Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keltető hőfokszabályozó
 
Témaindító: Bfg10k, idő: Máj 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 41
(#) Tom-ee válasza fongab hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Idézet:
„Még egyszer. Itt kaptál A/D átalakítót LEDre...”

Jé, télleg, akkor nem is keresgélek.
(#) djgabi_8 válasza fongab hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
ok, kösz

hőmérő.png
    
(#) Szebence hozzászólása Márc 15, 2009 /
 
Rokonom keltetéjéről két kép. Csak úgy
(#) djgabi_8 válasza djgabi_8 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
az előző rajzom jóó ?
(#) fongab válasza djgabi_8 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Tudod az alkatrészeket? Szerintem ez egy PIC.
Van hozzá programod?
Egyébként működhet.
Eddig mit építettél?
Én márt, 2éve olvasok utána a PICnek. De még, nem csináltam semmit. Igaz PICem márt van, de felesleges időm, az nem nagyon.
Esetleg Skype -én akarunk beszélni?
Ha igen, akkor privátba cseréhetunk címet.
üdv
(#) Kevin válasza Szebence hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Üdv!

Nekünk is ilyen van 1db PIC16CE625 működteti az egészet. Számolgattam és kb 5000-6000Ft ból kihozható tokkal vonóval a fűtőegység.

T.:Márk
(#) Szebence válasza Kevin hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Én nem szedhettem szét mert csak egy percig láttam és épp működés közben volt..
(#) djgabi_8 válasza fongab hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Akor szerinted meik A/D átalakítót ajálod?
Küld el a rajzot.
(#) fongab válasza djgabi_8 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Szia
A rajzot, ma is elküldtem, egyszer. Benne van.
Ha számokat akarsz akkor ICL7107. Az oldal fejlécébe van a katalógus ott beírod ICL7107 pdf re kattintva adatlap. A kijelzőről a számot nem tudom leolvasni. Ami neked ehhez kell, az a közös +
Elég a 3 digít az első úgyse fog látszani. A kijelezhető érték +/-99,9 neked megfelel, mind a hőmérő, mint, a páratartalom mérőnél. Igaz az utóbbinál kellene az 1000 is, de ha nincs akkor is jó. Mert 100% nál a páratartalom, nem lehet nagyobb. Te 99,9% tudsz, kijelezni. Összesen 0,1% tér el.

Mielőtt ismét kérnéd, a rajzot. Nekem is az adat lap van meg. Azt le tudod, tölteni.

Ha nem akarsz csinálni, csomagba itt megkapod, 1200Ft ért. ha építeni akarsz akkor ICL7106 547Ft + LCD kijelző 3 1/2 1154Ft ez a két tétel márt többe kerül mint a kész. Amivel neked semmi gondod nem lesz. Ha neked a LED, jobban tetszik. Azt 1740Ft ért kapod. Nekem azért nem tetszik, mert nagyobb a felvett áram. ( de ez egyéni )
A kész mindig olcsóbb, kevesebb az után járás. De a tapasztalatot, veszíted.
üdv.
(#) proli007 válasza fongab hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Hello!
Annak tudatában vagytok, hogy DMM-el akartok frekit mérni? Vagy ez közben elkallódott? VAgy kimaradtam valamiből?
üdv! proli007
(#) fongab válasza proli007 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Szia
Igazad van, de az egyiknél át tették mV á.
Most hirtelen nem találom.
De 2db ellenállás, kondi, dióda és elvileg kész a frekvencia/feszültség átalakító. Ha a kitöltés azonos.
De itt még az a kérdés hogy tudtok e rajzot adni a kijelzőhöz. Egy hőmérsékletmérő témába.
Mentségemre legyen mondva, egyszer nem írta, hogy márt páratartalom mérőnél, tart.

De akkor egy számláló kapuzott bemenettel. vagy frekvencia/feszültség átalakító.

Tudom TUDSZ rajzott?
üdv.
(#) tomteam válasza promi01 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Szia promi01

Tudnal nekem fotokat kuldeni a kesz keltetodrol? Megrendeltem en is a baji elektronikatol a hofokszabalyzot. Te milyen aramkort tettel a kimenetre? Tudnal rajzot kildeni rola?
Elore is koszi
Tamas
tomteam,kukac,freemail,pont,hu
(#) djgabi_8 válasza fongab hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
heló
holl lehet kapni 1200Ft páratartalom mérőt?
(#) Szebence válasza djgabi_8 hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Nem tudom, ez megfelel-e: Bővebben: Link
(#) djgabi_8 válasza Szebence hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
hali
Van hozzá kijelző?
(#) Szebence válasza djgabi_8 hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Topi-t kellene megkérdezni. Szerintem nincs, ezért is írtam, hogy nem tudom, hogy jó lesz-e.
(#) johi2001 hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
Köszi mindenkinek a választ. Már haladok, csak éppen a hőfokszabalyozó elektronikát hagyom a végére. Itt írták páran, hogy kit-ben vesznek...de abban nem bízok, a neten külföldi oldalon sincs egy kicsi, olcsó és pontos +-0,1-0,5C os kapcsolás. Valaki segítsen
(#) Tom-ee válasza johi2001 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Mi számít olcsónak? Én havernak 6e pénzért építettem egy komplett hőfok szabályzót, amiből 3e volt a trafó. Hobbielektronika folyóirat azt hiszem 2001-es év 5. szám. A teszteken már nem voltam ott, de srác azt mondta, tizedes pontossággal belőtte a hőfokot. (ami a szövegben írtakkal fedésben van)
(#) tempra hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
sziasztok nem tudtok valami jó fűtöszálat mert a hajszárítos megoldás nem jött be túl kicsi hőt add. és nagy a hőingása .
(#) proli007 válasza tempra hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Hello!
Számomra azért ebben kis ellentmondás van. Ha nagy a hőingadozás, az azt sugallja, hogy nagy a fűtőbetét a hőigényhez képest. (Persze nem tudni mit nevezel annak) Vagy a szabályozás miatt nagy az ingadozás.
Néhány ötlet:
- Én még mindig a lámpákra voksolnék, de 2db sorba. Így nem világítanak úgy, inkább csak fűtenek. És két 100W-os sorosan egy 75W-osnak felel meg. (olcsó, és nem ráz)
- De a Vaterán láttam árulnak kanthal huzalokat, abból készíthetsz magad is fűtőtestet. Valamikor úgy készítettünk fűtőbetétet, hogy eternit csőre vágattunk spirál vonalat, majd a két végére, két csavart tettünk kivezetésnek. Viszont a hőtehetetlenség csökkentése miatt, akár egy X-el is meg lehet próbálni, az éleket befűrészelgetni, és abba a huzalt feltekerni.
- Esetleg vannak fűtőellenállások, amik leszabhatók. Padló és csempe felületfűtők.
- Kenyérpirító betét sorban.
- Infra hősugárzó üvegcsőbetét sorban.

üdv! proli007
(#) Iszkakof István válasza johi2001 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Ne haragudjatok, de nem tudom megállni szó nélkül azt, hogy mekkora ügyet csináltok a tized pontosságokból. Én ismertem valakit, akinek a gépében, akár milyen hihetetlen, de vasaló bimetall volt az egyetlen hőszabályozás. Az egész más lapra tartozik, hogy az elektronikai tudásotokat a keltetőgépen is csiszolni akarjátok. Az én gépeim elektromossága bontásból származó anyagokból van felépítve, kivéve a kábeleket, szilikonkaucsukot és a fenyőgyantát. A fűtő ellenállás 1.2 kW-ját relé kapcsolja ki-be. Reléfogyasztás kb. 3 havonta egy relé.
(#) tempra válasza proli007 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
nagyon lassan fűti fel, de kiprobálom az 100wos égövel most . a szabályzás innen szedtem le a kapcs.rajzot. nem égnek ki az égők hamar a szabályzás miatt,ventilátor szügség bele? (a keltető 50x80 as)
(#) proli007 válasza tempra hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Hello!
Bocsánat, én nem építek keltetőt, csak beledumáltam.
(Majd aszalót szeretnék építeni, ezért kísérem figyelemmel a dolgokat.)
Viszont emlékeim szerint, a normál izzóknak az élettartama 10% feszültségcsökkenés mellett megkétszereződik. 115V esetén meg szerintem jelentősen nő.
Ventilátor, szerintem nem a fűtőtestek miatt kell, hanem az egyenletes hőeloszlás miatt, amit szerintem nem is olyan egyszerű megoldani.
(Kb. egy repülő aerodinamikai tervezésével azonos erősségűnek érzem, ha 0,1 fokot szeretnénk tartani.)
üdv! proli007
(#) tempra válasza proli007 hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
azért elég sokat segítették köszönöm . még annyi lenne a kérdésem hogy most 42 v-on van fűtő szál és ezt kapcsolgassa a hőszabályzó amikor lekapcsol vissza megy 0v-ra de van hogy 12 v-ra ezt 115v on az égő hogy birja?
(#) pacipaci válasza tempra hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
hozzászóljak én is,libákat keltettem kb 80% kelési arányal, a kapcsolo egyszerü éteres, ventilátor alul felül ami állandoan dolgozott alapjáraton,egy edényben az alján viz volt amibe belevezettem egy akváriumi levegöztetö pumpát ami a melegitö bekapcsolásával indult,ez biztositotta a szelöztetés mellet a friss levegöt,külön volt a bujtató ahol a páratartalmat ugy oldottam meg,hogy egy ruhadarabot tettem az aljára,amit idönként meglocsoltam,nem volt vele semmi gondom.
(#) proli007 válasza tempra hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Hello!

Hű, miket írsz? :bummafejbe:
Ha jól értem, neked a fűtést 42V táplálja, nem a 230V közvetlenül. (érintésvédelmi szempontból megfelelőbb)
A hőfokszabályzó milyen típusú, azt nem érthető. Mert a leírásod alapján, nem kétállású a szabályzó, azaz ki-be típusú? (vagy olyan, mint a tűzhelylapoknál használatos, hogy két állása van de két teljesítmény fokozata is)
Tehát, hogy hogy megy a szabályozás, azt azért tisztázni kellene. Mert vagy elméred a feszültséget, vagy fokozatmentes a szabályzó. De a fűtőbetét szempontjából mindegy, csak az utóbbi kevésbé veszi igénybe a fűtőszálat, mint a ki-be kapcsolgatás.

A gondod, pedig az, hogy hogyan viseli az izzó, a ki-be kapcsolgatást? Nem örül neki, de elég jól bírja, főleg aláfűtve, kisebb feszültséggel.

(Egyébként légy oly kedves ne légy lusta, használj nagy betűket. És nem "kapcsolgassa" hanem kapcsolgatja, mert a fülemet hasogassa!)
üdv! proli007
(#) tempra válasza proli007 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
(#259983) hozzászólás alapján csináltuk meg szilárdtest relével a szabályozást.
üdv!
(#) proli007 válasza tempra hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Hello!
Ja, most látom a Johi-nak készítettem hozzá nyákot, mert sírdogált, hogy nem látja. Aztán nem mondott semmit, hogy mi lett belőle, csak össze-vissza csapong...

De ez egy kétállású szabályzó, úgy hogy vagy be, vagy kikapcsolja a fűtést. Amit mértél, az valami fars dolog volt. (Vagy terheletlenül mérték a triac-os szabályzónál, ami hiba, vagy a digit vert át.)
üdv! proli007
(#) tempra válasza proli007 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Köszi értem majd hétvégén nekiállok és irom majd a fejleményeket.
(#) johi2001 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Szia!

Itt vagyok...csak rossz volt a gépem és nem értem rá...
Most látom köszönöm szépen a nyák tervet.
Következő: »»   5 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem