Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1916 / 2488
(#) szamóca válasza krisz69 hozzászólására (») Nov 6, 2016 1 / 4
 
Most őszintén. Ha valaki 23Mpixelel is ilyen képet csinál, milyen nagy értelme is lenne 6-8MB-os képen nézegetni a szemcséket. A technikát kezelni kell megtanulni elsőnek. Egy 400kB-os fotó is lehet részletező, ha kezelni tudod a gépet.

PCBblack.jpg
    
(#) kovacsj76 hozzászólása Nov 6, 2016 /
 
Le vagyok tiltva?
Próbáltam Szamócáhóz hozzá szólni de nem engedett.
(#) jocko válasza tothbela hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Szia! Olvasom amit írtál....." ua 741 megboostolva két TIP tranyóval"....ez engem most nagyon kezd érdekelni...(van 4 pár tip35-36c tranyóm)!Hol találok erről több anyagot?
(#) krisz69 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Persze én ezt értem ,és el is ismerem. Én speciál mobilról vagyok a legtöbbet. Azt csak úgy tudok megosztani bármit is ha elötte elküldöm Facebookon valakinek. Majd vissza mentem. És osztom. minimális méretben is 3.9MB os képek készülűlnek.
(#) kovacsj76 válasza krisz69 hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Több mit tíz éve hogy nézegetem ezt az oldalt,ha bele gondolok hogy tíz éve akkor még sok volt a 2mega, manapság kevés, és ez kissé zavaró hogy méretezgetni kell,
Ez van,
(#) steelbird válasza krisz69 hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Komolyan, ez gond egy mobilnál...? Nomálisabb telefonon alapból van a galériának képszerkesztő funkciója, ott át tudod méretezni. Ha nincs, akkor találsz rengeteg kép szerkesztésére való ingyenes alkalmazást. Sokkal egyszerűbb mobilról saját magad által készített képet feltenni ide, mint asztali gépről.
De van még egyszerűbb... nyisd meg a képet a galériában és csinálj róla screenshot -ot. Okostelefonokon van "Screenshot" funkció. Az valószínűleg kisebb lesz 2MB -nál.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2016
(#) Ge Lee válasza jocko hozzászólására (») Nov 6, 2016 / 1
 
Például itt, tápáram vezérelt végfoknak hívják. Egyetlen előnye az egyszerűsége, szóval a világot nem fogod megváltani velük. Mindkét rajz ezen elv szerint működik, meg még lehetne vagy egy tucat ilyet ollózni a netről...
(#) jocko válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Én valami ilyesmire gondoltam mint ami ezen a képen van.Ilyenem van most,és ez nagyon bevált.Egy stúdióból lett leselejtezve,fillérekért vettem,de nagyon megszerettem.Szerintem érdemes lenne lekoppintani,már nem létező cég gyártotta,és filléres anyagköltsége van így ránézésre.
(#) tothbela válasza jocko hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Az éppen a Low-End minőség. Érzékeltetni kívántam a legalját. Ha mindenképpen műveleti + darlington a cél, akkor kicsit jobb opa alkalmazásával a TDA2030-tól jobbat lehet készíteni, de a műveleti max tápfesze miatt 10-15W-tól több nem hozható ki egyszerűen belőle. Na meg nem is zárlatvédett. Ha meg minden extra belekerül, akkor meg már egy komplett erősítő, ami már nem egyszerű.
(#) jocko válasza tothbela hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Értem,köszönöm a választ.
(#) krisz69 hozzászólása Nov 6, 2016 /
 
Bocsánat ide írok. Van itt olyan aki tudna nekem jó mínőségben nyákot csinálni ? Sajnos nyomtatom szervízelés alatt van. Előre is köszönöm keresen meg privátba.
(#) Ge Lee válasza jocko hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Ami a képeden van az már jóval bonyolultabb azoknál. Az alkatrészek és az elrendezés alapján olyan PA300 szerűségnek néz ki, az egyébként valóban jó kis végfok, sokaknál bevált. Még nekem is szimpatikus. Ha meg gyári akkor talán a rajza is fellelhető valahol.
Lerajzolni meg nem tart sokáig, beilleszted a képet sprintbe, rápakolod az alkatrészeket, meg berajzolod a vonalakat, ahogy a képen rátettem azt a 2 ellenállást. De ha ott van a kezedben akkor még ezzel sem kell bajlódni, vonalzó, négyzetrácsos papír meg egy ceruza.

átrajz.jpg
    
(#) jocko válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Csak ez ha jól néztem kétoldalas nyák.Az ellenállások értékeit nagyrészt le lehet olvasni.A fotót a hobbi lekicsinyíti sajnos,ennél sokkal jobb minőségű amit készítettem.A sprint-et nem ismerem..majd játszogatok vele.....de tényleg nagyon kellemes ,nagyon reális,egyáltalán nem szubjektív hangú erősítő ez.Ezért is lehetett stúdió alkalmazásban.150watt /4 ohm,és +-44 voltról jár ha jól emlékszem,magyar termék.
(#) Ge Lee válasza jocko hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
És itt a rajza, csak nem egyszerű eligazodni rajta mert kézi.
(#) BiG_Lui-Gee válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 6, 2016 / 1
 
Univox is sokáig rakta ezeket, APT-100 stb, 100voltos erősítőibe 3pár bd tranyóval AN150(4ohm 150w), kiváló hangúak(univoxos előfok nélkül), szeretem. Ez van a Reflex PPA200ban is pl.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2016
(#) kovacsj76 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Vagy, kibővíteni 10mb-ra és nem kell méretezni.
(#) Beringer 600 válasza tothbela hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Igen ismerem a hidalást,ezért is csodálkoztam.hogy nincs vissza víve a kimenet és hídba lenne
(#) Beringer 600 válasza jocko hozzászólására (») Nov 7, 2016 / 1
 
Heló!
Ez hasonlít az Univox 150 vég modulhoz.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2016
(#) Beringer 600 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 7, 2016 / 1
 
Szia Ge Lee!
A segítségedet kérném,hogy nekem is Univox modulok mennek,de van vele egy pici gond.
Látom neked is ilyenek vannak,de úgy emlékszem hogy régebben beszélgettünk róla.
A modul jobb,és bal oldalán van két függőleges emitter ellenállás,s a közt van egy szürke kondenzátor,és az alatt a végtranzisztorok felé van egy ellenállás.Légy már szíves meg mérni hogy hány óhmos mind két oldalon,mert nekem meg égett,és pontos kapcsi rajz nélkül nem tudom ki cserélni
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2016

DSC_1053.JPG
    
(#) Ge Lee válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Az APT100-nak ehhez semmi köze, az egy teljesen más kapcsolás.
(#) Beringer 600 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Amúgy tényleg rakott az Univox Apt 100 dobozba ilyen modulokat
(#) Ge Lee válasza Beringer 600 hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Nem tudom hol látod mert nekem nincsenek ilyenek, nem is voltak. Meg ha ez az Univox akkor ez más is mint a Twin Line meg a PA rajz, jóval bonyolultabbnak tűnik. Van benne vagy kétszer annyi ellenállás, pluszban két dióda vagy termisztor a bordán amiből az egyik talán valami limiter lehet ami hőre visszaveszi a jelet, meg még trimmerkondit is látok ott. Hogy az minek egy végfokba?
(#) Ge Lee válasza Beringer 600 hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Az lehet, de az APT 100 végfoka az teljesen más.
(#) Beringer 600 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Akkor elnézést nem neked van.
(#) Beringer 600 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Tudom hogy más,abba kaszkád végfok van 4db 2n3055 vég tranyóval,viszont vettem már ojan Apt100 at,hogy Univox 150 modul volt benne gyárilag.
(#) szabi95 hozzászólása Nov 7, 2016 /
 
Üdv!
TA7270p ic vel építettem ezt a hidas erősítőt.
A gond az hogy melegszik.De akkor is ha csak rádugom a tápot. Kb 1 perc alatt annyira felforrósodik hogy már nem tudom a hűtőbordán tartani a kezem. Viszont ha jelet rakok a bemenetre akkor szól. Tudom van egy hiba a nyákban, javítottam,a 2-es lábon lévő kondit és ellenállást a fesz osztóra az 5-ös lábon lévőt földre kötöttem. Az ic bontott darab.
(#) reloop válasza szabi95 hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Szia! Mekkora a tápfeszültséged és mennyi áramot vesz fel a tápból vezérlés nélkül?
(#) szabi95 válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Szia.
12v a táp, áramot csak pénteken tudok mondani mert most koliban vagyok.Eszembe se jutott megmérni.
(#) reloop válasza szabi95 hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Adatlap szerint 140mA-t is felvehet, az már fűt, pláne, ha szerény a hűtőborda.
(#) szabi95 válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Hát a borda nem túl nagy, az össz felület kb 3200 mm2.
Számtalanszor le ellenőriztem, nincs seholse zárlat, minden jól van beültetve.Ha nem tudom megoldani akkor kicserélem az ic-t, mert van még egy.Az próbapanelen jól működött.
Következő: »»   1916 / 2488
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem