Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   60 / 125
(#) Meto válasza VIM hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Köszönöm VIM! Jó leírás, pár dologgal képbe kerültem laikusként.
(#) duckdany hozzászólása Jan 16, 2017 /
 
Üdv,
Ezért a kérdésért regisztráltam. Hátha tudtok segíteni.
Van egy Vaillant VUW HU 242/2-3-H turboTOP pro kazánunk és egy Vaillant vrt40 termosztát.
Van-e lehetőségünk okos termosztát használatára?
A tado-t néztem Bővebben: Link
, de ha mással működne együtt az is jó lenne!
Köszönöm!
(#) mugab válasza duckdany hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Én úgy gondolom hogy lehetséges, de nem a vrt40 bemeneténél lángmodulációval, hanem kizárólag a relékimenettel, ki-be kapcsolva a kazánt (nem emlékszem de mintha a 8-9 vagy a 9-10 kapcsok között levő rövidzárt kell eltávolítani és a helyére tenni a relékivezetést.)
De majd jön egy hivatásos és megmondja
(#) satika hozzászólása Jan 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Kérlek benneteket, ha tudtok segítsetek!
Vettem egy Computherm Q7RF tip. rádiós termosztátot. A régi termosztát mechanikus. A vevő egységet szeretném bekötni, de nem vagyok biztos benne, hogy jól gondolom-e
Az uj termosztáton 2 bemenet (N ésF ) és 2 kimenet van, míg a régin 3.
Hogyan kössem be, hogy el ne szurjam?
Ja, és a kazán az régi Thermoteka 25 S
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2017
(#) uniman válasza satika hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Hello!
A rádiós termosztátok vevőegységét nem a régi termosztát helyére, hanem a kazán közelében kéne elhelyezni...ez a lényege a drótnélküli vezérlésnek.
Az L N kapcsokra az állandó 230V hálózati feszültséget kéne kötni.
A további 3 sorkapocs pedig egy váltóérintkező kivezetési.
Bekötése többször már le lett írva, kicsit lapozz vissza és megtalálod !Bővebben: Link
Persze a kézikönyvében is ez le van írva...
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2017
(#) satika hozzászólása Jan 18, 2017 /
 
Köszi a választ!
(#) VIM válasza satika hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Szia! A Q7-ről már kaptál infót, ehhez még annyit kell tudnod, hogy a kazán 4. és 5. pontjaira kötött vezetékek színei fognak kelleni amik valószínű a régi MMG 2. , 3. pontjaira voltak kötve. Ezeket kell a Q7 1., 2. pontjaira kötni. Az MMG 1. pontjára kötött kék vezeték a Q7 vevőjénél jó lesz "nullának"
(#) Inhouse válasza uniman hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Szia!

Attól függ. Ha a vétel jobb a régi termosztát helyén, mint a kazánnál és megoldható a 230V betáp, akkor miért ne? Nálam is így lett megoldva, és még a lukat is eltakarja.
(#) uniman válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Persze, hogy be lehet kötni a helyére is...ha oda van vezetne a 230V is (L+N), vagyis, ha a (glim)lámpa világít, ha bekapcsol a termosztát.
csak akkor a vezeték nélküliség "varázsa" sérül...
Én mindenesetre nyomtalanul eltüntettem a régi termosztátom nyomait a falamról.

Ha valaki úgy "érzi", hogy nem megfelelő helyre van felszerelve a termosztátja, akkor a rádióssal "falbontás" nélkül áthelyezheti egy jobb helyre. De ha az jó helyen van, akkor indokolatlan RF termosztátra váltania.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2017
(#) Inhouse válasza uniman hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
A rádióssal nem csak a vezetékelést lehet megúszni, hanem sokszobás lakásnál lehet játszani, hogy melyik legyen megfelelő hőmérsékletűre fűtve. (ha van erre igény, én már láttam ilyet) A másik ok lehet, mint írtam, ha a régi termosztát helye kedvezőbb RF szempontból, mint a kazán alatt. Nem végtelen ezeknek sem a hatótávja.
A fázis+nulla nálam nem volt ott, de csövezve volt, felette pedig doboz, így nem okozott gondot.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2017
(#) zoszka válasza satika hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
A régi helyére is fel lehet rakni a vevőt, ha mindhárom szál be van kötve a kazánhoz is.
N--->kék(1)
L átkötve 1re--->fekete(3)
2--->piros(2)
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2017
(#) Szilvi1 hozzászólása Jan 19, 2017 /
 
Sziasztok! V eszek a napokban egy Bosch Condens 2500 kazánt, újat. Ha Q7 Computherm termosztátot veszek hozzá, azzal helyesen fog üzemelni a készülék? A vizet, annak szinten_tartását, stb. befolyásolja ez a szerkezet? Létezik, hogy a gyári Bosch sokkal hatékonyabb, vagy ilyesmi?_A kazánban van gyárilag beépített időjárás követő érzékelő elektronika is gyárilag._Nem tudom elképzelni, hogy a Q7 termosztát nem tudja az őrlángot szabályozni, a vizet is energetikailag takarékon üzemeltetni, és feleslegesen szERINtem nem indítgatja és állítja le a kazánt. Vajon ha valaki nem Bosch szabályzót szereltet fel, ami méreg drága, akkor több lesz a fogyasztása? Ha így lenne, akkor mIért engedik meg más szabályzókkal kezelni a gépet, ami rossz fényt vet a működésére, hírnevére?
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2017
(#) uniman válasza Szilvi1 hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Hello! Pedig jobb, ha elhiszed, esetleg a vásárlás helyén többet is megtudhatsz a "lényegről"...
"A készülék szabályozását BUS kommunikációs szobatermosztátok vagy időjáráskövető szabályozó végezheti.": Bővebben: Link
(#) zoszka válasza Szilvi1 hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Ha a készüléket nem akarod gazdaságosan üzemeltetni, az a Te döntésed. Az nem a Bosch-t minősíti, ha az olcsó, kommersz termosztátot választod a speciális ehhez kifejlesztett helyett. A Bosch csak lehetőséget biztosít Neked arra, hogyha nem akarod a hozzávalót megvenni, akkor is valamennyire szabályozottan működjön. Szerintem korrekt tőlük.
Egy kis hasonlattal élve, ha Dacia-t veszel, ne várd tőle az X5-ös BMWkomfortját és szolgáltatásait, mert a Dacia nem BMW, és nem is annyiba kerül.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2017
(#) Moderátor hozzászólása Szilvi1 hozzászólására (») Jan 20, 2017
 
Ennyire igénytelen helyesírással ritkán találkozunk - szerencsére - a fórumban. Kérlek, Te se tedd többször!
(#) zoszka hozzászólása Jan 20, 2017 /
 
T. Modi!

A
Idézet:
„BMWkomfortját”
is javítsd légyszi, ha már így belemelegedtél.
Köszi.
(#) Trapli hozzászólása Feb 17, 2017 /
 
Tegnap a thread-ben leírtak alapján sikerült összehangolnom a FÉG cirkónkat az újonnan vásárolt Q7 RF termosztáttal.

Nagy segítségül szolgált az itt leírt jelenség, hogy 2 dróton jött a fesz (azon a kettőn, ami amúgy a "nulla" és "kapcsolt" papírforma szerint), meg kellett fordítani a duglajban a kazán dugvilláját és onnan már csak egy dróton volt fázis és értelmet nyert minden, a kazán tréfált meg. A másik nagy segítség proli007 kapcsolódó kommentjei voltak.

Köszönöm mindenkinek, hogy van ez a fórum.
(#) krobi20 hozzászólása Feb 22, 2017 /
 
Helló! Fég c30 gázkazánhoz vettem Computherm Q7 RF termosztátot. az lenne a kérdésem, hogy a bekötése a vevőnél 1 és 2 es pont, a kazánnál pedig a 8 és 9es pont? Ha éppen a beállított hőfok felett van és nem ad záró kontaktot a keringető szivattyú akkor is megy minimálisan? Zárt rendszernél nem olyan jó ha leáll teljesen a szivattyú ha nem fűt!
(#) uniman válasza krobi20 hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Hello! Az eddig használt szobatermoszát helyett bekötött új termosztátnak semmi köze a gázkazánba beépített utókeringetés működéséhez.
Ha eddig működött, akkor most is ugyanúgy fog működni...
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2017
(#) krobi20 hozzászólása Feb 22, 2017 /
 
De ha leállitja a termosztát nem megy az utókeringés csak akkor megy ha a helyi termosztátot letekerem a gázkazánba. Ennek mi az oka?
(#) krobi20 válasza uniman hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
De ha leállitja a termosztát nem megy az utókeringés csak akkor megy ha a helyi termosztátot letekerem a gázkazánba viszont ha ujra indulna a szobai termosztát akkor nem indul a fűtés mert le van tekerve a helyi termosztát. Ennek mi az oka?
(#) Gafly válasza krobi20 hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Vezérlése válogatja.
Így is lehet tervezve (ilyen vezérlés is van).

Nem is nagyon régen egy jótét lélek feltette a FÉG bibliát (bár szerintem nem pont ide).
Kis kereséssel megtalálod...
(#) zoszka válasza krobi20 hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Félfordulaton megy biztonsági okokból, ha letekered a kazán termosztátot, mert túlfűtést szimulálsz vele. Nyilván nem fog ilyenkor a helységtermosztátra reagálni.Amikor a helységtermosztát állítja le, akkor utána nem kell folyamatos utókeringtetés.
(#) Tylla1 válasza krobi20 hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
Szia!

Nekem is így működik, a kazánban lévő termosztát szinte soha nem állítja le a lángot, (mely alkalmával lenne utókeringetése a szivattyúnak), hanem mindig a szobatermosztát állítja meg a kazánt oly módon, hogy elveszi a 220 voltot. (nincs utókeringetés) Amikor a kazánom megáll, akkor a fűtőviz hőmérséklete 30 fokra (kazán óra szerint) csökken, a kazántermosztát alsó értéke pedig 35 fok, így ha a szobatermosztát fűtést rendel, akkor a kazántermosztát nem tilt, mivel a víz értéke alatta van.
Utókeringetést akkor sikerült produkálni, mikor huzamos idejű felfűtés volt (egy óra) és csak akkor, amikor a fűtőviz hőmérséklete viszonylag alacsonyra (50 fok) volt állítva.
Az én esetemben arra gondolok, hogy a kazán teljesítményéhez képest (17 KW) nagy a hőleadó felület, és ezért kapcsol mindig a szobai termosztát. Erre vonatkozóan olvastam utalást a neten.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2017
(#) somesz hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
Sziasztok!

Az alábbi problémával fordulok hozzátok: van egy kombinált radiátor+padlófűtési rendszerem.

Jelenlegi működés a következő:
- van egy Q7RF termosztát (adó-vevő) ami a gázkazánt indítja. Ez van a leghidegebb szobában;
- illetve van egy másik Q7RF termosztát (adó-vevő) ami a padlófűtés szivattyút indítja (ez természetesen a padlófűtéses helységben van).
Ezzel a rendszerrel egy gond van, hogy a padlófűtés olyankor is indul(hat) amikor a gázkazán nem megy.

Az egyik megoldás, hogy egy relé segítségével a padlófűtés vevőről indulna a kazán is, így bármelyik ad jelet a gázkazán beindul. Ezzel egy gond van, a gázkazán és a padlófűtés szerelvényház távolabb van egymástól kábelezni kellene, amit nem feltétlenül szeretnék.

A következő megoldás jutott eszembe: vásárolnék egy Q7RF vevőt, ez összehangolható a padlófűtés adójával (így a padlófűtés 2 db vevőnek adna jelet). Az új vevőt pedig be lehetne kötni a gázkazán elé. Így ott 2 vevő lenne (a radiátoros köré és a padlófűtés köré).

Kérésem, hogy szerintetek ez működőképes? Ha igen, akkor miként kell bekötni a 2 vevőt?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.:
Somesz


XVIII. Csak egy helyen kérdezz! A fórumon egy kérdést egyszerre csak egy helyre tegyünk fel. Amennyiben több helyre is beírjuk ugyan azt a hozzászólást, a moderátorok kérdés nélkül törölhetik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017

IMG_0933.JPG
    
(#) VIM válasza somesz hozzászólására (») Ápr 18, 2017 / 1
 
Szia! Hogyan van megoldva a fűtési rendszered leválasztása/elválasztása egymástól (padló és radiátor kör)? Ha a padlófűtéses helyeken még fűteni kell de a radiátoros helyeken nem, mi a helyzet a radiátoros helyiségekben, azokban addig még fűteni fognak a radiátorok? Termofejes "csapok" vannak? Talán a padlófűtési topikban körülnézhetsz, hogy milyen megoldások vannak és ahhoz képest a Tiéd hogyan néz ki vagy melyikre hasonlít elrendezésileg. Szerintem nem valami jó megoldás lehet a padlófűtési szivattyút egy helyiségtermosztáttal kapcsolni.
(#) somesz válasza VIM hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Szia!

A padlófűtés osztó-gyűjtő segítségével van kiépítve: 4 kör, külön szivattyú, keverőszelep. Amivel gond van, hogy a radiátoros kör elválasztása nem érhető el... ez el lett rontva.

Minden radiátoros helységben a radiátorokon termofej van (értelemszerűen, ahol a termosztát van, ott fullra meg van nyitva).

Régebben a padlófűtés szivattyút egy sima csőtermosztát indította, ugye ami akkor üzemelt ha kellően meleg víz volt a csőben, viszont ezt nem lehetett szabályozni, simán túl lehetett fűteni a padlófűtéses kört.

Azért gondoltunk a termosztátos indításra, hiszen így a helység hőmérsékletét lehet szabályozni. Feltéve ha külön a padlófűtéses érzékelő is tudná indítani a kazánt...
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
(#) Bakman válasza somesz hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Két termosztát:
1 (radiátor): indítja a kazánt és a hozzá tartozó szivattyút.
2 (padló): indítja a kazánt és a hozzá tartozó szivattyút.

Így nem lenne egyszerűbb?
(#) VIM válasza somesz hozzászólására (») Ápr 18, 2017 / 1
 
Szerintem azt kellene megfontolnod, hogy a fűtési rendszerben elrontott részt kellene e helyrehozni vagy a meglévő rosszra költeni és akkor sem lesz megfelelő a komfortérzet. A padlófűtés topik képei között tudnál tájékozódni ebben a témában, hogy mi lehetne a megoldás számodra. A padlós helyiségben egy szobatermosztát hogyan fogja észrevenni a hőmérséklet változásokat, mikor maga is egy lomha reagálású fűtési forma?
(#) VIM válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 18, 2017 / 1
 
Szia! Vezeték nélküli megoldást szeretne és így az egyik termosztáttal két helyen kellene kapcsolni. A sima relés kazán vezérlő csak majdnem jó.
Következő: »»   60 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem