Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   686 / 1116
(#) Melphi hozzászólása Dec 30, 2016 /
 
Sziasztok!
Nem tudjátok miért nem tudom telepíteni a Skype-ot, már a gépemet is újratelepítettem miatta de megint ugyan azt a hibaüzenetet küldi, de ez semmiben nem segít?

Névtelen.png
    
(#) rolandgw válasza Melphi hozzászólására (») Dec 30, 2016 / 1
 
Internet Explorer 11 telepítve van?
Bővebben: Link
(#) Melphi válasza rolandgw hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Hálásan köszönöm, ez volt a gond.
(#) adapter hozzászólása Dec 31, 2016 /
 
Sziasztok,
Elővettem a régi műhelygépemet, vagy 2 éve be sem kapcsoltam már, most hogy bekapcsolom, rendszer bejön ok. Van benne egy 320-as rendszer HDD és egy 80GB Maxtor tároló HDD, mindenféle dolgoknak (erről kellett volna egy program...)
Na a tároló 80-asat nem látja az XP.
BIOS látja (ABIT IS7-E2).
Lemezkezelőben nincs ott.
Minitool Partition Wiz. Home ed. 7.0 se látja.
Régi HDD most per pillanat sehol nem tudom kipróbálni.
Amit a PH-n írtak kipróbáltam, de csak nem látja...
Azt gondoltam ilyen alap dolog nem fog ki rajtam Kb. dél óta ezzel vacakolok....
Van ötletetek?
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2016
(#) RoliNyh válasza adapter hozzászólására (») Dec 31, 2016 / 1
 
Csatlakozók megmozgatása, esetleg át kell dugni másik csatlakozóra.
Ha végképp nem megy winben, keress egy linux live CD -t (pk SLAX) és nézd meg az látja -e...
(#) szucsistvan123 válasza adapter hozzászólására (») Dec 31, 2016 / 1
 
Vagy lehet nincs a meghajtónak betűjele, be kell állítani egyet, mert különben nem látja. (Nálam volt már többször is ilyen.)
Ha megnyitod a partíció kezelőt, ott látnia kellene, és ott beállíthatod a betűjelzést ha szükséges.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2016
(#) Gabó válasza adapter hozzászólására (») Dec 31, 2016 / 1
 
Szia!
Első körben felpörög a hdd? Javasolnám, hogy szedd le a nyákot a hddről, és ha megfordítod, látsz rajta egy csatlakozó sort. A nyákon lévő felét, tisztítsd meg. Utána helyezd vissza a panelt a hddre, csavarozd vissza, és nézd meg úgy.
(#) adapter hozzászólása Dec 31, 2016 /
 
RoliNyh
Csatlakozókat már néztem, (sőt át is raktam másikra) ott úgy tűnik minden ok, felpörög meleg egy kis idő után.
Linux live cd-m nincs már szedtem le egyet de az meg nem live cd lett...
szucsistvan123
Az abaj hogy a particó kezelő sem látja a winyót...
Gabó
Felpörög rendesen, meg melegszik is üzemire kb egyformán a rendszer winyóval, eddig még nem akaródzott levennem a panelt.. Hátha még lesz valami szoftver ötlet..
(#) eyess válasza adapter hozzászólására (») Dec 31, 2016 / 1
 
Ha IDE kábeles a HDD , akkor a csatlakozó aljzat tüskesorát forraszd át a HDD panelján az baja.
(#) Gabó válasza adapter hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Nekem mindegy, hogy leveszed e vagy sem, de fogadni merek az érintkezők oxidáltak. Több maxtor vinyónál is segített ez a megoldás.
(#) adapter válasza Gabó hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Háát, akkor azt már csak holnap, ma már nem szedem szét (lassan teljesen megőszülök tőle..).
Majd írom hogy mi lett!
Akkor legalább a forrasztásnak is utána nézek eyess mondott...

Köszi!
(#) adapter válasza Gabó hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
BUÉK!

Először is köszi mindenkinek aki egy percet is rászánt az idejéből!

Most ott tartok, panelt leszedtem érintkezőket óvatosan lepuceváltam, IDE csatlakozó átforrasztva.
Visszatettem, másik ide kábel, másik tápcsati, Secondary slave-nek beállítva.
Jelenség ugyanaz volt, de sikerült úgy megkerülni a problémát, hogy lehúztam a rendszer HDD-t és csak magában egy XP -t rátettem az simán feltelepült rá, így már hozzáfértem a kérdéses fájlokhoz.
Lementettem róla minden fontosat.
Érdekesség, hogy ez a 80-as vinyó mellé rádugom a 320-as alap rendszer vinyót akkor szépen látja az összes partíciót. Ha a régebbi rendszert indítom nem látja továbbra sem a 80-asat.
De végül már mindegy is, viszont továbbra sem értem.
(#) BI-AMP hozzászólása Jan 1, 2017 /
 
Sziasztok!
Adott egy Inno3D GeForce GT440 4GB DDR3 videokártya. Az adatlapja szerint a memória órajelnek 1333Mhz nek kellene lennie. Most megnéztem és csak 533Mhz a max órajel. A játékok amik régen simán mentek vele most már aligha akarnak menni. Gép kitakarítva, hőfokok rendben, frissen formázott vinyó, friss oprendszer, de nem az igazi. Mitől lehet ez?

8jjj.jpg
    
(#) eyess válasza adapter hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
Az is lehet , hogy jumperelési gondok vannak.
(#) RoliNyh válasza BI-AMP hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
Energiagazdálkodási beállítás lesz ez.
Tedd fel maximális teljesítményre, akkor maximális órajelen kell mennie a CPU -nak és a GPU -nak is.
Van ott többféle beállítás is a részletekben.
A kiegyenlített visszaveszi az órajeleket, ha a rendszer szerint nincs rá szükség...
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2017
(#) BI-AMP válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
Erre gondoltál? Megcsináltam ugyan az a helyzet.

Névtelen.jpg
    
(#) adapter válasza eyess hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
Ezt hogy érted?
Most sec. slave, és slave-re van jumperelve. Vagy máshol?
(#) RoliNyh válasza BI-AMP hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
A rendszer hűtési házirendjét is kapcsold ki. Ha az sem segít, a BIOS -ban is lehetnek hasonló beállíások...
(#) eyess válasza adapter hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
Igen
(#) BI-AMP válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Na ezt holnap megnézem.
(#) BI-AMP válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Na kipróbáltam. Semmi változás. BIOS ba benéztem de igazán nem tudom hogy mit kell keresni. Az alaplapom ASRock N68-VGS3 FX
(#) RoliNyh válasza BI-AMP hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Ott is valami energiagazdálkodási lehetőséget, esetleg fix CPU frekvencia beállítást.
A VGA driverben is valami hasonlót. Más ötletem sajna nekem sincs...
(#) BI-AMP válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Hát nem találtam semmit. Még egy régebbi verzióju drivet is kipróbáltam de az sem segít.
(#) mineral hozzászólása Jan 3, 2017 /
 
Üdv.: Kaptam egy MSI MS 7925-ös alaplapot. Első bekapcsolásnál jelezte , hogy BIOS Recovery szükséges. Csatlakoztassam az USB-s eszközt. Lefutotta párszor ezt a kört mire előkapartam egy pendrive-ot de addigra újraindult. Azóta csak annyi életjelet ad, hogy bekapcsolja a tápot. felpörögnek a ventillátorok és megáll. 2-3 másodperc múlva újra ugyan ez...
Ha kiveszem a memóriát akkor küldi a szokásos hibajelet. De el nem indul.
Meglehet még menteni valahogy?
(#) mineral válasza mineral hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Egyszer sikerült elindítani. Lehet , hogy a táp sem 100%-os. Megpróbálom egy másikkal.

DSCI5231.JPG
    
(#) vargaf válasza mineral hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Először cserélj CMOS elemet, állítsd be a BIOS-ban a dátumot és az időt.
(#) RoliNyh válasza mineral hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
És minden mást is, mert nem biztos, hogy a CPU vagy a RAM is rendesen van beállítva...
Ha vannak benne különböző RAM -ok, az is baj forrása lehet...
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2017
(#) Pacso hozzászólása Jan 7, 2017 /
 
B.Ú.É.K. Sziasztok!
Egy alaplap halott gépben cseréltem alaplapot (Fujitsu Siemens D2312-A3), de a képen látható üzenet jelenik meg. F1 után beindul. Már a telepítés is nagyon lassú volt! Már volt BIOS elem csere de semmi! ha valakinek lenne használható ötlete megköszönném !

HPIM3342.JPG
    
(#) RoliNyh válasza Pacso hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Ott írja a két alsó sorban az "A" meghajtó hibás, húzd le róla a táp és IDE kábelt,
aztán a BIOS -ban tiltsd le a flopy meghajtót, úgy próbáld...
(#) coyote55 válasza Pacso hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
BIOS frissítés sem ártana, mert a jelenlegi nem ismeri fel a processzor mikrokódját.
Ezért volt lassú a telepítés is.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2017
Következő: »»   686 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem