Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   182 / 292
(#) Inhouse válasza gturcsik hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Sajnos én nem vagyok ennyire benne ebben, csak ahhoz az elíráshoz szóltam hozzá, ami mellett sokan elmentek.
A panel csere sajnos igen zsebbenyúlós, az én Aristonomhoz 65eFt-volt tavaly.
Amit adtál vezérlő típust, arra gázszelepet hoz a net.
(#) ptesza hozzászólása Jan 10, 2017 /
 
Sziasztok!

Adódott egy kis probléma egy Sanier Duval Renova Mini kazánnal.
Folyamatosan F1 hibát ír (nincs láng) , és resettel sem lehet törölni.

Mit lenne érdemes megnézni?

SIT 537 ABC vezérlő van benne.

Bővebben: Link
(#) gulyaslali válasza merciabc hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Köszi!
(#) drtibi hozzászólása Jan 10, 2017 /
 
Jó estét!
Kitakaritottam a kazán belsejét /váltó szelep,hőcserélő/ szép tiszta minden,de továbbra se indul. esetleg lenne még valami ötlet vagy inkább hívjak szerelőt.Köszi
(#) Dzsino3 hozzászólása Jan 11, 2017 /
 
Sziasztok.

IMER GÁZ Minieló 24
Gázkazán elektronika javításra, volna szükségem, Szeged környékén. Tudnátok -e valaki megbízható, profi szakit ajánlani?

Előre is köszönöm. További szép sikeres napot kívánok mindannyiótoknak.
(#) merciabc válasza gturcsik hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Néz csak át az elektromos érzékelők csatlakozóit.
A HMV tartálynál két érzékelő is van, nagyon buta helyen, de megtalálod.
Hajlamosak kontakt-hibásak lenni, ezért van hogy napokig is elmegy, aztán beírja a hibát random.
A ferdén jobb oldali höm.határoló szívatott már meg így.
Kontakt javítóval befújni, majd picit megjáratni az összes csatlakozást.
Ha ezek után is néha beírja, a gyújtó-panelen relék cseréje, és kontakt hiba keresés a panelen.
(#) sebokr válasza Dzsino3 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Idézet:
„Sziasztok.
IMER GÁZ Minieló 24”
Keresd a készülék szerelők között Kurunczi Attilát.
Elérhetőséget tudnak adni a csongi fűtéstechnikában.

Roland
(#) nandor zsigmond hozzászólása Jan 12, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit,Tudna valaki ajánlani műszerészt ki gázkazán panel javítással foglalkozik.?Köszönöm a választ.
(#) adapter válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Szerintem ez így túl általános, típus kellene esetleg fotó, vannak itt többen is akik jártasak benne...
(#) Kalo válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 12, 2017 / 1
 
Közben megérkezett a javított cserepanel, bement a másik helyére és elindult. Nagyon segítőkész volt az eladó, pirospont neki .

A parasztszkener sajna a hátoldalon még csakcsak, de elöl nem müködött , pedig egy specko papírdoboz aljára ragasztva is megpróbáltam, de a (majd 20-25mm alkatrészmagasság miatt) nagyon homályos lett. De gondolom ekkora panellal az EAGLE sem ment volna semmire, vagy igen?

Mi a véleményed a mellékelt képeken található régi és új panelekről?

Kösz!
(#) yabee válasza JZoli hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Kedves Zoli!

Köszönöm az eddigi segítségedet is. Most már végre sikerül feltöltenem a saját képeimet is. Remélem ez alapján tudsz még többet is mondani. Előre is köszönöm.
(#) nandor zsigmond válasza adapter hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Qvadriga kazán de majd pontos tipusát meg kérdezem.
(#) JZoli válasza yabee hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Az a helyzet, hogy nagy valószínűséggel a gyújtásvezérlő panelon lesz a hiba. Ha van a közelben valamilyen elektronikai szerelő, akkor vele kellene megnézetni a panelt. Általában forrasztási kontakt hiba, relé hiba, vagy elkó kiszáradás lehet ami gondot okozhat a működésében.
(#) Lucifer válasza Kalo hozzászólására (») Jan 13, 2017 / 1
 
Az EAGLE csak egy nyáktervező, hogy ne a kockás papírra kelljen rajzolni, hanem egy normális CAD programba.

Sokminden nem látszik, gondolom a pirossal bekeretezett rész a termosztátcsatlakozó környéke ahonnan az áldás érkezett.
(#) sebokr válasza yabee hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Idézet:
„Kedves Hozzáértők!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Előre bocsátom, hogy negyon nem vagyok szakértő, de attl tartok a szerel...”

Szia a gyújtás vezérlő dobozát kell szétpattintani, igen törékeny műanyag! Javaslom a 30cm-es vonalzót segítségül hívni. Az elektronikán belül az X2-es ha jól emlékszem 100 és 150nF kondik a rosszak valamint a hengeres alakú sárga fólia kodi, néha a relé lába forrasztás hibás. Ha sikerül szétszedni és lefényképezni a belsejét meg tudom mutatni a hibás alkatrészt. Akkora méretű alkatrész nem lesz 99%-ban ami bele passzol de pici vezetékkel bele rakható dobozban elfér.

Roland
(#) yabee válasza sebokr hozzászólására (») Jan 16, 2017 / 1
 
Kedves sebokr, Kedves Roland,

Köszönöm szépen a segítségedet. Sajnos nem sokra mentem volna vele, mert a szétszedésig eljutottam volna max. onnantól kezdve nem sok sanszom lett volna mivel elektronikához nem knnyítok. De azért tényleg köszi. Amúgy a probléma valéami hasonló volt és hála Jzolinak már meg is oldódott lévén, mivel elvittem neki a vezérlőt és meg is csinálta. Neki meg külön örök hála. Aki a mi környékünkön lakik vagy erre jár annak csak ajánlani tudom.
Szép napot Mindenkinek
(#) terzabalazs hozzászólása Jan 17, 2017 /
 
Sziasztok, segitsegre lenne szuksegem egy Ferroli pmf09f vezerlo javitasahoz.
A tunete: Folyamatosan mukodik hiaba szakitom meg vagy kotom ossze a szobatermosztat labait.

s-l1600.jpg
    
(#) sebokr válasza terzabalazs hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Melyik ferroliban van? Némelyikben vagy fagy termosztát. Nem az ment tönkre a készülékben?

Roland
(#) Kalo hozzászólása Jan 20, 2017 /
 
Sziasztok,
Ferolli Tantaqua Ce 30 kombi álló kazánnál az alábbi tüneteket észlelem.
Induláskor mintha dugulása lenne, szikrázik el akar gyújtani, de szerintem mivel nem kap gázt hibibára fut, letilt . Visszanyomom és vagy elindul és megy napokig, vagy megmakacsolja magát mint most is.
Mágnesszelep vagy eltömödött fuvóka?
A kombiszeleptöl az égéstér felé a kis kefével kitisztítottam a járatokat, majd a gyújtóelektródát is dörzsivel megtisztítottam, de nem volt elég.

A mellékelt képen a 19. mágnesszelepen van egy fekete kupak, ha azt lehúzom, ott lehet valamit állítani, de nem mertem piszkálni.

Rajz.Pdf
(#) sebokr válasza Kalo hozzászólására (») Jan 20, 2017 / 1
 
Gázszelep oldalán a vezérlő elektronikában elfáradtak a kondenzátorok.
Azt kell javítani. Jól tetted hogy nem állítottad a fekete kupak alatti dolgokat.

Roland
(#) toro válasza terzabalazs hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
A HMV kapcsoló rövidzárban van! A tömszelence megkopott, enged egy kis vizet s pont a kapcsolóba.
(#) jethro hozzászólása Jan 21, 2017 /
 
Sziasztok.
Egy thermotop vu kazánhoz szeretném a segítségeteket kérni.Csak fűtünk vele,melegvízet nem csinálunk.A jelenség a következő:amíg nincs meg a lakásban a hőfok szépen fűt amikor elérte megáll,majd ha lehűl,már nem indul el és vízhiányt mutat.Resetelve elindul és megint megy még a termosztát meg nem állítja,ekkor megint vízhiány,reset stb.Víz természetesen van benne.

Köszi Árpi
(#) sebokr válasza jethro hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Idézet:
„Sziasztok.
Egy thermotop vu kazánhoz...”
Szia
1 kevés a víz
2 hibás valamelyik hőszenzor (visszatérő/előremenő)
3 vízköves a hőcserélő
4 a szivattyú kondenzátora elfáradt.
5 hibás a panel.

Roland
(#) jethro válasza sebokr hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Köszi,megnézem.
(#) jethro válasza sebokr hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Szia.
Víz van.Az előremenő vezetékben két érzékelőt látok egy rögtön alul 2 fekete vezeték egy másik a kazán bal oldalán 1 ér átlátszó kábel ezen kívül fölfele csak 2 pár kábel fut ami a 2 füstgáz érzékelőé.Ezen kívül semmi ismeretlen érzékelő nincs.Pár éve valahonnan letöltöttem egy vez.panel csati kiosztást feliratokkal,de most sehol nem találom.
(#) endruzpapa hozzászólása Jan 22, 2017 /
 
Üdv Mindenkinek!
Vaillant Vk23/1E kazánom ma beadta az unalmast,22-év után.
A keringető szivattyú indul a termosztáttal,de nincs gáz áramlás ill.nem gyújt.
Feltételezem,hogy azt érzékeli mintha elég meleg lenne a víz és ezért nem fűt?
Szívesen fogadnék egy-két tippet ezzel kapcsolatban.
KÖSZÖNÖM !
(#) sebokr válasza jethro hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
megírnád a pontos típustás? betűkkel számokkal, megpróbálok keresni hozzá.
(#) jethro válasza sebokr hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
VU INT260/1 XE
(#) zoszka válasza jethro hozzászólására (») Jan 23, 2017 / 1
 
Nagy valószínűséggel az 52-53 (áramlás kapsoló) , vagy 20 (Ntc) alkatrészek valamelyike hibás.
(#) jethro válasza zoszka hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Köszi.
Találtam benne egy boxosdobozt egy vízcső végén,rajta egy mikrokapcsoló.Induláskor kis pöcök megnyomja a kapcsolót,szerintem ez lehet az áramláskapcsoló.Ha erről lehúzom a sarút ,elsem indul és mérve működik a mikrokapcsoló.Ezért gondolom,hogy nem ez a hunyó,pedig bíztam benne mert vízköves.Elvileg csak holnapután jutok haza akkor folytatom.

Üdv. Árpi
Következő: »»   182 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem