Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vag-com-hex interfész (kábel hibák)
Lapozás: OK   54 / 71
(#) kacsa1 válasza locherat hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Szia. Nálam ugyanez a helyzet (12.12)!Másik verzióval tökéletesen működik
(#) locherat válasza kacsa1 hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Szia, Akkor már csak az a kérdés hogy melyik verzió az amelyik műxik. Merthogy a dvd-n levő öszes verzióval csak demo módban használható. Kivétel a kínai, mert azzal fullos! De az meg nekem kínai! Valakinek valami ötlete?
(#) sanaxx válasza locherat hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
A kínai loaderrel fut vagy anélkül natúrban?
(#) locherat válasza sanaxx hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Loader nélkül!
(#) sanaxx válasza locherat hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Hát akkor kaptál egy kínai szoftverrel működő, valószínűleg régebbi verziójú klónt. Ezt vagy megcsinálja valaki neked innen, vagy keresned kell működő kínai tört programot magyarul, amire kicsi az esély. Az angolba csak címkéket lehet cserélni amivel a mérőcsoportok információs ablakok magyar nyelvűek lesznek de a program marad angol.
(#) locherat válasza sanaxx hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Időközben asszem megoldódott a probléma, nem kevés fejtörés árán. A gond az volt hogy nemszerette a win7-et! Előhalásztam egy régi laptopot xp-vel és működik! Az angol az teljesen , az összes többi nyelven a dvd-n lévő programokkal pedig bizonyos funkcióknál kiírja hogy csak az adott nyelvnek megfelelő licenszel használható. Köszönöm a segítséget!
Most már csak az kell kitalálnom hogy hogyan bírom működésre a telefonkihangosítót! Valaki esetleg meg tudná osztani velem ?
RDS 510
Cím 77: Telefon
Protokoll: CAN
VAG szám: 1K8 035 730 D
Alkatrész: Telefon H08 6900
Kódolás: 012120
Műhely #: WSC 05311
(#) sanaxx válasza locherat hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Az érdekes, de müködik az a lényeg. Nos ha a kódolás nem tudod hogy működik akkor olvasd el a manuált, mert könnyű elrontani a dolgokat. Elöször is, itt az online manuál:
Manual
1. select control module
2. ott a confort/conv vagy az electronic 1-2 ben megkeresed a 77 telefont vezérlőt, majd belépsz.
3. 07 recode/coding gombra katt fel jön egy ablakocska benne számokkal
Recode
4. a software coding ablakban lévő számokra viszed az egeret és ha normális a vcds akkor látni fogod a kódolási lehetőségeket.
kódolás
Azokat értelmezve átírod a kérdőjelek alatti karakter(eket) és mented a kódolást, ha jól dolgoztál sikerrel jársz, ha nem megy a kód kisilabizálása ird ide a buborékban található segédletet inkább.

Ha viszont egy olyan ablakot látsz ahol long coding kellene akkor az már bonyolultabb egy kicsit először ezt próbáld kivitelezni, no meg a kódolás alapján rövid kódolást kér.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2016
(#) sanaxx válasza sanaxx hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Ahogy utána néztem long coding lesz, küldj egy full autoscan-t is pm-ben ne szemeteljünk.
(#) dragon21 válasza sanaxx hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Szia sanaxx!

Van egy 15.7.1-em és ehhez kérem a segítségedet.
Konkrétan magyar vcds címkékre lenne szükségem.
Köszönöm.
(#) sanaxx válasza dragon21 hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Tessék, bele tettem a legfrissebb vcds-ben található lbl kiterjesztésű címkéket is. Tömörítsd ki a vcds mappába, a lényeg, hogy a lbl kiterjesztésű fájlok a vcds/labels/user mappába kerüljenek végül.
Címkék
(#) dragon21 válasza sanaxx hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Köszönöm.
A leírtak szerinti helyre tettem a file-kat. A programot autótesztelés nélkül indítottam el, de még nem lett magyar, gondolom, csak akkor lesz az, ha élesben fut?
(#) dragon21 hozzászólása Dec 31, 2016 /
 
BÚÉK!
(#) sanaxx válasza dragon21 hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
Ahogy írtam maga a keret program nem lesz magyar csak az infók amit adnak a címkék, mérőcsoportok, ablakok, kódolás, illesztések.
példa
(#) locherat válasza sanaxx hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Köszönöm! Holnap csinálok egy autoscan-t és küldöm privátban! Asszem ma jobb ha inkább kipihenem a Szilveszter fáradalmait! BUÉK!
(#) Tigi69 hozzászólása Jan 3, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy 15.7-es kábelem angol progival nincs véletlenül valakinek label hozzá? Sajnos a 15.7.1 nem működik! Próbáltam USERbe nyomni amit SANAXX megosztott de akkor csak binális kódolás jött szövegnékül..

Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2017

IMG_0007.jpg
    
(#) dragon21 válasza sanaxx hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Köszi még egyszer.
Sikerült rátenni a kocsira és valóban 1 kivétellel magyarok a group-ok.
Ez nem lett az: Address 25: Immobilizer Labels: None
(Írja is , hogy label nincs)

A keretprogramot esetleg hogyan tudnám magyarítani?
(#) sanaxx válasza dragon21 hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Kellene a vezérlő száma autoscanben hogy tudjak nézni legalább címkét hozzá. Keret program magyarrá tételéhez a vcds hgj kell, de az valószínűleg kiütné a kábeledet.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2017
(#) sanaxx válasza Tigi69 hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
1. ellenőrizd jó helyre mentek e a fájlok, törölj mindent a userből és elöször csak a*.lbl kiterjesztésű fájlokat másold a label/user mappába, próbáld ki, ha nem mentsd és töröld a labels mappa tartalmát majd helyére a userből tedd át az lbl-eket, ha valahogy müködik teheted a clb-ket is de azok egy része a legújabb vcds-é az lesz valószinű a probléma.
Küldj autoscant akkor többet segithetek.
(#) dragon21 válasza sanaxx hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
25- Immobilizer, ha erre gondolsz.

(Kösz, akkor nem magyarítom.)
(#) akoshhh hozzászólása Jan 7, 2017 /
 
Hello . Lenne egy kérdésem . Vettem egy 16.8-as kábelt , angol nyelvu programmal.Mukodik szepen de win10 alatt nem , ezert vettem egy masikat amihez magyar nyelvu programot kaptam es megy win10 alatt is . 15.7.1 verzio , de a kabelre 16.8 van irva , tehat ugyanugy nez ki kivulrol (belul nem tudom ) mindkettő .
Kérdés hogy lehet az angol nyelvűből olyat csinalni ami jo a magyar programmal is ? A verziószám nekem teljesen mindegy.
Köszönöm
(#) sanaxx válasza dragon21 hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
nem autoscan vagy a vezérlő ablakában van egy 3x3+1 bető ez a vezérlőszáma pl.: 3C0-345-654 G
(#) dragon21 válasza sanaxx hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Kösz, így már értem.

Egy pár a teljesség igénye nélkül:

03C-906-024-BXW.lbl

6Q0-820-045.lbl

6Y0-920-xx0-17.lbl
6Y0-920-xx3-17.lbl
(#) sanaxx válasza dragon21 hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Ezt látom csakhogy ezekhez vannak címkéid, azért az lbl kiterjesztés a végén. Az immo vezérlő számát ad meg ahhozt akarok magyart keresni.
(#) dragon21 válasza sanaxx hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Pontosan hol van ez az immo szám?
(#) sanaxx válasza dragon21 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
kép

A példa képen a 1T0 920 862 E a vezérlőszáma.
(#) dragon21 válasza sanaxx hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Értem, de ezt a kódot most nem tudom adni, mert most túl hideg az idő az olvasásra.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2017
(#) sanaxx válasza dragon21 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Értem, de ha csináltál már autoscan-t a kocsin, akkor a vcds/scans mappában benne kell lennie az autoscan fájlnak. Az tökéletes lenne, de te tudod.
(#) dragon21 válasza sanaxx hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Van itt egy txt, amiben elég sok szám van, melyik kell ebből?

(Enélkül a szám nélkül nem lehet magyarítani a fenti lbl file-kat?)
(#) sanaxx válasza dragon21 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
25-s vezérlő immobilizer alatti, de küldheted a komplett txt-t üzenetben.
(#) Bigrobi2 válasza filomarton hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Szia!
Végül sikerült szóra bírni azt a vag-hu.com-ról rendelt kábelt?
Jól előadták magukat a honlapon, de a vezerdiagnosztika.hu -ról nyúlt képek vannak fent
Köszönöm, Robi
Következő: »»   54 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem