Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   775 / 1152
(#) liderces válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Valahogy így értelmeztem Én is, köszönöm a megerősítést!
(#) Chipmunk1960 válasza Bearni74 hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Szia, Ez lenne az? Sajnos az ilyen s hasonló ipari cuccokhoz 99%-ban nem lehet fellelni rajzot. Az ember kénytelen elektronikai ismereteire, s tapasztalataira hagyatkozni, hogy valamikor már látott hasonlót, s az hogyan működött. Ha azt kérdezed a 473 mit jelent azon a képen, akkor neki se kezdj. A relé és a csatlakozó között áthúzás van, a panel megégett, szenes műszerrel mérve tökéletes, 240V -on viszont vezet/het, ha feljebb megy a páratartalom. Ez nem 2 napos meló, mert még a C9 elkó tetejét is megmarta, meg a mellette lévő 3 kondi fóliáját. Az elem környékéről nem is beszélve. Ha valaki el is vállalja, még nem tudja, hogy nem ment-e tönkre a 3 IC is, a "tragédia" közben.... Szerintem scrap panel.
(#) jethro hozzászólása Jan 2, 2017 /
 
Sziasztok.
Kaptam egy csomó ilyen kondit.
Mi a pontos neve ennek a fajtának.
Köszi.
(#) Sebi válasza jethro hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Ezek kis tűréssel gyártott fólia kondik. Kereskedelemben nem volt kapható.
(#) jethro válasza Sebi hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Köszi.
(#) Gafly válasza jethro hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Használhatod amire akarod. De a ráírt érték hihető (műszert kalibrálni például), úgyhogy nem pocsékolnám el őket...
(#) jethro válasza Gafly hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Szia.
Elpocsékolni nem akarom,mert láttam,hogy valami spéci csak nem tudtam mi a pontos neve.Lehet hogy soha nem használom mert elég hülye értékük van.
(#) pucuka válasza jethro hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Szűrőkben igen jóminőségű kondikat használtak, "igen hülye" értékekkel.
(#) daneg86 hozzászólása Jan 3, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy erősítőt javítok éppen, és annak a bemenetén, közvetlen az rca csati melegpontja után találhatóak ezek a kis narancssárga izék. Az egyik szépe szétrobbant. Az erősítő bemenetére user error folytán került egy röpke 150V...
jobb szélső lába az RCA-ra megy, középső gnd-re, bal szélső meg tovább az előfok felé.
Nyák jelőlés: CF
3 láb
felirat
2222
H-05

Egy ebay vagy valami beszerzőpont webcíméért igen hálás tudnék lenni

Válaszotok előre köszönöm!
(#) kadarist válasza daneg86 hozzászólására (») Jan 3, 2017 / 1
 
Szia!
Ez egy kis zavarszűrő kondenzátor. Bővebben: Link.
(#) Sebi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 3, 2017 / 1
 
Igen. És egyes fajtáknál a két szélső lábon - belül - ferritgyöngy is van...
(#) kadarist válasza Sebi hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Így lesz a drótból induktivitás.
(#) kameleon2 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Nem. Így lesz a nagyfrekis zavaroktól mentes valami. Most mértem nemrég egy laborban. Szépen lehetett látni a ferrit hatását. Gyönyürűen kifésülte a jelet. Főleg a nem hallható tartományban. Ferrit nélkül tele volt tüskékkel a vezeték, ami antennaként működött.
(#) kadarist válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Ez nem biztos, hogy jó eljárás, mert a nagyobb áramú nem látja el megfelelően az áramkorlátozást, rövidzárvédelmet.
(#) tibibalogh520 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Az áramkorlátozást, rövidzár védelmet, nem önállóan az IC hívatott végezni, hanem az őt körülvevő alkatrészekkel karöltve teszi.
Jól is néznénk ki, ha egy tápba, az áteresztő tranzisztor helyére nem tehetnék nagyobb kollektor áramút... Félve attól, hogy az áramhatárolás nem fog működni.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2017
(#) kadarist válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Az LNK kapcsolóüzemű szabályzónál alapesetben nincs külső áramhatárolással összefüggő alkatrész, minden a tokban van, tehát nem jó az érvelésed.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2017
(#) tibibalogh520 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Mondj egy életszerű példát, ahol az általad oly fontosnak vélt áramhatárolásnak szerepe van!
Az ominózus IC által táplált áramkör úgy is maga dönti el, hogy mennyit óhajt felvenni.
Ha áramköri hiba miatt megnövekszik az áramfelvétel, akkor úgy is letilt, vagy ami valószínűbb, kilukad az IC.
Na ekkor lép be a zárlatvédelem, mely egy megfelelően méretezett, és típusú ellenállás(fuse resistor), a primer DC körben. Mikor ez utóbbi megszakad, akkor automatikusan nyúlhatsz az LNK306 ért. Az LNK304 helyett is, ha nem akarod égetni magad...
Egy TDA2040-es IC sem tesz tönkre semmit, csak azért, mert a 2030 helyére rakják be!
Ugyan az, csak többet bír.
(#) Bearni74 hozzászólása Jan 7, 2017 /
 
Ahoy!

Tudom hogy nagyon sokszor lehetetlen az ilyen alkatrészek életre keltése, de hátha.

Nem az a kérdés, hogy mi ez, mert azt nagyjából tudom. Ricoh Affico 1045 lézer feje.
De hogy lehetne ezt a nyomtató nélkül életre kelteni?

Amit tudok róla egy halom szám:
c24-011041484 a lézerfej egyik oldalán a tokon, ugyanezen tokon van egy másik matrica
290011041484 V:241.236 felirattal. A panelján meg 11003119 van rászitázva

a ricoh jelölés meg pwb no. B0045301A

De egyik szám alapján se találtam róla semmit.

Ami látszik, hogy a panel a lézerfejjel - ha tudom majd lefényképezem - 3 as csoportban 2 helyen van össze forrasztva réz vezetékkel.

Annyit már tudok, mert láttam pár lézer fejet, hogy mindegyiknek 3 kivezetése van - legalábbis a dvdké igen - igy szerintem lehet hogy 2 lézer egység lehet egy tokban.

Várom az ötleteket, hogy hogyan tudnám életre kelteni. Az az hogy adjak neki áramot és mennyit.
(#) Bearni74 válasza Bearni74 hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Ezek meg a képek róla.
(#) erobi82 hozzászólása Jan 9, 2017 /
 
Szerintetek ez melyik elektronikai cég logója? A problémám az, hogy az izzó szétolvasztotta a foglalatot. Ilyet szeretnék szerezni, de az Opel EPC alkatrész programjában sem találom. Hátha gyártó cég ismeretében sikerülne valamit szerezni..
(#) kadarist válasza erobi82 hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Ez milyen Opel melyik részében volt?
(#) erobi82 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
D Corsa középkonzol. Rádió alatt. Ez világítja meg a fűtőventilátor tekerő gomb környékét. Valamint a levegő befúvási irány jelzéseket.
(#) llax hozzászólása Jan 10, 2017 /
 
Vannak nekem csúszósarus graetz "kockáim" , M045 -90 50S és M049 -90 50S feliratokkal, vastag alu hűtőfelülettel. A saruk nem a sarkok felé tolva, hanem az élek közepénél találhatók. Az M a bekarikázatlan Motorola logóra hasonlít. Az ömlesztve tárolt kacatjaim között találtam ezeket, az esetleges hasznosításukhoz jó lenne ismerni a paramétereit.
A Google a ráírt adatok alapján semmi hasonlót nem talál (próbáltam 045 és 049 nélkül keresni, gondolom ezek gyártás idejére utalhatnak). Ha valaki ismeri ezeket és tudna max. áramot és feszültséget írni, azt megköszönném.
(#) erdgab válasza llax hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Az elsőre ezt találtam,a másikra semmit,de nézd meg a feliratot jobban,hátha más is van oda írva
(#) llax válasza erdgab hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Amit találtál, az megszakító, ami nálam van az graetz. Amit írtam azon kívül egyéb felirat nincs, csak a polaritás jelzése. Talál sok mindent a Google az adatokat megadva, csak egyenirányítóféleségeket nem.
Küllemében és méreteiben teljesen azonos a Motorola MDA3500 sorozatával (erről találtam adatokat), az "M" logó is ugyanaz. Csak a feliratok nem azonosak.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2017
(#) oszitrek válasza erobi82 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Szerintem General Electric(azaz GE). Megnéztem, és én sem találtam az EPC-ben...
Sztem ezt ki kell váltanod valamivel....
(#) game4812 hozzászólása Jan 11, 2017 /
 
Sziasztok!
Ez egy +-15V-os kapcsolóüzemű táp, A terhelhetősége lenne a kérdésem. Egy DIP-8 alkatrész van rajta, a következő felirattal: "E23405 QB2263AP", erről nem találok semmit, a 2 darab TO-220 tokozású alkatrész pedig "D03YC MBR 10100FCT, és F05YX JST5N60F". Utóbbi elvileg egy 5A-es N-MOSFET. Egy körülbelüli érték is elég lenne. Köszönöm!

DSC_6027.jpg
    
(#) Hp41C válasza game4812 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
NEm OB2263?
Az MBR10100 pedifg"High Voltage Trench MOS Barrier Schottky Rectifier"
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2017
(#) vargaf válasza game4812 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Ha egy kicsit figyelmesebb lennél:
QB2263 helyett OB2263-ra keresnél, akkor a 8 lábú IC-t megtaláltad volna. A tipikus alkalmazását mellékelem.
Az MBR10100FCT is megtalálható:
MBR10100FCT
De az 5N60F is meg van:
5N60F
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2017
(#) vargaf válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
A keresett alkatrész MBR10100FCT volt, az nem azonos az MBR10100 M3-al.
Következő: »»   775 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem