Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   162 / 193
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Okt 12, 2016 1 /
 
Szia! Bár aszimmetrikus a DC védelem érzékenysége, de pont a testhez képest negatív feszültségre kéne korábban reagálnia. Adtál elég időt a 220µF feltöltődésének?
(#) frissadam hozzászólása Okt 12, 2016 /
 
Sziasztok!
Milyen relét ajánlanátok hangszóróvédelemhez? 500w 4 Ohm kb 90V erősítő tápfesz és monó a kapcsolás.
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Szia! Úgy gondolom igen. A testhez képest pozitív feszültségre kb.: 2 másodperc múlva reagált a negatívra 5 másodpercen túl sem.
Ott az "A" mérési pont (220µF nál). Milyen értékeket kellene mérni ott ahhoz, hogy a védelem billenjen?
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2016
(#) steelbird válasza metabo123 hozzászólására (») Okt 13, 2016 / 1
 
Szia.
Ha csak a negatív feszültségre nem kapcsol, akkor a T518 -at és az R572 -t nézd meg. Én a T518 helyére válogatnék valami jó nagy áramerősítési tényezőjű példányt, valamint kidobnám a C554 -et és a helyére tennék 2 db 470µF/10V -os elkót sorban kötve, egymással szembe fordított polaritással. Negatív hibafeszültség esetén a most benne lévő elkó fordított polaritással kapja a feszültséget és lehet, hogy már jobban szivárog ilyen esetben.
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Az "A" ±0,6V elérésekor tiltja a kimenetet.
(#) metabo123 válasza steelbird hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Szia!
Idézet:
„Negatív hibafeszültség esetén a most benne lévő elkó fordított polaritással kapja a feszültséget és lehet, hogy már jobban szivárog ilyen esetben”

Ebben lehet a titok. A végfokát azért kellett kidobni, mert tönkrement az IC és a negatív táp volt kint a kimenetén a fene tudja meddig. Az pedig biztos megviselte a kondit. A tanácsaid megszívlelem!

Reloop:
A kondit és környékét bevizsgálom és mérek az "A" ponton.
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2016
(#) proli007 válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Hello! Az nektek nem tűnt fel, hogy a "pozitív bemenet" az egyik végfok kimenetére megy a "negatív" meg a másikra?
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2016
(#) reloop válasza proli007 hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Szia! Nem egyforma eséllyel jelenik meg a két csatorna DC-je az "A" ponton?
(#) metabo123 válasza steelbird hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Nos, igen! a T518 szakadt volt, a többi alkatrész rendben lévőnek tűnt, de az általad javasolt megoldásokat eszközöltem.
Végeredmény: működik a védelem mindkét polaritásra, csak meglehetősen lassan. 2-3 másodperc mire leold, igaz csak egy 9V-os elemmel próbáltam. Gondolom, ha a tápfesz jelenik meg a kimeneten gyorsabban leold (a 220K-s ellenállást, amin keresztül töltődik kondi kicsit sokallom).
(#) proli007 válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Bocs, ezek szerint csak én vagyok vak! Szinte észre sem vettem az összekötést..
(#) rammeradrian hozzászólása Okt 13, 2016 /
 
Sziasztok!

Ezt a kapcsolást ki tudom egészíteni úgy hogy 2.1-es erősítő mind 3 csatornáját figyelje úgy, hogy beteszek az A és B pontokkal párhuzamosan egy C-t ugyan úgy egy 100k ellenállással mint az A és a B?

Tud valaki ajánlani egy jó Clip áramkört? Ami jelzi ha közelítünk a túlvezérléshez?
(#) csinyi98 hozzászólása Okt 14, 2016 /
 
Sziasztok, van egy hollywood impact 600 mk2 végfokom és a hangszóró védelem nem kapcsol. Hogyan tudom kimérni, vagy kisípolni multival hogy honnan ered a hiba? A védelem működik, csak nem kap áramot, és a ventilátor se kapcsol.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2016
(#) csinyi98 hozzászólása Okt 14, 2016 /
 
Itt egy kép
(#) reloop válasza csinyi98 hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Szia! A relétekercsen mérhető feszültség a testhez képest?
(#) csinyi98 hozzászólása Okt 17, 2016 /
 
Sajna nem mérhető, most várok egy ic-t mert ugynez ki az lesz a ludas.
(#) reloop válasza csinyi98 hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Általában a relé tekercs pozitív tápon van és a test felől kap vezérlést. Kéne találnod egy feszültségcsökkentőt, ami ellenállás-Zener, vagy stabkocka segítségével állítja elő a relé tápját. Elképzelhető, hogy ott leledzik a hiba.
(#) SZISZI86 hozzászólása Okt 24, 2016 /
 
Sziasztok!

Segítségre volna szükségem, egy hídkapcsolású végfokhoz szeretnék "utólagos" rövidzár védelmet építeni.
Létezik ilyen kapcsolás?
Ha esetleg rendelkezik valaki ilyennel annak nagyon megköszönném a segítséget.
Mindenféle ötletet szívesen fogadok.
(#) frissadam hozzászólása Okt 25, 2016 /
 
Sziasztok!

Még réges régen találtam itt egy rajzot közzétéve ahol egy erősítő kimeneti rövid zár védelmét egy tranzisztor látta el a klasszikus kettő pozitív és negatív oldali helyett, viszont nagyon hasonló elvi megoldással. Valaki esetleg nem tudná linkelni nekem ezt a kapcsolást, vagy esetleg hasonlót? Sajnos nem találom a topikban.

Köszönöm a segítséget előre is!
(#) HA3GX hozzászólása Nov 22, 2016 /
 
Pár hónapja megépítettem Skori és Alkotó hangszóró védelem - koppanásgátlóját (v 3.1). Több hétig kifogástalanul működött, majd egy váratlan recsegés-ropogás után nem húz be a relé, folyamatosan "pirosan" világít. Pár hétre rá elővettem javítási okokból, majd újból tökéletesen működött (egy elkó szétdurrant a közvetlen közelében, azóta szintén nem akar behúzni). Ha kikapcsolom az erősítő tápegységét, van mikor egyszer egyszer egy bizonyos feszültségné behúz egy pillanatra a relé, zöldre vált, majd újra kienged.
Érdemes méregetni vagy egyszerűbb az összes tranzisztort kicserélni?
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2016
(#) Alkotó válasza HA3GX hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Az semmiképpen nem ideális javítási megközelítés, hogy mindent kicserélsz.
Első lépésben tisztázni kell, hogy a védelem lehet-e a hibás, vagy éppen valamilyen végfok esetleg táphiba miatt nem engedi a hangszórókat az erősítő kimenetére.
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Szia, megjöttek a 2SC- tranyók.
rajzoltam egy lehetséges tervet amit kábelekkel vezetnék a kimenetekre.
Az ellenállások lehetnének SMD-k, hogy kicsi helyet foglaljanak el.
Mit szólsz, jó lenne ez így?
Előre is köszi!

mute.JPG
    
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Szia! A csatorna kimenő jele és a 220k a némító tranyó kollektorára menjen! A lábkiosztás alulnézetet mutat, ha jól látom. Ez végül is nem baj, csak figyelembe kell venned a NYÁK-gyártásnál.
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Szia. Szeretném ha megnéznéd a tervemet, jó itt vagy a nyákterv ellenőrzésben inkább?
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Megoldható, hogy a kapcsolási rajzot itt, a belőle készülő NYÁK-tervet pedig az ellenőrzés témában tárgyaljuk? Tudom kerülöd a kapcsolási rajz készítést, de panelrajzolat alapján dupla nehézségű az elvi működőképesség ellenőrzése.
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
A kapcsolási rajz tulajdon képen ez lenne,
csak a B rajz van 20 db-ra növelve.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2016
(#) nmark19 hozzászólása Dec 21, 2016 /
 
Szia Reloop!

Itt a hobbielektronikán található kapcsolást építettem meg:
http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/hangfalvedo_erositokhoz.html
Akkor nem gond ha "két földem" van?
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2016
(#) reloop válasza nmark19 hozzászólására (») Dec 21, 2016 / 1
 
Szia! Nem lesz két földed, lássuk miért nem!
A végerősítő tápegységének test kivezetésénél képezned kell egy csillagpontot. Ebbe kell bekötnöd (a lehető legszorosabban egymás mellé) a végerősítőre menő testvezetéket, a hangszóró testvezetékét és hangsugárzóvédelem testet. A végerősítőből már nem viszünk testet a védelemhez!
A megépített védelmi áramkört tesztelted már önmagában? Az R1-nél lévő bementi pontot testre kötve pár másodperc késleltetéssel meghúz a relé, miután áram alá helyezted. Mikor már áram alatt van, a bemenet és a test közé egyenfeszültséget kötve bármely polaritással, a relének bontania kell. Egyenfeszültségforrásnak például remekül használható egy 3V-os gombelem.
(#) nmark19 válasza reloop hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Szia!
Teszteltem magában még pár napja kis elemmel és működik.
Holnap nekiállok csillagpontot csinálni. Köszi mindent!
(#) fufuka hozzászólása Dec 22, 2016 /
 
Szép napot kívánok!

Ravasz fogós kérdés! Magam is megépítettem nmark19 által épített kapcsolást. Jól működik... -de...
Az erősítőmben 50000uf szűrés van. Emiatt gyakorlatilag bekapcsoláskor a késleltetés kiválóan működik, viszont kikapcsoláskor a puffer lassan veszti el a töltést, így gyakorlatilag tápon tartja a koppanásgátlót is. Pedig pont az lenne a dolga szegénynek, hogy bekapcsoláskor lassan, kikapcsoláskor azonnal leoldja a kimeneti reléket. Hogyan tudom ezt a helyzetet megoldani?
(#) krisz69 válasza fufuka hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Milyen típusú koppa ásgátló.?? Mert ac mikkor megszakad akkor azonal oldani kellene! Puffernek nem szabadna semmi közének lenni hozzá. (
Idézet:
„Nekem 60.000uf a puffer mezőm. Azonnal olda a. Koppanásgátló”
Következő: »»   162 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem