Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   599 / 727
(#) ptesza válasza Andralin hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
A magas polarítás fordítása segíteni fog.
(#) Andralin válasza ptesza hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Megtettem, megfordítottam a magas polaritását.

Sokkal nem lett jobb a helyzet, most is ott van a lyuk, csak feljebb tolódott 2,6 kHz-re.
A hangzás továbbra is szép, nekem tetszik, akár rá is hagynám így.

Vagy még próbálkozzak megszüntetni azt a lyukat?
Esetleg más értékű kondenzátor nem segítene?

Freq 05.png
    
(#) P_Laszlo válasza ptesza hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Pedig a mélyközépnek szép egyenletes az 1k fölötti része, és időben is hamar csillapodik. És a magas másodrendű szűrésével a 17R634A vágása nem változott, csak a BC25-ös vifáé, ha most megoldódott, a zavart nem a mélyközép okozta.

Eredetileg ezt DX25-tel használták, a váltó is arra a hangszóróra készült, csak az olcsósítás kedvéért került bele BC25. Bővebben: Link
(#) P_Laszlo válasza Andralin hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
A méréseken kellene dolgozni még. Nagyon zavaróan kevés infó szedhető ki belőle.

Én most ezek alapján azt gondolom, hogy váltás szempontjából az előző állapot a jó, a Freq 03.png. A 05-ösnél, ha igaz, amit mértél, keresztezésnél oltja ki egymást a két hangszóró, az pedig kevésbé szerencsés.
(#) Andralin válasza P_Laszlo hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Sajnos ennyit tudok mérni, nincs profibb felszerelésem hozzá.

Akkor visszacserélem a magas polaritását, úgy volt a 03-as görbe.

Szerinted az a lyuk mennyire "gáz", mennyire igénytelen? Maradhatna így, vagy jobb lenne még dolgozni rajta?
Pl. a kondenzátor értékének változtatásával nem lehetne kikompenzálni? Vagy akkor az nem is a vágási pontban van a 03-as görbén?
(#) nimrod79 hozzászólása Dec 18, 2016 /
 
Sziasztok!



Már nagyon régóta használok egy pár sony ss-cmd373 hangfal
at. Nagyon jó kis hangfal
ak, nagyon szeretem ezért nem szeretnék megválni tőlük. Sajnos most azt vetem észre, hogy az egyik magas hangszóró elkezdett recsegni. Szerintem nagy a valószínűsége annak, hogy széthajtottam, túltekertem a hangerőt. A kérdésem az, hogy honnan tudnék beszerezni egy darab ugyan ilyen magas hangszórót? Ha lehetséges akkor pont ugyan hangszórót szeretnék bele tenni ami benne van. Ha egy mód van rá akkor nem akarok egy egészen más hangszórót belefaragni.

Köszönöm az infót!
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2016
(#) Primary hozzászólása Dec 20, 2016 /
 
Milyen csatlakozót használnátok egy hangfalalon?
Olyan lenne jó, aminek van beépíthető papa és mama változata is, viszonylag kicsi, olcsó. Az XLR-t kizárnám, nagy és és másra is van használva. Hülyegyerek biztosra szeretném csinálni, illetve toldhatóra a kábelt.
Ha nem lesz valami ultimate megoldás, akkor nem lesz ugyanolyan csati a két végén (papa-mama), de azért hátha van valami jó megoldás.
Nem muszáj hangtechnikában használatosnak lennie.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2016
(#) Ge Lee válasza Primary hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
A speakont vagy a rugós hangszóró csatlakozót egyik másik szokták hazsnálni. Én az utóbbit szoktam, néhány száz W-ig sosem volt vele gondom. Meg van ez ami még jobb, ennek is van rugós változata is.
(#) Andralin válasza P_Laszlo hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
Azóta nagyon érdekes és egyben szerencsés fejlemények vannak!

Az eddig méregetett hangsugárzót nevezzük bal oldalinak.
A jobb még nem volt teljesen kész eddig, a hangváltó nem volt teljesen összerakva.

Tegnap este kiforrasztottam a balból a próbaképp beletett 1mH tekercset, hogy be tudjam fejezni végre a jobb oldalit. A bal oldalit egyenlőre összecsavaroztam, azt terveztem, hogy majd ha sikerül beszerezni a két extra tekercset, akkor majd beledobom. És akkor így teljesen össze tudtam rakni a jobb oldalit is.

A bal oldalit még egyszer kipróbáltam a tekercs kivétele után, és meglepően vettem észre, hogy sokkal jobb a helyzet mint eddig bármikor! Bár ott van még egy esés 1,4 kHz-nél, de sokkal kisebb mint eddig bármelyik mérésnél.

Ez mitől lehet? Mitől javult meg ennyire?
Egyetlen dologra tudok csak gondolni, a próbaként betett párhuzamos tekercs kiforrasztásakor vettem csak észre, hogy a magassugárzó egyik vezetékét hibásan forrasztottam be. Volt érintkezés, de az ón nem fogta össze a vezetéket a NYÁK-kal. Ezt egyből orvosoltam is. Egyedül ez az egy különbség van az első mérésekhez képesti állapottal összehasonlítva.

Végül kipróbáltam az elkészült jobb oldalit is. A teszt itt is mutat egy kis visszaesést 1 kHz felett valamivel, de szinte elhanyagolható.

És ami a legfontosabb, hogy nagyon szépen szól mind a kettő! Hallgattam több órányi tömörítetlen zenét mindenféle stílusban és most már így teljesen meg vagyok elégedve a hangzásával.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2016
(#) Primary válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
Ez világos, én is ezeket használom, de Speakon nagy, a többi meg nem hülyegyerekbiztos.
(#) P_Laszlo válasza Andralin hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
Nehéz megmondani. Kicsi a mérések felbontása. Kicsit olyan volt, a korábbiaknál, mintha a magas előtt nem lenne soros kondenzátor, csak rövidzár. A jobb oldali egész jól néz ki.
(#) szamóca válasza Primary hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
6,3mm-es Jack?
(#) Primary válasza szamóca hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
XLR, jack, RCA nem játszik az összekeverhetősége miatt, a speakon meg nagy. De ha mást nem találok, akkor az lesz, vagy az a zöld dugaszolható sorkapocs.
(#) P_Laszlo válasza szamóca hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
Ha jók a kontaktok. Egyébként szorítós banánaljzatok, amilyet sikerül, tálca nélkül, csak a dobozba építve. Szerintem.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2016
(#) szamóca válasza Primary hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
(#) Primary válasza szamóca hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
(#) aradi-gyula hozzászólása Dec 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy üres Orion HS-280 dobozom, valamint egy pár Vifa DX25TG09-04 és Visaton WS20e hangszóróm. A hangdobozhoz tudnék új előlapot készíttetni a fenti hangszórókhoz kivágva. Szerintetek milyen minőséget lehetne ezekből a hangszórókból kihozni?
Üdvözlettel:
Gyula
(#) Action2K válasza aradi-gyula hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Szia!
Szerintem megfelelőt lehet belőle kihozni. Látatlanban 4-4,5 k-ra tenném a váltót, s bassreflexes kivitelben.
(#) Andralin válasza P_Laszlo hozzászólására (») Dec 22, 2016 / 1
 
Szeretnék mindenkinek köszönetet mondani, aki a topikban segített a hangsugárzók felújításában!

Napok óta hallgatom elég sokat őket és teljesen meg vagyok elégedve velük, én most már ráhagyom, nem finomítgatom tovább.
Szeretném kiemelni, hogy a mélyek igazán szépen szólnak, jó választás volt az ajánloptt típus.
(#) P_Laszlo válasza aradi-gyula hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Az a Visaton nem érdemli meg ezt a jó magasat.

Mély: 1,3mH
Magas: 3,3-4,7µF + 5,6-6,8R

A dómot süllyeszteni kell.

Hja, reflexnyílásos nem lehet. Nem engedi a mély, és a térfogat.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2016
(#) aradi-gyula hozzászólása Dec 23, 2016 /
 
Köszönöm, kipróbálom ünnepek után.
(#) Tremolo hozzászólása Dec 28, 2016 /
 
Jó napot! Ha van egy segítőkész Guru a környéken, kérem szakértse meg nekem az alábbi videót:

Youtube

A kérdés az, hogy ha venném ezt a típust, ami igen olcsó, megérné-e valóban ez a kis munka-befektetés a "szemmel hallható" különbség eléréséért? Nos az én sejtésem azt mondja hogy igen. De szeretném hallani egy hangfalakat "mélyebben" ismerő szaki véleményét, benyomását erről. Előre is köszi a fáradtságot! (Nekem nem pontosan érthető, hogy mit bütykölt az áramkörön. Látszólag egy tekercset iktatott be... Forrasztani irtó jól tudok, de nem vagyok mélyen jártas a szakmában.)
(#) erikabanhidi hozzászólása Dec 30, 2016 /
 
Készülünk a nagy durranásra, vagyis a szilveszteri dübörgésre. Egy pár autós subcsőből készített álló fronthangsugárzót raktunk össze. Kívül belül parafa burkolással + belül 4cm vastag vatelin paplant kapott oldalt, na meg a középsugárzó is vattát és fekete táblafestékkel festve.

Hangszórók:
* mély: EVM 12"
* közép: Eastech 6,5"
* magas: JBL szupermagas
Keresztezési frekik: 750Hz & 6000Hz - 6-12-18dB/okt.
Reflexcső (hangoló cső): hangfalanként 2db 50mm belső átmérővel (alul is van egy)
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2016
(#) Benji94 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Dec 31, 2016 / 1
 
Egész igényesen összeraktátok
Milyen a hangja? Tetszik?
(#) erikabanhidi válasza Benji94 hozzászólására (») Dec 31, 2016 / 1
 
Nekem a Vangelis nagyon tetszik rajta, széles tér jellemzi és van dinamika is bőven...Férjem Nightwish, Lord, Ismerős arcokat hallgatott ...tetszett nagyon mindkettőnknek!
(#) sgrcsont hozzászólása Jan 8, 2017 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy bevált és megbízható hangfalpárt vagy aktív mélyládát. Erősítőből már rengeteg van itthon, de most ehhez is megjött a kedvem. Tudnátok nekem ajánlani egy követhető, utánépíthető projektet? Visszaolvasgattam eléggé a témában, de sajnos eddig nem találtam.
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2017
(#) erikabanhidi válasza sgrcsont hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Szia!
Mély-láda bő fogalom... abból aztán van egy tucat fajta, pl. ott a bandpass, bandpass + reflex hibrid, reflex - ebből előre néző - alulra néző hangszóróval....stb. kinek mi tetszik. Aztán nem beszéltél a helyiség nagyságáról. Míg nincs hangszóró anélkül nem lehet dobozt sem építeni, de tervezni főként nem, mert ugye fordítva nem kezdünk hozzá semminek sem! Nekem a bandpass + reflex kombinációs dupla hangszóró - szembefordítva jön be mind hangra, mint terhelhetőségre.
30cm alatt jó subwoofert még nem igen hallottam szólni. És ha már aktív akkor már aktív aluláteresztő szűrőt megérdemel, igaz nem csak akkor.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2017
(#) sgrcsont válasza erikabanhidi hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Szia!
Őszintén semmi tapasztalatom nincs hangfal építés terén. Ezért kerestem egy 'guide'-ot, útmutatót. Nemrég megmentettem a egy 25 cm-es a hangszórót a kukától. Egy számítógép szervizből akarták kidobni, mert nem tudták eladni (a polcon megfáradt a gumi perem). A peremet kicseréltem és innen jött az ötlet, hogy csinálni kéne vele valamit.
A szoba ahova lenne egy 2x4 m alapú 3 m magas. Elég kis helység. Van benne két elég terebélyes hangfal, amiket egy házilag készített Reloop féle erősítő hajt. Ezeket szerettem volna kiegészíteni 2.1-re. Egy külön aktív mélynyomóval. Valahogy úgy gondoltam, hogy azon lenne egy kimenet, ami menne a másik erősítő bemenetére.
Ebben szeretnék segítséget kérni. Ha nem jó a 25 cm-es hangszóró veszek olyat ami kell. Mit javasolsz?
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2017
(#) Benji94 válasza sgrcsont hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Mindenképpen akarsz barkácsolni?
Azt tudjad hogy nem lesz sem olcsóbb és nagy az esélye hogy jobb sem, mintha veszel egyet, főleg használtan. 20 ezer ft körül sztem kapnál olyan autós mélyládát ami az igényeidnek megfelelne. Újonnan viszont annyiból épp hogy egy valamire való mélyhangszóró kijön.
Azzal a 25 cm-es hangszóróddal ami van, nem hinném hogy érdemes lenne foglalkozni, ha jó hangszóró lenne el tudták volna adni.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2017
(#) Kovidivi válasza Benji94 hozzászólására (») Jan 9, 2017 / 1
 
Nekem 20cm-es hangszóró van a mélyládámban, házi az is, bőven elég 5W-tal hajtani, nagyobb teljesítménnyel már a szomszédot is zavarná. Szerintem érdemes kipróbálni, mit tud. Akár szekrényoldalból is lehet jól szóló ládát készíteni, az pedig ingyen található általában.
Következő: »»   599 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem