Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1939 / 2486
(#) Dr Endugu hozzászólása Jan 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Életre szeretnék kelteni egy nagyon régi erősítőt. Grundig V5000 névre hallgat. Teljesen új tápegységet kapott, új végfokokkal. Ugyanis ezeket nem kaptam meg. Végfok hiányzott belőle, amit egybeépítettek a tápegységgel. Egy gondom van, hogy az előerősítő áramköreit nem tudtam eddig beindítani. Az előerősítő a képen lévő szürke 3 eres szalagkábelenkaphatott tápfeszültséget. a Transzformátor 4X30V 1X70V váltófeszültségű szekunderekkeel van ellátva. A végfokok a 4 nagyáramú szekunderről vannak megtáplálva. A maradék 70V láthatta e az előfokozatot? Hogy tudnám elindítani az előfokozatokat? Mekkora feszültséggel üzemeltek?

IMG_6532.JPG
    
(#) kadarist válasza Dr Endugu hozzászólására (») Jan 13, 2017 / 1
 
A szervizmanuál sok segítséget nyújthat :Bővebben: Link. Várd meg, míg megjelenik alul a "get manual" felirat, majd katt rá.
(#) Robi85 hozzászólása Jan 14, 2017 /
 
Sziasztok.

Van nálam egy Voice-Kraft AMP205 keverő erősítő aminek az egyik oldala hibás. Sehol nem találtam róla kapcsolási rajzot. Akinél volt javitáson a rossz alkatrészeket kiszedte, de már meg nem javitotta. Ismeri valaki ezt a kapcsolást esetleg?
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2017
(#) Gafly válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Idézet:
„Akinél volt javitáson a rossz alkatrészeket kiszedte, de már meg nem javitotta.”

Ez már a vicces topic-ba illene
(#) zenebolond válasza Gafly hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Hozzám is került egy erősítő. STK végfokos. Kiszedették velem az IC-ket, és annyi. Nagyon drága bele azt mondták. De én előrelátólag ráírtam a panelra "alko-hol-os filctollal a számát.
(#) Robi85 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Igen vicces a dolog. Bár annyira azért nem, mert más kontár munkája után már nem szeretek rajta melózni. Forrasztás amit ott hagyott az hagy némi kívánni valót maga után.
(#) latyakosa válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
A kapcsolás nem ismerős de ott vannak az alkatrész azonosítók leírva szintén filccel. A bal oldalon 2sa1302 jobb oldalon 2sc5200. A többit nem bírom kiolvasni az alkatrész lábaktól.
(#) Robi85 válasza latyakosa hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Eddig okés. Csak jó lett volna valami leírás róla, hogy mekkora nyugalmi áram kell és a feszültség értékek is jók lettek volna. De mindegy, valahogy csak sikerül megjavítani.
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Szia! Úgy értem van egy működőképes csatornád. Onnan nem tudod másolni?
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Hali. Elvileg tudom, csak nagyon gány már a fólia oldal.
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Tényleg nem szép, de ezek szerint nem láttál még igazi gányolást
Először mosd le (denszesz, nitró) a forrasztási oldalt!
(#) Linegekko hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
Sziasztok.

Ismeritek a MÁR-TON BT végfokokat? Holnap megyek egy MAT-TON MVE 400 asért ami 2x8 Ohm illetve 100V os kimenete van. Elvileg a 2x8 Ohm 200W. De a bemenet elvileg szimmetrikus, és a kép szerint mono mert csak egy van. Csak akkor a kimenet nem tudom hogy lehet szimmetrikus. A gyártótól próbáltam infót kérni és nagyon modortalan stílusban csak annyit írt hogy nem adnak ki rajzot és 400W os szimmetrikus ki és bemenettel. Hallottatok már szimmetrikus Ohmos vagy 100V-os kimenetről?
Ami még érdekes a csatlakozók szerintem fordítva vannak mint szoktak, bemenet jó hogy fűzhető, de a kimenet nem ilyen szokott lenni.
Ötlet?
(#) reloop válasza Linegekko hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Szia! A 200W/8Ω az 40V-os kimeneti feszültséget jelent. Ha szimmetrikus jelet kötsz a bemenetre a kimeneti pontok között 80V érhető el - az már majdnem 100
(#) Beringer 600 válasza Linegekko hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Szia!
Ne csodálkozz,hogy a gyártók nem szeretnek infót kiadni.
Annak idején én is kértem az Univox-tól infót,de neked még szerencséd is volt mert válaszoltak,de nekem meg semmi válasz nem jött.
Na ennyit a gyártóktól.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) Linegekko válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Köszi!
Akkor ez egy szimmetrikus mono jellel hajtott hídkapcsolású erőlködő lehet. Vagy 2x 8 ohm vagy 1x 100V. Emiatt lehet, hogy a nem szabványos csatlakozó tettek rá? Van gyakorlatban ilyen megoldással 100V os erősítő? Mert nagyon jó ötletnek tűnik.
(#) Linegekko válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Sajnos ez van. Egy régi cuccnál ami már biztos nem rontaná az üzletüket nem tudom miért nem segítenek. Még öregbítené a nevüket ha minél hosszabb ideig működnénk a régi vasak.
(#) szili83 hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
Sziasztok!

Eddig csöves erősítőket építgettem, most egy tranzisztorost kellene összehoznom. Nem a teljesítmény, hanem a jó hangminőség lenne a célom. Nekem 2x20-30W elég lenne...
Milyen kapcsolást ajánlatok? Quad sorozatból ahogy olvasom a 405-ös a nagyon sokak által megépített/kedvelt erősítő. (de még létezik 606, 707, 909 is, ezek miben térnek el?)

Milyen kiegészítő áramköröket érdemes hozzá építeni? Hangszín szabályozó, kivezérlés jelző? Koppanás gátló?
(#) Beringer 600 válasza Linegekko hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Mi szeretnénk hogy így legyen,de ők nem
(#) Beringer 600 hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék,hogy a képen látható végfok rajzhoz,nem e volna meg valakinek a nyák terve?
Ha meg volna valakinek,meg kérném szépen hogy legyen kedves fel tenni.
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017

PIC02383.JPG
    
(#) bull60 hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
Üdv.A csatolt kapcsolással kapcsolatban szeretnék kérdezni.Ez egy dual mono végfok két trafóval,a két trafó valóban külön hajtja meg a végfokokat ebben a kapcsolásban?Én egy egyenirányítót látok a rajzon,ez zavart meg,ha nem külön hajtják a trafók a végfokokat akkor így mi az értelme?Erről szeretném kérdezni a véleményeteket.Üdv.
(#) jocko válasza Linegekko hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Ez így ránézésre elég érdekes,ettől függetlenül még működhet.Csak a jelet XLR papával viszik be én úgy tudom,akkor itt át kell alakítani majd a csatlakozókat.
(#) ozpecs válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Nekem annak idején komplett kapcsirajzot küldtek az ujabb tranyós erősítőtől igaz igazoltam, hogy számlásan vettem olyat és a kimenetre 230-at kötöttet és elszállt
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) reloop válasza Linegekko hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Hídba Te kötöd, ha akarod, ahogy elnézem sztereóban is használható, mert független a két csatorna.
Az eljárás ismert és alkalmazott, elvi ±70V tápfeszültség hídban 100V kimenőfeszültséget eredményez.
(#) reloop válasza bull60 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Üdv! Láthatod a trafó rajzán, hogy a két szekunder egy ponton össze van kötve. Ez egyenértékű egy középmegcsapolásos szekunderrel. Szó sincs dual-monóról.
(#) djcaveman válasza bull60 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Ne keresed az értelmét, mert nem sok van. Nem egy db középmegcsapolásos trafót használt, hanem 2db normál trafót...
(#) bull60 válasza djcaveman hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat,akkor nem veszem meg az erősítőt.
(#) reloop válasza bull60 hozzászólására (») Jan 15, 2017 / 1
 
Ez a tápegységtől függetlenül is helyes döntés
(#) szili83 válasza szili83 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Erre valaki?

Milyen bevált kapcsolás ajánlott? Esetleg NYÁK terv is ha van főleg SprintLayoutban az lenne a legjobb.
(#) reloop válasza szili83 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Egy Otalához mit szólnál?
(#) patkany válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Nos túl vagyok a ketyere javításán.
A puffereket kicseréltem 105°-os kondikra, akkora hőt úgysem produkálnak azok a bordák, főleg hogy a tulajdonosa nem szokta csúcsra járatni.
A sörét zaj rögtön megszünt. Sejtettem, hogy a pufferkondi lehet a ludas, de nem gondoltam, hogy ennyit jelent! Állítólag még jobban is szól, mint a régi pufferekkel.
A tranyókkal nincs gond, maga az egész konstrukció szemétre való, de így legalább már csak brummos a trafó miatt, de azzal nem foglalkoztam már.

Köszönöm a segítséget!
Következő: »»   1939 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem