Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2922 / 3940
(#) proli007 válasza erdgab hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Hello! Ha nem mondod meg miben, hol szeretnéd kiváltani melyiket - melyikkel, és a számodra kritikus vagy lényeges paramétereket sem ár, akkor hogy vársz választ a kérdésedre.
Mert a hólapát és a szemeteslapát is funkcionálisan helyettesíthető egymással, csak paraméterbeli különbségek vannak a kettő között!..
(#) erdgab válasza proli007 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Gábor teljes mértékben igazad van,köszönöm,hogy szánsz rám egy kis időt!Van néhány TLC551 ic-m amiket ,ha lehet,szeretnék felhasználni amikor éppen nincs kéznél TLC555 (ICM7555).Mire gondolok (?) pl: mérőműszerben (DVM),időzítő áramkörben és hasonlókban ahol a TLC555 vagy ICM7555 az ajánlott típus ,talán röviden ennyi.Ahol az NE,NA,SE555 ic van az adott kapcsolásban,oda nem gondoltam a cmos változatot tenni.
(#) tbarath válasza Letiodj hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Alap alkatrészhez szerintem szerintem ebay/ali/stb. oldalon beírod keresőbe pl. a "electronic starter kit" kifejezést, találsz pl. ilyet és hasonlókat, aztán néhány találatot fésülj össze.
Persze nagyban függ attól, hogy pontosan mivel is akarsz foglalkozni, de pár LED és egy ellenállás-sor nem árt soha, és persze elkók se. Tranyónál ne konkrét típust nézz ki, vegyél pár általános NPN és PNP típust, mondjuk BC547 és BC557 jó is lesz. Diódából 1n4001 és 1n4148, IC-ből 555, LM317, valami opamp is jól jön sokszor.

Persze úgyis hiányozni fog egy csomó diolog.
(#) proli007 válasza erdgab hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Oké. Felületes ránézésre talán annyi a különbség a TLC között, hogy az 551 már 1V-tól működőképes az 555 pedig 2V-tól. Kimondott alacsony tápfeszű üzemnél ez előny lehet, kár "elpazarolni" ha nincs rá szükség.
(#) erdgab válasza proli007 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Gábor,még egyszer Tisztelettel köszönöm!
(#) ADK hozzászólása Jan 16, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy egy set-top box „web TV” alkalmazására miként lehetséges belső hálózaton számítógépről filmet, zenét vagy akár a gép élőképét streamelni? Tehát a set-top boxra kötött TV-t Wi-Fi-n keresztül számítógép kijelzőként szeretném használni.
Addig eljutottam, hogy a gépen VLC alkalmazással élőképet közvetítettem a hálózatra és a set top boxon a „Web TV” alkalmazáson belül sikerült is csatlakoznom a gépre, de nagyon lassú volt az átvitel, kb. 30 másodpercenként frissítette a képet. Film közvetítése VLC-vel két gép között szépen működik viszont a set-top box csatlakozási hibát ír ki. Lehetséges, hogy rossz programot használok vagy pedig a beállításokkal lehet a gond? Egyébként a Web TV milyen formátumú állománnyal dolgozik?

Segítségetek köszönöm szépen!
(#) tbarath válasza ADK hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Ez itt eléggé OFF szerintem, de ha már itt van...
Szóval ezt nem lehet megoldani annyi infó alapján, hogy "set-top box" és "web TV".
A lassú átvitel akár még "valós" is lehet (na nem a 30 másodpercenkénti frissítés), mert a tömörítetlen videónak komoly a sávszélesség-igénye, olcsó 2,4-es wifi-n vagy zajos környezetben ez felejtős. Ha a STB képes videót lejátszani hálózatról, akkor inkább azt javaslom hogy oszd meg a lejátszani kívánt tartalmat és úgy remélhetőleg vinni fogja.
(#) bugyi680 hozzászólása Jan 16, 2017 /
 
Üdv!
Megszeretném építeni a lenti kapcsolást.Csak azt nem tudom hogy a flyback transzformátoron (sorkimenő),hogy kell megállpítani melyik két kivezetés legyen a feedback tekercs illetve a primer tekercs?
Itt a videó a szerkezetről:https://youtu.be/w8d0GorQmrY
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2017

image.png
    
(#) kadarist válasza bugyi680 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
A visszacsatoló tekercs külön van rátekerve a vasmagra, nézd csak meg. A másik két bekötést pedig próbálgatni kell. De videónézés helyett miért nem próbálsz ki egy leírt megoldást? A jó topik: Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2017
(#) gazspe hozzászólása Jan 17, 2017 /
 
Sziasztok!
Crt képernyős analóg oszcilloszkóp képe zajos volt, kicseréltem az elkókat. Azóta a képe szép, de a bekapcsolás után 30-40 mp-re megeszi az olvadó biztosítékot. Van valakinek valami javaslata, hogy mi okozhat ilyet, vagy álljak neki a tápkábeltől kimérni?
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2017
(#) vargaf válasza gazspe hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Ennyi információ alapján ne várj jó választ. Típus, fénykép, mért adatok? Vagy ezt is találjuk ki?
(#) gazspe válasza vargaf hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
RFT eo213
Valami tipikus hibára gondoltam, ami előfordulhat ezeknél a szerkezeteknél, tranzisztor árama megfut, átütött dióda, amivel kihagyhatom a mérést. Meg kell bontani a panelek kábelezését, hogy mérni tudjak, amit nem akarok, ha nem muszáj. Jeleket másik szkóp híján nem tudok mérni, szóval ha megbontom, akkor alkatrészenként kimérem a kapcsolás alapján.
(#) kadarist válasza gazspe hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Építs be nagyobb biztosítékot, akkor majd megmutatkozik a rossz alkatrész.
(#) vargaf válasza gazspe hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Megbontás és mérés nélkül:
"Mukoggy!"
(#) Lamprologus válasza gazspe hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Nincs fordítva valamelyik elkó?
Esetleg nem megfelelő a feszültsége valamelyiknek?
(#) Stewe válasza vargaf hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Igen, épp tanácsot kért, hogy hol kezdje a mérést...
(#) Stewe válasza gazspe hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Tipikus hiba amit Lamprologus kolléga írt, fordítva bekötött elkó, olyankor vezet, és terhel.
Nos ez melegszik is...
Fiókos a szkópod, vagy monoblokk? A fiókok kihúzogatáséval (kikapcsolva) esetleg behatárolható a hiba.
A komolyabb cuccokban a mérőpontokon (táp) a névleges feszültségek fel vannak írva, mindenképp ennek az ellenőrzésével kezdeném.
(#) bugyi680 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Köszi a választ.
(#) kriszrap hozzászólása Jan 18, 2017 /
 
sziasztok
Van egy új "tecknologia" hogy a fülhallgató basszus hatására rezeg (lágyan).
Kérdésem az milyen motort lenne jó a célnak természetesen pici legyen és hogy kössem rá a fülhallgatót hangszóróra???
Segítségeteket köszönöm
(#) gazspe válasza Stewe hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat és a segítséget.
(#) kisstomi5545 válasza kriszrap hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Szia!
Az a helyzet, hogy ezek a fülesek alsóhangon is 50.000 Ftról kezdődnek, nem egy egyszerű '' tecHnológia''.
Egyébként valószínűleg telefonokban is használt rezgőmotorok vannak bennük, frekvenciaszűrő, és egy meghajtó áramkör.
(#) kriszrap válasza kisstomi5545 hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Vagy is esélyem sincs ilyet barkácsolni??
(#) iciszka hozzászólása Jan 19, 2017 /
 
Ez most kókányolás (is) lesz. Engem az érdekelne, hogy egy aksinak (36 V; 500W ) szinten lehet tartani a töltöttségi szintjét egy dinamóval? A motor 36V és ~500 W . Ha a maximális teljesítményen, huzamosabb ideig működik, valamit csak segít, nem?
(#) granpa válasza iciszka hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Ennek fuss neki még egyszer. Nem értem, mi a micsoda, mert gépjárműveknél ez szokásos dolog: motor megy, generátor/dinamó tölt, akkufesz szinten tartva.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2017
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Jan 19, 2017 / 1
 
Az a baj, hogy: Bővebben: Link.
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Jan 19, 2017 1 /
 
Ez még csak hagyján, de egy hírportálon olvastam újságíró tollából, hogy "folytogatta" fojtogatta helyett.
(#) granpa válasza pucuka hozzászólására (») Jan 19, 2017 1 /
 
Azé' a mai újságírók nem Adyk, Mikszáthok.
(#) Bakman válasza iciszka hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Egy akkumulátornak általában kapacitása van a feszültége mellett. Egy dinamónak (generátornak?) feszültsége és maximális árama a fordulatszám függvényében. Egy motornak pedig van fordulatszáma is.

Ha a motor hajtásához van villamos energia, akkor azt mindenféle veszteséget termelő forgó gépek nélkül is fel lehet használni töltésre. Motor és dinamó elhagyható.
(#) Bakman válasza kadarist hozzászólására (») Jan 19, 2017 1 / 1
 
Idézet:
„...a tankönyveken túl csak szépirodalmat olvastatott a gyerekkel.”
Nekem ettől állt égnek a hajam. Egyszerűen nem érdekelt. Mondom ezt úgy, hogy minden nap olvasok de messze más stílusú könyveket. Van egy rakás olyan regény amivel a fiatalokat a könyvhöz lehet ragasztani. Rokonon próbáltam, működik. Tipp: Harry Potter jó belépő lehet. Tetszik, nem tetszik, a szépirodalomra nem vevők a mai fiatalok.
(#) bbalazs_ válasza Bakman hozzászólására (») Jan 20, 2017 1 /
 
En mondjuk pont a szepirodalmat szerettem es a tortenelmet utaltam nagyon. Egyszeruen jobban erdekelt, hogy mi lesz es nem az, hogy mi volt, foleg nem, hogy regen mikor. Mas meg a kovalens kotestol kap kiütést vagy eppen az enek-zenetol vagy nyelvektol. Kulonbozoek vagyunk, az iskola eppen ebben segit, hogy valaszthass, kesobb mivel szeretnél foglalkozni.
Következő: »»   2922 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem