Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma

Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   202 / 202
(#) hombar01 hozzászólása Dec 25, 2016 /

20perc után 0.550A.
Már csak azt nem értem mitől forró a motor?
(#) ezermester1 válasza hombar01 hozzászólására (») Dec 25, 2016 /

A kérdésben a válasz.
(#) ezermester1 válasza hombar01 hozzászólására (») Dec 25, 2016 /

Ha működik akkor mindig forró a motor. Nem csak a tied hanem másé is.
(#) Tankolo hozzászólása Jan 2, 2017 /

Sziasztok

Segítségeteket kérném, Indesit BA 35 FNF P totál no frostos kombi hűtőgép vezérlő paneljének beszerzésével kapcsolatban.

Előre is köszönöm a segítséget.

üdv. Zoltán
(#) ezermester1 válasza Tankolo hozzászólására (») Jan 2, 2017 /

A google a barátod. Beütöd a tipust és azt,hogy szervíz és ennyi!
(#) buenos hozzászólása Jan 2, 2017 /

Szia Mindenki! Vasárnap (jól kezdődik az év) vettem észre,hogy nem működik a hűtőm.240/60-as Lehel,eddig 2 alkalommal cseréltem benne hőkapcsolót(kb 25 éves).A fórumokat olvasgatva a relére (RV-38)gyanakodtam.Leszedtem,bár nem láttam rajta durva hibát,beégést,csak vékony "kormosabb" bevonatot,kitisztítottam,az érintkezőket,sarukat is. Bekapcsolás után hallani egy halk zúgást,kattanást(gondolom,a relé),aztán semmi.Valami ötlet,jó tanács? Kösz.
(#) kaqkk válasza buenos hozzászólására (») Jan 3, 2017 /

Cseréld ki a relét klixonnal együtt , ha az nem segít akkor sajnos kompresszorhiba .
(#) buenos válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2017 /

Nem tudom,mi az a klixon.A szerkezet egybeépített,tekercs,érintkezők,látok benne fűtőszálat-kb ennyi.Megmértem a tekercset,fűtőszálat,nincs szakadás.
(#) kaqkk válasza buenos hozzászólására (») Jan 4, 2017 /

Ha nem látsz a kompresszoron egy hengeres fekete két kivezetéses cuccost akkor a hőkioldó (klixon) a relébe van beépítve , így elég ha csak őt cseréled.
(#) buenos válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2017 /

Tehát úgy gondolod,hogy a kimérve jónak tűnő relé/klixon lehet mégis rossz? Valahol olvastam,hogy a kompresszort be lehet indítani direktbe is. Hogyan tudom ezta próbát megtenni egyszerűen,biztonságosan? Ugyebár akkor kiderülne,hoigy a kompresszor jó,vagy rossz,és akkor már érdemes a relé jvítására pénzt költenem.
(#) kaqkk válasza buenos hozzászólására (») Jan 8, 2017 /

Elfordulhat hogy egyszer volt egy rövid áramszünet és a komp nem tudott újraindulni ezért a hőkioldó sokszor ki-be kapcsolt és elgyengült, most már alacsonyabb áramra is kiold .De akár az eltelt évek is megváltoztathatták a hőkioldó kapcsolási tulajdonságait .
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2017
(#) erbe válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2017 /

Találtam már törött bimetál korongot is.
(#) buenos válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 9, 2017 /

Ma találtam egy működő (hűteni már csak gyengén),az enyémhez hasonló,de régebbi szerkezetet.Kivettem belőle a relét,gondoltam megpróbálom az enyémbe,hátha egyértelműsíthetem a hibát.Ennek a típusa DR38,az enyémben RV-38 van.Útközben rájöttem,nem biztos,hogy meg tudom oldani,mert ezen 3 csatlakozás van,az enyémen pedig 2. Mi a teendő? Úgy,hogy még én is értsem.....
(#) holyamoke2045 hozzászólása Sze, 6:38 /

Sziasztok!
Fagor no frost hűtőm panelja megadta magát. Inditás helyett csak kattog benne valamelyik alkatresz. A panel tipusa
FE9H022A5
Erdemes lehet a rajta levo alkatreszeket cserelni? Gondolok itt arra,hogy ha kattog,akkor valamilyen relé lehet a ludas.
Vagy valamit merni esetleg erdemes? Ha igen,mit?
Sajnos a szerviz altal bemondott javitasi ktsg meghaladja a jelenlegi keretet jocskan,ezert kellene valamilyen megoldast talalni.
Koszi elore is.
(#) elektroton válasza holyamoke2045 hozzászólására (») Sze, 13:49 /

Cseréld ki rajta az összes kondenzátor. A trafó helyett lévő feszültség csökkentésért felelős 1-2µF-os X2 típusú téglalap alakú kondi a fő bűnös. A relé biztosan jó. Nálam is hasonlóan működött az Ariston. A kapacitása vesztett X2 típusú kondi cseréje megoldotta a gyenge tápfesz miatti kattogást.
(#) holyamoke2045 válasza elektroton hozzászólására (») Sze, 17:10 /

Köszönöm. Megpróbálom. Én is valami hasonló hibára gyanakodtam.
Következő: »»   202 / 202
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Jan, 17. Kedd
9:52:24
Jelenleg 456 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu