorbot válasza mateatek hozzászólására (») Szept 30, 2016 /
 
LM386- soros rezgőkör és semmi gond. Akkora feszejt csinálhatsz hogy ihaj.
(#) mateatek válasza vandorbot hozzászólására (») Szept 30, 2016 /
 
AO4606-tal megpatkolom a négyszöget. Utána kis háromszögesítés és ebből lesz 60-80vpp.
(#) csinga válasza csinga hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Üdv!
Az md fortune-m, m2, kapcsolatban az a véleményem hogy sok mindent be lehet állitani de nem tökéletes.
Az érzékenységével meg vagyok elégedve, földben új 1ft 25cm-re.
A talajkiegyenlítéssel van problémám, ha sima agyagos talajra állítom, a pinpointer jó de lyukra reagál, plusz 90-fölöti ferrit, bazalt mínusz 90-alatti állítás úgy lyukra jó.
Ha terepen megyek be-be-jelez vasra ezt már észre vettem gyári GB-balansz-os gépeknél is.
Ferritre hangolva nem cicereg de a pinpointer talajt érzékeli.
Általános fémkeresőnél mi az elfogadott?
(#) vandorbot válasza csinga hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Melyik programváltozatot használod ? Kondenzátor van a vevőtekerccsel párhuzamosan ?
(#) csinga válasza vandorbot hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
A m-en 200, m2-ön 112, de kipróbáltam több fajtát a legújabb mindig jobb azért.
Természetesen a tekercsek kivannak hangolva, az adón sorosan a vevőn párhuzamosan kondenzátor.
(#) vandorbot válasza csinga hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Én az 1.0.7. mellett döntöttem. Na az a nem mindig igaz, hogy a legújabb, a legjobb. A 2.0.0.-ás kényelmesebb, de nem jobb. Nekem nem nyerte el a tetszésem. Az 1.0.7. pár funcióval többet tud. Az algoritmusára is kíváncsi lennék.
Kimérted a vevőtekercset ? Kiszámoltad hozzá a kondit. Ha igen, hogyan ?
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2016
(#) csinga válasza vandorbot hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Kimértem indukciómerővel a tekercset, rámentem Bővebben: Link oldalra, megkaptam a körülbelüli adatot, hanggenerátorral beállítottam a frekvenciát, oszcilloszkóppal ellenőriztem az amplitúdót és addig cserélgetem vagy adtam hozzá a kondenzátort amíg nem lett jó.
De maga a md fortune-m fémkereső adókimenetén és a setup-ban kondenzátort sorba kötve be lehet állítani a vevő tekercset is.
(#) vandorbot válasza csinga hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Magyarán rezonanciára hangoltad, ami nem jó. Egy példa én hogyan csináltam. Freki 11KHz, vevőtekercs induktivitása 13,5mH-(1nF). 13Khz-re kiszámoltam a rezonáns kondit levontam belőle az 1nF tekercskapacitást. Ha mondjuk 6KHz lenne az adófreki, akkor 7KHz-re számolnám.
(#) csinga válasza vandorbot hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Az adó frekvencia 12.350kHz a vevőt 10.550kHz-re hangoltam.
(#) vandorbot válasza csinga hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Úgy is jó. A 220nF-es kondit fóliára cseréltem. A vevőerősítőt is kicseréltem, ahogy az M2-ben is. Nem véletlenül. Az imént teszteltem a kertben, nekem ragyogóan működik.
(#) csinga válasza vandorbot hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Közben alakul a dolog.
A teszt gödrömben volt egy tégladarab ami salakos és az zavarta a föld egyensúlyt.
(#) titilla válasza mateatek hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Én az időzítéseket, eltolásokat interrupttal csinálnám...
(#) mateatek válasza titilla hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Igazából abban a kódban van némi hiba, csak eddig senki nem nézte, én sem írtam. Azóta javítottam.
Ha fémdetektorhoz van használva egy ilyesmi dolog, akkor ott arra is kell figyelni, hogy a kontroller bármi mást is csinál, a három jelben nem lehet semmi fáziszaj, eltérés, semmi. Mert ha "botlik" egyet akkor az a jelfeldolgozásnál jelentkezni fog, éspedig nem kívánatosan.
Ezért jó a timer. Az be van állítva, és megy-megy, bármi mást is csinál közben a kontroller.
(#) csinga válasza mateatek hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
Helló!
Mértem egyet.
A szinkron jel a DAC2 kimenet a felső vonal y csatorna az alsó az x.
Az x-y csatornák jel teteje látszik, mert az oszcilloszkóp 3-4 csatornáján 0.5 volttal tudok sima bnc kábellel mérni.
Fázis tologatásnál az x-y csatorna fixen áll a DAC2 kimenet vándorol állogatásnál.
(#) vandorbot válasza csinga hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
A DAC2 semmi mást nem csinál, csak a Timer kimeneti jelét RC tagos integrálás (háromszögesítés) után leosztja 32-ed, vagy 16-od részére
(#) csinga válasza vandorbot hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
Helló!
mateatek irt privátot hogy mire kíváncsi de képet oda nem tudtam rakni.
(#) csinga válasza csinga hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
A Fortune-m2 firmware 112.
Holnap lesz a teszt.
(#) csinga válasza csinga hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
A belsejéről még pár kép.
(#) mateatek válasza csinga hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Én is csinálom a magamét, de nagyon.
A menüt már megprogramoztam, a timerek működnek, meg hasonlók. Most már tudom hozzá csinálgatni az analóg részeket.
Majd utána jön még a program oroszlánrésze. Érdekes lesz.
(#) csinga válasza mateatek hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Ha elkészül a kapcsolást és a forráskódot közzéteszed?
Mert azt is meg építeném majd.
(#) mateatek válasza csinga hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Annyira előreszaladtál az időben, hogy arra kell gondolnom, miféle akku lehet a gépedben, amiben 1,21 gigawatt energia van? Biztosan kisült valami kondenzátorban...
Várjuk ki a végét. Amúgy, attól is félek, hogy egy valamire való programozó meglátja a kódomat, akkor a röhögéstől vizeletet fog veszíteni.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2016
(#) csinga válasza mateatek hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Nem értem a kérdésed.
Én a programozással úgy állok, vettem három hónapja egy Arduino Mega 2560 panelt, azóta is a fiókban csücsül.
(#) csinga válasza csinga hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Sziasztok!
Meg volt tegnap és ma két-két órás teszt.
Az első fémkeresőt még a kilencvenes években építettem, ez egy BFO gép volt, érdekes volt játszottam vele meg untam.
Három évvel ezelőtt vettem olcsón egy BOUNTY HUNTER Discovery 2200 gépet, egy hét kellett hozzá hogy meg értsem a működését, jó volt, 1ft-ost a földben 10cm-ről jelzett, talajra és ferrit-re nem .
Közben vettem ismét olcsón egy Minelab Musketeer Advantage-t, azt már gyorsabban kitanultam, csak Ground-Balance résszel nem voltam megelégedve.
Mind a kettőt eladtam.
Építettem egy IDX Pro VDI gépet az előző oldali hozzászólásomnál van fent kép róla, ezzel is játszottam elég jó, de a szerkezete egy kicsit nem meg felelő, át kell építenem.
Ismét vettem egy fejhibás Fisher 1270-et, három hónapig kísérleteztem a tekercs megjavításával, újra tekercseltem, szerintem jó lett használom is.
A tavasszal vettem egy Minelab Sovereign Elite-et, azt is olcsón, nyelet kellet hozzá csinálnom, jó gép de nagyon szemetes helyre nem jó mert lassú.
Egy éve belekezdtem a FORTUNE-M-et, közben kettőt is csináltam még, az egyiket dobozolni kell.
Jött a FORTUNE-M2 is, közben tekercset is csináltam egy kísérletit, 8kHz-es és egy 12-est átmérője 28cm a sima FORTUNE előbb elkészült, vettem nyelet is hozzá működésével nem vagyok meg elégedve, Ground-Balance résszel, ha talajra állítom jelzi a salakot és a ferrit-et, ha ferrit-re állítom nem jelez a gép a talajra mert ki maszkolom de pinpointer az már igen.
A FORTUNE-M2-ön van olyan lehetőség, hogy 10 fokkal rövidítem a VDI-t, így ha talajra állitom az utolsó kurzor maszkolva nem jelez a ferrit-re, ezt ma derítettem ki és a 90 hang fast módban beállítva, normál lengetéssel ma rendesebb dolgokat is találtam a szántásban .
Ezzel a hosszú írásommal arra akarok kilyukadni, hogy kezdő, akinek még nem volt fémkereső a kezében legalább egy hónapot, az ne építse meg.
A mai találatom fényképeztem, a többi szemetet nem.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2016
(#) csavarkulcs válasza csinga hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Minden, amit a földben találsz, a magyar állam tulajdona!
jobb nem reklámozni hogy mit találtál...
(#) csinga válasza csavarkulcs hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Természetesen továbbá is az államé!
Csak láthatóvá tettem mert a földből nem látszik.
(#) deexteer válasza vandorbot hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Én is lm386-al csinálom most az adó fokozatot, 5v mellett 45v, 12 volt mellett 135v az adójel rezonancián.
Életemben először csinálok úgy fémkeresőt hogy proteussal megrajzolom az áramkört és a panelt is én szerkesztem hozzá, le a kalappal azok előtt akik ilyet csinálnak, bitang nehéz! (Igaz a végére már nagyon belejöttem)
(#) vandorbot válasza deexteer hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Diptrace nevű progival sokkal könnyebb.
(#) deexteer válasza vandorbot hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Köszi, kipróbálom, a proteus rettenet béna, panelrajzolásnál két milliméterre mellette volt a test, de ő mindenáron hat centiről akarta átvinni.
Következő: »»   217 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem