Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   71 / 195
(#) Ivan93 válasza rascal hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Köszönöm szépen!
(#) rascal válasza Ivan93 hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Szivesen!
(#) Alkotó hozzászólása Jan 9, 2017 /
 
Kiépítek egy minimális sűrített levegő hálózatot, mert így kényelmesebb lesz, mint egy vastag oxigéntömlőt huzigálni magam után. Ehhez megvásároltam a szükséges anyagokat (nem olcsó mulatság, kevesebbre számítottam).
De a végcsatlakozók rögzítésének fontos részlete megoldásra vár. Egy nagyon jól felszerelt szakboltban vásároltam, de ők sem tartanak olyan csatlakozót, ami hivatalosan rögzíthető, azaz ezek mind lengő megoldások (még katalógusban is alig találtak, de még sosem láttak olyat élőben). Ilyet is vettem, de azért szeretném rögzíteni őket.
Van valakinek ötlete, vagy már kipróbált megoldása egy ilyen csatlakozó rögzítésére? Egyik oldalába megy egy 10 mm-es cső, a másikba pedig a csőkígyó szabványos levegő-csonkja. Forrasztani, melegíteni nem lehet mert gumi tömítés van benne. A vastagabb végén lévő külső hüvelynek el kell tudnia mozdulni kb. 3-4 mm-t, a csonk oldásához.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2017
(#) Mircsof válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Szia!
Idézet:
„Forrasztani, melegíteni nem lehet mert gumi tömítés van benne.”

Nagyon egyszerűen szétszedhetőek. A végén van egy zéger szerű gyűrű azt ha leveszed már jön is szét szépen sorban. Ezzel máris több megoldás is szóba jöhet a rögzítésre, köztük a forrasztás melegítés is.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2017
(#) jethro válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Szia.
Esetleg csőbilincs?

b.jpg
    
(#) 06smici válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Szia!
Léteznek gyorscsatlakozók amiknek menetes a másik felük. Azt már olyan csőre szereli az ember, amilyenre scak szeretné. Ahhoz meg közel végtelen a felfogatás módok száma.
itt van is egy konfiguráló hozzá.
De a Te képeidet elnézve, az sem kizárt hogy ez a csatlakozó is szétszedhető és akkor máris van egy menetes szerelhető vége
(#) Alkotó válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Igen, valóban szétszedhető. Ugyan nincs kéznél semmilyen "lángom", amivel forrasztani tudnám, és pákához ez nagynak tűnik, de mint lehetőség ezt se vessük el.
Úgy tűnik, az alaptest (második kép) elemei ragasztva is vannak a menetes csatlakozás mellett. Ha ezt oldom, akkor nem garantálható hogy tökéletesen újra tudom szerelni (de azért jó esély van rá).
(#) Alkotó válasza 06smici hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
A menetes végbe egy olyan betét csatlakozik, ami képes a 10 mm-es műanyag csövet fogadni. Éppen az problémám, hogy a bejövő cső is egy hajlékony műanyag, ami egy kábelcsatornában jön, és az elmenő spirál is flexibilis, amihez a fogyasztó csatlakozik.
A csatlakozó rögzítése tudná az elvárt merevséget biztosítani, hiszen a spirált össze-vissza rángatom munka közben.
(#) Kinka István válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Szia!
Ahogy a szétszedett csatlakozót látom, a bemenetén 1/4"- belső menet van. Ezt 1/4-1/2"-os K-K-s közcsavarral 1/2"-os falkarikába rögzítheted. A falkarika lehet forrasztásos rézcsöves, roppantható alupex csöves, de akár a hagyományos menetvágós vas csöves is.
(#) Gabó válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Nálunk az ilyen csatlakozó, egy kifúrt L idommal van rögzítve. Jól bírja a strapát.
(#) Alkotó válasza Gabó hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Lefotóznád, vagy lerajzolnád nekem?
A legegyszerűbb megoldást pillanatnyilag én is valamilyen bilincsben/kengyelben látom, ami pl. a hatszög hasábon stabil megfogást adhatna.
(#) vision61 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Szia!
Az utolsó kép alapján egy kb. 3 mm vastag alu, esetleg acél lemezt meghajlítasz L alakra (vagy L acélból levágsz egy darabot), és fúrsz rá pontosan egy olyan furatot, ami illeszkedik a 10 mm-es cső oldali csatlakozó válla és a másik csatlakozó rész közé.
(Közben megelőztek.)
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2017
(#) Kinka István válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Mivel a csövet már megvetted, így szerintem egy 1/2" falikorongba berakhatod. Kiveszed a bemenő csonkot, azt egy 1/2-1/4" KB közcsavarral a falikorongba teszed. A gyorscsatlakozót pedig egy 1/2-1/4" KK közcsavarral tudod a kimenetre rögzíteni.
(#) 06smici válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Miért nem raksz rá egy darab csövet? Ahogy István is írta, egy tizen pár centis 1/2"-os cső és máris felfúrható a falra. Igaz, kell hozzá két darab toldó. Cserébe ha felfúrod két bilinccsel, utána lehet rángatni bármennyit.

Időközben már ő is kifejtette részletesen. Nem akartam ismételni, csak én lettem aki lassabban írta le
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2017
(#) Gabó válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Így van. A lényege, hogy olyan vastag anyaga legyen, hogy a csatlakozó szoruljon.
(#) Alkotó válasza vision61 hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
A betét egy gumigyűrűvel tömít, ezért a közlemez méretét jól el kell találni, de ezzel együtt is működhet a dolog. Az átmérős rész és a hatszög közötti átmenet nagyon kicsi vállat jelent, az elvárt stabilitás szempontjából ezt érzem kritikus pontnak.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2017
(#) Gabó válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Nehogy azt hidd, hogy gyenge. Kolléga naponta gyilkolja rendesen, és eddig úgy áll a helyén, mint Katiban a gyerek
(#) Alkotó válasza Gabó hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Köszönöm a javaslatokat, most már csak el kell döntenem melyik megoldást válasszam.
(#) Gabó válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Ahogy neked szimpatikus. Nálunk bevált, és eddig nem okozott csalódást.
(#) adapter válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Szinte már lerágott csontnak tűnhet, de mi is Gabó módszerét használjuk. A tömítés miatt ne aggódj, ha nem tömít a tömítés és max. 5-6 barral használod simán a menetre hajtott teflon szalag jól tömíti a két menetes darab közti részt...
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 11, 2017 / 2
 
Felszereltem a csatlakozót. Rövid próbálgatás után, a satupad szélén tűnik a leginkább kézre esőnek. Így beéri az egész asztal, a mellett lévő fúrógépeket, és a kicsit odébb lévő köszörűt, és a faipari marómat is. A satu egyik csavarját használtam fel a megfogáshoz, ezért kicsit alakítani kellett a konzolt, de megoldottam.
Az ideális vastagság 4,2 mm lett volna, de ilyen lemezem nem volt, ezért az 5-ös laposvas hátsó oldalát megsüllyesztettem 0,8 mm-t egy célzottan köszörült fúróval.
Már a levegőcsövet is 90 %-ban rögzítettem, de még a kompresszor végleges helyét nem alakítottam ki.
(Éppen egy rosszul megvilágított pontja a műhelynek, így a képek nem ideálisak, de igyekeztem láttatni a lényeget.)
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Hegeszteni nem szoktál satuba fogott anyagot? Nem biztos, hogy a műanyag cső bírni fogja.
(#) zolika60 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Majd kihúzza olyankor.
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Majd kiderül. Szoktam hegeszteni, esetenként satuban is. De ennek hője nem terjed eddig. Esetleg a salak tapadhat fel a csőre, és okozhat benne kárt, de most ezt nem jósolom valószínűnek. Ha gond lesz vele, áthelyezem, illetve a spirál egy mozdulattal kivehető.
(#) nagym6 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Idézet:
„ezt nem jósolom valószínűnek”
Pedig fröcsög távolabbra is, néha akkora olvadt golyó, hogy esetleg egyből átolvad a műanyag cső.
(#) Alkotó válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Majd meglátjuk... Sem erre, sem nukleáris támadásra, sem poliuretánt evő rovartámadásra nem számítok, viszont határozottan számítok kényelmes levegővételezésre. ( A cső nem PVC, hanem PU, ami sokkal drágább, de számos jobb tulajdonsága van.)
(#) szamóca hozzászólása Jan 13, 2017 / 4
 
No, befigyelt a műhelyembe egy asztali fűrész.
(#) Gafly válasza szamóca hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Már az oszlopos fúród miatt is evett az sárga irigység .
Állapotom ettől meg cseppet sem javult
(#) szamóca válasza Gafly hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Az nagyon jó üzlet volt annak idején. Azóta se láttam hasonló állapotút. Bár költenem kellett rá, de jobb mint a most kaphatóak zöme, pedig 48éves gép.
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Most már meg kell bíznod egy őrző céget, mert a felhalmozott értékek miatt, potenciális rablási célpont lettél (könnyen mozgathatóak a gépek).
Kimunkált eszköznek látszik, legyen hozzá sok munkád.

A feladatok sokrétűek lehetnek, de ezek a gépek még mindig csak "átvágásban" gondolkoznak, és arra kínálnak is mindenféle megoldást. Saját gyártásaim során, visszatérő feladat a különböző marások, hornyolások, és csapolások készítése. Ehhez egy sima vízszintes tengelyt használok, stabil csapágyazással -oldalirányban is-, és precíziósan állítható magassággal. Jól elvagyok ezzel a géppel, nem kellett még a nálad most már elérhető sokoldalúság. De ha majd szükséges lesz ilyen, tudom hová forduljak.
Következő: »»   71 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem