Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG APT-100
 
Témaindító: kovi91, idő: Márc 25, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 23
(#) vipera1997 válasza Priestson hozzászólására (») Nov 29, 2016 / 1
 
Tekercs az úgy nincs.
Kéne lennie ott egy tekercsnek ami neked nincs
(#) jocko válasza Priestson hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Igen,jól mondják, az induktivitás hiányzik a kimenetnél.Talán próbáld meg átkötni egy vezetékkel,hogy akkor mit csinál? .Ha kell holnapra megnézem neked a menetszámot meg a tekercs pontos paramétereit,nekem van egy ugyanilyen modulom hibátlan.Az előfok nélkül is megy,de akkor nagyon lecsökken a kimenő teljesítmény.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2016
(#) jocko válasza Priestson hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Most nézem,hogy már át van kötve.Akkor passz...És visszaolvastam,hogy gitárhoz szeretnéd?Én ezt max. énekhez, billentyűhöz tudom elképzelni.A toroid trafó amúgy sem a gitárerősítők ideális eleme,talán ha basszusgityóhoz kell akkor igen.Ennyit tudok mondani.
(#) steelbird válasza Priestson hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Nekem úgy tűnik, hogy hiányzik a végfok panelről a PTK.
Anélkül némít, ha nincs átkötve a helye.
(#) Priestson válasza steelbird hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Az a fehér kábel volt? Hova kéne átkötni a helyét?

(A gitár menne egy kis gitárkombóba, és ezzel csak egy kisit hangosabbá szeretném tenni, plusz az akt 408 menne közzé)
(#) steelbird válasza Priestson hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Az R105
A második képeden meg ott lóg egy sárga vezeték vége...
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2016
(#) djcaveman válasza steelbird hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Láttam már olyan kivitelt, aminél az alján volt megoldva, kábelezve is....
(#) djcaveman válasza Priestson hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Hol van a kimeneti tekercs (L101)? Ha az nincs benne, (a képen ki van tépve, vagy vágva) akkor az életben meg nem fog szólalni.
(#) steelbird válasza djcaveman hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Én is..
(#) Priestson hozzászólása Dec 2, 2016 /
 
Én meg semmilyent sem láttam még, csak ezt, úgyhogy fogalmam sincs...
Szóval erről hiányzik valami, és sosem fog működni?
(#) vipera1997 válasza Priestson hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Így igaz, a kimeneti tekercs hiányzik összesen belőle.
(#) djcaveman válasza Priestson hozzászólására (») Dec 2, 2016 / 1
 
Azért annyira nem vészes..... az eredeti tekercs maradványa kb. jó adat... kb 1,5mm2 keresztmetszetű ha jól emlékszek 22menet egy vékonyabb ceruzára feltekered, beforrasztod, és mindenki boldog.
(#) ROBESTON hozzászólása Dec 25, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy kedves kis barátom kapott egy selejtes APT100-at. Sajnos a benne lévő nyák nagyon rossz állapotban van (agyonégetett, szétforrasztott) ez miatt körülményes a javítása, ezért gondoltam új nyákot kaphatna.
Kérdezném, hogy az APT100 végfokban lévő 741 IC helyett esetleg milyen modernebb tipust lehetne még alkalmazni szerintetek.
(#) steelbird válasza ROBESTON hozzászólására (») Dec 25, 2016 1 /
 
Szia.
Ha ugyanúgy kimenő trafós marad az APT, akkor szerintem ne tegyetek bele korszerűbb IC -t. a 741 sávszélessége korlátozott, ezért szerintem jobb oda, mint egy korszerűbb. Nem annyira gerjedékeny vele a végfok, nincs felesleges magasátvitel, amit a kimenő trafó amúgy sem tudna átvinni....
Ha nem kimenőtrafós lesz, akkor viszont mindenképpen érdemes elgondolkodni egy jobb műveleti erősítőn. De ha már úgyis új végfok lesz építve bele, akkor ne az eredetit építsétek meg. Vannak jobban megtervezett végfok kapcsolások.
(#) ROBESTON válasza steelbird hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Igen, kimenő trafó nélküli lenne. Miért nem ajánlod az eredeti után építését?
(#) steelbird válasza ROBESTON hozzászólására (») Dec 25, 2016 1 / 1
 
A kaszkád felépítésű tranzisztorpár miatt. Nem túl stabil végfok, a félvezetők határérték körül vannak hajtva és az átviteli paraméterei sem túl jók, ekkora tápfeszültséghez kevés a végtranzisztorok száma. Röviden ennyi...
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2016
(#) Gafly válasza steelbird hozzászólására (») Dec 25, 2016 / 1
 
Számomra ez:
Idézet:
„Nem túl stabil végfok, a félvezetők határérték körül vannak hajtva”

összecseng ezzel:
Idézet:
„a benne lévő nyák nagyon rossz állapotban van (agyonégetett, szétforrasztott)”

(#) ROBESTON válasza steelbird hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Köszönöm a gyors választ, csak az eredetiség miatt gondoltam, hát igen a magasabb táp miatt lehet a határértéken való üzemelése gondolom ezért van a kaszkád technika, amivel talán nem is lenne olyan gond.
(#) steelbird válasza Gafly hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Leginkább a kimenő trafó okozta induktív terhelés az, ami miatt gyakran elhaláloztak ezek a végfokok, de erre még rátett az akkori idők szegényes félvezető választéka, ami rendelkezésre állt a tervezésekor.
(#) steelbird válasza ROBESTON hozzászólására (») Dec 25, 2016 / 1
 
Ma már nem annyira sok az a +/- 65...70V. Vannak sokkal jobb félvezetők, kapcsolás is van bőven.
Itt a fórumon is kering több bevált végfok kapcsolás, pl. létezik az ST151 -nek is magasabb feszültségre készült verziója és az pl. egy egészen jól utánépíthető végfok.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2016
(#) ROBESTON válasza steelbird hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
+/- 65...70V az valójában nem sok a mai hangvégfok technikához. Hát akkor marad az eredeti retro kaszkád végfoknak új nyák készítése, esetleg jobb tranyókkal.
Kedves barátom ragaszkodott, hogy ha lehet Ő jobban örülne ha az eredetihez, vagy legalább hasonló végfok technika működne a készülékében.
Most néztem a neten amit említettél ST151 valószínű hogy jobb és egyszerübb kapcsolás technikailag, de nem beépíthető egy az egyben amit láttam hozzá nyákot a hűtőborda átalakítása nélkül, vagy ehhez is kellene nyákot készíteni.
(#) ROBESTON válasza steelbird hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Több végfokrajzot nézve és kutakodva a neten, sajnos sok rossz paraméterű kapcsolás van.
(#) Gafly válasza ROBESTON hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Első körben nem találtam hozzá a neten kész nyák-ot/rajzot.
Akkor marad a "B" terv, meg kell rajzolni (ha ujjá építed).
Ha a barátodnak az eredetiség (legalábbis látszata) fontos, akkor azt tiszteletbe kell tartani (sok hasonló kívánság után persze lehet hogy nem is lesz annyira "kedves" barát. ).

Szerintem méregesd végig, hogy tulajdonképpen mi baja van?
Nincs az a nyák, amin még nem lehet "taknyolni" kicsit

Trafót is hagy benne (kikötve) az eredetiség miatt. Én úgy szeretem, ha minél kevesebb munkával vissza lehet állítani az eredeti állapotot...
Ha sok félvezetőt kell cserélni, akkor cserélni a garnitúrát jobbra?
Például a végére 2N3773?
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2016
(#) steelbird válasza Gafly hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Idézet:
„Első körben nem találtam hozzá a neten kész nyák-ot/rajzot.”
A szervízkönyvében benne van a beültetési rajza.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2016
(#) ozpecs válasza Gafly hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Szerintem nekem van bontott panelom igaz a működőképességét nem ellenőriztem mert én nem akarok ilyet használni Holnapra megnézem és beszélhetünk róla
(#) steelbird válasza ozpecs hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Biztos örülni fog neki...
(#) jocko válasza ROBESTON hozzászólására (») Dec 25, 2016 / 1
 
Szia! régi apt100-at szerintem nem érdemes utánépíteni,az újat annál inkább.Egyébként azt az IC-t sem fogod tudni rendesen kiszedni házi módszerekkel ,ónszippantóval,nekem csak a nyák szétb.rmolásával sikerült.De lehet kapni boltban újat,kb. 120 ft ha jól emlékszem.Az st 151-et meg én nem hoznám ide ,az egy egyéni elképzelés,nekem a három megépített verzióból egy sem tetszett,gyári erősítők mellett látványosan marad el.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2016
(#) steelbird válasza jocko hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
"Házi" módszerrel, egy pisztolypákával bármikor kiszedem Neked a 741 -et, nyáksérülés nélkül.
(#) jocko válasza steelbird hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
és nem lehet hogy amit használtak ónt azzal volt a bajom? na mindegy,ha mondod,elhiszem...
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2016
(#) steelbird válasza jocko hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Ki lehet szedni, gyakorlat kérdése és használj sok folyasztószert -meg nem túl magas hőfokú pákát. Ha biztosra akarsz menni, akkor pedig használj levágott hegyű injekciós tűt. Azt a méretet, ami pont rámegy az IC lábára. (talán a legkisebb, erre már nem emlékszem)
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2016
Következő: »»   19 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem