Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval
Lapozás: OK   15 / 50
(#) helektro válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Az új billentyűzetek elég jópofák. És ahogy gyorsan megnéztem, bele lehet nyúlni és szabadon módosítani.
(#) wbt válasza helektro hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Már hogy mik/hol? Milyen új billentyűzetek?
(#) Lamprologus válasza wbt hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Ha szöveg vagy számmezőt helyezel a képernyőre, akkor annak a beállításainál ki lehet választani, hogy milyen billentyűzet legyen hozzá ... sajnos most nincs ezen a gépen editor úgyhogy a pontos nevét nem tudom fejből hogy mit kell keresned, de biztos megtalálod ott!
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Lásd melléklet. Cserébe kapsz egy hiányos billentyűzetet (az "A" verzió hiányos, a többi jónak tűnik). Legalább van hova fejlődni.
(#) Face hozzászólása Jan 6, 2017 /
 
Sajnos úgy mérem hogy a V.42 Nextion Editor-ban a GPIO port vezérlése továbbra sem jó.
Írtam nekik , hátha...
(#) Bakman hozzászólása Jan 6, 2017 / 1
 
Szolgálati közlemény:

7"-os kijelző:
800 x 480 px. 800/480=1,66
154,08 x 85,92 mm. 154,08/85.92=1,79

Ami a számítógép monitorán kör alakú, az a kijelzőn tojásdad. Megoldás: A kör alakját torzítani kell víszintes irányban 93 %-os méretre...
(#) wbt válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Köszi! majd átnézem jobban, mi csodák is változtak, ezt megtaláltam.
(#) wbt válasza Bakman hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Ilyen esetekben szoktam mondani a fejlesztőcégeknek, hogy kiadás előtt legalább a portásnak vagy egy épp arrajárónak mutassák már meg. Még szerencse, hogy nem Tóttenyéni Attillának hívnak Tatabányáról.
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Bosszantó, de nincs mit tenni. A kedves kuncsaft megalomániás. Az viszont sokkal idegesítőbb, hogy a 2,4" - 3,5" kijelzők mindegyike álló tájolású. Fektetve, jobbról és balról nézve feltűnően eltérő a kép. Állítva persze nem.
(#) wbt válasza Bakman hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Hát igen; eredetileg milyenre lett gyártva. Nézem az apró grafikát, amin 3, különböző színű kis folt van. A piros balra bentebb látszik...nincs eltolódva, hanem a TFT piros csíkja az első és ilyen "kicsi" felbontásnál már észrevehető. Másik kijelzőnél meg fekete "elválasztó" csík jelenik meg. Az egyiknél függőlegesen, a másiknál vízszintesen álltak az RGB csík-"pixelek". Más orientációra lettek gyártva és nem lehet csak úgy, büntetlenül forgatni. (gondolom a kör torzulása is ilyesmire vezethető vissza) A gyártó meg a legolcsóbbat kiválasztja, azokból pakol fel 1000-számra, nem különbözteti meg olvasási helyzet szerint a típusokat. A most beesett 7"-os alulról nézve (landscape helyzetben) iszonyatosan torzít, a fehér inkább bugyirózsaszín, más irányok aránylag rendben vannak. Ezt állítva beszerelni...hát egy halál, +-30fok max, de már idegesítő az is, hogy a két szem enyhén mást lát. Na, majd ha OLED lesz rajta vagy color-E-paper.
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
A kör turzulását mindössze az okozza, hogy a pixelek nem négyzet alakúak (pontosabban nem négyzet alakú területet foglalnak el). egyébként az árához képest még mindig jónak mondanám, hasonló tudással pl. a 4DSystems kijelzői horror árban vannak.
(#) wbt válasza Bakman hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Igen, ezt akartam nyögni, bár érdekes, ugyan milyen büntetést helyeztek kilátásba a tervezőknek, hogy nem lehet négyzet alakú pixeleket betenni??? (már egy RGB pixelre értem) Bár biztos meg van az oka, színes OLEDnél még érdekesebb hatások lehetnek a duplázott kék pixel meg a más rácsszerkezet miatt. Valaki hidegben próbálta már ezeket a kijelzőket?
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
- 10 °C-ig tuti működik. Holnap reggel, ha hidegebb lesz, bekapcsolom. Most is az autóban alszik: Bővebben: Link.
(#) wbt válasza Bakman hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Kérdés, hogy a tapi-fólia mennyire fog elhangolódni -10-+35 fokban. Remélem, nem ezzel fog őrületbe kergetni. A touch-kalibrációs parancs mit csinálhat? Nem mertem még ráengedni, nehogy elcsesszem.
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Nem hangolódik el, tesztelve. Nyugodtan add ki a parancsot, nem történik semmi hihetetlen. Négy ponton kell megérinteni a kijelzőt a kalibráláshoz, mindig mutatja, hol érintsd meg. A kalibrálás után újraindul a kijelző.
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Most próbáltam ki, -19 °C -ban is tökéletesen működik az érintőfelület. Maga a kijelző természetesen kicsit lassabban reagál a váltásokra, de nem lassabban, mint egy GPS-ben lévő kijelző.
(#) wbt válasza Bakman hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Köszönöm a megnyugtató információkat!
(#) Elektro.on hozzászólása Jan 10, 2017 /
 
Sziasztok!
Régen írtam ide.
Egy technikai tanácsot kérnék tőletek. A fejembe vettem, hogy készítek egy saját soros terminált, amivel egyszerűbb tesztelni a fizikai Nextion HMI -t. Delphi alá készítettem egy HexEdit komponenst amiben állíthatom a bemeneti adatot string, hexa és bínáris közt.
Amin elgondolkodtam így utólag az, hogy ezt minden áron 8 bites adatokhoz készítettem. A soros porti Delphi komponensben a port beállítás ablakban viszont engedi beállítani 4, 5, 6, 7, 8 bitesre a kommunikációt. Szerintetek zavaró ha így marad, vagy inkább készítsek saját beállítás formot amin csak a 8 bites kommunikációt engedi?
Csatolok két képet.
(#) Bakman válasza Elektro.on hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Én is készítettem saját Terminal programot. Én benne hagytam ezeket az opciókat, ki tudja, hátha kell alapon.
(#) Elektro.on válasza Bakman hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Nekem is az járt a fejemben. Lehet, hogy ha időm engedi átírom a HexEdit komponensemet. Tudjon a 8 biten kívül mást is. Bár még nem látom hol lenne szükség mondjuk 5 bites soros komunikációra.
(#) tomat5 hozzászólása Jan 11, 2017 /
 
Sziasztok!

NX3224T024_011 -es kijelzőm van. A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet globális timert csinálni. Arra lenne szükségem, hogy függetlenül attól, hogy melyik lapon vagyok, bizonyos időközönként lefusson pár utasítás.
Köszönöm.
(#) helektro válasza tomat5 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Sehogy, ilyet nem lehet.
Minden lapon létre kell hoznod a timert. Legegyszerűbb, ha az egyik lapon létrehozod a timert a szükséges utasításokkal és ezt átmásolod a többi lapra.
(#) tomat5 válasza helektro hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Koszi
Gondoltam hogy igy van csak nehez elhinni. Talan majd a kovetkezo frissitesnel....
(#) helektro válasza tomat5 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Nem gondolnám, hogy bármikor is lesz benne ilyen lehetőség, mert az egész koncepciója nem ilyen.
(#) Lamprologus hozzászólása Jan 14, 2017 /
 
Ismét frissült az Editor!

Felkerült a billentyűzetre a hiányzó betű!
(#) wbt válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Most már biztosan tudhatjuk, hogy a fő tesztelőt nem Tóth Tamásnak hívják
Különben erről a mechanizmusról valaki ki van okosodva? Már hogy ez csak importál egy page-et vagy macro vagy mi? (alapban le van zárva a page, azt meg hogy lehet?.)
(#) mojzess hozzászólása Jan 21, 2017 /
 
Sziasztok!

Probalta mar valaki ezt a kijelzot 3.3V-tal hajtani? 44Pin demo board-rol probalok egy a kijelzoben levo valtozonak erteket adni de nem igazanakar osszejonni. (Proteus es Tera Term is kiirja az erteket ugyhogy nem tudom mit lehet a hiba. Ha valakinek van ideje megtenne, hogy ranez.
Igy probalok kuldeni:
  1. send_string("n0.val=");
  2.     send_string("5");
  3.     send_string("0xFF");
  4.     send_string("0xFF");
  5.     send_string("0xFF");


A segitseget elore is koszonom
(#) Lamprologus válasza mojzess hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Az adatlap szerint a Nextion tápfeszültsége 5V, adatvonalon 3,3V a jelszint.

Nekem az a
Idézet:
„send_string("0xFF");”
gyanús... szerintem az kiküld egy nullát, egy x et, és két F betűt ... a nextion meg egy karaktert vár aminek a hexa kódja 0xFF azaz 255.
Nem tudom milyen nyelven írod a progit, lehet az idézőjeleket kéne elhagyni az utolsó 3 sorban.
(#) mojzess válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Szia Lamprologus!

MPLAB X-et hasznalok az a fura, hogy teraterm-ben rendesen megy a dolog usb-serial adapterrel ill. proteusban is jol megy. De azert megprobalom 255- tel. ( De ahogy mondod is valoszinuleg az a 3.3V lesz a gyanus)

Koszi a valaszt
(#) Kovabe válasza mojzess hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Szia
Én flowcode-ot használok de ez talán segít, én így küldöm az adatot és hibátlan:
  1. //Komponens makró hívása
  2.         //Komponens makró hívása: SendRS232String("t0.txt=")
  3.         FCD_RS2320_SendRS232String("t0.txt=", 7);
  4.  
  5.         //Komponens makró hívása
  6.         //Komponens makró hívása: SendRS232Char(34)
  7.         FCD_RS2320_SendRS232Char(34);
  8.  
  9.         //Komponens makró hívása
  10.         //Komponens makró hívása: SendRS232String(fenys)
  11.         FCD_RS2320_SendRS232String(FCV_FENYS, FCSZ_FENYS);
  12.  
  13.         //Komponens makró hívása
  14.         //Komponens makró hívása: SendRS232Char(34)
  15.         FCD_RS2320_SendRS232Char(34);
  16.  
  17.         //Komponens makró hívása
  18.         //Komponens makró hívása: SendRS232Char(255)
  19.         FCD_RS2320_SendRS232Char(255);
  20.  
  21.         //Komponens makró hívása
  22.         //Komponens makró hívása: SendRS232Char(255)
  23.         FCD_RS2320_SendRS232Char(255);
  24.  
  25.         //Komponens makró hívása
  26.         //Komponens makró hívása: SendRS232Char(255)
  27.         FCD_RS2320_SendRS232Char(255);
Következő: »»   15 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem