Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   446 / 580
(#) imation1999 hozzászólása Jan 12, 2017 /
 
Még annyi kérdés, hogy a vezérlőpanelre dugjak vissza mindent vagy kizárólag csak a direkt 220-at kapja egyenlőre?
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2017
(#) palko0125 válasza imation1999 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Mindent dugj vissza kivéve azt a két szálat, amin a zavarszűrőre megy. De ha ennyire nem
Megy, lehet jobb lenne egy hozzá jobban értő embert hívni.
(#) imation1999 válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Köszi!
....menni fog...
(#) stevepapa hozzászólása Jan 13, 2017 /
 
Üdv!

Indesit WITL 100 felültöltős gép csapágyai után érdeklődnék. A gép még nincs nálam, amit találtam az "foglalattal együtt látszik. Lehet ebben külön csapágyat cserélni, vagy csak komplett házzal együtt ? A komplett ház tartalmazza e a szimeringet ? Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2017
(#) Dino71 válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Igen házzal együtt van+V gyűrű. Nem akkora összeg, hogy megérje barkácsolni. Egy jó csapágy is kerülhet ennyibe mint ez kompletten az orcyban.
(#) stevepapa válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Köszi, 11 ezr körül láttam. Ez párban, vagy darabonként ennyi?
(#) Dino71 válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Darabonként kb2000-2500db +áfa
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2017
(#) stevepapa válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Adnál egy linket mert nekem ezeket a méregdrága dolgokat adja, erre a típusra. Illetve több gépben is ilyen van.
(#) Dino71 válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Ú bocsi. Szerintem én whirlpoolra gondoltam utána nézek és írok.
(#) Dino71 válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Orczy valamiért most nem jön be de megnézem ott is.
ITT is van olcsóbban.
(#) hombar01 válasza hombar01 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Üdvözlet!
Ma eljutottam odáig hogy kifúvassam.
De sajna változatlan a helyzet.
Próbáltam másik motorral is ugyanaz.
Viszont a szivattyút sem indítja.
(#) Dino71 válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
orczyban 2500+áfa nagyker áron. Akkor jól rémlett.
(#) stevepapa válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Köszönöm, ez jó lesz.
(#) patkolttojas hozzászólása Jan 14, 2017 /
 
Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget. Adott egy AWE 2316 mosógép. A hibakód szerint a tahogenerátor hibás. Megmértem, ellenállása közel 90 Ohm. A service manuál szerint 13,3 Ohm +-7%. A motort megforgattam egy fúrógéppel, szépen ad feszültséget a tekercs. A gép elindítja a mosást rendesen és vagy a mosás elkezdésekor, vagy bármely váratlan időpontban gyullad ki a piros LED és adja a F06 hibakódot.

Ami zavar a dologban az az, hogy egy tekercs (szerintem a tahogenerátorban nincs más, mint egy közönséges tekercs) hogy változtathatja meg az ellenállását ennyire, vagy gyárilag más? Soha nem volt javítva a gép!

Ha veszek valahol egy tahogenerátor tekercset az vaj'h milyen ellenállású lesz, mert sehol nem találtam adatot rá, sőt kimondottan AWE 2316 mosógéphez ajánlottat sem. Ha valakinek volna valami építő ötlete, esetleg egy link ahol be lehet szerezni (egyébként nem olcsó) tahogenerátor tekercst, azt előre is megköszönném!

Üdvözlettel: patkolttojas
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2017
(#) Dino71 válasza patkolttojas hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Szia! Hát ha a S.M. ben az van akkor annyinak kell lenni. Igen egy darabig ad feszt de ha bemelegszik megszakad. Van benne egy szakadás csak még át ad.
ITT pl. kapsz. vagy veszel bontottan vatera, jófogás. bár itt csak bontott motorok lesznek ami zsákbamacska.
(#) patkolttojas válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Szia!
Hogy lehet azonosítani a bele való tachogenerátor típusszámát? Ez Orczy, kép nélkül, adatok nélkül..... : MM0712, MM0715 Vagy ki tudja, mert a S.M nem ír róla semmit.

Itt is találtam egyet, de még csak típushoz sincs kötve, mert Whirpool egyáltalán nem létezik náluk, mint gyártó!

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2017
(#) botesz válasza patkolttojas hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Szia! Szérián belül általában egyformák.
(#) patkolttojas válasza botesz hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Szia!
A kérdés az, hogy a whirpool mit nevez szériának? Pl. ami AWExxx, ez lenne egy széria? Mert ha igen, akkor is baj van, mert nézegettem a lehetőségeket, de tachogenerátor tekercset AWE szériához egyáltalán nem találtam. Már azon gondolkodom veszek egy "klónt", ha működik, a doboza nem érdekel, csak a vezérlés és legfeljebb a motor. Még meglehet olcsóbban megúszom, mint mondjuk egy motort, vagy a vezérlőpanelt, ami szintén elérhetetlen. Sajnos ebben a fogyasztói társadalomban a használd és dobd el a divat, javítani nem kell, sőt nem is lehet címszóval. Nincs véletlen vezérlőpanel kapcsolási rajod? Esetleg valakinek aki olvassa ezt a hozzászólást?

Köszi a tanácsot, megpróbálok utánajárni.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2017
(#) palko0125 válasza hombar01 hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Megnézted, hogy a szivattyú nincs e elakadva valamitől. Szivattyúházat nézd meg, hogy tiszta e. Ha a szivattyú nem indul egyáltalán, akkor annak a kapcsolóelemét csekkold a panelen. (triak)
Aztán menjünk tovább a centrifugálás problémához. A szivattyú szükséges ahhoz, hogy centrizzen.
A múltkorában szívtam egy ilyen géppel. Az egyik irányba nem forgatta a motort. A probléma a tápegység soros kondenzátora volt. (1uF) Lehet érdemes lenne a tápkondikat a biztonság kedvéért kicserélni.
Üdv, Palkó.
(#) uniman válasza patkolttojas hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Hello! Nem lehetelen megfejteni, pl.:
MMO712 = Bővebben: Link
De, a tachotekercs nem a mosógép, hanem annak amotorjának a része...ugyanis van ugyanolyan típusú mosógép, amelybe akár 3 féle motor is belekerült.
Mutas fotót a tekercsról, talán hever ilyen valamelyikünk fiókjában...
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2017
(#) yulo5310 válasza uniman hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Ennyiért már egy komplett,újszerű motort kapsz a jófogáson!
(#) uniman válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Köszi az infót, de én nem akarok venni semmit...sehol.
Van belőlük bőségesen a "kincsekamrámban"....

Ismert motornál pedig könnyen kideríthető, hogy mennyi a tachotekercs ellenállása...
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2017
(#) yulo5310 válasza uniman hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Nálam is sorban állnak a donor motorok a polcon.5-6 sörért veszem a kukásoktól.
(#) patkolttojas válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Sziasztok!

A kérdés megoldódni látszik. Egyszerűen a trehány magyaroknak szánt minőségről van szó. Mellékeltem pár képet. A hibát nem a tachogenerátor tekercse, vagy annak szakadása (megnyúlása) okozta, hanem az, hogy a motor tengelyén lévő mágnesgyűrűt nem is rögzítették fel rendesen és elkezdte a tengely darálni. A képen kátszik, hogy a felső fedőlemezt szépen kicsiszolta, és gondolom amikor kedve volt forgott, amikor meg nem, akkor a tengely marófejet játszott benne. Ezek után az, hogy hány Ohm a tekercs ellenállása majdnem indifferens, mert gyári, legfeljebb a S.M. adataival nem egyezik.

Szóval a mágnesgyűrűt szépen visszatettem (ragasztva persze egy kis IS ciánakrilát géllel) és ellenőriztem, hogy nem súrlódik e a tekercs alsó házfedelével. Ezek után szépen visszapattintottam a fedőlemezt is (annak is fogai vannak befelé, ezek alkotják a pólusokat az "állórészben". Kipróbáltam a motort , hogy ellenőrizzem a tachóról kapott feszültséget. A motor próbája 12V DC feszültséggel történt, egyszerűen soros motornak bekötve és a mért tacho feszültség kb. 5V AC.

Már csak össze kell szerelni a gépet és mehet a mosás!

Mindenkinek köszönöm a hozzászólást és az ötleteket!

Üdvözlettel:patkolttojas
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2017
(#) patkolttojas válasza uniman hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Szia!
Így igazad van, csak fordítva nem megy. Adva mondkuk az AWE2316 és az ebbe való tachogenerátor tekercsét keresem., vagy annak a számát.

Üdv.: patkolttojas
(#) zolika60 válasza patkolttojas hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Attól tartok a ciánakrilátos ragasztó nem lesz hosszútávú megoldás. Nem szereti a meleget.
(#) Dino71 válasza patkolttojas hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Igen ez is előszokott fordulni.De mi van az ellenállásával?
(#) hombar01 válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Üdv!
A kondikat már múltkor kicseréltem volt pár felpuposodott.
De mindet kicseréltem.
Ha szivatyuzásra állítom akkor megy a szivattyú.
A motor nem akar folyamtosan forogni csak felpörög meg ál a centri program teljes ideje alatt.
(#) Dino71 válasza hombar01 hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Tachogenerátort ellenőrizted? Lehet neked is elpörög mágnese a tengelyen.
(#) hombar01 válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Az is rendben van.
A indesit csodákra képes.☺
Következő: »»   446 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem