Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   447 / 580
(#) Buki hozzászólása Jan 14, 2017 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni? Zanussi ZWQ 36121 vezérlőpanelen a forgásjeladó bemenetén R99 és R100 ellenállás elszállt, nem tudom kideríteni az értékét.
Előre is köszi!
(#) Dino71 válasza Buki hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
ITT ki van tárgyalva. holnap megnézem az értékét.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2017
(#) palko0125 válasza hombar01 hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Ja az indesitek csodákra képesek.
Az 1µF/275V~ kondit is kicserélted!? Az nem púposodik.
Egy rövid videót nem tudnál dobni a centri program működéséről!?
(#) botesz válasza patkolttojas hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Ezt a motort a Tacho-s tul mindenestül tedd le az első szemetes mellé ez a kukába való!Tegyél bele egy normális ceset motort.
(#) Dino71 válasza Buki hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Ez egy zwq5100 as panel. Számozva nincsen, de szerintem látható. 12k ohm, 33ohm
(#) Buki válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
A kérdéses 2db ellenállás a panel túloldalán található. A tacho bemeneti vékony fóliacsíkok végén lévő furatátvezetésen keresztül megy a két ellenállásra. A hűtőborda felöli az R99 a csipogó felöli az R100.
ZWQ36121
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) Dino71 válasza Buki hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Akkor sajna más a két panel. Ezen ide megy a tacho. Holnap még ránézek.

zwq5100.jpg
    
(#) patkolttojas válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Szia!
Az ellenállása kb 90 Ohm, nem megnyűlt , ennyi. Nem érdekes ezek szerint, mert mint írtam teljesen jól működik. Ma összeraktam és OK minden. Tehát a gyári adat hibás, vagy a vezérlés lekezeli, ezt nem tudom eldönteni, mert ugye a felépítése úgymond "titkos" a halandóknak!

Üdv: patkolttojas
(#) patkolttojas válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Szia!

A motor tengelye nem meleg egyáltalán, de nem csak az tartja, mert szinte kalapálni kellett, hogy a ricnis tengelyre rendesen felmenjen. Elképzelten, hogy gyárilag mondjuk kézzel rányomták és ahogy esik, úgy puffan alapon le is jött nemsokára.

Üdv: patkolttojas
(#) patkolttojas válasza botesz hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Szia!

Egyenlőre marad, mert amíg bírja addig nem lesz vele baj, ha meg kipurcan elég akkor kicserélni majd, de legalább tudja az ember, hogy mire számítson!

Üdv!
(#) Buki válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Lehet, hogy ezek az ellenállás értékek az én panelem esetében is használhatók, A 123-as ellenállást ki tudtam silabizálni,de a másik kódját nem látom.
(#) zolika60 válasza patkolttojas hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Erre azért ne fogadjál, pláne nyáron egy magasabb hőmérsékletű mosásnál.
(#) Dino71 válasza Buki hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
330 a kód, azaz 33ohm de ezt írtam. A 2 panel nem teljesen egyforma, de ha az egyik ágon levő ellenállása megegyezik (123) akkor ugyan úgy (330) as a másik szerintem.
(#) hombar01 válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Szia!
Igen kicseréltem azt is (műanyag téglalap alakú)
Pár ellenálást is.
Még a trafót is mert sercegő hangot adott.
Csinálok videót is.
Csak közben dolgozom is azt is összevissza,amikor időm va akkor barkácsolom a gépet.
De ha elindító a centri programot ki írja h 10 perc lezárja az ajtót és kb 2másod percre fel pörgeti a motort ezt csinálja mig le nem jár a 10 perc.
Ha jól emlékszem még működött rendesen addig ajtó lezár ruha rendezés (forgat jobbra balra)szivattyú bekapcs és centri fojamatosan kb:6-7perc.
(#) palko0125 válasza hombar01 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Akkor ott a motor szabályozással van gond. A tacho környékén lesz a gond. Emiatt jó lenne a videó.
Ha meglesz megnézzük és okosabbak leszünk merre menj tovább.
Üdv, Palkó.
(#) Petyu hozzászólása Jan 16, 2017 /
 
Üdv!
Indesit IWSD4105 mosógép mosóprogram végeztével nem centrifugál. Centrifuga programra állítva sem indul el. Mi lehet a probléma.
(#) imation1999 válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Sziasztok,

előzmény: Bővebben: Link

Zavarszűrőt még nem teszteltem, viszont a vezérlőpanelt alaposabban megnézve egy ellenállás és egy dióda(?) füstös. Ennek ellenére kössem ki a zavarszűrőt és teszteljem a gépet vagy így felesleges?

köszi előre is
(#) Buki válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget. Próbálkozom ezekkel az értékekkel.
(#) Dino71 válasza Buki hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Ma a netet böngészve belefutottam egy ugyan ilyen hibába és ott 12k ohm és 59 ohm volt. A panel olyan volt amit én mutattam.
(#) palko0125 válasza imation1999 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Az nem füst, hanem szénpor. A nagyfrekvenciás kapcsló üzemű tápegység vonzza magához a port. Mérd meg az ellenállást meg a diódát is, ha rendben vannak, akkor mehet a próba.
(#) ombre29 hozzászólása Jan 16, 2017 /
 
Sziasztok,
tudna segíteni valaki? Indesit WITP 102 mosógép program végén nem áll meg hanem újból kezdi a programot a végtelenségig . A panelt megnéztem de semmi gondot nem találtam. A kondik jók ,sehol égés vagy forrasztás gond. még mivel lehet gond?
(#) imation1999 válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Köszönöm. Az R18-as ellenállás értéke 40 Ohm. Kérdés, hogy ez rendben van e?
A diódát hogyan tudom kimérni?

edit: ok, közben megvan. A dióda is jónak tűnik, kapcsol. (570V nyitófeszültség).
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2017
(#) VIM válasza imation1999 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Szia! Valami ilyesmi a tápegység felépítése és valószínű, hogy a soros tagok megnyúltak egy esetleges túláramtól. Skori oldalán is megtalálhatóak az alapkapcsolások.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2017
(#) imation1999 válasza VIM hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Köszönöm, bár ez az információ, ebben a formában nekem nem sokat segít az előrehaladásban.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2017
(#) palko0125 válasza imation1999 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
A dióda jó. Mondjuk az mV nem V. Az ellenállásnak mi a színkódja?
(#) imation1999 válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Arany, fekete, fehér, barna

Kép1.jpg
    
(#) vargaf válasza imation1999 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Valószínűleg barna, szürke, fekete, arany, ami 18 Ω, 5 %.
(#) ombre29 válasza imation1999 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
multiméterrel tudod a diódát kimérni
(#) palko0125 válasza imation1999 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
18 Ohmnak kell lennie, ahogy vargaf is írja.
(#) patkolttojas válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Szia!

Én csak pluszban ragasztottam. Ettől függetlenül szorosan megy rá a tengelyre, de ez tényleg csak kézzel volt csak rábiggyesztve, ezért esett le. Szerintem nem merték rányomni rendesen, mert féltek, hogy eltörik a mágnesgyűrű.

Más. Arra jöttem rá, hogy valószínűleg nem az indukált feszültség nagyságát figyeli a vezérlés, hanem a keletkezett váltófeszültség frekvenciája a fontos. Ha így van, akkor viszont széles határok között mozoghat a kapott feszültség nagysága, mert azt jó lehet formázni akár egy sima diódás amplitúdó vágással is. Egy soros ellenállás és utána mondjuk egy zener dióda tökéletesen megfelel. Mivel szinte a leglassabb forgásnál (mármint ahogy mosás közben forog a motor) is több mint 4V keletkezik, ezért nem lehet probléma. Szerintem a kisebb ellenállású tekercsben is indukálódik elég feszültség, vagyis tök mindegy milyen van benne.

Reméljük a legjobbakat!

Üdv: patkolttojas
Következő: »»   447 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem