Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Brikettáló gép házilag
 
Témaindító: imu73, idő: Márc 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 31
(#) imu73 hozzászólása Márc 9, 2008 / 1
 
ötleteket várok a brikett gyártó gépre???!!
(#) Sergei válasza imu73 hozzászólására (») Márc 9, 2008 / 2
 
hát azt neked kell eldönteni
(#) kornel válasza Sergei hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Máris Sergei-nél a kétpont
Imu73 te most kérdezed vagy mondod?
(#) Ifjbockgaben válasza Sergei hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Szerintem többe kerül az előállítása mintha megveszed.. Mi brikettel fűtünk..Cserépkályhába
(#) proba válasza imu73 hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Hol az áram?
(#) dcsabi válasza imu73 hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Az egészhez annyit, hogy van benne igazság amit előttem mondak. Továbbá a pellet és brikett kilónkénti ára 35-40 Ft körül van a kiskereskedelemben, nehogy jól érezze magát a polgár. Az erőművek 10-12 ft-ot adnak érte ha nagybani beszállító, nyugat dunántulról az osztrák erőművekbe is ennyiért lehet eladni. A gyári cuccok iszonyatosan drágák egy Kg pellet vagy brikett előállításához 1-2ft energiaár társul !!! Idén-től lehet állami (Eu-s) támogatást kapni erőművi anyag (Pellet, Brikett...stb) előállításához szükséges berendezésekre.
Talán ez leszorítja egy kicsit az árakat... Távolkeleti piacon
millió féle tipus van már és nem biztos, hogy gagyi...
Ha valaki nem állami cégnél fusizza össze lopott anyagból,
nem biztos hogy elsőre sikerül ,...stb Az ilyen cucokat 5.5kw fölötti motorok hajtják (Itt az áram!!!)
(#) pittyu válasza dcsabi hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Szia ,énis fütök pellettel, de 55 ért sikerült venni.Amultik is 60 ért adják.Arra nagyon vigyáznak hogy ne legyen olcsobb pellettel füteni, mint mással. Ez kérem üzletpolitika.
(#) barany165 hozzászólása Márc 10, 2008 /
 
Biobrikett-gyártás technológiai fejlesztése:
Bio-Brikett Kft Harka
Más: a volt Tsz-ekben meglévő lucernapellet előállító gépsor használható természetesen erre a célra is.
Szerintem házilag is megoldható,főleg ahol a közelben növényialapanyag olcson/ingyen/rendelkezésre áll.Ha nem egy 20tonna/óra vagy 30tonna/óra kapacitású üzemet akarunk létrehozni!Természetesen nem pellet előállításra gondolok.Üdv!
(#) proli007 válasza barany165 hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Hali!

A nyúlak, ingyen gyártanak pellet-et belőle.
Duracel elam kell bele (itt a villany!)

üdv! proli007
(#) _JANI_ válasza proli007 hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
S még más gyakorlati haszna is van a nyulaknak!
Kitűnő bográcsos alapanyagok! (Persze BATERY nélkül! )

De komolyra fordítva a szót!
Egy hidreolikus munkahenger és a hozzá való szivatyúrendszerrel már lehetne valamit kezdeni.
Persze a befektetett munkát is figyelembe kell venni! S akkor már nem biztos, hogy anyira megéri!
Ennek utánna kell számolni!
(#) horcsab válasza imu73 hozzászólására (») Márc 10, 2008 / 4
 
kb 1 milla a gép mire összepakolod és ez csak az anyagár. (már tul vagyok 1 pár db-on)
- hidraulika szivattyú
- 3 db hidraulika munkahenger
- nyomáskapcsoló
- 7 db hidraulika szelep
- 2db villanymotor
- egy rakás vas
- automatika (gondolom nem 2 kézzel akarod vezérelni)

kb ezek kellenek hozzá. Ezzel már pl. fűrészporból lehet csinálni brikettet.
(#) fvm válasza horcsab hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Vessetek meg, de én kézzel gondoltam...

mondjuk vmi olajemelőféle (hidraulika) , + cső, így kezdetnek.

Keletkezik nálunk némi fűrészpor ezt szeretném összepréselni úgy hogy használható legyen fűtésre...

Ebben tényleg nincs eletromosság....
(#) oldman válasza fvm hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Ha tele vagy fűrészporral, térj meg az ősi technikához - fürészporos kályha, macerás megrakni és begyújtani, de 8-12 órán át fűt. És nem kell uP sem hozzá
(#) barany165 hozzászólása Ápr 7, 2008 /
 
Sziasztok! Ismét jót nevettünk proli007 szellemes hozzászólásán,de az energiaárak és a környezetvédelem érdekében megfontolandó ha van megfelelő alapanyag, a biobriket házilagos,költségkímélő előállítása.Azért is említettem a fenti céget.Néhány alkatrészem már megvan és úgy látom, hogy egy háztartást ellátó gép ellőállítása, üzemeltetése gazdaságos. Itt elsősorban brikettre gondolok! Nem egy ipari présre gondoltam, hanem egy hurkatőltő szerű szerszám amit egy kétirányú munkahenger müködtet és a gyarat amit egy kombájncsikából vágott gépelem tölt bizt.kuplunggal ellátva természetesen. Üdvözlettel és a 007-es kollégának jó drazsézást kívánva!
(#) fakukacc válasza horcsab hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Zömében lapszabászati fürészporunk van ehhez kellene egy brikettprés az alkatrészek egy része megvan partnert keresek aki készitene egy stabil masinás tisztelettel ********************

Moderálva--vicsys
(#) McGyver válasza fakukacc hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Jelen környezetvédelmi előírások szerint a lapszabászati hulladékból nem készíthetsz (kereskedelmi célból )sem pelletet, sem brikettet a melamin-tartalom miatt, mivel az veszélyes hulladék és csak az ezek megsemmisítésével foglalkozó cégek tüzelhetik el hivatalosan. Az égetés magas hőmérsékletű, akár több ciklusos égetés is lehet az emisszió függvényében. Ezért nem lehet cserépkályhában tüzelni, illetve igen hajlamos a kémény elkátrányozására. A faforgácsnál más a helyzet, az rendben van. De felhívom a figyelmet: ha saját célra történik a brikettálás, akkor felesleges pénzkidobás az egész, mivel van forgalomban forgács , ill. fűrészpor tüzelésére kifejlesztett masina 25 kW-tól felfelé.

A brikettálót házi kürülmények közt nem lehet elkészíteni, komoly forgácsoló-háttér kell hozzá. A vezérlés csak hab a tortán.
itt nézegessetek: http://www.halex3.hu/
Üdv: McG
(#) McGyver válasza McGyver hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Amúgy a fenti gyártó aprítéktüzelői alkalmasak a lapszabászati por tüzelésére, de nem hobbistáknak való foglalatosság. 50 kW feletti teljesítményhez liszenc szükséges, meg szakértelem, mivel porral tüzelni nem veszélytelen. Ez saját tapasztalat. úgyhogy csak óvatosan !
(#) sarbahor hozzászólása Júl 19, 2008 /
 
Tisztelt Fórumozok!

****************************

Az apróhirdetésekben hirdess, légyszi! --vicsys
(#) Laslie74 hozzászólása Aug 18, 2008 /
 
A brikettgyártás fő kérdése hogy többe lesz e a leves mint a hús. Sajnos a mai és előreláthatólag a jövőbeni villanyárak biztosítani fogják hogy szabványos brikettálógépet mezei polgárnak ne érje meg hajtani, mivel nem csak a hidraulikaprés hanem a gőzfejlesztő is áramot eszik ami a cellulóz felszabadításához kell. Megoldást egyébként is a megujuló energiaforrásokkal táplált masinák jelentenek pl. szélkerékkel üzemelő brikettprés vagy pelletmalom.
Az EZERMESTER egyik számában van egy cikk "Autóemelőből hidraulikus prés" címmel ott keményítőt adtak hozzá hogy összeáljon de szerintem lejárt olcsó liszt is megfelel. Így ki lehetne kerülni a főzés energiaigényét. Esetleg ha egy vállalkozó kedvű kipróbálná lehet e húsdarálóval pelletet gyártani, érdekelne az eredmény.
(#) pumpa válasza Laslie74 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Hali!
A belinkelt "hidraulikus prés" melyik évi ezermester számban van?
Üdv.
(#) Laslie74 válasza pumpa hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Üdv! Em 1987/09
(#) pumpa válasza Laslie74 hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Köszönöm.
(#) norrisz hozzászólása Okt 23, 2008 / 1
 
Sziasztok- talán egyeseknek hihetetlen de én úgy gondolom nem balgaság a pellet- vagy brikettáló gép házilag -én napraforgó aratásakor keletkezett (tisztitáskor keletkezett törmelékkel fűtök ) egy sajátkészítésű teljesen automatikus szerkezettel .
Azonban mivel az alapanyag nagy tárolási helyet igényel jó lenne tömöriteni -nos erre kellene valami szerkezetet kitalálni -ami ha nem is barkács szinten de házilag gyártható!
(#) pittyu válasza norrisz hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Ha kitalálsz valami okosságot , légyszi írd meg.
(#) dbase válasza norrisz hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Folyamatos prés csiga szorító ereje, majd időközönként kitörni a préselt cuccból egyenlő hosszúságú darabokat.
(#) norrisz válasza pittyu hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Hát még nem jutottam használható megoldásra - de ha van aki képes kiadni 50-60 ft-ot 1 kg pellet-ért akkor talán mégis tovább keresem a megoldást . Mert így hogy a vegyes tüzelésű kazánra szereltem egy saját készitésű pellet adagolót s ez működik akármilyen --1-25-mm szemcse nagyságig -éghető anyaggal ˘! a problem--csak annyi ezek így nagy tárolási helyet igényelnek - ezért kellene valami szerkentyűt gyártani
(#) Fidel válasza norrisz hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Sziasztok

A hidraulikus megoldás egészen biztos, hogy nem fog megfelelő hatásfokkal üzemelni, sokkal jobb a csigás megoldás, másrészről én is azon gondolkozom, hogy megéri e ezzel foglalkozni, amiket megnéztem gépeket, 5-11 kW-os motorral voltak hajtva, és óránként 25-50kg-ot extrúdáltak, ez elég kevés, ha a 7kW *35Ft 238Ft 35kg- ra villany költség , nem beszélve a gép áráról, vagy a házibarkács költségeiről.
Célszerűbb egy automata etetőt csinálni, ami a kazánt táplálja az aprítékkal, meg inkább egy nagyobb tárolót csinálni.
(#) norrisz válasza Fidel hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 

Helló
Ok te is látod a probléma lényegét
A szerkezet nálam már működik -egy automata adagoló-csiga viszi a kazánba ott egy égető vályúban ég el úgy hogy a duplafalú égető belső fala perforált s levegő befúvás segiti és egyben szabályozza azégés sebességét s ezzel a teljesitményt is --nem is ez a gond hanem hát azért a napi 20-30 kg -kb 6 hónap szezon idő s mivel ez kb 8-10 -köbméter tárolási helyet igényel s ez talán nem is lessz elég-ja és működik minden apritékkal ami 1-és 30 mm közt van-persze ha éghető
(#) barany165 válasza norrisz hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Szia! Én vegyestüzelésűben szalma brikettel tüzelek,sajna a gyár messze van,így viszonteladótól veszem.Azért gondoltam,hogy kisméretűtégla nagyságú briketet kellene gyártanom,ehhez van kétirányú hidraulika m.henger,szivattyú,veztömb,motor.stb.De szélkerékben is gondolkodom-áramot a keringetőnek. Mi lenne ha a kézipumpálásút /van olyan pótkocsi.hengerem is/ a szélkerék nyomogatná?!
Az alapanyag itt termellődik kb 60m-re a kertvégében.A csigás szerkezetről nem tennél fel egy fotót,persze ha nem titkos?Köszi!Üdv!
(#) fazksg hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Sziasztok!
Én is gondolkodom (csak elvi síkon) egy brikettáló gépen. Az ötlet akkor született, mikor betakarítás után tárcsáztam le ősszel a sok mázsa kukoricaszárat, mert azon gondolkoztam a munka közben, hogy az energiaárak az egekben, én meg több tíz mázsa éghető hulladékot aprítok itt bele a földbe... A koncepció: össze kellene szecskázni először, majd egy olyan berendezésbe tenni, ami a boxermotoroknál ismert oda-vissza mozgással "oszcillál". Középütt vagy olaj, vagy sűrített levegő mozgatja a prést (egy afféle kettős hengerben, amiben ide-oda jár a mindkét felén tolórúddal ellátott dugattyú). Míg az egyik oldalon található hengerben tömöríti az anyagot, addig egy kar a másikból kilöki a kész brikettet, majd betölti az újabb adag alapanyagot. Az irányváltást pedig akkor indítja el egy szelep, ha megfelelő nyomás van már a munkahengerben (ezzel lehetne kivédeni az alapanyag inhomogenitásából adódó gondokat). Az elgondolás viszont tele van még problémákkal. Először is, valószínűleg nagyon nagy erővel kell préselni, hogy összeálljon "téglává" az anyag. Ehhez nagyon nagy nyomású levegő/olaj kell, aminek előállítása és kezelése (csövek, szelepek, stb.) is nehéz. Valamint lehet, hogy kell valami kötőanyag, hogy összeálljon. Első körben valami növényi eredetű olajra gondoltam, mert bár biztosan drágább, mint valami vegyi úton gyártott ragasztó, de így 100%-osan környezetbarát lenne a termék (pl. repceolaj? Az tudtommal olyan mint a lakk, idővel kőkeményre szárad). A harmadik probléma az energiaigény (->gazdaságosság). Az utolsó probléma az alapanyag begyűjtése (bár talán ez a legkevésbé ide tartozó, és legkönnyebben megoldható dolog ).
Egyébként azért nem értek egyet a "ne próbáld meg, úgyse sikerül, ez csak milliós tőkével rendelkező cégek számára lehetséges" jellegű hozzászólásokkal, mert 1.:nem biztos, hogy más nem tud ötletesebb, jobb gépet építeni, mint én vagy Te, 2. merni kell álmodni, hiszen ez viszi előre az emberiséget (valószínűleg az ásóbottal dolgozó emberek először lehurrogták azt, aki kitalálta az első, primitív faekét, de mégis, tudjuk, az első faeke megkonstruálásával (bizonyosan) járó sok kudarc, technikai nehézség kellett ahhoz, hogy ma ne ásóbottal túrjuk a földet, hanem részecskegyorsítókkal és szuperszámítógépekkel kutassuk az univerzum rejtélyeit. (talán ez kicsit elvont lett, de remélem, érhető a lényeg)
Következő: »»   1 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem