Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1416 / 1670
(#) pont válasza us hozzászólására (») Jan 18, 2017 / 3
 
Szia! Én úgy gondolom, hogy Attila86 munkái (vagy Pl. Zoli Bácsi-é) nem hobbikategória, vagy kőkemény profizmus, vagy művészet, stb. Ez a forrasztóállomás, egy neves gyárból is kikerülhetett volna, talán csak a pozíciórajz hiányzik, (CNC lötstop, minden játszik). Viszont az, hogy úgy bontottad az alkatrészeket, és "jóárú" pákához készítetted, 0 FT-ért, ezt a hobbielektronika tetejének gondolom.
(#) us hozzászólása Jan 18, 2017 /
 
Köszönöm nektek! És nem utolsó sorban köszönöm, hogy ennyien ilyen sok okosságot tesztek közzé, sok dolgot építettem már meg a cikkek segítségével. A NYÁK valóban nem éppen hobbi kategória (csak a tervezés ), hisz eleve ezzel foglalkozunk, így belecsempésztem magamnak az egyik gyártásba. Az elektronikát viszont csak hobbi szinten űzöm, de szeretem tervezgetni a dolgokat, és addig játszani velük, amíg össze nem áll valami olyan használható dolog, ami számomra megfelelő.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2017
(#) fufuka válasza us hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Szia!

És nálatok értelmes áron nem lehet nyákot csináltatni?
(#) zenetom válasza fufuka hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Gondolom nem akart túl "szemtelen" lenni.
(#) kocsgab002 hozzászólása Jan 19, 2017 / 17
 
Készült egy egyszerű óra TIL306 kijelzőkkel Sooty kapcsolása alapján. A nyák vipera1997 kolléga keze munkája, - amit ezúton is köszönök neki - mert nekem mostanában se kedvem, se időm, se energiám nincs nyákot készíteni. A PIC égetése és az összeforrasztás után azonnal indult.
(#) manolo hozzászólása Jan 21, 2017 / 16
 
Sziasztok! Üdv. Mindenkinek!
Már többet építettem, de itt még nem publikáltam egyet sem. Ezt azért kellett összeraknom, mert megmutattam az egyik szomszéd asszonyomnak a bináris karórámat, és annyira megtetszett Neki a leolvasás technikája, hogy megígértem Neki, hogy kap tőlem egy bináris órát gyakorolni.
(#) manolo hozzászólása Jan 21, 2017 /
 
Még képek:
(#) Alkotó válasza manolo hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Az idő 17:58:56 ?
(#) manolo válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Szia!
Pontosan.
(#) Alkotó válasza manolo hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Nekem a leolvasás nem magától értetődő, számolgatnom kell hozzá, de határozottan érdekes a dolog.
(#) nagym6 válasza manolo hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Szép, és érdekes is, de vannak emberek, akik egy pillanat alatt értelmezik? Lehet, nekem számolgatni kell. Mint Alkotó mondta előttem.
(#) erdgab válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Nekem ez magas,fogalmam sincs hogyan kell leolvasni,de tetszetős az biztos.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Nincs ilyen órám de valószínűleg csak szokás kérdése a dolog annak, aki ismeri a kettes számrendszert.
(#) gcsabee válasza erdgab hozzászólására (») Jan 21, 2017 / 1
 
Azért nem olyan bonyolult. Minden oszlop egy számjegy. Alulról felfelé 2^0 ,2^1, 2^2, 2^3 vagyis 1,2,4,8 értékekkel. Azokat a ledeket amelyek világítanak összegezni kell. A képen látható esetben ez az alábbi
1. oszlop: 1 led világít akkor ez 1
2. oszlop: 1,2.,3. led világít, akkor ez 1+2+4 vagyis 7
3. oszlop: 1. és 3. ami 1+4 vagyis 5
4. oszlop: 4. led vagyis 8
5. oszlop: 1 és 3. led 1+4 vagyis 5
6. oszlop : 2. és 3. led 2+4 vagyis 6.
Így jött ki az Alkotó által már leírt: 17:58:56
(#) manolo válasza gcsabee hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Köszönöm, hogy elmagyaráztad helyettem, csak azt fűzném hozzá, hogyha semmi nem világít egy oszlopban az = 0
(#) kameleon2 válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Gyakorlat teszi a mestert. Egy darabig számolgatnád, aztán megszoknád. Van aki a hagyományos mechanikus órákat sem tudja már leolvasni és látszik, hogy görcsöl, ha értelmezni kell.
(#) Kovabe válasza manolo hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Tetszetős darab, esetleg valahol megosztottad a részleteket is? Szívesen készítenék itthonra egyet.
(#) erdgab válasza gcsabee hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Tisztelettel köszönöm a magyarázatot!Megvallom,soha nem foglalkoztam így a 2-es számrendszerrel (pedig sok digitális kütyüt összelapátoltam).A magyarázatodat el fogom menteni az óra képével együtt és gyakorolni is fogok.
(#) Szárnyas válasza manolo hozzászólására (») Jan 21, 2017 / 2
 
Csak aztán nehogy úgy járjon, hogy annyira belejön a bináris számrendszerrel való számolásba, hogy észre sem veszi és a zöldségesnél is így fogja kérni a portékát.

- Kérnék 10 darab almát!
A zöldséges ad neki tízet, mire ő értetlenkedve:
- De hát én kettőt kértem!

Na jó, ez eléggé életszerűtlen történet volt.
(#) manolo válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 21, 2017 / 5
 
Sziasztok!
Az órát itt a H.E, oldalán ismertette annak idején vicsys mester (köszönet érte!).
Aztán később ezen a fórumon módosítgatták (JANI mester, Neki is köszönet!).
Ide teszem az általam megépített óra dokumentumait, további kérdéseket privátban tegyétek fel:

Köszönöm Mindenkinek a hozzászólását, és észrevételét!
Derűs estét kívánok!
István
(#) mineral válasza manolo hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Köszönjük szépen!
(#) don_peter hozzászólása Jan 21, 2017 / 9
 
Uraim, kicsit tovább agyaltam a DPTP SMFD kártyámat, és ezen úton elindulva egy köztes adapterrel kiegészítve nem csak SEGA MEGA DRIVE konzolokhoz, de már SNES vagy is SUPER NINTENDO konzolokkal is kompatibilis a flash fejlesztői kártyám..
Csatolok pár képet is róla..
(#) don_peter válasza don_peter hozzászólására (») Jan 21, 2017 / 1
 
További képek, mert van még pár..

Ezzel a lépéssel pedig el is értem ahhoz a szakaszához a projektnek, hogy ilyen adapteres konvertálással, bármilyen régebbi konzolra képes leszek csatlakoztatni a fejlesztő eszközöm..
(#) Ktulu válasza don_peter hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
SNES kártyákon nem volt egy CIC biztonsági IC, másolás és régió csere ellen?
(#) don_peter válasza Ktulu hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
De bizony volt.. Ami ott a SNES fogadó nyílásában világít zöld fény az a SuperCIC.
Az képes az európai és más régiókat emulálni.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2017
(#) Ktulu válasza don_peter hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Másik probléma a játék mentések gondolom.
(#) bugyi680 válasza gcsabee hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Eddig ezt nem is tudtam.Miután ezt elolvastam nekem is megtettszet ez a bináris óra.
(#) don_peter válasza Ktulu hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Attól függ kinek probléma ez egy fejlesztői kártyánál
(#) Skori hozzászólása Jan 21, 2017 / 12
 
LCM3 újratöltve Nagyméretű OLED kijelzővel, és apró módosításokkal. A doboz ötletet innen a fórumból vettem.
(#) scooby_ válasza Skori hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Szép, ügyes!
Jó újra látni a fórumon (is)!
Következő: »»   1416 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem