Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézershow építése
 
Témaindító: sportcipo, idő: Júl 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 137
(#) sportcipo hozzászólása Júl 21, 2006 / 1
 
Találtam egy érdekes részt a madchemist.uw.hu -n egy egyszerű lézershow építéséről! A Conrad-ban is megtaláltam, már nem lehet kapni de ott 1 db IC-vel volt megoldva! Nem tudja valaki azt a kapcoslást beszerezni vhonnan? és van valaki aki már megépítette ezt a kapcsolást? a Lézer egységet a www.hobbyrendeles.hu -ról gondoltam ott 990 Ft-ért gondoltam. a madchemist-en még azt is írja hogy kell bele egy speciális kapcsoló az irányváltáshoz! a HQ video-nál találtam egy ilyet de az nem volt pontosan jó!
(#) MaSTeRFoXX válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 21, 2006 /
 
Szia!
HA ugyanarra gondolukn akkor itt van a kapcsolásirajz+szerelési útmutató

magyar szerelés:
.../datenblaetter/100000-124999/117331-an-01-hu-Lezershow_epitokeszlet.pdf

Német, + kapcsolásirajz a vége felé.
.../datenblaetter/100000-124999/117331-an-01-ml-Laser-Show-Bausatz_de-en-fr-nl.pdf

Szerintem az IC az csak 2 darab feszültségszabályzót tartalmaz, és a potikkal lehet a motorok fordulatát állítani.
Egyszerűen ki lehet váltani, mondjuk 2 darab LM317-tel.
(#) sportcipo válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 21, 2006 /
 
igen a potik a motor-t szabályozzák és igen erre a conrad-os ra gondoltam! De a kapcsolási rajz hiányzik és ennél úgy látom irány-t se lehet váltani! De ha lenen egy kapcoslási rajz hozzá azt megköszönném! és tudsz az lm 317-hez vmi adatlapot?
vagy megicnsálnád a kapcsolási rajzot?
(#) MaSTeRFoXX válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 21, 2006 /
 
Ott van az csak a második végén, a 4.oldalon!
Az alkatrész értékek meg a lap alján a listában. Az egyetlen gond, hogy ilyen IC-t szerintem nem lehet kapni.
(#) sportcipo válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 21, 2006 /
 
boccs figyelmetlen voltam látom a német végén van kapcs rajz! meg tudnád csinálni az elektronikka kapcsrajzát lm317-el? és ha megicnsálod akkor bele tennéd az iráníváltót is ?
(#) MaSTeRFoXX válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 21, 2006 /
 
Itt van
LM317t:
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/22754/STMICROELECTRONICS/LM317T.html

Az adatlap 5. ábráján még értékek is vannak az alkatrészeknek.
(#) sportcipo válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 21, 2006 /
 
Boccs de ezt az adatlapot totál nem értem! az adj lábra kell a potit kötni? vagy hogy műküdik?
(#) MaSTeRFoXX válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 21, 2006 / 4
 
Igen, az ADJ (adjust-beállítás) lábra kell kötni a potit, ezzel lehet szabályozni a kimenőfeszültséget.

Összerajzoltam a kettő IC-t, meg kitöröltem belőle a nem fontos alkatrészeket, remélem segít.
Ez lenne a végleges rajz.

lezer.GIF
    
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 21, 2006 /
 
Ha meg kell forgásirány váltás, akkor meg beraksz egy kapcsolót az egyik, vagy mindkét motor elé. A kapcsolónak kétáramkörs váltókapcsolónak kell lennie.

lezer2.GIF
    
(#) Tüttyös válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 21, 2006 /
 
Hali!
A haverommal mi is építettünk lézershowt és tök jó lett. Merem ajánlani mindenkinek
(#) sportcipo válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 21, 2006 /
 
Örök hálám ezért a kapcoslásért! csak ilyen kapcsolót nem találok sehol se! Nem tudsz vmi helyet ahol lehet? évgülis olyan mint a relé csak manuális nem?
(#) sportcipo válasza Tüttyös hozzászólására (») Júl 21, 2006 /
 
Tüttyös! Tudsz küldeni képeket? Vagy van vmi dolog amire kell figyelni építéskor? Én még azt nem tudom pontosan hogy hogy is fogassam fel a tükröt a motorra. úgy gondoltam hogy egy rétegelt lemez négyzetnek átfúrom a közepét, ráragasztom a motorra és egy ugyanekkora tükröt egy kicsit eldöntve ráragasztom pillanat ragasztóval. Ez mennyire jó 5let? és tüttyös te mekkora tükröt és hogy fogattad fel a tükröt?
(#) MaSTeRFoXX válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 21, 2006 / 1
 
Nem tudom hogy hol laksz, de a
SOS electronicban találtam pont ilyen kapcsolót

[link=http://www.soselectronic.hu/www/app/index.php?f=artikel&id=S014727]http://www.soselectronic.hu/www/app/index.php?f=artikel&id=S014727[/link]

De szerintem bemész valamelyik boltba, és mondod, hogy 2 áramkörös, és váltó kapcsoló legyen akkor biztos hogy tudnak adni valamit!

Forrasztásnál csak óvatosan, könnyen lágyul.

(....pontot kapok? )

Üdv
MaSTeRFoXX
(#) sportcipo válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Én sárospatakon lakok innen miskolctól 1 órára. szerencsére a soselectronic Miskolcon van és sokszor járunk arra. Köszz a segítséget! megkaptad az 50 pt-t
(#) sportcipo válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
ja és megnéztem tüzetesen a kapcs rajzot, de a potikat nem értem hogy kell bekötni elmagyaráznád? ja és amit akarok használni lézer ahhoz kell 3,6-4,5V -os feszültség Ezt hogyan lehet megoldani? és az lm317 hány voltot bír el?
(#) Tüttyös válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Képet sajna nem tok,de azt el tom mondani hogy ez egy tükrös, motoros herkentyű volt, legfeljebb a tranzisztorok lábaira kell figyelni de amúgy egyszerű volt.
(#) MaSTeRFoXX válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Van a potinak 3 lába. Az egyik szélsőt, és a középsőt összekötöd, és az megy a testre, a fennmaradó 1 láb meg az IC, ADJ lábára.

A lézerpointernek tápfeszültséget egy 7805-ös IC, egy 5V-os stabilizátor szolgáltatja, aminek a kimenetével sorba van kötve egy dióda, amin esik kb 0.7V, és így kapsz a kimeneten kb 4,3V-ot ami meg szerintem bőven elég a lézerpointernek.

A 7805-ös IC, és az LM317, az maximum 37V-ot visel el, persze hűteni is kell. Az áramkörre minimum 8V-ot kell kapcsolnod.

A részletek a rajzon


lezer3.GIF
    
(#) sportcipo válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Tüttyös! Engem az érdekelne hogy hogyan raktad fel a motorra a tükröt! Masterfoxx! és mennyi az a feszültség amennyit max elvisel? mert nekem van itthon egy 12V-os 7A -es risztó aksim nem tudom elbíja a kapcsolás ezt. én is így gondoltam a poti bekötésést de most már legalább biztos vok benne és a diódánál használható 1n4002 -is? mert a 1n4002 és a 1n4003 közt csak V beli különbség van
(#) MaSTeRFoXX válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
khm.... fent írtam hogy max 37V-ot. A 12V-os akku pont jó lesz
(#) sportcipo válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
akkor használható 1n4002?
(#) MaSTeRFoXX válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Igen, persze, szinte bármilyen szilícium dióda használható ide.
(#) sportcipo válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
és a kapcs rajzban a C2 és a C3 elkó a többi meg normális kondi?
(#) sportcipo válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
és az r1 értéke az hány k ?
(#) MaSTeRFoXX válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Az R1 mellé oda van írva hogy 240 ohm,( 0.24k )
A C1, az kerámia, vagy amit kapsz, 100nF/50V-os
A C2 az elektrolit, a feszültségét a legnagyobb tápfeszültség határozza meg, 12V-os akkuhoz 1000µF/16V-os, de inkább 1000µF/25V-osat vegyél,
A C3 az is elektrolit, a feszültségtűrése ugyanúgy alakul mint a C2-nél, az értéke 1µF/16V- vagy 25V, de lehet hogy 1µF/50V-osat kapsz

Az LM317 típusa, az pontosan LM317T, annak van olyan tokozása, mint ami az ábrán van
(#) sportcipo válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Tehát az hogy hány voltos az mind1 csak legalább akkora legyen mint a rámenő feszkó?
(#) MaSTeRFoXX válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Igen, inkább legyen egy kicsivel nagyobb....
A biztosnság kedvéért....
(#) sportcipo válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
akkor mind a 3 IC-t hűteni kell? ja és kellene hozzá kivezérlésjelző amit találtam itt a HE-n oda is biggyesztettem az általad rajzol rajzra csak nézd meg hogy így jó-e. a kapcsolás egy ventilátor fordulatszámvisszajelző. a 2. motorra is így gondoltam a rákötését

lezer3 V2.GIF
    
(#) dbase válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Haliho.
Lenne egy ajánlatom amivel fel lehetne dobni a laser effektet.
Nem tom pontosan menyivel de mekkéne szaggatni a lézer áramát, és ugyanolyan szaggatott csíkokat kapnánk mint a nagyoké szemből.
Lehetne 555+ tranyó, fet.
Lehetne egy motor tengelyén egy koronggal és rajta egy lyuk.Megfelelő fesz szabályzóval kész is.
Tuti jobb lenne ugy a cumo.Nekem még nem volt időm beépíteni.Az enyém egy pc tápba van és van egy pásztázó tükör is benne ami még feldobja hogy nem csak egy helyre nyomja .Majd lesz kép.
(#) MaSTeRFoXX válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Bocsi, dolgom volt....
Rakd hűtőbordára az IC-ket. Az elgondolásod jó, egy kicsit kijavítottam, beraktam egy 10k-s trimmerpotit, amivel majd be tudod állítani a maximális fordulatszámhoz a kijelző maximális kitérését. A timmerpotit a kapcsoló elé kell raknod, így rajzoltam már be.

lezer3 V3.GIF
    
(#) sportcipo válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Ezt a trimmer potis dolgot nem értem... Ezzel azt lehet beállítani hogy mennyire menjen fel max a kijelzés? és nem tudom jó potit néztem e a sose-ben de azok 250Ft-ok voltak ez nem drága? a conrad-os katalógusomban csak 70-80 FT
Következő: »»   1 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem