Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   335 / 570
(#) BigGaben hozzászólása Jan 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Abban kérném a segítségeteket, hogy mi okozhatja egy fél éves Bosch Condens 2500 kombi kazánnál az alábbi hanghatást:
https://www.youtube.com/watch?v=Xc8sNlJUIyA&feature=youtu.be

A "bebúgás" kizárólag visszahűlt fűtési rendszernél a fűtés beindításakor jelentkezik (pl. hajnalban).
Lehet-e összefüggésben a rezonátorral? Az ugyanis gyárilag nem volt a kazánban és utólag pótolta a szerelő garanciában... Próbáltam állítani a gáz arányon a beállító csavar tekerésével, de ez sem vezetett eredményre.
Egyébként jól működik a kazán, fűt rendesen, csak hidegen furcsán indul a fűtés.
Előre is köszönöm a tippeket.
Üdv., Gábor
(#) Lajhika válasza JZoli hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Igen megpróbálok keresni, de vagy nem értenek hozzá vagy nem valják be, h nem értenek hozzá!...

Írd ki a szavakat végig, itt nem kell karakterenként fizetni érte.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2017
(#) madas válasza VIM hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Szia, köszönöm.

Én sem tudom, mit jelent a fázisérzékenység

Meleg víz sincs, arra sem marad meggyújtva az égősor.
(#) madas válasza madas hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Rákerestem a fázisérzékenyre Nem segít a dugvilla megfordítása

Jól szerelték föl, mert a tápkábel (egy szakasz fölcsavarásával) épp olyan hosszú, hogy csak az egyik állásban lehet csatlakoztatni.
(#) merciabc válasza csocsoszan hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Szia!
Azt a kis tengelyt, ami kijön azt házból, zsírozd meg a tengelyét!
Be szokott ragadni.
Ha nem segít, membrán csere.
(#) merciabc válasza BigGaben hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Szerintem szivattyú.
Ha még garis cseréltesd gyorsan.
Ezért nem a kedvenceim az új fordulatszabályzós szivattyúk!
(#) merciabc válasza Zotyó83 hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
A keringető szivattyútól balra van egy vált kapcsoló.
Ha villás zégert kihúzod, ki lehet húzni, de ezt csak fesz.mentesítés, fűtés-víz leeresztés után!
Vagy motoros váltószelep.
Ha annak szétszedését a tulajra bízzák???!
Izé... Óvatosan, minden óvintézkedést betartva próbáld meg.
(#) merciabc válasza madas hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Szia!
Hagyd a gázszelepet, semmi baja.
A panel a rossz.
Ha fővárosi vagy környéki vagy, keress meg priviben.
(#) BigGaben válasza merciabc hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Köszi!
Esetleg állítsak a fokozaton? Most II és III között van.
(#) ptesza hozzászólása Jan 14, 2017 /
 
Sziasztok.

Pár napja már kínlódok egy Renova Mini F12e kazánnal.
Néha gondol egyet és F1 hibával megáll és amíg be nem avatkozom egy resettel addig nem megy.
Elsőre a kazánvezérlő lett újra cserélve mert már a régi amúgy is javított volt. (SIT 537)
Találtam egy pressostat kontakt hibát is ami szintén okozhatott ilyent. Ki lett cserélve egy másik jól működőre.
A láng érzékelőt megtisztítottam.
Még mindig előjövöget a hiba.
Észerevettem ,hogy csak a fél lángot gyújtja be rögtön, a másik féllel még kínlódik már másodpercet ha nem sikerül akkor jön az újrapróbálkozások sora és végül az F1.
Video

A lángérzékelő abba a oldalba lóg bele amelyik nem gyullad.

Mi okozhatja ezt?

Pórszívózással meg ecseteléssel már tisztogattam a gázégőt, de kiszerelve még nem volt.
(#) VIM válasza madas hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Ha begyújt a főégő de nem megfelelő nagyságú a láng magassága ahhoz, hogy átvegye a lángőrelektróda a figyelést akkor vezérlőpanel vagy szelephiba a lehetséges ok, sk. nem javítható. Ha a lángőr elektródát és annak alsó csatlakozását is megtisztogatták a jó kontaktus érdekében és az elektróda magassága is az előírt értéken van és így sincs lángőrzés, akkor itt kimerült a házilagos segítség tárháza, mert a továbbiakhoz szerelő kell. A fázisérzékenységet az ionizációs elektródára lapozva gondoltam volna de Bosch nem biztos, hogy igényli, pedig a panelen nagyon fel van tüntetve a mit, hová kössön az ember, persze a dugvillánál már kit érdekel mindez.
(#) madas válasza merciabc hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat. Közben tisztult a kép, merciabc távdiagnózisa kifogástalan lehet (privát üzenet is elment). A vezérlőpanel felső részén van egy nagyobb (több centiméteres), nagyjából kocka alakú műanyag házban elhelyezett alkatrész, afölött a vezérlőelektronika szürke védőburkolata meghasadt, széle megolvadt. Azt gondolnám, hogy ezt nem a kazán természetes hőmérséklete okozta.

Amúgy szabad szemmel más károsodás nem látszik, de persze nem gondolom, hogy ebből sok dolog következnék.

Eszembe se jut saját kezűleg javítani; abban bízom, hogy akad elektronikához értő szakember, aki bevizsgálja, s ha lehet, javítja.
(#) PSZER hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Baxi Prime HT 24 gázkazánom van E 31-es hibakódot jelez mi lehet a hibakód!
Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) zoszka válasza PSZER hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
E31-es hibakódot nem ír a gépkönyv.
(#) PSZER hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
Köszönöm Zoszka!
(#) PSZER hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
Bocsánat elírtam E131
(#) ptesza válasza ptesza hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Egyik kedves fórumtársunk segítségével megoldottam.
Az égősor kiszerelése és kifuvatása sürített levegővel megoldotta a problémát.
(#) geyseer hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
Sziasztok! Van egy saunier duval thema classic kombi kazánom(c25e) Az a problémám vele,hogy mászkál a hálózati melegviz nyomásom. Konkrétan: Leesik a nyomás 0.5 bar-ra,en ugye megemelem a kis gombbal a kazán alján. Ha 0.8 fölé engedem a nyomást,akkor fűtés közben(padlofűtés max 45 fok) akkor egy idő után fölmegy a nyomás 2.9-3.3 bar ra. Ilyenkor már villog a kijelzőn az érték. Nem tudom hogy mennyi nyomás után old le a biztonsági szelep,de azt nem szoktam megvárni,hanem leengedem a nyomás egy részét az osztógyüjtőnél. A hibát egy eves karbantartas után kezte el csinálni. Kihivtam a szerelőbácsikat akik karbantartották,hogy mit tanácsolnak? Megmondták kiszállási dij fejében,hogy elromlott a tágulási tartály,és ők kb 65 e ft ert megoldják. Kérdezem a csoportot: szerintetek is ez e hiba? Ki lehet e cserelni ezt a t tartályt házilag? Köszi a válaszokat. Üdv!
(#) david08 hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy Saunier Duval semia F24 fali cikrónk, a következőt produkálja:
Fűtést elindítva, elkezdi a fűtést majd 3-5-30 perc után letilt és pirosan villog a visszajelző led, ez a hiba nem csak fűtés használatakor jön elő, ha megengedem a melegvizet felmelegiti a vizet eddig oke, de ha elzárom akkor nem alszik el a láng majd kis idő mulva letilt.
Fűtőköri víznyomás rendben, szűrők kitosztítva, tavaly a hővserélőtkisavaztuk.
Van esetleg valakinek ötlete a hiba okára?
Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv
Dávid
(#) ptesza válasza geyseer hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Az ,hogy el romlott az csak feltételezés. Teljesen engedd le a nyomást a rendszerből és egy autós kerék nyomásmérővel ellenőrizd a belső gumi tartály nyomását. 1-1.5 bar a szokásos érték, amire fel kell pumpálni. De ha a tartályra ragasztott adatlapot megnézed akkor ezt az értéket biztosan megtalálod rajta. Amennyiben újra meg kell ismételni akkor lehet rámondani, hogy meghíbásodott.

Ha egy picit a tágulási tartály szelepét meglazítod akkor a belső gumi légtartályból szépen kiszökik a levegő és egy két hét alatt azt a hibát fogja adni amit felvázoltál.

1552.jpg
    
(#) Szendy hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Ariston Genus 23 M kéményes kombi kazán. Fűtés jó. HMV használatkor a csap elzárását követően a kazán nem áll le, hanem továbbra is ég a láng. A fűtési előremenő csövet megfogom és meleg. Csak úgy lehet jobb belátásra téríteni, ha a főkapcsolóval kikaocsolom, aztán vissza be. Ilyenkor valahánydik próbálkozásra végre leáll. A váltószelepet ennél ugye a bal oldali nagy membrán működteti? A váltószelep jobb oldalon lévő mikrokapcsolónak mi a szerepe? A szelep van beszorulva? A membrán kilyukadt? Vagy a mikrokapcsoló kontakthibás? A mikrokapcsolót befogó kis fémlap szétrohadt a rozsdától, nem tudtam kiszedni, mert a két kis villa része ott maradt és kihúzhatatlan. Valószínúleg el kell törni a házat, de nem bántanám ha nem azzal van a gond. Köszönöm ha valaki találkozott már hasonlóval.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) Tka válasza ptesza hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Szia,

nekem ugyanilyen kazánnal ugyanez a problémám, pont egy oldallal előbb kérdeztem, hogy hogyan kellene felpumpálni, rá tudnál nézni kérlek? (http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2023289.html#2023289 )

Valószínűleg valamit elrontok, mert hiába engedem ki a kazánból az összes vizet, a pumpálás rész olyan, mintha teljesen befognám a pumpa végét, csak a levegőt tudom összenyomni de a tartályba nem megy levegő.


geyseer: egyébként nekem is ezt a 65 ezret mondták, de azt tanácsolták, hogy ne a kazánét cseréltessem ki, hanem tetessek be egy külső tartályt, azt kb a feléből-kétharmadából megúszom szereléssel mindennel együtt, én ezt tervezem, már csak embert kell hozzá találnom.
(#) ptesza válasza Tka hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Láttattanban semmit de a nyomásmérésre szükség lesz.

Ha jól emlékszem elötte nem árt meglazítani a szeleptűt , mert elég speciális. Úgy rémlik nincs rajta a szokásos gumigyürű hanem fém a fémen tömít. Ha hasonló a hibajelenség mint geyseer kollegánál akkor valószinüleg nulla a nyomás, de mindenképpen elég kicsi.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2017
(#) Tka válasza ptesza hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Köszönöm! A szelep tuti mozog, mert be nyomtam, még majd kipróbálom egy másik pumpával.

Az jutott még eszembe, hogy a használati melegvíz kört hagytam nyomás alatt, de gondolom ez nincs semmilyen kapcsolatban a tágulási tartállyal.
(#) balui hozzászólása Jan 16, 2017 /
 
Tiszteletem Mindenkinek!

Segítséget kérnék.
Vaillant VK 23/1 e típusú gázkazánom van. bekapcsolás után a egy relé kattan a vezérlőpanelen. Szivattyú indul. De semmi más.
A gázégők kitisztítva.
Panel átnéve.
Forrpontok szemre nem sérültek.
Van, amikor bekapcsolás után elindul, de kb fél óra után megáll. Értem ez alatt, hogy hiába csökken a vízhőmérséklet már nem indítja újra a kazánt.

Köszönöm előre is
balui
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2017
(#) ptesza válasza Tka hozzászólására (») Jan 16, 2017 / 1
 
Miért ne lenne? Az abban levő víznek is kell tágulnia valahova.
(#) Tka válasza ptesza hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Naívan azt hittem, hogy ez két teljesen független kör, a tágulási tartály meg csak 1db körnek biztosít tágulást. A sima használati meleg víz meg "tágul" a csap felé, mikor megnyito, egyébként pedig nem kell neki

Egyébként ezt műszakilag hogy oldják meg? mármint a fűtési kör tényleg független a melegvíztől (gondolom én), és mégis csak 1db tartály van, 1db bemenettel.
(#) ptesza válasza Tka hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Ez egy cirkó vagy tárolós? Csak akkor van szükség tágulási tartályra ha tárolós.
(#) Tka válasza ptesza hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
átfolyós cirkó. ezek szerint ennél nem számít, hogy a melegvizet hagytam nyomás alatt
(#) VIM válasza Tka hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Szia! Jobbra fent a piros pöttyre katt.
Következő: »»   335 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem