Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kerékpár, robogó házilag
Lapozás: OK   160 / 228
(#) vilamvili válasza Lajos7404 hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Üdv Lajos7404, nékem is van egy tornádó 36 V ós . a helyzet ugyan az 20 perc töltés táv hasonló. Lényeg van rajta műszer eredetileg, Kivettem az akúkat külön töltöttem őket , minden lehetőségem adott 29évi foglalkoztam aksikkal mint villanyszerelő az eredmény hasonló. A töltöm impulzus tipusu, Eredmény nagy ívben , de környezet szennyező, Van akinek állítólag sikerül neki jó.
(#) szsrobert válasza vilamvili hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Le lehet huzni a tetejet es kitekerni a dugokat.
Vagy lebontas es gumidugok.Desztillalt viz potlas. Van olyan akku amin mar ez sem segit.Agyonszulfatosodott vagy elporlad a pozitiv polus racsozata.
(#) fater0827 válasza szsrobert hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Üdv
Valóban bontható de a víz oldja a zselét és persze a kivezetéseket ! Tapasztalat !
Ha még nem tudta valaki akkor elmondom " a víz a legjobb oldószer még az aranyat is kioldja a hegy gyomrából ! "
2 hónapos de még nem tapasztalat !
Készítettem/tekertem 3 szekunder 12Volt tekercset egy trafóra , 3 graetz 3 4700 Uf kondi ,
sorba köt , 4 vezeték ki 3akkura rá . Mostani tapasztalat !cáfolom első mondatom! a bicaj újjáéledt az akkuval egyetemben . EZ egy saját építésű 3 kerekű , ezzel akkor 4 betonoszlopot szállított !
ÜDV
(#) vilamvili válasza fater0827 hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Űdv,
fater0827 valamit nem értek , na de majd cizellálok rajta. Ha jól értem 1trafo 3 szekunder ? .
3 gréc , az egyent sorban kötöd ? Mert ha igen a fesz marad csak az áram nő, vagyis szerintem nagyobb árammal töltöd, minden mindegy alapon. Bocs hogy értetlenkedem de nékem sajnos 1 db 24V rokkant kocsi 2db elektromos kerékpár van ( nem vagyok gazdag csak öreg ) és az akúk nékem is pusztulnak, szeretném meg nyújtani az élettartalmukat szép napot Öreg .
(#) szsrobert válasza fater0827 hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Tehat a 6 kivezetesbol 2-t kozositessel megsporoltal.
Ha nem tolti tul az akkukat mukodhet.
De.14.4-re kell csucsban tolteni 0.5A rel, majd 14en tartani az aktiv anyag visszaalakulasa erdekeben.Utana 13,5 korul csepptolteni. A sima trafos ezt nem tudja elektronika nelkul.
Bar 14V korul el lehet vele toltogetni. A vizbontas sem elonyos, mert potolni szukseges az elbomlott elektrolitot es mint irtad az nehezsegekbe utkozik nehany esetben.
(#) fater0827 válasza vilamvili hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Üdv
És Eszes Robi neked is .
Rádiótechnikában annó volt rejtvény feketedoboz , ez most úgy sikerült bocs , mondtam 4 vezeték ki akkuba be .
Ez a rajz nem a legszebb ja és a kondikat lehagytam és a vezérlő felé menő vezetéket is , ici-pici fantázia kell hozzá !Pici sárga emberkéknek ne mondjátok el , kösz !
Trafóméretezés titok , csak ennyi a töltő , se PIC sem ARDUINÓ . 2 és jóval több akkura jó .
Már a 3 kerekű RIGA felnikkel fut 16" !
Üdv
(#) fater0827 hozzászólása Jan 9, 2017 /
 
Üdv mindenki

Előzőt nem módosítóm !
Itt az E-bike 2 és 5 közötti akkuval megy , valamikor az Akkukat cellánként lehetett mérni akkor előfordult cellánként nem volt egyforma kapacitás töltés után ( Cella mérő 3 Volt végkitérés ), NA ITT mondjuk 3 akku 18 cella .
Jó tanács ! Aki vásárol új akkut azon van egy kód (azaz dátum ) . Na ez a számsor legyen azonos !!
Üdv
(#) vilamvili válasza fater0827 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Üdv.
Kösz a válaszod és a rajzot . Nem akarok profitálni belőle csak a kíváncsiság . A trafó nem lényeg, A egyenirányító és az aku bekötés oké , csak ezt nem igen láttam sehol, ha jó akkor jó.
Én is készítettem hegesztő trafót ami 8 fokozatos és gyújtó fesz 2 volt külőmbség összesen, ezt sem akarták hinni de több megy évtizedek óta . Szép napot további sok sikert Öreg.
(#) ha9pi.feri hozzászólása Jan 17, 2017 /
 
Üdv!
Találkozott már valaki fordítva bekötött akkumulátorral? Gondolom a vezérlő tönkrement, de mi szokott még ezen kívül elromlani? Biztosíték egyáltalán nincs benne (ill. van, de nincs bekötve), a főkapcsolóról olvadt le a vezeték, visszaforrasztottam, de nem mutat életjelet. A vezérlőjét behoztam, úgy látom nehezen húzható szét, nem tudtam még mérni benne, elég bonyolultnak tűnik, biztos sok alkatrész tönkre mehetett a fordított polaritás miatt. gondolom az cserés lesz, ezen kívül mi szokott még elromlani benne?
Köszönettel: Feri
(#) Biro F. válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Üdv.
Az akku fordított bekötése esetén a vezérlő, ezt már cserélni kell, gyújtáskapcsoló, gázkar, motorban lévő hall elemek és vezetékek szoktak megolvadni, zárlatot okozva. Ilyenkor alaposan nézz át mindent, mert meglepetések előfordulnak.
(#) ha9pi.feri válasza Biro F. hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Szia! Kösz szépen a választ! Közben szétszedtem a vezérlőt, a FET-ek így beforrasztva jónak látszanak, de ezer más baja is lehet, meg összerakni a leszorító rúgót sem egyszerű. A típusa: WZKD2415KA-NJT-Z1 S/N. Ilyet nem igen lehet kapni, helyette ilyet találtam:Bővebben: Link. de nem igazán egyeznek a kivezetései. Gázkar azt hiszem nem probléma. A motor Hall IC-it gondolom meg lehet rendelni, pl.: Bővebben: Link Van többféle is még utána kell nézni.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2017
(#) vilamvili válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Űdv,
Egy kis segítség ha szükséges.
(#) ha9pi.feri válasza vilamvili hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Szia! Kösz szépen! Épp azon fáradozok, leellenőrizzem működnek-e a Hall elemek.
(#) fater0827 válasza vilamvili hozzászólására (») Jan 18, 2017 / 1
 
Üdv mindenki !
A valóságban így néz ki a hármas akkutöltő , itt még nincs benne az említett 3 db 4700Uf kondi .
Eléggé süket a gazdája (sajna) a videó . Ő alkotta a mechanikát én elektronikát , már 4 db 3 kerekűt alkottunk . Egy nekem is jutott : tapasztalat két hátsó kerék motor , vezérlő elektronika egy keréken van jutott .
Valaki itt felvetette " lehet-e dinamó/generátorként használni egy motort ? " , egyértelműen nem ( fékez szabad végekkel is )!! Mindenképpen be kell tennem még egy vezérlőt !
Videó és képek minősége kívánnivalót hagy , majdnem okos teló (tapizós) lencsénél poros .
Bocs késői válaszért .
Üdv
(#) fater0827 válasza vilamvili hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Üdv
A HALL jeladó nyitott kollektoros ! A rajz jó csak a felhúzó ellenállás minden esetben kell ha még PICcel folytatódik is .
Üdv
(#) vilamvili válasza fater0827 hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Üdv,
A 6 képből nem sokat tudok kinézni. A videót nem tudom megnézni, megköszönném ha meg írnád hogy milyen szoftver nyitja meg. Nem csak ezt de sok hasonlót nem nyit meg, XP használok de a gép sem talál hozzá progít. sok sikert kívánok Öreg.
(#) fater0827 válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Üdv
Kis segítség szétszedéshez !Motor szétszedés .
(#) fater0827 válasza vilamvili hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Üdv
A videót átformálom Format faktori progival . MI a kedvező formátum ?
HALL teszter .
Javaslom HA 9 PI nek is .
VLC sok formátunot ismer
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2017
(#) vilamvili válasza fater0827 hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Üdv,
A rajz és a leirást a netröl vette le, mert nékem is van 2 elektromos kerékpárom és egy ortopéd rokkant kocsim, remélem nem kell Üdv Kösz a videót remélem nem kell szétszednem, a 3bol csak egy van agymotoros.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2017
(#) fater0827 válasza vilamvili hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Nem kell .
2 kerékkel voltam LENDEVA Lendván , kenyérgőz . Ötvöskónyi Lendva kb 110 Km .
Nagykanizsa multi élelmiszer vásárlás az útra kis kitérő ( ja és 6. X )
A 3 kerekű a kihívás kategória + pénz valamikor nagysokára ! Az Edifi kihívás !?
(#) vilamvili válasza fater0827 hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Bocs nem ide tartózik szép hejen laksz , Magyarország Tiszaörs hórtobágy széle, 80 év.
(#) RoliNyh válasza vilamvili hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
JetAudio is viszi, csak társítani kell a fájlkiterjesztést...

JetAudio download page...
(#) ha9pi.feri válasza fater0827 hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Üdv! Most jöttem be, megnéztem a Hall IC-ket egy rögtönzött teszterrel: ha hátrafelé forgatom a kereket 48x villan a LED egy körbefordulásra (ha jól tudom ez 60 fokosnak felel meg), ha előre forgatom, abban az állapotban marad, ahogy álló helyzetben állt, vagy állandóan világít, vagy állandóan sötét marad. Ahogy most megnéztem Fater0827 videóját, Neki mind két irányban villog. Akkor az enyém hibás? A gáz szabályoz 0 és kb 4,2V között, az gondolom OK? Vezérlőt ilyet javasoltak hozzá (akkor még nem tudtam, hogy 60, vagy 120 fokos):Bővebben: Link.
(#) Biro F. válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Csatoltam egy egyszerű hall ellenőrző kapcsolást. Ezzel megnézheted, hogy hány fokos a motorod. A kapcsolást így építsd meg, ne változtassál meg semmit, nekem tökéletesen működik. Lassan forgatva a kereket a három led egymás után kell, hogy világítson. Ha mind a három led folyamatosan világít vagy sötét marad akkor csere. Vezérlő zárlata esetén ritka, hogy a hall elemeket nem kell cserélni. Ha már cserélni kell, akkor figyeld meg, hogy vannak berakva a hallok.
(#) vilamvili válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Üdv, kösz a szoftvert sikerült telepítenem, most már a gyakorlat következik, igaz az angol one,
szép napot Öreg.
(#) RoliNyh válasza vilamvili hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Van hozzá magyarositás is...

JetAudio language pack download page...
(#) vilamvili válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Üdv,
nagyon szépen megköszönöm a segítséged a művelet teljes siker a segítséged nélkül lett volna gondom így minden oké, nagyon kösz Öreg.
(#) ha9pi.feri válasza Biro F. hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Szia Feri! Megcsináltam a tesztert, ugyan az az eredmény, csak hátrafelé forgatva váltanak a ledek és a 120 foknak megfelelően - természetesen visszafelé a táblázat szerint. Ezek szerint cserélni kell. Az SS41 típusú megfelel hozzá? Vezérlő, pedig van univerzális, ami jó 60 és 120 fokra is: Bővebben: Link Szerinted jó lesz?
Üdv!
(#) otvenkilenc válasza vilamvili hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
" a víz a legjobb oldószer még az aranyat is kioldja a hegy gyomrából ! " Kimossa az aranyat, nem mindegy. Az aranyat a királyvíz oldja. Salétromsav és kénsav elegye.
(#) Biro F. válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Az ss41 tipusu hall jó bele. Nem írtad, hány voltos az elektromosod? Azért kérdezem, mert azt a vezérlőt amit elsőnek belinkeltél az 24 voltos, az univerzális 36 és 48 voltoshoz való.
Következő: »»   160 / 228
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem