Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   600 / 726
(#) viq71 hozzászólása Jan 10, 2017 /
 
Üdvözletem Mindenkinek!

Wharfedale Valdus 400-as hangfalaim vannak. Ki szeretném cserélni a magas hang(sugárz)szórókat benne, de nem tudom, hogy hogyan kell szétszedni a hangfalat.
Esetleg van valaki, aki tudna segíteni?


Előre is köszi
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2017
(#) erikabanhidi válasza viq71 hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Szia!
Előlapján van 4 csavar azt eltávolítod és alatta lesz a hangszóró...
Miért kell eltávolítani? Tönkrement vagy nem vagy elégedett a hangjával? Ha az utóbbi akkor a hangváltót nézzed meg inkább...ahogy nézem a netes képeket nagyon gyatra a keresztváltója...
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2017
(#) erikabanhidi válasza sgrcsont hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Benji94 hozzászólásával értek egyet. Valami jobb hangsugárzót nézzél használtban.
(#) sgrcsont válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Köszönet a biztatást! Nekiállok, aztán lesz, ami lesz
(#) viq71 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Szia!

Köszi. A műanyag fedelet nem tudtam, hogy hogyan kell leszedni. De finoman, csavarhúzóval alá nyúltam és le tudtam szedni- Sérülés nélkül...
A magas sugárzók szálltak el. A lányomék szétdurrantották...
A hangváltóról is olvastam, hogy nem az igazi. Most a magas sugárzókat cserélem, aztán meglátom, hogy kell-e cserélni a hangváltót is.
Van tipped a hangváltóra, hogy milyenre cseréljem?
A magas sugárzóra?
Ezt néztem: Monacor dome DT- 28N

Üdv
(#) jocko válasza viq71 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Ezt amúgy direkt csinálják,hogy szét lehessen lőni egy magas(sugárz)hangszórót egy (nem tesco-s) hifi hangfalban?Nekem még nem sikerült azokban amiket én csinálok,pedig nem 50 watt-okkal hajtom a ládákat.De a hangváltó sem gyári.Lehet,hogy egyetlen 100 forintos ellenálláson múlik az egész,ami a hangzásban kb. 5 %-ot rontana?(annyira nem értek hozzá,csak kérdezem)
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2017
(#) erikabanhidi válasza jocko hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Direkt szétlehessen lőni egy magasat? Kell ahhoz több mint egy bipoláris kondi? Mert ugye az van legtöbb hangsugárzóba. Fóliakondenzátor és egy L-pad, az ellenállás meg annyira nem ront a hangon! Mondjuk az a hangfal megérdemelne Visaton Mox 10 W ellenállásokat. És nem utolsó sorban nem egy soros kondival hanem min. 12dB/okt....
(#) erikabanhidi válasza viq71 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Igen segítek, csak tudni kell milyen volt az eredeti! Ha nem tévedek csak egy kondi megy sorosan semmi más! Annak az értéke kellene.
(#) konyak6 hozzászólása Jan 11, 2017 /
 
Sziasztok.
Lenne egy amatőr kérdésem. Ezért elnézést.
Ha van egy gitárhangfal, két hangszóróval és 8 Ohm a cél. Ez megoldható két 16, vagy két 4 Ohmos hangszóróval. Soros, vagy párhuzamos kapcsolással.
Pl:
Két Greenback 25 W 4 Ohm sorban = 8 Ohm 50 W
Két Greenback 25 W 16 Ohm párhuzamosan = 8 Ohm 50 W
Van különbség? Vagyis a teljesítményük mind a két esetben csak simán összeadódik?
Köszönöm a választ.
(#) erikabanhidi válasza konyak6 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
2x25W sorosan = 25W
2x25W párhuzamosan = 50W
(#) Primary válasza erikabanhidi hozzászólására (») Jan 12, 2017 / 2
 
Nem.
Ha a 4 ohmos hangszóró tekercsén 2,5 A folyik (10V), akkor jelentkezik 25 W rajta (távolról, hunyorítva...).
A sorosan kapcsolva 2,5 A áram átfolyásához 20 V-ra van szükség, tehát 20*2,5 = 50W.

16 ohmos hangszórónál 1,25 A-nél (20V) fog 25 W jelentkezni. Párhuzamosan szumma 2,5 A fog folyni, amihez szintén 50 W tartozik.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2017
(#) tislerics1976 hozzászólása Jan 13, 2017 /
 
Sziasztok! Van egy Sony tipusú hifim,amit öszekötöttem a számítógéppel és az a probléma,hogy az egyik hangfala recseg. Mi lehet az oka és hogyan lehet orvosollni a problémát?Eleinte tökéletesen működött, semmi probléma nem volt.Köszönöm a segítségeteket előre is.Rms 140 w,music power 250 w a hangfalak teljesítménye.A mini hifi tipusa MHC-EC68.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2017
(#) game4812 válasza tislerics1976 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Lehet hangkártya, kábel, mini hifi, hangdoboz (hangváltó, hangszóró, kábel) probléma. Cseréld meg a dobozokat a kimeneten, ha ugyanaz a kimenet recseg, akkor a dobozok jók. Hallgasd meg a számítógépet fülhallgatóval, ha nincs recsegés az is jó. Ha van kéznél, cseréld ki az összekötő kábelt próbaképpen, így az is kizárható. Ha nem változott semmi, akkor a mini hifi lesz a gond, azon belül megint van pár opció.
(#) Szabi1 hozzászólása Jan 13, 2017 /
 
Sziasztok! Lehet nem témába illő a kérdésem, de nem találtam más topicot, adott egy Proel smart 153P hangláda, és annak a magassugárzó hangváltójáról szeretnék kérdezni, egy TIP122 és egy TIP127 is van az áramkörbe, van egy működő példányom, nem lehetne valahogy átméretezni a teljesítmény ellenállásait, hogy ne csillapítson akkora hangerőt?
(#) erikabanhidi válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
De igen! A bemeneti oldalon van soros ellenállás, azt az értéket csökkentsed vagy vedd ki és hidald át egy vezetékkel!
(#) etm hozzászólása Jan 21, 2017 /
 
Sziasztok! Tudja-e Valaki abban segíteni,hogy ezeknél a hangfalaknál hány Hz-ig megy le a basszus,és hány Hz-ig megy fel a magassugárzó? Nem találtam hozzá leírást.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2017

p1160798.jpg
    
(#) P_Laszlo válasza etm hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Úgy 60Hz-20k-ig. De ez nem sokat jelent önmagában. Általában fontosabb, ami a kettő között van.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2017
(#) etm válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Köszönöm! Ha vásárolok olyan hangfalat,ami 17-35000Hz-ig megy,akkor a sokkal szebben fog szólni?
(#) Kovidivi válasza etm hozzászólására (») Jan 21, 2017 / 1
 
A tágabb frekvencia határok nem egyenértékűek a "szépen szól" fogalommal.
(#) etm hozzászólása Jan 21, 2017 /
 
Akkor mit kell tennem ahhoz hogy a basszus nagyobb legyen,és a magas hang is csipogósabb,tisztább legyen. A "sz,c" hangokat szebben adja ki?
(#) Ge Lee válasza etm hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Módosítod a hangképet. Hogy ezt aktív vagy passzív hangváltóval, az erősítő vagy a jelforrás hangszínszabályozójával éred el az majdnem lényegtelen. Én úgy szoktam hogy egy kicsit itt is, ott is, meg amott is, és már tetszik is a végeredmény.
A gyári dobozok átvitele ha eltekintünk a több dB-es huppliktól akkor általában úgy ahogy egyenes, azt meg nem egy nagy élmény hallgatni.
(#) erikabanhidi válasza etm hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Olyan doboz van ami 17Hz-től muzsikál? 40Hz-től felfele bőven kiszolgálna. De ha kevesled a mélyet, akkor egy subládát tegyél be +-ba a rendszerbe!
(#) P_Laszlo válasza etm hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Valószínűleg nem. Csodák nincsenek, és ezeket a számokat inkább csak ráírják, nem valós értékek. Minél nagyobb számok vannak rajta, annál gyanúsabb. A mélytartományt egyértelműen meghatározza a hangsugárzó mérete, minél nagyobb, feltehetően annál több várható mélyben (néhány kivételtől eltekintve). 17Hz-es törésponthoz normális érzékenység mellett legalább 150-200 literes doboz kellene kb.

Ha szépen szól, az alapból azt jelenti, hogy egyenletes az átvitel, nincsenek kiemelések-beszakadások, és a sávszéleken sem emel, vagy vág a rendszer, nem hangsúlyoz túl. Ez lenne alkalmas normális hangvisszaadásra. Ha te mást szeretsz, akkor ki lehet EQ-zni, esetleg az erősítőn hangszínszabályzókkal, loudness kapcsolóval lehet igazítani rajta, de így végülis egyre távolabb kerülsz attól ami a felvételen van, amilyenre a hangmérnök keverte az anyagot.

Amúgy ez a Grundig nem olyan rossz, ha kevés mélyben, valami szubbal tényleg kiegészíthető akár. De falra, sarokba tolva is erősebb lesz mélyben.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2017
(#) etm hozzászólása Jan 21, 2017 /
 
Ez zárt dobozban van. Ha kívülről tennék a tetejére egy kis dobozban csak magas hangszórót egy neki készített váltóval,akkor az kiemelné szebbre a magas hangot? A mély még el is menne igy,csak a magasat szeretném tisztábbá tenni valahogy,hogy ezt az eredeti hangfalat ne piszkáljam. A szabályzóknál már maxon megy.
(#) Benji94 válasza etm hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Most lehet hülye kérdés lesz, de működnek egyáltalán a magassugárzók? Egy ilyen hangsugárzónál furcsának találom hogy max-ra tekert treble potinál is kevesled a magas hangokat.
(#) P_Laszlo válasza Benji94 hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Jogos a kérdés.
(#) newDesigner hozzászólása Jan 23, 2017 /
 
Üdvözlet minden Fórumozónak!

Legelösször elnézést kérek minden írásbeli és esetleges tartalom beli hibákért, mivel 4 órát sikerült aludjak, a képek elkészítése miatt.

De, hogy a lényegre térjek. Sikerült "aprópénzért" szert tennem egy pár új Phoenix Gold Ti212D2 12" méretű subwooferre. Hosszas fejvakargatás és a lehetőségek mérlegelése után, a lenti megoldás mellett döntöttem. Ami egy pár, a hátsó kerék sárvédője mögé beépíthető hangláda lett. Az elképzelés alapján; a hátfal többrétegű, merevített üvegszál kompozit, az előlap pedig kb. 1 inch vastag MDF lap lenne. Továbbá rezgéscsillapítás gyanánt Noxudol 3100 lenne alkalmazva.

A kérdés az lenne, hogy egy/ebben a zárt ládában, ami a gyári hangszóró paraméterekhez megadott 1,5 cuft (35l) ürtartalommal bír (az SQ specifikációhoz), a Noxudol 3100 hőtermelése okozhat-e gondot? Esetleg ismer valaki hasonló, folyékony rezgéscsillapítót? A Youtubeon több helyen láttam egy vízzel kevert fehér port, amivel az üvegszálas ládákat "bélelik", csak nem derült ki a videókból, hogy mi is az.

Meg ami még érdelelne; ha a Vas paraméter pl. 85l, akkor miért ~30l a zárt és miért ~50l a reflex ládák optimális közép mérete a gyári paraméterek között?

Továbbá, ha valakinek egyébb észrevétele akad, azt örömmel fogadom
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2017
(#) darthdenes hozzászólása Jan 25, 2017 /
 
Adott egy régi mágneses (eredetileg 8ohm dc 2510ből) Hg2.5 magas új 4 ohmos pillével valamint egy régebbi gyártású ha 20 484 új széllel. Annyi infó van, hogy 30l zárt doboz az ideális. Váltóra van valami tipp, hogy mit kellene ehez használni?
(#) Szabi1 válasza darthdenes hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Szia! Csinálsz egy ARTA box-ot, leméred a hangszórók impedancia menetét, illetve response görbéjét, utánna már meg lehet pontosabban saccolni hogy mi volna a legideálisabb.
(#) Moderátor hozzászólása darthdenes hozzászólására (») Jan 27, 2017
 
XVIII. Csak egy helyen kérdezz! A fórumon egy kérdést egyszerre csak egy helyre tegyünk fel. Amennyiben több helyre is beírjuk ugyan azt a hozzászólást, a moderátorok kérdés nélkül törölhetik hozzászólásainkat és ki is tilthatnak türelmetlenség és tiszteletlenség miatt.
Következő: »»   600 / 726
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem