Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   59 / 125
(#) mcintosh hozzászólása Nov 12, 2016 /
 
Sziasztok!

Digicont HP-510 típusú termosztát C1 kondiját sikerült porrá zúzni, az értékét nem lehet sem mérni sem olvasni (term2 képen bekarikázva a helye). Ha valakinek van hasonló, legyen szíves megosztani velem az értékét.

Az alkatrész a mérőkörrel kapcsolatos, nem táphidegítő, amint látható hőmérsékletet nem is mér nélküle. 100nF-al helyettesítve jópár fokkal többet mutat a kelleténél, 22pF-al pedig semmit. Más jelenleg nincs kéznél.

Köszönöm a segítséget!
(#) clodooo1 válasza Impair19800826 hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Szia
Érdekődnék hogy sikerült-e beüzemelned a NEST-et? Van esetleg itthon olyan szakember, akit segítségül lehet hívni ha megakadnék? A tél előtt nem merem egyedül szétszedni a fűtési rendszert.....
Köszi
Miklós
(#) Teszi hozzászólása Nov 13, 2016 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni:
A probléma március óta húzódik és a szerelőm nem találja a hibát. Van egy FÉG cirkóm digitális termosztáttal. Amikor be kéne kapcsolnia – első sorban hideg víznél – a jelet kiadja, de a cirkó nem indul el vagy csak akkor ha:
1. Kézzel leveszem a hőfokot, hogy a termosztát kikapcsoljon. Várok fél percet és kézzel bekapcsolom.
2. A cirkón lévő termosztátot tekerve leveszem a víz hőfokot a kazánba – hallani a kattanást – majd visszaállítás után a cirkó elindul. Visszaraktam a régi szobai termosztátot – sima analóg – azzal is csinálja a hibát.
Lett cserélve:
- cirkon lévő termosztát
- vezérlés
- szoba termosztát.
Lefényképeztem a vezérlőpanelt, és csináltam egy rajzot mikor milyen helyzetben volt feszültség a kapocslécen.

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) zoszka válasza Teszi hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
A retesz pont miért nincs összekötve?
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2016
(#) Teszi válasza zoszka hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Én csak lefényképeztem, meg amit gondoltam lerajzoltam, megnéztem, de érteni nem értek hozzá. Ha tudsz segítséget nyújtani kérlek tedd meg.
(#) vision61 válasza Teszi hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Szia!
Amint azt zoszka is írta, a retesz (panelen RET jelölés nincs összekötve).
(Egyébként ez a panel nem a cirkó vezérlőpanelje, csak a szivattyú utókeringetés miatt van benne.)
(#) Teszi válasza vision61 hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Szia.
Sajnos a kép nem olyan jó, hogy látszana, de össze van kötve a 3-4 pont. Feltöltöttem egy XLS fájt abban lerajzoltam hogyan van a bekötés.
(#) Calius hozzászólása Nov 16, 2016 /
 
Sziasztok! Termosztát bekötés ügyben szeretném kikérni a véleményeteket/segítségeteket!
Van egy 13 éves Beretta Ciao CSI 24 kW fali kombi gázkazánom, termosztátos vezérléssel. A régi "tekerős" analóg termosztátomat szeretném lecserélni valami modernebb, programozható termosztátra. De mielőtt megvenném, szeretném kideríteni, hogy egyáltalán alkalmazható-e!
Erre a két termosztára gondoltam:
- Siemens RDE100.1

- Computherm Q7

Itt a kazánom leírása:
Beretta Ciao CSI 24

Jelenlegi termosztáthoz egy kábel fut, amiben 2 szál vezeték fut.
Ennyit tudok elmondani róla, mert sajnos a villamos "tudásom" kimerül max. egy váltó kapcsoló felszerelésében!

Szóval szerintetek applikálható valamelyik a kazánomhoz? Továbbá valakinek van tapasztalata valamelyikkel esetleg?
Elvileg ezek elemmel működnek, de mégis ír valamilyen 250V-ot, mi lehet ez?
(#) VIM válasza Calius hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Szia! Szerintem mindegy, hogy melyiket választod de az egyik az AAA-s elemekkel megy a másik AA-al. Azt ugyan nem tudni, hogy melyik mennyit fogyaszt az elemekből de a kijelzőjük sem azonos felépítésű.
(#) putyesz válasza zoszka hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Szia,

köszönöm a tippeket. Nagyon elfoglalt voltam, ezért nem tudtam írni. Nos az elem nem oldotta meg a problémát, így marad a relé. Azzal mit lehet tenni? Vagy kuka az egész készülék?
(#) pintersa hozzászólása Nov 23, 2016 /
 
Sziasztok!
Junkers kazánhoz zwr 18-3, amely gyárilag 3 vezetékes termoszátot kér.
Be lehet kötni 2 vezetékes computherm termosztátot, ha igen hova?
Ha nem, tudjátok, hogy milyen junkers termosztát való hozzá?
Jelenleg termosztát nélkül tökéletesen üzemel.
A válaszokat köszönöm
(#) zoszka válasza putyesz hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Elemcsere után 2x min és max között kell váltani, hogy a relé beálljon...
(#) zoszka válasza pintersa hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Nem javaslom a 2 pont szabályzást, mert elveszted a modulációt termosztát oldalról. De ha mégis ragaszkodsz hozzá, akkor be lehet kötni a reteszkapcsoló helyére.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2016
(#) vampywiz21 hozzászólása Dec 8, 2016 /
 
Sziasztok!

Az alabbi kazanba szeretnem bekotni az alabbi termosztatot:

Kazan: Beretta Smart 24 CSI

Termosztat: Saswell SAS908XWHB-7-RF-APP (Bővebben: Link)

Jelenleg egy szimpla analog termosztat van rakotve (elso kep)

A kazanba igy van bekotve a termosztat (masodik kep)

A harmadik kep a bekotesi rajz, igy is van bekotve.

Az alabbi bekotest irja az uj termosztat az ilyen fajta kazanhoz (negyedik kep)

Ha jol ertelmezem, akkor nekem kazan oldalon nem kell kotni semmit igaz? csak siman a termosztatot 230-ra tenni a kazanbol jovo kabelt meg a jelolt helyre, nem?
(#) machinedad hozzászólása Dec 15, 2016 /
 
Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni FÉG SC24 gázkazán és Computherm Q7RF párosításában?
Egyáltalán kopatibilis-e a C24-es kazánnal? A régi szobatermosztát 3 vezetékkel csatlakozik,
a Q7 meg csak bont/zár. Valakinek van már tapasztalata C24-es kazán és modernebb szobatermosztát összekötésében? A kazánvezérlés: SC12-40/F02 alap.
(#) Inhouse válasza machinedad hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Ha megnézed a SC12-40/F02 paneled adatait, bekötési rajzát, akkor láthatod, hogy a harmadik láb egy hiszterézis csökkentő ellenállás, amit régi termosztátoknál előszeretettel alkalmaztak. Kb. 10 hozzászólásonként benne van a topicban. Az ellenálláson keresztül folyó áram miatt melegszik, amikor zár a termosztát érintkezője. Az egyébként túl nagy be és kikapcsolás közötti hőfokkülönbséget enyhíti. Az új termosztátod pontosabb, jóval kisebb hiszterézisű, nem kell ezt a szálat bekötni (vigyázat, fázist kapcsol, ami ráz is!).
Egyébként itt pont ezt kérdezte valaki és meg is válaszolták neki. Az, hogy RF, vagy sima, nem számít ebből a szempontból.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2016
(#) Meto hozzászólása Jan 6, 2017 /
 
Sziasztok,

Junkers eurostar 4-es kazánom van, tr200-as junkers termosztáttal.
A termosztát nappali hőmérsékletbeállítója már nem működik jól. A beállítási után alkalmanként előfordul, hogy a beállított hőfok ugrál 2 érték között. Emiatt új termosztát vásárlását tervezem. Honeywell CM507-re gondoltam. Segítségeteket szeretném kérni, hogy be lehet kötni ezt könnyen a jelenlegi tr200-as helyére? Köszönöm!!
(#) VIM válasza Meto hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Szia! Azt hogy érted, hogy
Idézet:
„a beállított hőfok ugrál 2 érték között.”
? Az nem ugrálhat, mert a forgató gombot a kívánt értékre tekerve fogja azt az értéket tartani a kazán. Ami a kijelzőn látszik az a pontos idő kellene, hogy legyen de ez el szokott "mászni" ha áramkimaradás van. Véletlenül nem lett benne hagyva a szerviz menüben a panel alatti kapcsoló és a változás nem lett leokézva? Más típusú termosztáttal csak rontasz a helyzeten, mert a többségük nem képes a kazánnal kommunikálni ebből kifolyólag nem lesz lángmoduláció csak ki-be kapcsolás.
(#) Meto válasza VIM hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Úgy értem, hogy beállítom adott időintervallumra mondjuk 21 fokot, és utána lecsukom a termosztát fedelét, majd újból kinyitom és a megfelelő menüben az látom hogy ugrál a beállítot érték 2 érték között.
(#) VIM válasza Meto hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Az érdekes lehet ha eddig ezt nem csinálta vagy csak most vetted észre, hogy a kijelző hogyan tudja megjeleníteni (tizedes pontosság és hőfoklépcső detektálás). Két egész értékű fok között ugrál? Az érzékelő kalibrálása nem lett elállítva és ezért csinálja? Igaz, hogy nekem a 100-as van így ilyesmit nem tapasztalok.
(#) Meto válasza VIM hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Úgy gondolom maga a tekerő gombhoz tartozó érzékelő fáradt el, kopott ki. Amúgy nem egy egész fok között ugrál, hanem hektikusan. Pl. 16, 20 majd 18, 22 fok között. Minta a tekerőgombbal beálított értéket nem tudná megfelelően érzékelni. Amúgy 3 vezeték megy a termosztátba, biztos hogy nem lehet kompatibilis termosztátot találni ehhez a kazánhoz??(junkers ze 24-3MFK)

Köszi
(#) zoszka válasza Meto hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Bosch FR 100
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2017
(#) VIM válasza Meto hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Erre a lapos kondenzátorra panaszkodnak ha ilyen jellegű a probléma Bővebben: Link (biztonsági mentéshez kell). E miatt kár volna másik termosztátot venni.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2017
(#) zoszka válasza VIM hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Az csak azért felel, hogy ne veszítse el azonnal a beállításokat.
(#) Meto hozzászólása Jan 9, 2017 /
 
Köszönöm az eddigi visszajelzéseket!

Kérdésem, hogy valóban lehetséges, hogy az újfajta termosztátok (pl. egy Honeywell CM507, vagy CM707) nem tudják a lángmodulációt szabályozni a junkers ze 24-3MFK kazánnál? Vagy van olyan termosztát, csak az piszkosul drága? Mennyit számít amúgy ez a moduláció a fogyasztásban?

Köszi!
(#) zoszka válasza Meto hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Tök felesleges törnünk magunkat ha nem olvasod el a válaszokat....
Modulációs
(#) Meto válasza zoszka hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Szia,

A Bosch FR 100-ra gondolsz? Köszönöm az ajánlást!
Ha igen, akkor nekem ez túl drága. Azért köszi!
(#) zoszka válasza Meto hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Más nincs hozzá.
(#) Meto válasza zoszka hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Tehát ehhez a kazánhoz akkor csak a saját Bosch termékek lehetnek kompatibilisek, ha a lángmodulációt is használni akarom..
És valaki letudja írni laikusként is értelmezhető nyelven, hogy mit veszítek ha egy olyan termosztátot szerelek be ami nem tudja szabályozni a lángmodulációt?

Köszönöm!
(#) VIM válasza Meto hozzászólására (») Jan 10, 2017 / 1
 
Ha csak beírod, hogy lángmoduláció, már jönnek is a találatok de inkább ezzel kell kezdeni az olvasást, és majd a folytatás ...
Következő: »»   59 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem