Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1216 / 1384
(#) Bakman válasza adapter hozzászólására (») Jan 16, 2017 / 1
 
Korábbi kérdésedre válaszolva: két rétegben tuti nem világítja át, a lakk egyenletes. Lehetséges buktató: A nyomtatott oldalak nem a panel felé, hanem a LED-ek felé néznek, nincs meg a kellő leszorítás.

Ahogy én szoktam: Egy réteg fóliát maszkolószalaggal felragasztok az üveglapra. Erre, szintén maszkolószalaggal, a második fóliát. Viszonylag könnyen lehet pozícionálni, nekem bejött az eljárás. Természetesen a fólia nagyobb, mint a panel, a nem használt keretnél ragasztom le, két szemben lévő oldalon. Erre a szedvicsre fektetem az előre lakkozott panelt, majd leszorítás következik (nálam ez annyit tesz, hogy lecsukom a levilágító fedelét aminek a belső oldalára szivacs van ragasztva). UV csövek bekapcsolnak és készen is van. Egy időben 10 percig világítottam, de ez néha nem volt elég, a 15 perc már biztosan jó. A panel nem nagyobb és nem is kissebb, mint a végleges, eleve akkorrára vágom, mint amekkora a kész panel, maratás után nincs méretre igazítás.

A levilágító üvege normál üveg, semmi trükk nincs benne.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2017
(#) adapter válasza Bakman hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Ha többiek nem szúrnak ki más hibát, egyelőre feltételezem a dupla réteg hiányát...
(A panel felé néztek, és szkenner volt a donor, aminek a fedele olyan műanyag, kemény fóliára ragasztott vékonyabb szivacs, amit lenyomtam egy fénycső fojtótrafóval. A ragasztást nem tettem meg, de legközelebb nem mulasztom el...)
A levilágítási időt meg legfeljebb több fokozatban ki próbálom még majd.
Most kiállításra kell készülnünk, nem lesz már rá időm szerintem, de amint van eredmény utána megírom....
(#) Temela válasza adapter hozzászólására (») Jan 16, 2017 / 1
 
Én pl. nem használok dupla fóliát ( igaz lézer nyomtatóval), ha átvilágít, akkor szerintem nem csak egyszerűen foltos lesz. Véleményem szerint a TN 140 keverési aránya is számít a nem megfelelő előhívás miatt. Az uv nyák gyári, akkor azzal igazából nem nagyon lehet gond, egyenletes. A kézi p20-as szórás viszont tud gáz lenni. Nem baj, ha vékony rétegben kerül a panelre, akkor is jól fed. Nekem volt, amikor keveselltem a vastagságot ill. úgy láttam nem takar jól, így hát fújtam, fújtam még egy kicsit és rossz lett az eredmény. Már előhíváskor is volt mikor leette a fene. Az üveg lapos leszorítás viszont szerintem melegen ajánlott, panel, fólia, üveglap és rá a súly. Amennyiben nem hagysz cca. 5 mm technikai sávot (persze kézi p20 fújás) , akkor a széleken összeszalad a lakk kis csíkban körbe és megemeli a fóliát (ez már íródott a fórumon). Az "összetapizott" fólia is lehet probléma ugyanis az ujjlenyomat is "árnyékolhat + porszemek, szöszök ezek nem mindig jól láthatóak. Amúgy szerintem nem olyan ördöngős a technológia olyan könnyű ill. nehéz, mint a vasalásos módszer.
(#) mc-4 hozzászólása Jan 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Tudnátok segíteni, hogy ezt a pozitív rajzot átfordítaná valaki negatívba?
Dry fóliával szeretném megcsinálni, de nem tudom átfordítani.
Köszönöm szépen!!
(#) morgo válasza orcika70 hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Tessék.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2017
(#) mc-4 válasza morgo hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Ez tuti jó?
Dry fóliánál nem az a lényeg, hogy amit ott akarunk hagyni az legyen fehér? Így éri az uv és kikeményedik?
Köszi!
(#) Ivan93 válasza mc-4 hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Nem, nem jó. Morgo tükrözte invertálás helyett. Jól írtad le, dry fóliánál a vezetősávoknak kell fehérnek lennie. Megpróbáltam inkscape-el invertálni, de nem sikerült, mert nem ismerem annyira a programot.
(#) morgo válasza Ivan93 hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Igazad van, ezt benéztem.
(#) kaqkk válasza Ivan93 hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
gimp és két katintás
(#) mc-4 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Szia "kaqkk" !
Nem akarok szemtelen lenni, de megcsinálnád?
Köszönöm szépen!!!
(#) eyess válasza mc-4 hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Ez nem fog menni ugyanis a nyák kétoldalas , és a másik oldalról nincs rajzolat, illetve van , de ezt , így nem lehet össze illeszteni. Ha külön lett volna a másik oldalról is nézet , akkor meg lehetne csinálni.
(#) ktamas66 válasza mc-4 hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
A méretpontosságra oda kell figyelni!
(#) Elektro.on válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Én nem látom, hogy két oldalas lenne. Két különböző méretű panelt látok, és a beültetési rajzot.
(#) mc-4 válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Szia!
Ez két egy oldalas nyák, nem egy kétoldalas.
Üdv!
(#) mc-4 válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Szia!
Köszönöm szépen!
Hogy tudom a méretét pontosra állítani? Elvileg a pdf az pontos nem, vagy ott is lehet eltérés?
(#) eyess válasza mc-4 hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Igen valóban én néztem el .
(#) kaqkk válasza mc-4 hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Tessék , elvileg így nem változott a méret . Nem értem miért használják a jpeg -png kiterjesztéseket a kollégák , ha pdf ben méretarányos és pdf ben dolgozok vele elég felülírni az eredeti fájlt és akkor pdf ben méretarányosan kapom vissza az invertálás után .
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2017
(#) mc-4 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Hálás köszönet Uram!
Közben kísérleteztem a linkelt programmal...
Leellenőriznéd, hogy jó-e?
Köszönöm szépen!

Crescendo.pdf
    
(#) kaqkk válasza mc-4 hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Gimp -el csináltad ? Ott érdemes a monokrom beállításra is rátenni akkor nem lesz a fehér részeken halványszürke "beütés" ( színek -csatornakeverő- monokrom) De ha mégegyszer le uramozol többet nem állok szóba veled ,
Ha úgy csináltad ahogy írtam és a bevitt pdf et írtad felül akkor nem lehet méretkülönbség .
Ha kinyomtatod az eredetit és ráteszed az általad módosítottat akkor látod hogy van e közte különbség én nem tudom az eredeti méretet és ki sem tudom nyomtatni , szemre jónak tűnik .
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2017
(#) mc-4 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Azt hogy tudom megcsinálni, hogy csak a képen cserélje fel a feketét fehérre. Nyomtatáskor ne feketítse az egész lapot?
Köszi!
(#) kaqkk válasza mc-4 hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
A "műtéti területet " ugyanúgy ki lehet jelölni mint minden más grafikus programnál .
(#) niedziela válasza mc-4 hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Ahogy kaqkk írta, szelektive

PCB.pdf
    
(#) mc-4 válasza niedziela hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Köszi mindenkinek, amint lesz időm neki is fogok a nyáknak.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2017
(#) RoliNyh válasza mc-4 hozzászólására (») Jan 20, 2017 / 1
 
Csak egy tipp:

De ha már van *.jpg állományod a nyáktervről, te magad is invertálhatod három pofonegyszerű lépésben.
Szükséges hozzá egy olyan program, ami képes megnyitni a *.jpg fájlt, és van benne egy "kitöltés" szerszám (képen mellékelve).

Szóval megnyitod a fájlt,
- a fehér részeket egyesével átszínezed mondjuk pirosra,
- a fekete részeket átszínezed fehérre,
- a piros színeket átszínezed feketére
és elmented újra, vagy akár már a programból is nyomtathatod közvetlenül, ha a progi képes beállítani pontos nyomtatási méretet cm -ben.

Azt nem mondom, hogy a leggyorsabb módszer, mert a nagy részek ugyan megvannak másodpercek alatt, de a kis részek, vagy mondjuk a furatok pontjai, sok időbe telik, mire átszínezed...

De ilyen kevés színből álló képeket nem érdemes *.jpg formátumba menteni, akkor inkább már *.png. Egyrész azért, mert ha nem direkt kétszínűre mented, akkor a *.jpg formátum "antialiassing" -ol (hacsak nem tiltod le), így csökkentve a fűrészfogazódást a 45° -os és ferde vonalaknál. Másrészt a *.png formátum sokkal jobban tömörít kevés színű képet, és nagy előnye, hogy veszteségmentesen, míg a *.jpg az veszteségesen tömöríti a képeket.

Az utolsó képen pedig láthatod az antialiassing hatását a felnagyított *.jpg képeden. Megfigyelhető, hogy a fekete és a fehér vonal határain ott vannak a szürke vonalak, hogy ne legyen olyan feltűnő a pixelezetsége a képnek. És ezzel bizony a kontrasztot máris elveszted, ami levilágításnál nem egy utolsó szempont...
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2017
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Irfanview-val: megnyitod a nyákterv képét, Image->Negative(invert image)->All channels, és máris invertálva van a kép. Vagy ha követem a te módszered, arra is van megoldás: Image->Replace Color-> Ki kell választani a kicserélendő színt, és hogy mire szeretnénk. A valós méretű kinyomtatás már problémásabb, de amikor nekem ilyen kellett, a nyomtatás ablakban megadható a kép pontos mérete is, így pár próbálkozás/számolás után megfelelő méretű lesz a nyák. Ja, és ingyenes a program, 2MB.
(#) niedziela válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Idézet:
„Szóval megnyitod a fájlt,
- a fehér részeket egyesével átszínezed mondjuk pirosra,
- a fekete részeket átszínezed fehérre,
- a piros színeket átszínezed feketére”


Te velünk vagy, olvasgatsz ?

Nem nagyon érthető az ilyen tippek / hozzászólások értelme
(#) Norbi1004 hozzászólása Jan 20, 2017 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek bármiféle ötlete, hogy a már megszáradt lötstop lakkot milyen vegyszerrel lehet eltávolítani?

Köszönöm!
(#) RoliNyh válasza niedziela hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Ha neked nem ment át a lényeg, azzal nem tudok mit kezdeni ne haragudj...
(#) kaqkk válasza Norbi1004 hozzászólására (») Jan 20, 2017 / 1
 
Ez a kínai festék ? Az is lejön szerintem tömény lúggal (lefolyó tisztító - hideg zsíroldó)
(#) kaqkk válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Minek ennyire bonyolítani ? A legtöbb grafikus program ismeri az invertálást , és még mindíg nem értem miért használjátok a jpeg-png kiterjesztéseket ? Én minden tervet PDF ben mentek és invertálok ott nem kell foglalkozni a méretezéssel ,ha az eredeti pdf méretarányos volt a "megdolgozott" is az lesz .
Következő: »»   1216 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem