Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Menetszámolós tekercselőgép házilag
Lapozás: OK   27 / 35
(#) misi 54 válasza Peter65 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Azt hiszem ez lesz a megoldás,mindenkinek köszönöm .
(#) Fodor Tomi válasza lacza89 hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Szia a tekercselőgépedről úgy szedted le a huzalt hogy a zománcdobról feltekerted a karikára ellentétes irányba és utána befűzve nyomattad fel a toroidra?
(#) misi 54 válasza misi 54 hozzászólására (») Márc 6, 2016 / 1
 
Megoldódott egy piaci kukázásból.

DSCF3612.JPG
    
(#) akos11 hozzászólása Jan 10, 2017 /
 
Üdv készül az enyém is. szerintetek a tapasztalat szerint milyen távolság az optimális a szálvezetés és a cséve között?

DSC00506.JPG
    
(#) Ge Lee válasza akos11 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Az attól függ hogy mennyire precíz a szálvezetés. Ha minden esetben követi a huzalvastagságot és pont annyit megy arrébb amennyit kell, akkor közvetlenül mellette is lehet. Ha nem így van, akkor messzebbre kell vinni. De ha van hely hogy elvidd tőle akár 1 méterre akkor már vezetés sem kell, mert olyan távolságból már behúzza magát a huzal menet menet mellé, csak el kell térni egy keveset a merőlegestől.
Az enyém még nincs teljesen kész, de kézi vezetés van (lesz), két apró lécdarab közé szorított filc feszíti a huzalt, a léc pedig néhány centit elcsúsztatható ide oda egy fémpálcán. De nem is tekerek vele E65-ösnél nagyobb trafót.
(#) akos11 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Köszi akkor választok egy 10cm körüli értéket a vezetés remélem precíz lesz.
Úgy számolom akár ezred pontosan is tud a lineáris sín tolni. De kérdés be tudom e derékszögbe állítani maga a tengelyeket meg maga a csévét sem biztos ilyen pontossággal.
én 0.20-0.8 ig vastag drótig tekerek max 102 trafóig.
(#) Alkotó válasza akos11 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Sok tekercselés tapasztalat birtokában javaslom, hogy szálvezetés részt a második helyre tedd, azaz előzze meg a "huzalfeszítés" ügye. Ez sok esetben kézi megoldást jelent, amivel nincs is baj, de csak bizonyos körülmények együttállása esetén hatékony. Ha egy sok kilós huzaltekercsről veszel le vékony (1-2 tizedes) huzalt, akkor az induláskori rántás szakadáshoz vezethet, a megállásnál pedig a forgó tömeg lendülete gubancot hoz létre. Tehát sok esetben a tekercset külön motorral forgatni szükséges, mert a huzal nem tudja a letekeréshez szükséges erőt kifejteni. Éppen a forgatás sebessége a dolog nyitja, ahol a fordulat a huzalfeszességtől függ, pontosabban a huzalfeszítő görgő helyzetétől (mert ez fel-le mozog, és valamilyen szabályzással módosítja a fordulatot).
A vezetést, ha a kezed jól meg tudod támasztani, kevés gyakorlattal is egészen jól meg lehet oldani minden külön aplikáció nélkül is, de a feszítéshez (vagy hívhatjuk előforgatásnak is) kikerülhetetlen egy jó megoldás.
(#) akos11 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Üdv igen egy precíz szalag fék is lesz benne megy egy motor is amit be lehet majd állítani szintén fékre is. A rántás is elkerülöm lassú indítású elektronika indítja a csévélő motort.
(#) akos11 hozzászólása Jan 12, 2017 /
 
Mi a véleményetek a mágnes fékről volna egy 1.1Nm erejű az jó lenne féknek?
(#) akos11 hozzászólása Jan 22, 2017 /
 
Most tovább haladtam.

DSC00519.JPG
    
(#) Orbán József hozzászólása Feb 3, 2017 /
 
Üdv!
Volt róla szó, egyes menetszámoknál lényeges az abszolút egyforma menetszám.
Az egyimpulzus jeladóval a menet közbeni igazgatásnál előfordul, hogy bebilleg néhány plusz menet, amit a tollászkodás közben nem is veszünk észre. Volt erről is szó...
Többek közt és munkakörülmények miatt eddig nem, de ezután néhány kimenőt tekerek.
Így ez a kapcsolás, amikor végre működni kezd, jó lesz.
előre-hátra
Még küzdök vele. Induktív érzékelők lesznek opto helyett, az opto nekem nem tűnik biztonságosnak.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2017
(#) granpa válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Nálam a mechanikusnál ilyen hiba még nem volt.
(#) Orbán József válasza granpa hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Te kis Krőzus... Nekem arra nem fussa.
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Egyébként ez a kicsi aranyos.
Az egyik meglátta, CHZ megtervezte - sok köszönet, szokás szerint! - én belekontárkodtam, ez a picike pic meg pont nem jó hozzá, hogy fussak el vele...

P1170228.JPG
    
(#) granpa válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Most már nem küldök neked egyet (mondjuk nekem is csak egy van), mert van frankó elektronikusod. PIC-et küldenék, ha nem lenne 200 km-re tőlem a "lomtáram". Nem lehetne-é átírni a programot, az egyszerűbb.
(#) Orbán József válasza granpa hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Köszi, megoldódik... a programhoz hozzá se tudok szagolni. Sok mindenhez értek, ehhez se...
(#) szepi003 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Szia .Érdeklődöm,hogy az neked működik e a számláló. Én is megcsináltam a leírás szerint,de csak addig jut el kiirja a0-kat mjd átvált a középső szegmensekre és nem számol semerre.A Pic- et már ujra irtam többet is de mindig ugyan az a kijelzés.kiváncsi vagyok hogy működik e eggyáltalán.Majd teszek fel képeket.üdvszep003
(#) Orbán József válasza szepi003 hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Működik, igen. Abban az ütemben, ahogy az érzékelő rész van kialakítva, 2 nyomógombbal tudom le-föl számláltatni. De először a középső szegmens jelenik meg és aztán vált 0-ra.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2017
(#) szepi003 válasza szepi003 hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
A képek
(#) Orbán József válasza szepi003 hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Igen, ez az induló állás.
Nem ezt a nyomtatást használom, de a rajz szerinti kialakítás.
Igazságtábla
H H
L H
L L
H L
H H -> ekkor számol
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2017
(#) szepi003 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Szia. A tiéd működik?
(#) Orbán József válasza szepi003 hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Simán le-fel, nullázható...
(#) szepi003 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Köszönöm akkor keresem tovább hogy az enyém mért nem számol. csak arra voltam kiváncsi hogy nem e a program nem jó
(#) Orbán József válasza szepi003 hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Panaszkodott más is, hogy nem számol, nem tudom, mi lehet a különbség...Nézd meg akkor az égetési beállítást, nem tudom. Nekem más égette be és jó is lett.
(#) szepi003 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Nem gondolom hogy beállítási hiba lessz.Pic kit2-vel eddig bármit betöltöttem és mindig működött,persze ha a program jó volt.
(#) Orbán József válasza szepi003 hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Nekem valami nem stimmel vele, nem ismeri fel a procit...Máshol csinálta meg az égetést egyik kollégám. Régebben pedig nekem is ment, lehet, nem stimmel valami az égető progijában...
(#) szepi003 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Szia. Lehet hogy megvan a hiba a pic ami nekem van 16f84-04p.ami panelon van az16f84-10i/plehet hogy 4mhz pic kevés.Beszerzek egy másikat es majd kiderül.
(#) kaqkk válasza szepi003 hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Most írogatok egy programot 16f887 es picre az az érdekessége hogy léptetőmotorral tekercsel és keypadról lehet beírni a tekercselendő menetszámot 9999 ig, a csillag gombbal indul -és a kettőskereszttel bármikor megállítható ,a beállított és a feltekert menetszámot 2x16 karakteres lcd-n jelzi ki .Egyenlőre ennyit tud , de tervezem a szálvezetőt is léptetőmotorral meghajtani (beállítható cséveszélesség és a huzalvastagság)
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2017
(#) Orbán József válasza szepi003 hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
A 4 megás elég, az RC oszcillátor bőven benne van...Az enyém is ekkora.
Próbáltuk kvarcosra állítani és azzal, de mivel volt egy nyák hiba, hiába. Most megy szépen RC-ről. 5K-22pF.
(#) proli007 válasza szepi003 hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Hello! Bocs hogy beleszólok, de ha a PIC kiír valamit a kijelzőre, akkor nagy valószínűséggel működik. Nem lehet véletlenül az a hiba, hogy a két opto érzékelő mechanikus kialakítás nem jó? Vagy is ha előre-hátra számlál, akkor úgy kell kapja a jeleket, mint a Rotary enkóder? Vagy is 90 fokban eltolt impulzusokat? Te pedig csak az asztalon próbálgatod..
Következő: »»   27 / 35
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem