Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   448 / 580
(#) imation1999 válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Tehát azt feltétlenül cserélnem kell, ha 40 Ohm körüli értéket mérek ?
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2017
(#) palko0125 válasza imation1999 hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Nem feltétlenül. Iktasd ki a szűrőt és mehet a próba.
(#) VIM válasza imation1999 hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Szerintem jól mérted mert az Narancs, Fehér, Fekete, Arany az az 39 ohm. Nem látszik egészében a tápegység összes alkatrésze a panelen. Ha tudnál róla nagyobb részletet felrakni, látszana a teljes egységből az is ami esetleg fontos lehet a vizsgálódás szempontjából. A primer oldali induktivitás nem valószínű, hogy kisebb áramú volna mint a szóban forgó huzalellenállás, tehát nem valószínű, hogy az is szakadt volna de azért le kell ellenőrizni. A diódák közül mindegyiket meg kell vizsgálni, nem e átereszt vagy szakadt az valamelyik. A táp kimenetén is lenni kell egy induktivitásnak ami nem látszik de "L"-es jelzéssel lenne feltüntetve ha van. A két zenert is ellenőrizni kell "BZX" jelzésűeket, nem e átereszt vagy szakadt.
(#) imation1999 válasza VIM hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Köszi, amúgy az elején én is naranccsal néztem a szinkodot.
Sajnos amit írtál, ahhoz nem sok közöm van, de csatolok képet a teljes panelrol (a száma amúgy gorenje 155313).

@palko0125: Köszönöm, délután a zavarszürö kiiktatasaval tesztelek egyet...
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2017
(#) imation1999 válasza imation1999 hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Zavarszűrő kiiktatva! Feszültség alá helyezve már nem veri le a biztosítékot.
Viszont még egy dologra lettem figyelmes. A zavarszűrő bemeneti oldalán az egyik láb ketté van válva.
Kérdésem, hogy hogyan tovább? Zavarszűrő nélkül lehet e üzemeltetni? Indítsak igy egy próba-programot? Rendeljek azonnal egy új zavarszűrőt?
(#) yulo5310 válasza imation1999 hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Megy az anélkül is!
(#) ombre29 hozzászólása Jan 17, 2017 /
 
Sziasztok,
tudna segíteni valaki? Indesit WITP 102 mosógép program végén nem áll meg hanem újból kezdi a programot a végtelenségig . A panelt megnéztem de semmi gondot nem találtam. A kondik jók ,sehol égés vagy forrasztás gond. Még mi lehet ?

Kösyi
(#) palko0125 válasza ombre29 hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Szia!
"A kondik jók" cserélve lettek, vagy csak nem púposak abból gondolod. Nem nagy tétel az a pár elkó. Cseréld őket, különösen az 1µF/275V~ kondit. Az tud ilyen hibát produkálni.
Üdv, Palkó.
(#) uniman válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Hello!
Látsz te ebben olyan kondit?
(#) ombre29 válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
köszi,

nem púposak és megmértem őket (4 db elektrolit kondit)
(#) palko0125 válasza uniman hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Rosszul írtam, 0,1µF/275V~, de nem tudom ezen a rajzon miért nincs rajta. Egyébként cseréld ki a kondikat!
(#) Moderátor hozzászólása sonique hozzászólására (») Jan 17, 2017
 
Gondolatainkat szedjük össze és egy jól megfogalmazott, és nyelvtanilag is helyes hozzászólásban írjuk meg azokat.
(#) VIM válasza imation1999 hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Lemaradtam az elejéről ennek problémának és csak most derült ki a számomra, hogy valószínűleg csak ezzel az RFI zavarszűrővel volt a gond és a tápegységnek nincs is baja. Talán nem okoz problémát a hiánya amíg be nem szerzel egy másikat.
(#) imation1999 válasza VIM hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Zavarszürö nélkül indítotttam programot, bár nem hagytam végig menni. Remélem, hogy jó lesz és tényleg csak evvel volt a gond. Tegnap megrendeltem az újat, talán a hétvégére megérkezik.

Ezúton szeretném minden fórumtársnak a segítségét megköszönni!
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2017
(#) palko0125 hozzászólása Jan 21, 2017 /
 
Sziasztok!
Nincs valakinek tapasztalata olyannal, hogy Indesit Wie107. Bekapcsolom és azt írja, hogy "test"
Majd pár másodperc mulva kiáll F03-ra. Ntc-t ellenőriztem, az ok. Tápban a szokásos dolgokat cseréltem és semni. Továbbá azt vettem észre, hogy be sem kell kapcsolni, csak bedugom és kis idő múlva kiirja hogy F03. A teszt módba egyébként nincs, mert azt ellenőriztem
A segítséget előre is köszönöm
(#) palko0125 válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Hosszas méregetés és tanakodás után processzor csere megoldotta a problémát. Viszont!
Most minden megy, csak a motort nem forgatja semerre. Végignéztem újra mindent, hogy a processzor lábai rendesen be vannak forrasztva, de minden stimmel.
Ugyhogy egyelőre nem tudom annak mi lehet az oka. Ha valakinek van építő jellegű ötlete szívesen veszem.
Előre is köszi.
Üdv, Palkó
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Ez nem az új típusú inverteres gép? Mert annàl szokott lenni hogy nem forgat és tele van Forrasztási hibával a panel.Átforrasztás után megjavult.
(#) palko0125 válasza botesz hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Nem, ez még a régi klasszikus panel.

IMG_4154.JPG
    
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Relék, motortriak?
(#) palko0125 válasza botesz hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Ezek természetesen csekkolva és jók. Az uln2003 bemeneteit aktiválva a relék mukodnek, viszont a proci nem indítja a reléket és triakot sem. Lehet, hogy valami azzal van, mert egy másik panelrol raktam rá procit. Lehet kap egy másikat aztán meglátom.
(#) njozsef77 hozzászólása Jan 23, 2017 /
 
Sziasztok
Lenne egy problémám van egy indesit wil105 mosógépem és 2 napja be kapcsoltuk és nem indult el hanem kattan az ajtozár és nincs semmi hanem sűrűn villog a lakatnak a ledje és vele együtt a a másik de az lassabban mi lehet a baja mellékeltem egy képet hogy könnyebb legyen.

Névtelen.jpg
    
(#) VIM válasza njozsef77 hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Szia! Az ajtókapcsoló nem ad át, hiába kattan. A képek között találsz erről részleteket. Ha nem tudod megjavítani akkor venned kell másikat.
(#) botesz válasza njozsef77 hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
A folyamatjelzőkből valami nem világít?
(#) njozsef77 válasza botesz hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Nem mert ha elindítom akár melyik programot a 10 másodperc után elaszik a folyamatjelző és ez a kettő villog.
(#) VIM válasza njozsef77 hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
A videón látható az ajtókapcsoló és az azt működtető PTC elhelyezkedése a kapcsolóban. A kapcsoló soros kapcsolásban van a főáramkörben, tehát ha kiold a PTC hibája miatt akkor kiold és leválassza a betápot a gépről. Azt nem tudom, hogy az elektronika megengedi e hogy átkösd a kapcsolót a mutatott módon de egy próbát tehetsz amíg másik ajtókapcsoló után nézel (ha ezek után még szükség lenne a kapcsolóra).
(#) njozsef77 válasza VIM hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Szét szettem a kapcsolót de nem látok semmi hibát és meg próbáltam a videón látott módon is de ugyan azt csinálja nem lehet e valami relé rossz és ha van ilyen azt hol találom.
(#) VIM válasza njozsef77 hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Azért írtam a kapcsolóról mert már egyszer nekem is volt vele dolgom, persze nem ezzel a géptípussal és ajtókapcsolóval de a felépítése a kapcsolónak nem sokban tér el egymástól. Bővebben: Link Ha az elektronikának kell az ellenőrző funkció a kapcsolóról akkor nem lehet összekötni a kapcsoló szálait. A PTC közrefogó lemezkéit kell megtisztítani és ugyanúgy kell összerakni ahogy voltak, hogy a konvex-konkáv idomulás közrefogja azt és a "fűtés" is fennmaradjon a "ptc pogácsán" keresztül. Gondolom azért világít az ajtókapcsoló ikon, mert az nincs bezáródva, vagy legalábbis nem érzékeli az elektronika.
(#) Digitalpimp hozzászólása Jan 25, 2017 /
 
Sziasztok!

Gondom akadt az itthoni géppel. Candy CTY 1246 típusú. A mai nap el lett indítva, a vizet beengedte, elindult a program, egy darabig forgatta, aztán arra lettem figyelmes, hogy áll. Kikapcs-bekapcs ugyanúgy semmi. Ha átállítom centrifugára egy párat fordult, aztán ugyanúgy áll. A vizet leengedi, ajtózár működik. Arra tippelek, hogy elfogyott a keféje a motornak? Kb. 8-dik éves a gép, eddig nem volt vele semmi ilyesmi.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Dino71 válasza Digitalpimp hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Hát ha arra gondoltál hogy elfogyott a kefe akkor mért nem nézed meg? Jól gondoltad az is lehet a hiba oka. 1,5-2cm hosszú az már rövid ki kell cserélni. Ne felejtsed el kifújni a lerakódott kefepórt a motorból mert az is tud csodákat művelni.És nézzed meg a tachogenerátort is a motoron. Nem e lötyög a mágnes a tengely végén és az ellenállását is mérjed meg nem e szakadt.
(#) njozsef77 válasza VIM hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
video
Ugyan ezt csinálja ami a videón van
Következő: »»   448 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem