Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   168 / 199
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Mivel a jelföld teljesen szeparált a táptól és a kimenettől, hibátlan működésre számítok.
Kevesen vállalják fel, hogy ilyen szabályosan szerkesztik meg a testvezetést
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Amit még problémásnak látok az az IC1 8-as lábánál az átkötés. De jobbat nem tudok kitalálni.
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
R59 - R60 mellé, R33, C33 kijjebb jöhet és máris nem kell az IC lábak között vinned a kimenetet.
(#) sany válasza Helios hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Lehet, hogy én nem látom jól, de szerintem a BC337 -es tranzisztorok emitterei nem kapják meg a GND -t, csak össze vannak kötve a NYÁK terven.
(#) Helios válasza sany hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Igazad van, köszönöm!
(#) sany válasza Helios hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Szívesen!
De találtam még egy hibát, a "választó" nyomógombot nem az általad megadott kapcsolási rajz szerint kötötted be. Az R43 -at és az R44 -et csak sorba kötötted a NYÁK terven, így nem csatlakozik az óra bemenetre. Szerintem így kéne lennie. Bocs , csak így tudtam kijavítani.
(#) Helios válasza sany hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Ez lenne a léptető kapcsolás.
(#) Mircsof válasza sany hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
A kapcsoló itt tápra húzza a mögötte levő alkatrészeket a rajzon ha jól nézem GND-re megy.
Csak belepillantottam, lehet tévedek.

UI: igen tévedtem mert a kondi jelölése van fordítva...
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2017
(#) sany válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Az eredeti rajzon és Helios fórumtárs rajzán is tápra +12V -ra húzza, csak rosszul lett a NYÁK terven kivitelezve.
(#) sany válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Nem baj, mert én a fordított "bekötésű" kondit nem vettem észre.
(#) Helios válasza sany hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Bakker, azt én sem. Uraim, köszönöm a javítást!
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Azt a rész teljesen kihagytam, mert itt még jónak tűnt.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Valóban az is volt, csak az általad javasolt módosítások végett új panelt terveztem és nem figyeltem kellően.
(#) villanyipi hozzászólása Feb 9, 2017 /
 
Üdv!
Építenék egy gyújtás áramkört, de kicsit módosítva, a BUX80 tranzisztorok helyett MJE13009 típust használnék remélem helyes bekötéssel.Ha volna valaki kedves és átnézné nekem esetleg más elhelyezést javasolni nagyon hálás lennék.
Köszönöm előre is a fáradozást !
(#) Meggyötört Pingvin hozzászólása Feb 11, 2017 /
 
Üdv!

Lenne itt egy RGB led vezérlő arduinoval. A bemenő jelet az msgeq7 7 frekvenciára bontja, majd abbol 3-3-2 frekvencia jelent egy színt(RGB). Működik próbapanelen, most csináltam hozzá egy EAGLE nyákot. Leellenőriznétek nekem?

Előre is köszönöm
(#) proli007 válasza villanyipi hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Hello! Inkább nem is sorolnám, mennyi hiba volt benne. De most már talán le lehet ellenőrizni. A BD437-nek nem jó a lábjelölése. Mert az ECB..

GYUSZI-2.png
    
(#) villanyipi válasza proli007 hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Köszönöm szépen, nem sűrűn szoktam panelt tervezni, de igyekszem tanulni, Közben én is észrevettem hogy rossz alkatrészt választottam még a tokozás sem stimmel, még egyszer köszönöm a segítséget!
(#) Helios hozzászólása Feb 23, 2017 /
 
Sziasztok!

Mivel időm nem volt, csak most tudtam befejezni az átalakítást a bemenetválasztómban. Átszerkesztettem az egészet az előző verzióhoz képest, bele fabrikáltam reloop javaslatait, plusz amire én nem figyeltem - de Ti ige, nos azokat is. Beiktattam egy potmétert is (később ha mondjuk digitális potit szeretnék használni talán ahhoz is jó lesz.) Ha lesz időtök átnéznétek?
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2017
(#) proli007 válasza Helios hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Hello! Nem igazán a nyáktervhez szeretnék hozzászólni..
- Az R20-R22-R24-R26-R28-R30 felesleges.
- Mint ahogy a C5..C10 magas kapacitásértéke is. Hiszen a "végfoknál" Pld. R45/C35 7,2Hz alsó határfrekvenciát határoz meg, itt a 47k/10µF pedig 0,33Hz-et.
- A 4017-nek még mindig nincs Reset áramköre (egy ellenállás egy kondi), így a táp bekapcsolásakor tetszőleges bemenetet választhat ki a számláló. Akár olyant is,ami nincs is használatban és ekkor nem lehet tudni mi van, nyomkodni kell a gombot akár hatszor is, mire egy bemenet kiválasztódik.
Tehát szerintem Reset kell és a Q0 kimenetre vagy olyan csatornát kel kötni, ami a legáltalánosabban használt, Vagy éppen semmit csak egy Led-et, és akkor erről az "üres csatornáról" vagy stanby állapotról indul bekapcsoláskor.
(#) Helios válasza proli007 hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Szia! A CD4017-es kapcsolását a neten találtam. Ez lenne az. Ez a kapcsolás már működik ebben a formában, a resteteléssel pedig nincs probléma. Indításkor ugyan azt a bemenetet használja, mint amivel kikapcsolom.

Az ellenállások illetve kondik értékét pedig az eredeti kapcsolás határozza meg, így attól nem igazán tértem el.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2017
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Szia! A párhuzamos 1M és 47k tényleg felesleges, nekem is elkerülte korábban a figyelmemet. Az 1M a műveleti erősítő nélküli változatból maradhatott benne. Még az is megfontolandó, kell-e a csupán impedanciát csökkentő műveleti erősítő a vonali jel útjába.
(#) proli007 válasza Helios hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
"Indításkor ugyan azt a bemenetet használja, mint amivel kikapcsolom. " Ez csak addig igaz, míg a 4017 tápfeszültsége 3V alá nem esik a kikapcsolás után. Hiszen nincs benne semmi ami megőrizné az utolsó állapotot, csak a táp megléte.
Én elhiszem hogy az eredeti rajzon is ez van, de attól még tény a dolog. Csak így az elkó helyett használhatnál fólia kondit, (mint ahogy a C37-C38-nál is az van) ami minőségileg jobb választás.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Az 1MOhmos ellenállásokat te javasoltad, azért is kerültek oda.
(#) Helios válasza proli007 hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Akkor nem tudom mi lehet a turpiszság, hiszen a mai napig használom a kis berendezést és csak akkor kell váltanom, ha mondjuk Xbox-ozom. Amúgy sosem kellett. Viszont ha szerinted az áramkör így nem megfelelő, akkor hogyan lehetne az? Van itthon pár darab Varta 3,6V 70mAh-s PCB akkum, az mondjuk elláthatná a memória funkcióhoz szükséges táp feladatát, nemde?

Ezek szerint ha C1-tól C10-ig az elkok helyett fóliát rakok be akkor minőségileg jobb lesz, mint az ahogy most szerepel a terven. Ezt megfontolom.
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Akkor az 1MOhm-os ellenállásokat a műveleti erősítő előtt elhagyhatóak? Azért terveztem rá a panelre közvetlen, mert a csatlakozókhoz közvetlen nem férnének oda. Így viszont ha van elhagyható alkatrész, akkor talán nem lesz olyan zsúfolt a panel.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2017
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
A két párhuzamos ellenállás eredője 45k - ennek semmi értelme.
Bár nem ebbe a témába illik, de az egységnyi erősítésű fokozat létjogosultságát is megkérdőjelezem. Tehát az 1M-ot meghagynám és 47k-t, valamint a műveleti erősítőt távolítanám el.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Az jelszint illesztése lenne a cél, lévén hogy több eltérő jelerősségű berendezést használnék, persze nem egyidejűleg. Arra törekednék, hogy ne keljen minden csatlakoztatott eszköz csatornáját külön külön álligatni.
(#) proli007 válasza Helios hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Hello! Az aksival Pld. így lehet megoldani a 4017 táplálását. Viszont a relémeghajtó tranyókat ki kellene cserélni Fet-re (Pld. BS170), hogy amikor a készülék kikapcsolt állapotban van, akkor bázisáram ne terhelje az aksit.
(#) Helios válasza proli007 hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
És ha a tranzisztort úgy kapcsolnám le az akkuról, hogy egy relét közbeiktatva leválasztja a tápfeszét?
Következő: »»   168 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem