Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   689 / 1116
(#) tiggersoft válasza hobbyboby hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
BIOS-t akar frissíteni. Ott van, hogy Alt+F2 Asus Ez flash megszakítása.
(#) hobbyboby válasza tiggersoft hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Az jjjóóó!

Csak hááát - a lap így félig-meddig betölt, oszt utána már nem igazán reagál ám semmire!
Se a "nyomjon 'DEL gombot"-ra, de még csak az "Alt+F2"-re sem.
Mintha a billentyűzet egyszerűen nem lenne rajta, avagy - mintha nem látná.
Holott - a beinduláskor felvillannak a LED-el, tehát simán konstatálja billentyűzet meglétét!
Az egeret viszont már nem "eszi meg", mert az ugyebááár - eleve USB-s.
Míg a billentyűzet az még PS2!
(más jelbemeneti lehetőségem azonban nincs!
Mint a fagyott hal ... semmit se hall ....
(#) rolandgw válasza tiggersoft hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Az egy opció, minden indulásnál kiírja az Asus.
(#) rolandgw válasza hobbyboby hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
CMOS elem csere?
(#) blasz válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Köszönöm kiprobálom.
(#) blasz hozzászólása Jan 16, 2017 /
 
Kipróbáltam de szaggat a netes videó nagyon.
(#) blasz válasza blasz hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Szereztem egy P4 2.4GHz procit a laptopba és már alig alig akad a netes videó rajta sokkal fürgébb lett minden rajta
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 16, 2017 /
 
Windows 8.0 rendszer rendszergazdai fiókkal, Crazy Taxi 3 játék. Nos, a játék azzal a hibaablakkal nem indul, hogy én márpedig jelentkezzek be rendszergazdai fiókkal!!! Megkérdőjelezi a számítógépemen a rendszergazda-jogosultságomat?! (Ha csak egyetlen felhasználói fiók van, akkor az elvileg alapértelmezésül rendszergazda!) Bocsánat, de kicsit kiakadtam, hogy valami megkérdőjelezi, hogy a saját gépemen rendszergazda vagyok... Ti tudjátok-e, hogy mihez nem fér hozzá vagy mi a baja?
(#) kadarist válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Ha a játékod indítófájljára vagy végrehajtható fájljára (exe) jobb gombbal kattintasz, akkor rendszergazdai jogosultsággal való futtatást is be tudsz állítani.
(#) zsoltee0001 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Jobb egérgomb/ futtatás rendszergazdaként (win7-nél legalábbis)????
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Pontosan! Holnap kipróbálom...
(#) Udvari Zsombor válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 16, 2017 1 /
 
kadarist-nak van igaza, te pedig ne találgass, egyből az oprendszerrel kezdtem a hozzászólásom... Windows 8.0❗
(#) hobbyboby válasza rolandgw hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Azzal kezdtem, mert hogy a régi csontra le volt merülve ...
(#) zsoltee0001 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 17, 2017 / 1
 
Ég is a pofám miatta, szerinted nem láttam?
(#) Petyaa hozzászólása Jan 19, 2017 /
 
Üdv mindenkinek! Tegnap vásároltam egy Fujitsu E900 G530-as gépet, amivel az a probléma hogy a táp felkapcsolása után a gép is elindul, viszont csak a ventilátorok forognak de úgy mint egy Jumbo Jet ben. A monitoron semmi, a billentyűzeten sem világít semmit, illetve az USB-ben sincs áram. Mi lehet a hiba? Egyébként furcsálltam hogy ennyire hangos a ventilátor ( nem csapágyas )
állítólag ez egy zero noise gép.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2017
(#) blasz válasza Petyaa hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Szia én nem vagyok zseni nekem proci hibánál csinálta ezeket
(#) Petyaa válasza blasz hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Köszi, Gondolom hogy a ventilátoroknak is csak akkor kellene ennyire maxon menni, ha teljes leterheltségen menne a processzor, de ez kb mintha már 200% on ment volna.
Akkor jobb ha nem is kezdem babrálni, hanem irány a vásárlás helyszíne.
(#) steelbird válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Hiába vagy "Rendszergazda" a gépen, az általad futtatott fájlok korlátozott jogosultsággal futnak, nem írhatnak/módosíthatnak minden fájlt, mappát a gépen. Az olyan programok exe fájljainál, amik rendszer-könyvtárakba akarnak futás közben írni, külön be kell állítani, hogy rendszergazda jogosultsággal fussanak, úgy ahogy kadarist írta.
Jobb klikkel előhívod a fájl környezeti menüjét és a "Tulajdonságok" -> "Kompatibilitás" fülnél tudod beállítani.
Asztali parancsikon esetén két helyen, az előzőn kívül még a "Parancsikon" fülnél a "Speciális" gombra kattintva is találsz erre beállítást.
(#) Kari55 hozzászólása Jan 19, 2017 /
 
Szervusztok.
Hogyan tudom beállítani a Google chromot, hogy ne a mellékletben látható karaktereket lássam a PHP programban írt szövegben, hanem a magyar hosszú magánhangzók jelenjenek meg?

Egyszer már sikerült, de azóta frissült a böngészőm.

Op rendszer Windows 7 pro

Előre is köszönöm a tanácsokat.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2017
(#) steelbird válasza Kari55 hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Szia.
Nem oprendszer -és nem böngésző függő, hanem be kell állítani a generált HTML kódban a megfelelő karakterkódolást.
A
  1. <head>...</head>
tagok közé kell beilleszteni a megfelelő karakterkódolást meghatározó
  1. <meta>
elemet. Példa
Javaslom az UTF8 használatát, példát találsz akár a Hobbielektronika oldalának forráskódjában is.
Plusz a fájl karakterkódolását állítsd UTF8 boom nélkülire.
(#) Kari55 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Sikerült köszönöm.
(#) Udvari Zsombor válasza steelbird hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
És ha tőben az exe futtatásánál állítom be, majd egy normál parancsikonnal hivatkozok rá? (Mármint az exe fájlra.) Vagy ilyenkor be kell-e állítani a parancsikonnál is?
(#) steelbird válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Ha a fájlnál állítod be, akkor a "Kompatibilitás" fülön állítod, azt utána a hozzá tartozó parancsikonnál is ugyanúgy látod majd. Vagyis felesleges külön a fájlnál állítani, elég a parancsikonján. Én csak a parancsikonon szoktam mindkét beállításnál engedélyezni (Kompatibilitás és Parancsikon/Speciális fülek) a rendszergazdai jogokat azokhoz a programokhoz, melyeknek erre szükségük van.
(#) RoliNyh hozzászólása Jan 20, 2017 /
 
Íme egy kis nosztalgia...
Még anno az amigás korszakban vagy 15 éve láttam az alábbi hibát "Guru Meditation".
Páran még biztos emlékeznek rá. Nem gondoltam volna, hogy a mai időkben is fellelhető még.
Úgy látszik tévedtem, ugyanis most böngészés közben sikerült belefutnom...

(A fiatalabak kedvéért aki mégse ismerné, azoknak betettem az eredeti képet is, a jobb oldali az.)

Annak idején, aki amigán nyomult és ezzel a képernyővel ajándékozta meg az "OS" biztosan szerzett pár ősz hajszálat magának...
(#) steelbird válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Szia. Az error 503 nem működő szolgáltatást jelent, a Guru meditation üzenet pedig Unix/Linux rendszereknél a kernel összeomlását (Kernel Panic) jelenti. Azonos Windows rendszerek "kékhalál" rendszerhibájával. Ezek szerint jó fejek voltak a Linux fejlesztő Guruk...
(#) RoliNyh hozzászólása Jan 21, 2017 /
 
Szép napot!

Tudna valaki tippet adni rá, a horizongo belépéshez hogyan lehetne megjegyeztetni a felhasználónevet és jelszót IE böngészőben? Köszi... (Más böngésző most nem játszik.)

HorizonGo.jpg
    
(#) Kari55 hozzászólása Jan 21, 2017 /
 
Sziasztok. Meg tudná nekem mondani valaki, hogy miért nem működik az alábbi php programom?
Nem teszi be az adatokat az adatbázis táblába, de semmi hibaüzenetet nem ír ki.

<?php
require_once 'connect.php';

if(isset($_post['submit'])){
if (isset($_POST['veznev'], $_POST['kernev'], $_POST['adatok']) && !empty($_POST['veznev']) && !empty($_POST['kernev'])){
$veznev=htmlentities(htmlspecialchars($db->real_escape_string(trim($_POST['veznev']))));
$kernev=htmlentities(htmlspecialchars($db->real_escape_string(trim($_POST['kernev']))));
$adatok=htmlentities(htmlspecialchars($db->real_escape_string(trim($_POST['adatok']))));

$db->query("
INSERT INTO `emberek` (`id`,`veznev`,`kernev`,`adatok`,`csatlakozas`)
VALUES (null,'{$veznev}','{$kernev}','{$adatok}',NOW())
");
}
}
?>
<!DOCTYPE html>

<html>
<head>

<title>MySQLi...</title>
</head>
<body>
<?php
if($result = $db->query("SELECT * FROM `emberek`")){
if($result->num_rows){
$table = $result->fetch_all(MYSQLI_NUM);
echo '<table border="1">';
foreach($table as $row){
echo'<tr>';
foreach($row as $record){
echo'<td>'.$record.'</td>';
}
echo'</tr>';
}
echo '</table>';
}else{
echo '<p>Nincs hibás adat.</p>';
}
$result->free();
}
?>
<hr/>
<form action="<?php echo $_SERVER['PHP_SELF'] ?>" method="post">
<table>
<tr>
<td>*Vezetéknév:</td>
<td><input type="text" name="veznev" /></td>
</tr>
<tr>
<td>*Keresztnév:</td>
<td><input type="text" name="kernev" /></td>
</tr>
<tr>
<td>Magamról:</td>
<td><textarea name="adatok"></textarea></td>
</tr>
<tr>
<td colspan="2"><input type="submit" name="submit" value="Küldés!" /></td>
</tr>
</table>
</form>
</body>
</html>
<?php
$db->close();
?>

Köszönöm előre is.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2017
(#) kadarist válasza Kari55 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Ez nem programozós fóum, ezért tedd fel a kérdésed egy olyanban.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jan 22, 2017 /
 
Sziasztok. Örömteli feladatokat szoktam bevállalni, ez most pont ilyen.
A egy MikroTik RB3011UiAS-RM routerrel birkózok. Sajnos elakadtam, mert shogy nem bírom az internetre kapcsolni.

A megvalósítás a következő:

Kábelmodemes internet kapcsolat dinamikus ip -vel a router egyik portjáról
1-es hálózat magánhálózat külön switch -elt 3 állomással csak a webet érhetik el, illetve a skypot, 2p2 blokkolni kell, forgalmat 40Mbirre kell maximalizálni, rövid ideig lehet 60Mbit
2-es hálózat magánhálózat külön switch -elt 4 munkaállomással semmilyen korlát nincsen, ebből a hálózatból fog zajlani a szerver menedzselése (is) (www tárhely, FTP, 2p2, stb...)
3-as hálózat 1db szerver csak a szolgáltatásoknak megfelelő engedélyekkel
4-es hálózat "vendég" hálózat amin csak egy AP kliens fog lógni
5-ös hálózat egy kis teljesítményű munkaállomásból áll, ami nem érheti el az inetrnetet, csak a szerverről tölthet be egy oldalt (böngésző alapú adatbázis), illetve ftp kezelhet.

Minden egyes hálózat a router portjára csatlakozik, külön subnetet alkotva, minden gigabites.

Ez az alapkiindulás, aztán lesz még benne okosítás, egyenlőre ez az internetcsatlakozás nem akar menni. Hozzá kell tegyem a RouterOS világában még kezdő vagyok.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2017

3011_1.jpg
    
(#) Dani21 hozzászólása Jan 23, 2017 /
 
Sziasztok
Lehet hogy nem pont ide illő kérdés de tudnátok egy olyan programot mondani ami lehetőleg ingyenes és konyhabútort illetve (beépített) bútorokat lehet vele tervezni?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2017
Következő: »»   689 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem