Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   139 / 312
(#) antikzsolt hozzászólása Jan 12, 2017 /
 
Sziasztok.

Az alábbi aksi töltésével lenne gondom. Csak a töltési idő növekszik meg ha a kiírtnál kevesebb mA töltöm.
A leírásban 1505mA van. De én csak 600mA fogom tudni csak tölteni.
Előre is köszönöm a válaszokat.

aksi.jpg
    
(#) RoliNyh válasza Csongi_ hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Általában 4V fölött kellene maradni a fesznek, de ha leesik, épp az se túl nagy gond. Bár így kevesebb lesz a terhelt kapocsfeszültség is, van olyan alkalmazás, ahol ez épp nem zavaró, ahol viszont igen, oda jobb állapotú cellákat érdemes használni. Vagy a kissebb feszültségű cellákból többet kell sorba kötni majd.
De már annyiszor leírtam, minden egyes cellát külön külön kell ellenőrizni, megbontva legalább a párhuzamos kötéseket...

Egyébként az a baj ezzel a fajta töltő/kisütő készülékkel, hogy csak a kezdésnél megy konstans árammal a terhelés, a vége felé viszont elkezdi csökkenteni a kisütőáramot, így "túlméred", magyarul többet fog mutatni a végére, mint amennyi a valós kapacitása.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2017
(#) RoliNyh válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 12, 2017 / 1
 
Ha itt a második mondatod kérdés akart lenni (nem látom a kérdőjelet), akkor a válasz igen.
Más probléma nem lesz, csak a megnövekedett töltési idő, amit ki kell várni...
(#) antikzsolt válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Köszönöm a választ és a kijavítást is.
(#) RoliNyh hozzászólása Jan 13, 2017 /
 
Megkaptam a kerékpárhoz rendelt litium töltőt (© Made in China).
Feldobtam pár képet, hátha érdekel valakit...

71.4V 5A 17S Li-Ion.
(#) weend válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Jól néz ki, a kapcsolási rajzot is feldobnád?
(#) RoliNyh válasza weend hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Persze, ha lenne, de azt nem küldték hozzá. (Nyilván nem nyilvános...)
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2017
(#) weend válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
De ott a nyák, csak ceruza, és papír kell hozzá.
(#) RoliNyh válasza weend hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Hja persze, hátakkor hajrá... (Ha kell jobb nyákrajz, beszkennelem neked.)
Csak az a baj, hogy a kis panel nyákrajzát nem tudom beszkennelni, ahoz ki kéne forrasztani...
(#) weend válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Van pákád?
(#) uniman válasza weend hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Hello!
Itt van hozzá a rajz...szólj, ha megtaláltad melyik az.
(#) weend válasza uniman hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Köszi, de RoliNyh mindjárt nekiáll, már csak egy páka kell.
(#) RoliNyh válasza weend hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Dehogy állok neki. Most azért nem fogom szétforrasztgatni... (Még garanciás )
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2017
(#) weend válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Már nem!
(#) Csongi_ válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Kicsit elbizonytalanitottal, hogy rossz vetelt csinaltam evvel a toltovel.
Amugy probaltam egy masik cellat teljesen feltoltott allapotrol kisutni, 1405mAh-t mert kapacitasnak, mikor visszatoltottem 1400 korul leallt a toltes, mert tullepte az idokorlatot, ekkor meg 0.3A-el toltott.
(#) Kovidivi válasza Csongi_ hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Néztem egy feltöltött képed, 0.4A-t mutatott a kijelző, több mint 2 óra működést, és 1400mAh körüli kapacitást. Ebből következik, hogy a kapacitást az átfolyó áram alapján számolja, nagyot nem hibázhat. Az viszont vicces, hogy 0.4A-t ír ki a kijelző, remélem nem ezzel számol, hanem mondjuk 0.436A-rel, ha annyi folyik. Egy tizedes jegy nem nagy pontosság.
(#) RoliNyh válasza Csongi_ hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Nem konkrétan arra céloztam, hogy rossz eszköz (nekem is van mondjuk az Imax B6), hanem csak azt ecseteltem, hogy a kisütési procedúrája nekem nem tetszik egyáltalán...

Személy szerint, mivel konstans áramú kisütésről van szó, azt várnám, hogy ha elérte a beállított alsó feszültségküszöböt, azonnal leáll a kisütés. De ez a készülék meg átvált csökkenő áramú kisütésbe, holott a konstans áramú kisütésnek pont az volna a lényege, hogy a terhelés egész időtartama alatt azonos legyen a kisütőáram. Nem arra vagyok kíváncsi, hogyha kifogyott az 1A az adott cellából, akkor még meddig gyötri csökkenő áramú kisütéssel...
És mivel ezt a részt is hozzászámolja a méréshez, kissé fals eredmény lesz a végén úgy érzem.

A töltési karakterisztikája az egyébként jó.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Nekem a legyengébb cellám is meríthető akár 2A-rel is, csak hamarabb elérem a 2.5V-os lekapcsolást. Az akksik belső ellenállása korlátozza a kivehető áram nagyságát, ami a mostani lithium ion akksiknál független attól, hogy mennyire van feltöltve, tehát egy majdnem teljesen lemerült cella is adni fog 2A-t.
Nekem sem tetszik az ilyen kisütés, rengeteg hibát visz be a kapacitásmérésbe. Jobb a konstans áramú kisütés.
(#) rockersrac hozzászólása Jan 16, 2017 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem van, hogy powerbankból van olyan, ami tud 9v 1.5A, és 5V 2A-t?(adaptív gyorstöltés funkció)
(#) RoliNyh válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Van, csak ott keresd, ahol árulják:

Power bank 01...

Power bank 02...

Keresőkifejezések: adjustable power bank, 9V power bank...
(#) rockersrac válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Köszi!
(#) lelkes amatőr hozzászólása Jan 18, 2017 /
 
Sziasztok,
Van pár CGR18650HG- akkum amit pár éve (kb. 5-6) feltöltve félreraktam aztán megfeledkeztem róla. Ma a kezembe került, minden cella 3,5 volt felett volt.
Lehetséges, hogy ennyi állásidő után megőrizte a kapacitását ill. mi lenne a legjobb töltés-kisütés folyamat a teljes életbe visszahozáshoz? (Balanceres töltő van)
(#) RoliNyh válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Az, hogy simán feltöltöd egy normális töltővel.
Én cellánként csinálnám...
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2017
(#) yulo5310 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Kutya bajuk,töltőre teheted bátran!
(#) yulo5310 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Miért?,balanszeres a töltője.
(#) lelkes amatőr válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Ez jól hangzik. Ezek szerint lényeges kapacitásvesztéssel nem kell számolnom?
(#) lelkes amatőr válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Nem, ezek csak cellák, a töltőm tud 2 vagy 3 cellát tölteni egyidőben.
(#) RoliNyh válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Mert úgy cellánként tudja mérni a kapacitást.

Amúgy úgy tölti ahogy akarja.
Nekem is van balanszeres töltőm, mégis minden régi akksit cellánként töltök/kisütök.
Így jobban szem előtt tartható minden egyes cella minősége.
De ez csak az én személyes véleményem...
(#) lelkes amatőr válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Rendben, hallgatok a jó szóra, egyenként fogom tölteni.

Kössz mindenkinek a válaszokat, holnapra kiderül mire jutottam velük.
(#) RobyBoy hozzászólása Jan 20, 2017 /
 
Sziasztok!
Új vagyok még ennél a fórum témánál,úgyhogy elnézést ha olyan kérdést tennék fel ami már egyszer elhangozhatott,de hosszú lenne ezt a 139 oldalt átböngészni normálisan.Megépítettem az MCP73831 típusú IC-vel egy töltő áramkört,csak nem vagyok benne biztos hogy normálisan működik.5V-ról üzemeltetem,a kimeneten fix 4,16V van.Akku nélkül a töltés állapot jelző led villog.Akkuval terhelve folyamatosan világít.Viszont az nekem fura,hogy ha az akku elérte a töltőfeszültséget,akkor a led miért világít továbbra is?Nem az lenne a dolga,hogy kikapcsoljon ha feltöltött a cella,ezzel is jelezve hogy befejezte a töltést?Viszont ha kikapcsolom a töltőt,lehúzom az akkut,újra csatlakoztatom az akkut,bekapcsolom a töltőt a led már nem világít.Csatolok pár képet hátha csak valami apróságot felejtettem el.A rajzhoz képest 2 apróság van ami eltérés: a 4,7 uf kondik nem polarizáltak,a 100nf kondi helyett 47nf van,csak ilyet találtam.Szerintem ezek nem befojásolnak semmit.
Az IC adatlapja:MCP73831
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2017
Következő: »»   139 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem